Čtyři dekády: Prožijte znovu bitvu pohlaví mezi Billie Jean Kingovou a Bobbym Riggsem, která dala vzniknout WTA

Billie Jean King s brilantním návratem k Bobbymu RiggsoviŘada tenisových epických bitev za ta léta nesla název „Bitva pohlaví“, ale je tu jeden ikonický zápas, který vás jako první napadne, když se řekne toto jméno, a tím je bitva mezi muži z roku 1973 a bývalá světová jednička Bobby Riggs a poté ženská světová jednička Billie Jean King.

Riggs opakovaně očerňoval ženskou hru a popisoval ji jako nižší než u mužů. Riggs, bývalý hazardní hráč, hledal příležitost k zisku a vyzval Billie Jean Kingovou k soudní bitvě. Poté, co porazil 24násobnou grandslamovou vítězku Margaret Courtovou, se King rozhodl přijmout jeho výzvu - takovou, která se hrála na Den matek, 1973.55letý Riggs měl v té době také několik misogynních poznámek-včetně té, která říkala, že ..... nejlepší způsob, jak zacházet se ženami, je nechat je těhotné a naboso. V té době se chlubil, že i ve svém věku dokáže porazit špičkové hráče té doby a označil je za „příliš slabé“.

rovnátka na zánět šlach

Před přípravou na tento zápas Riggsová posmívala Kingovi v médiích s tím, že prohraje, protože je žena a ženy jsou příliš slabé. Nemají emoční stabilitu.

Ti dva hráli na zaplněném stadionu v texaském Houston Astrodome, zatímco Riggs pokračoval v posmívání Kingovi, hrdému aktivistovi za práva žen. Před zápasem King říkal, že prohra s Riggsem vrátí ženu o 50 let zpět, zatímco Riggs souhlasil, že pokud prohraje, skočí z mostu.V zápase nechyběla okázalost - Riggs měl na sobě sako s logem cukrářské společnosti Sugar Daddy. Firma zaplatila Riggsovi nezveřejněnou částku peněz a hráč by měl na sobě první tři zápasy v této bundě.

  • Riggs byl sponzorován cukrářskou firmou Sugar Daddy, aby nosil jejich logo; lemovaly ho modelky

    Kleopatra: Král byl po dlouhou dobu královnou tenisu - možná tedy vhodný vstup!    Jeho rivalka Billie Jean Kingová nastoupila na palanquin lemovaný čtyřmi muži a la Cleoptra v zápase, který byl připomínán pro svou okázalost i pro svou revoluční povahu.

King, který byl specialistou na servírování a volejbal, se rozhodl místo toho bamboozlovat Riggse základní hrou. Po přestávce v prvním setu se King stáhla zpět a hrála neuvěřitelně silnou hru, která měnila rány, aby nejen porazila svého egoistického soupeře, ale ve dvou setech-6-4, 6-3, 6-3.

Vítěz! Billie Jean King porazila Bobbyho Riggse ve dvou setech - a položila základy WTA

Riggs, známý jako hazardní hráč a podvodník, čelil obvinění z vyhození zápasu, které odmítl. Mnohem dříve, než byla znovu zahájena debata o rovném odměňování, to byl King, který tento problém vytrvale obhajoval.

Rozdíl v odměňování v 70. letech se stal tak strašným, že King kdysi obdržel 600 USD za získání grandslamového titulu - se svým mužským protějškem Ilie Nastase, který obdržel 3 500 USD - rutinní událost.

Tato obhajoba přiměla Kinga, aby se s dalšími osmi tenistkami stal Original 9 - devět ženských tenistů, kteří se rozhodli vytvořit si vlastní tenisový okruh. Sedm amerických hráčů - King, Rosemary Casals, Peaches Bartkowicz, Kristy Pigeon, Nancy Pigeon a Valerie Ziegenfuss a dva hráči z Austrálie - JudyTegart Dalton a Kerry Melville Reid - se sešli a založili si vlastní tenisovou ligu.

Ve svých počátcích se liga Virginie Slims vážně potýkala s problémy, a přestože zavolala do několika čtvrtin, nedostala téměř žádnou podporu. Nejzásadnějším nápadem jeho absence byla USLTA, která odmítla uznat nebo financovat ligu - což také ohrozilo kariéru většiny jejích hráčů.

Byl to výrobce cigaret Philip Morris, který s pomocí 5 000 $ z vlastních prostředků Julie Heldman pomohl hráčům podepsat tokenové smlouvy, které jim umožnily uspořádat sérii osmi „sponzorovaných“ turnajů.

Navzdory tomu, že se hráči - a turnaje - vyhýbali americké tenisové asociaci trávníků, dokázali hráči založit ligu - ta se do konce roku více než zčtyřnásobila.

Právě tato snaha Kinga a dalších osmi ženských hráčů viděla, že se zrodil první původ ženské tenisové ligy.

Liga Virginia Slims rostla exponenciálně jak v počtu členů, tak v turnajích, které pořádala, a v rozmezí něco málo přes dva a půl roku jedna z jejích hlavních zakladatelek - Billie Jean King - oficiálně zahájila WTA nebo ženský tenisový svaz v r. 1973. Z pouhých 9 členů v minulosti se sdružení rozrostlo na více než 2 500 členů - což je počet, který se každým dnem výrazně zvyšuje.

Toto číslo bylo vyvoláno vítězstvím jednoho hráče na 20thzáří 1973. Možná podceňujeme, jak hluboce může odpověď jedné osoby na výzvu k akci ovlivnit budoucnost tohoto sportu - ale to udělala Billie Jean Kingová. Pohyb, který možná vyvolal jeden hráč, nyní ukázal, že se ženský tenis stal stejně silným sportem jako jeho mužský ekvivalent, s velikány, kteří v Kingovi našli idol, ke kterému by se mohli sami připojit, když se k tomuto sportu připojí.

A co je nejdůležitější, jsou to právě tito hráči, kteří jsou nyní idoly pro mladší generace, kteří nyní mohou hrát s důvěrou, že tento sport postrádá omezení, která před desítkami let všechny ženy zastavily.

Bez Kingovy výhry bychom možná neviděli legendární typy Sereny a Venus Williamsových a Martiny Hingisové a Steffi Grafové, které se dostaly do popředí; Indie možná nemohla vidět Sanii Mirzu a možná ani neexistovala významná generace dospívajících dívek po celém světě, které by realizovaly své sny hrát závodně tenis.

Ženský tenis a jeho fanoušci vděčí bitvě o pohlaví - a Billie Jean Kingové - víc, než si možná uvědomujeme.

Populární Problémy

'Double Shot At Love' s DJ Pauly D a Vinnym je zpět na sezónu 2 ve čtvrtek. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online.

Zajímá vás, jak streamovat fuboTV na televizi Samsung? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem, který lze snadno sledovat!

UNC ve středu otevírá basketbalovou sezónu 20-21 proti Charlestonu. Pokud nemáte síť ACC, můžete sledovat přímý přenos ze hry takto.

Získejte přehled o tom, jak sledovat 2019 SAG Awards online prostřednictvím živého přenosu bez kabelu.

Po několika týdnech působení na amerických antukových kurzech se turné WTA tento týden stane přechodem do Evropy.

Jak používat položky domácnosti k odstraňování pachů z obuvi. Pokud se z vašich bot vytvoří nepříjemný zápach, neznamená to, že je musíte vyhodit. Existuje mnoho věcí pro domácnost, které můžete použít k odstranění zápachu z obuvi nebo zabití ...