Závěrečné odpočítávání: Kdo dosáhne vrcholu ve finále světového turné ATP?

Kdo dosáhne vrcholu a získá nejvyšší cenu? (Karikatura od Himanshu Sachdeva)Další dlouhá sezóna swashbucklingu Pánský tenis téměř dosáhl svého konce. V průběhu let Champions randili se svými osudy a koketovali se záznamy, které Sport trochu více romantizovaly.

Prvních osm semen sezóny už bojuje o konečný titul - Barclays ATP World Tour - ve fascinující londýnské O2 Areně.Vládnoucí světová jednička Novak Djokovič zahájil závěrečné odpočítávání dominantním představením ve svém prvním zápase RR proti Kei Nishikori, a nyní bude zajímavé sledovat, jak se turnaj vyvrbí v průběhu příštího týdne.

Letošní finále World Tour (WTF) začalo na výbornou, když výkonný předseda a prezident ATP Chris Kersmode oznámil, že Londýn zůstane hostitelským městem finále World Tour až do roku 2018. Turnaj, který zahájil svůj první výlet v Londýně v roce 2009, by nakonec hostit prestižní turnaj pro TENTO let za sebou.

Zábavný fakt : New York je jediným městem, kde se více než 10 let pořádalo finále ATP World Tour. To hostilo turnaj v letech 1977-1989.Domácí oblíbenci Andy a Jamie Murray se kvalifikovali na WTF 2015 v kategoriích jednotlivců a čtyřher. Andy Murray DEVĚT ztráty v jeho předchozích 8 WTF kampaních přišly proti Federerovi, Djokovicovi, Nadalovi, Davydenkovi a Ferrerovi.

Vystoupení Murray Brothers v O2 Areně bude pod vážným dohledem, protože blížící se finále Davisova poháru se blíží a bude následovat brzy po WTF. Zdálo se, že zatím zvládali tlak dobře, protože oba vyhráli první střetnutí ve fázi RR.

Zábavný fakt : Od Johna a Patricka McEnroeových v roce 1989 jsou Andy a Jamie první bratři, kteří se ve stejném roce kvalifikovali na finále World Tour ve dvouhře i čtyřhře.Semeno OSM Kei Nishikori utrpěl ve svém prvním nedělním zápase RR nemilosrdné omámení rukou Novaka Djokoviče. Ztráceno zraněními na Nishikori a mimo něj má v roce 2015 relativně nedostatek lesku.

S SEDM tituly ve Wimbledonu, Dubaji, Basileji a Cincinnati se velký Roger Federer pokusí hledat sedmé nebe také v londýnské O2 Areně. Se 6 tituly ATP v této sezóně a 6 tituly WTF Federer v neděli porazil Tomáše Berdycha ve dvou setech, aby vyslal do zbytku pole silnou zprávu, že je více než připraven na svůj 7. titul WTF.

Jakkoli se může zdát vyhlídka jasná, přítomnost Novaka Djokoviče ve stejné skupině je o to náročnější. Dnešní blockbusterový zápas, který má za sebou celkem 21 zápasů, bude znamenat nárůst jednoho před druhým. Bez ohledu na tento výsledek obsahuje formát WTF lákavou možnost odvety ve finále 22. listopadu, pokud se oba dostanou do této fáze.

Tomáš Berdych se kvalifikoval do finále World Tour ŠEST přímé časy.

V neděli, když nastoupil do svého prvního kola každý s každým proti Federerovi s bilancí ztrát 0: 5 v úvodních zápasech RR, Berdych zápasil se svou důsledností. Záplava nevynucených chyb mu vynesla nešťastný rekord 0-6 v úvodních zápasech RR a situaci tlakového hrnce ve svém druhém zápase RR. Berdych v posledních pěti zápasech vyhrál všechny své druhé zápasy RR.

Šestá dnešní výhra by zavřela dveře Nišikoriho šancím kvalifikovat se do vyřazovací fáze turnaje.

V 37 letech se Bryan Brothers stále drželi kýženého Numero Uno v závodě čtyřhry. Zajímavé je, že jejich titul na turnaji je pouhé čtyři ze 100 plusových titulů, které tyto legendy nashromáždily během své proslulé kariéry ve čtyřhře.

Pokud jde o otázky odchodu do důchodu za poslední rok, bude zajímavé zjistit, zda Bryans vyhrají své pátý titul na WTF v letošním roce. K tomu však budou muset vyhrát své další dva zápasy každý s každým, ale poté, co je Bopanna a Mergea v nedělním úvodním zápase rozrušily.

Ale zdá se, že tento turnaj bude patřit Novakovi Djokovicovi, a jak!

Populární Problémy

Makarova vítězí v druhém zápase v řadě proti světové č. 2.

Tennessee a LSU v sobotu bojují o první místo v SEC. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Novak Djokovic měl silný forhend i ve věku 4 let, jak je vidět v klipu, který dělá kola sociálních médií. Srb je jedním z nejúspěšnějších hráčů v tomto sportu a je držitelem řady rekordů.

Bude zajímavé sledovat, kam až tento australský pár dosáhne na Australian Open 2020.