French Open 2014: Nadal trhá Lajovic od sebe, aby se dostal do čtvrtíRafael Nadal posílá forhend zpět Dušanovi Lajovicovi

V den, kdy se Španělsko potýkalo s abdikací jeho krále, císař Nadal zavrhl veškeré naděje, které by mu umožnily dostat se z jeho vznešeného bidýlka na French Open. Dušan Lajovic byl jako tento statečný voják, který vešel do císařova doupěte s očima dokořán. Možná byl odvážný srdcem, ale Rafael Nadal sbalil příliš mnoho zbraní a potyčka se rychle proměnila v pěkně připravenou loveckou výpravu pro neoblomného Španěla. Osminásobný šampion si pohrával se srbskou nadějí a zjizvil ho nemilosrdným mumláním, které skončilo 6-1, 6-2, 6-1 za hodinu a 30 minut.

Na Chatrierovi byl velký dav a očekával, že povznesení ze Srbska poskytne velkému šampionovi určitý odpor. Velikost arény a pohled na Nadala však Lajoviče zchladily, když ho nemilosrdný Španěl léčil brutálně jednostrannou lekcí.

Lajovic byl rozmazlený svou vlastní dychtivostí, aby udělal dojem. Nezkušený Srb byl duch, ale míč a jeho nohy se vznášely po rozlehlých prostorech, které obklopují hřiště na Phillippe Chatrierovi. Třiadvacetiletému muži trvalo 23 minut, než se konečně dostal pod nohy a odehrál svůj první zápas.

V té době už byl Nadal někde jinde. Poté, co Španěl již dvakrát zlomil, měl náskok 5: 1 a při svém podání zabalil set, aby převzal kontrolu nad zápasem. Přes veškeré své nadšení byl Lajovic obětí své vlastní dychtivosti, když chrlil 16 nevynucených chyb, když se pokusil pozitivně odstartovat svůj útok na rezidentního šampiona Roland Garros.

Krize se pro Lajoviče ještě prohloubila, když zahájil druhý set a vzdal se přestávky již bujícímu Nadalovi. Pouhých 15 minut do druhého setu Nadal způsobil, že soutěž připomínala nesoulad. Lajovic se pokoušel zachytit velké výkyvy, které znamenají jeho hru, ale rotace a síla na Nadalově míči znamenaly, že výsledek nebyl zdaleka kontrolován.

Ale za stavu 4: 0 pro Španěla to nakonec vypadalo, že Lajovic možná získal kliku na své nervózní nervy. Nejenže držel podání dvakrát za sebou, ale ve skutečnosti zatlačil Nadala dolů 0-40, když podával na set za stavu 5-2. Jak je u Španěla zvykem, zaťal zuby a propracoval se zpět do hry, než podržel podání a ujal se vedení o dvě sady.

Ale ten malý výstřelek na konci druhého setu trval jen tak dlouho Srbovi, který začal třetí stejně, jako měl další dva. Nadal ho zapojoval do rally po rally a Lajovic nakonec uznal chybu. Třiadvacetiletý muž byl zlomen z lásky, protože Nadal začal psát závěrečnou kapitolu této jednostranné potyčky.

Lajovic však není úplně prázdný slib - v další hře si ušetřil herní body, aby přiměl Nadala ke ztrátě, když se snažil konsolidovat. Obzvláště působivý byl bekhendový křížový kurt následovaný vítězem v pořadí až do konce bodu. Pak ale Nadal uklidil další dva body, aby si vytvořil náskok 2: 0. Lev touží dokončit jídlo, zařval se do vedení 5: 0, s hodinami méně než 90 minut.

Srbové mohou být zjizveni ze své neklidné minulosti, ale nikdy nemají nedostatek naděje. Tvrdohlavý svět č. 83 získal dva brejkboly a tentokrát to započítal. Zasáhl mocného bekhendového vítěze na cross Courtu, aby dosáhl přestávky a vyhnul se slepému zásahu šampiona. To však mělo jen oddálit nevyhnutelné, protože Nadal se v další hře znovu zlomil, aby dokončil zápas.

Ke svému dobru Lajovic vynaložil úsilí, aby soutěž předal Nadalovi, ale když se o to pokusil, dopustil se až 43 nevynucených chyb. Toto číslo bylo mimochodem více než součet bodů získaných Lajovičem, který za celý zápas zvládl celkem 33.

Ve středu bude Nadal nyní hrát ve čtvrtích svého krajana a loňského finalistu Davida Ferrera. Ferrer dosáhl posledních osmi poté, co porazil Kevina Andersona 6-3, 6-3, 6-7 (5), 6-1 v relativně obtížnějším střetnutí.

Populární Problémy

Podívejte se, jak sledovat 3. sérii epizod „Dobrý boj“ online prostřednictvím živého přenosu, který je k dispozici na CBS All-Access.

Heather Watson Canberra, 17. ledna (IANS) Angličanka Heather Watsonová získala svůj druhý titul Dámské tenisové asociace (WTA), když porazila Madison B.

Bulls and Hawks se ve středu večer setkají v otvíráku sezóny NBA 20-21. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Roger Federer nedávno hovořil o přestávce od tenisu a o tom, jak rád trávil čas se svou rodinou. Švýcarská hvězda si také posvítila na život poté, co jeho slavná tenisová kariéra skončila.

Místo konání US Open a Paris Masters patří mezi největší tenisové arény na světě.