Jak překonat neschopnost podívat se na sebe do zrcadla

Pokud bojujete s nízkým sebevědomím, může být obtížné podívat se na sebe do zrcadla. Zrcadla odrážejí obraz nás samotných zpět k nám. Když se nemáme rádi, může být těžké se na sebe podívat. Překonání nízkého sebevědomí je dosažitelné určitými úpravami vašeho myšlenkového procesu a chování.

Část 1 ze 2: Změna vašich myšlenek

 1. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 1

  1 Identifikujte příčinu. Zeptejte se sami sebe, proč se na sebe nemůžete podívat do zrcadla. Udělali jste něco, co je v rozporu s vašimi hodnotami a jste z toho naštvaní? Cítíte se nespokojení se svým vzhledem? Než to dokážete překonat, musíte být k sobě upřímní, pokud jde o to, co vás trápí.
 2. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 2

  2 Posuďte své činy, ne sebe. Je důležité oddělit své činy od toho, kdo jste. Vina nebo špatný pocit z vašeho jednání ukazuje, že jste dobrý člověk, který uznává, že došlo k chybě. S neproduktivní vinou se můžete vyrovnat tak, že přijmete, že jste udělali něco špatného, ​​poučíte se ze své chyby a budete pokračovat.
  • Vina a stud mohou a mohou nastat společně. Hanba je špatný pocit ze sebe, nehodný nebo špatný. Abyste odstranili stud, vyhněte se vztahům s lidmi, kteří nemohou vidět vaši vlastní hodnotu založenou na vás samotných, a místo toho pěstujte vztahy s lidmi, kteří uznávají vaši vnitřní hodnotu.


 3. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 3

  3 Vyzvěte své negativní myšlení. Je snadné dovolit negativním myšlenkám snížit naše sebevědomí. Je důležité vyvarovat se vidění a přebývání pouze na negativech, pokládání se a odmítání svých úspěchů.
 4. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 4

  4 Zkuste se více milovat. Dělejte aktivní kroky k lásce a přijetí sebe sama. Pomůže vám to podívat se na sebe do zrcadla. Existuje několik způsobů, jak vám pomoci milovat se takoví, jací jste:
  • Zapište si své přednosti. Zamyslete se nad tím, v čem jste dobří. Může to být tím, že jste milý člověk, že jste empatičtí nebo že jste skvělí v tenise. Pokud vám dělá potíže myslet na silné stránky, zeptejte se svého okolí, jaké jsou vaše přednosti.
  • Mluvte se svým nejlepším já. Představte si, že vedete rozhovor se svým nejlepším nebo ideálním já. Zamyslete se nad tím, jakou radu by vám dalo vaše nejlepší já. Možná zjistíte, že vám část má inteligentní, laskavé a promyšlené věci, které vám chce říci.
 5. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 5

  5 Odpusť si. Pokud se nemůžete podívat do zrcadla, protože jste udělali něco, na co nejste hrdí, zkuste si připomenout, že všichni děláme chyby. Ačkoli se to snáze řekne, než udělá, místo toho, abyste se bili za to, co jste udělali, přemýšlejte o tom, jak se tomu v budoucnu vyhnout a jak můžete napravit to, co jste udělali.
 6. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 6

  6 Přestaňte se srovnávat s ostatními. Soustřeďte se na sebe a na to, jak se můžete zlepšit způsoby, které jsou pro vás důležité, místo toho, abyste si mysleli: ‚Oh, podívej se na ni, je mnohem hezčí než já, proč by nemohl vypadáš tak? ' Pocit méněcennosti velmi souvisí se studem, depresí a sociální úzkostí.
  • Chcete -li se vyhnout srovnávání se s jinými lidmi, zkuste následující. Řekněme, že přemýšlíte o tom, jak je někdo opravdu dobrý ve vaření ve srovnání s vámi, a proto ve vás vzbuzuje závist a špatnost. Zkuste změnit své myšlenky tím, že se zaměříte na něco jiného, ​​v čem jste opravdu dobří. Pak místo toho, abyste se srovnávali s někým jiným, porovnejte, jak jste na tom v porovnání s úrovní vašich dovedností před 2 lety. Zaměřte se spíše na to, jak rostete a zlepšujete se, než na to, jak se srovnáváte s někým jiným.
 7. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 7

  7 Mějte na paměti, když se srovnáváme s jinými lidmi, často si druhého člověka idealizujeme nerealistickými způsoby. A naopak, když srovnáváme jinou osobu s námi, nevidíme realistickou verzi sebe sama. Vidíme negativně předpojatou verzi, ve které si neděláme chválu, kterou si zasloužíme, a necháváme našeho vnitřního kritika běhat v našich hlavách. Vymanit se z této dynamiky a chválit se ve své mysli za věci, které děláte opravdu dobře, pomůže toto chování zmírnit.
  • Abyste se omezili ve srovnání s ostatními, musíte se nejprve přistihnout, jak přemýšlíte o srovnávací myšlence. Pokud si například myslíte: „Bože, přál bych si, abych mohl mít skvělou kariéru jako Emily.“ Když se přistihnete při přemýšlení o těchto typech myšlenek, můžete říci: „Vsadím se, že velmi tvrdě pracovala, aby se dostala tam, kde je dnes. Zajímalo by mě, co mohu udělat, abych se dostal vpřed v kariéře, kterou miluji. ' Poté si můžete vytvořit seznam akcí, které můžete podniknout, abyste svou kariéru posunuli správným směrem.
 8. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 8

