Francouzský sportovec Kevin Mayer vzpomíná na své nejranější vzpomínky na Rogera Federera a říká, že „miloval“ švýcarský styl hraní bez námahy

Roger Federer

Roger FedererFrancouzský desetibojař Kevin Mayer nedávno řekl o Rogeru Federerovi v rámci speciálního programu L'Equipe před narozeninami švýcarského maestra 8. srpna. Mayer prozradil, že Federerova elegance a vyrovnanost ho okamžitě přitahovaly ke hře Švýcarů.Mayer, dvojnásobný stříbrný medailista z olympijských her, začal vzpomínkou na dobu, kdy poprvé viděl Federera hrát na Roland Garros.Když jsem byl malý, hrál jsem tenis. Jednoho dne jsem šel do Roland-Garros a on byl ten, koho jsem viděl hrát, “řekl Mayer Tým . „Ten rok nešel daleko, ale jeho styl hry se mi líbil. Tak hezký, tak vyrovnaný, měl jsem pocit, že „při svých úderech nikdy nepoužil sílu“.

Mayer také prozradil, že se inspiroval Rogerem Federerem v tom, jak v mládí překonal problémy s hněvem. Švýcarský maestro nebyl vždy klidnou postavou, kterou jsme poznali. Federer měl v mládí často emocionální výbuchy na kurtu a při zápasech dokonce rozbíjel rakety.

„Četl jsem článek, kde řekl, že se v mládí opravdu rozzlobil a že na tom opravdu zapracoval. Tam to byl ten nejklidnější chlap, kterého můžete na tenisovém kurtu vidět, “řekl Mayer.
Roger Federer se v mládí potýkal se svým chováním na hřišti

Roger Federer se v mládí potýkal se svým chováním na hřišti„I já, když jsem byl mladý, jsem byl opravdu naštvaný, a tak jsem si ho vzal za příklad. Chtěl jsem ho jen oslovit, “dodal Mayer. „Následně se vše, co jsem právě řekl, ještě více podpořilo. Jeho gesto se dále zdokonalilo a jeho bekhend se stal velkolepým. '

Všechny sporty dohromady, Rogera Federera považuji za největšího: Kevina Mayera

Během interakce Mayer dále tvrdil, že v tenise „není nic lepšího“ než Roger Federer. Dokonce zašel tak daleko, že naznačil, že Švýcar by mohl být tím největším sportovcem všech dob, a to hlavně kvůli jeho dlouhověkosti.„Technicky pro mě není v tenise nic lepšího. Všechny sporty dohromady, řadím ho na úroveň těch největších, to je jisté. Za jeho dlouhověkost, za to, co udělal, za způsob, jakým komunikuje, “řekl Mayer.
„Na čí úrovni? Nadbytečná otázka, protože každý sport má své potíže. Nebudeme srovnávat LeBrona Jamese s Rogerem Federerem. Mám rád švýcarskou třídu. Miluji na něm to, že to není jeho výraz, který dělá jeho osobnost, je to jeho hra, jeho klid, to mi připadá krásné. '

Populární Problémy

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou souhrnně známí jako „velká 3“ mužského tenisu z nějakého důvodu.

WTA: 5 nejlepších narušení roku 2013RuPaul's Drag Race All Stars má premiéru v páté noci v 5. sérii. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat nové epizody naživo během vysílání nebo na vyžádání.

Bruins and Blues se setkají ve finále Stanley Cupu 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry 1 a celé série online.