  8 Připomeňte si, že každý je krásný a život je dar. Jste krásně jedineční. Vaše kombinace genů, prostředí, ve kterém jste vyrostli, společně pracovaly, aby z vás vytvořily jedinečného jedince s jedinečnou perspektivou a osobností. Využijte to a použijte to, abyste se zmocnili; pracujte s rukou, která vám byla rozdána, a naučte se ji přijmout a užívat si. reklama

Část 2 ze 2: Změna vašeho chování

 1. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 9

  1 Milovat ostatní. Soustřeďte svou pozornost spíše ven než dovnitř. Zaměřte se na to, že budete milovat a pomáhat druhým. Milovat a pomáhat druhým může zvýšit vaše sebevědomí a cítit se mnohem lépe. Tato láska může být také opětována, takže se ve své vlastní kůži budete cítit ještě lépe a pohodlněji. Existuje řada způsobů, jak se více starat o ostatní. Můžeš:
  • Kupte si lístky pro lidi za vámi ve frontě ve filmech.
  • Věnujte svůj čas charitativní věci, na které vám záleží.
  • Kupte si bezdomovce pěknou teplou deku nebo jídlo.
  • Věnujte čas přemýšlení o tom, čím je někdo ve vašem životě skvělý. Napište mu dopis, ve kterém řeknete tolik a děkujete mu za to, že byl součástí vašeho života.
 2. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 10

  2 Zkuste změnit, co můžete. Možná se nebudete moci podívat do zrcadla, protože se vám nelíbí, jak vypadáte. Zatímco z větší části váš fyzický vzhled zůstane a je psychologicky důležité naučit se přijímat se takoví, jací jste, v některých případech můžete podniknout kroky k aktivní změně svého vzhledu.
  • Pokud bojujete s přijetím svého vzhledu a máte nadváhu, proveďte kroky ke snížení tělesného tuku. Zkuste jíst o něco menší jídla, řekněme o 10-15%; snažte se pravidelně cvičit.
  • Pokud se vám nelíbí, jak vypadáte, můžete se také zkusit nalíčit. Jděte si koupit nějaké nové oblečení, nechte se ostříhat, vyzkoušejte si nové líčení. Podívejte se do zrcadla a uvidíte, co si myslíte!
 3. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 11

  3 Získejte pomoc zvenčí. Pokud vaše negativní myšlenky pocházejí z něčeho, co jste udělali, nebo z něčeho, co si myslíte o sobě, může vám prospět, když si s někým promluvíte o tom, jak se cítíte. Dejte najevo své pocity a to vám může pomoci uzdravit se.
  • Požádejte přítele, aby promluvil o tom, co vás trápí. Možná zjistíte, že i ventilovat a sundávat si věci z hrudi je užitečné.
  • Promluvte si s terapeutem. Vyhledejte ve svém okolí psychoterapeuta, který vám pomůže vyřešit vaše problémy.
 4. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 12

  4 Rozšiřte držení těla. Pokud se cítíte malí a nechcete se dívat do zrcadla, zkuste rozšířit držení těla. Studie ukazují, že tímto „pózováním síly“ po dobu 2 minut se můžete skutečně cítit silnější a sebevědomější.
  • Chcete -li rozšířit držení těla, mírně zakloňte hlavu, natáhněte ruce nebo je položte na boky, natáhněte nohy a/nebo rozšiřte hrudník.
 5. Obrázek s názvem Překonat neschopnost podívat se na sebe v zrcadle Krok 13

  5 Začněte v malém. Jděte před zrcadlo a řekněte si, že se na sebe budete v zrcadle dívat jen 2 sekundy. Podívejte se do zrcadla, podívejte se sobě přímo do očí a počítejte do 2. Jakmile to dokážete, zvyšte čas na 3 sekundy, poté na 4 a poté 5. Tomu se říká expoziční terapie a může to být účinná technika. překonat problémy s úzkostí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zjistěte vše o různých typech raket, včetně síly, ovládání, tweeneru a moderních hráčských raket, abyste našli raketu, kterou milujete.

Chcete streamovat závěr nejnovější ságy Star Wars? Zde je návod, jak streamovat The Rise of Skywalker právě teď.

Na turnajích Masters 1000 za ta léta triumfovalo 69 různých hráčů, ale kdo je 5 nejhůře umístěných?

Brooklyn Nets se v pátek utkají s brazilským klubem Francou v přípravné exhibiční hře. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

V tomto článku vás naučíme nejlepší úchop pro tenis, jak držet úchop správnou technikou a klíčové tipy pro zdokonalení úchopu.

Jak cestovat po Tchaj -wanu. Taiwan je krásná ostrovní země nacházející se ve východní Asii, jen kousek od pevninské Číny. Kromě hlavního ostrova má Tchaj -wan mnoho menších ostrovů a souostroví ležících mimo jeho pobřeží ....