French Open 2019: Stan Wawrinka vs. Stefanos Tsitsipas, 16. kolo, náhled a předpověď

2019 French Open - Stan Wawrinka v extázi po svém důrazném vítězství nad Grigorem Dimitrovem

2019 French Open - Stan Wawrinka v extázi po svém důrazném vítězství nad Grigorem Dimitrovem

Na hřišti 1 na probíhajícím French Open odehrál Stan Wawrinka velmi zábavný, pohlcující, strhující a možná nejlepší zápas turnaje, aby se dostal přes odolného Bulhara Grigora Dimitrova ve třech napjatých setech tie-break 7-6 (7-5) ), 7-6 (7-4), 7-6 (10-8).

Po jeho fenomenálním úsilí porazit Dimitrova ve dvou setech se Wawrinka setkává s bujnou řeckou mladou senzací Stefanosem Tsitsipasem v nadcházejícím zápase čtvrtého kola, který má za následek další fascinující, strhující soutěž.

Šestý nasazený Tsitsipas právě upustil dvě sady na cestě do nadcházejícího střetnutí 16. kola proti impozantnímu Švýcarovi a užívá si vysněnou sezónu na antuce, když si zajistil Estoril Open a skončil jako vicemistr v Madridu poté, co porazil Rafael Nadal v semifinále.

Pro začátek, aby byly věci zajímavé, Wawrinka a Tsitsipas nikdy nestáli proti sobě na opačných stranách sítě. Wawrinkovo ​​oživení a povznesení nad temnotou porážek a strachů ze zranění na dosud probíhajícím French Open je tím, co dělá jejich nadcházející vůbec první setkání mnohem více fascinujícím, a dodává osudu Roland Garros úplně jiný rozměr.

Stejně jako jeho předchozí soupeř Dimitrov, Tsitsipas, který zbožňuje Rogera Federera, má klidný, ale senzační jednoruční bekhend. Vzhledem k tomu, že na antuce obsazují kurt současně dva jednoruční bekhendové, slibuje nadcházející střet velkolepý tah mezi Wawrinkovou silou a silou proti jemnosti a přesnosti od Tsitsipase.

Navíc evidentní ostrý kontrast mezi zkušenými Švýcary a bujnou řeckou hvězdou příští generace má potenciál zaujmout dav a hluboce ho zapojit. Zatímco mladík Tsitsipas nosí na rukávu emoce, projevuje vášeň, bujarost a zranitelnost mládeže, jeho 34letý protivník je vždy klidný a vyrovnaný, stabilní a vyrovnaný nejen v důrazných výhrách, ale také v potupných a srdcervoucích porážek.

Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

Mezi další hvězdy genů tento rok bezpochyby patřil Tsitsipasovi, který už porazil Federera na Melbourne a Nadala v Madridu, kromě zisku dvou titulů v čele až do Roland Garros 2019.

Proti Wawrinkovi, šampiónovi French Open z roku 2015, který se po dlouhém propadu formy opět dostává na nejvyšší úroveň, bude muset být mladý Řek na zlověstném maximu, aby se dostal přes in-forma Švýcary. Tsitsipas by doufal, že bude pokračovat v jeho vysněném běhu v probíhající antukové sezóně, aby udržel naživu své pátrání po svém potenciálním prvním grandslamovém triumfu.

Přesto by pro Švýcary jeho vítězství posilující morálku proti Dimitrovovi mohlo být skutečně vítězství měnící sezónu, velmi potřebné v kontextu jeho skličujících výkonů před Roland Garros.

Po jeho neuvěřitelném postupu do finále Roland Garros v roce 2017, kde prohrál s Nadalem ve vrcholovém střetu, Wawrinka sklouzl k delšímu běhu ve špatné formě, protože nezaregistroval ani jedinou výhru titulu. Zkušený Švýcar by zoufale doufal v obrat v jeho bohatství, aby zatkl jeho mizerný snímek, který sužuje jeho kariéru už poslední dva roky.

Když je Wawrinka zpět ve formě, probíhající French Open představuje ideální příležitost pro trojnásobného grandslamového šampiona znovu udělat dojem na turné. Když si ale Tsitsipas užívá nějaké špičkové formy pozdě, čeká na Švýcary přísný test.

Dokáže Wawrinka přemoci mladého Řeka svou mocenskou hrou? Nebo se Tsitsipas rozbrečí a omráčí veterána Švýcara řadou jeho úchvatných výstřelů a bujarosti jeho mládí?

Na pařížské hlíně nás čeká další pohlcující, poutavý a hraný sedlový thriller.

Předpověď: Stan Wawrinka k vítězství v pěti setech.

Populární Problémy

Jak se zútulnit v posteli. Pohazujete se a otáčíte se v posteli kvůli nepohodlí? Zdá se, že se nemůžete cítit pohodlně? Součástí dobrého spánku je útulné prostředí. Zde je několik způsobů, jak takové prostředí vytvořit. Najdi...

Jeden malý krok; jeden obří moonball pro Wozniacki

Jak vyrobit hliněnou prasátko. Prasátka existují už mnoho let, ale začalo to v patnáctém století, kdy bylo slovo „prasátko“ označováno jako oranžová hlína. Tato hlína se používala na zavařování sklenic a nádobí. V ...

Ať už jste získali první hlídání nebo máte práci pro novou rodinu, vždy chcete v práci udělat dobrý dojem. Správné oblékání je jen jedním z mnoha kroků, jak přistát a udržet si hlídání. Pro...

Jak zabránit skřípání bot. Pískající boty mohou být trapné a otravné. Pískavé zvuky mohou být způsobeny spodní částí obuvi, vložkami, které jsou uvnitř obuvi, nebo vnějšími částmi obuvi. Naštěstí,...

Francouzská ministryně sportu Roselyn Bachelotová v roce 2016 vznesla na Rafaela Nadala nepodložená obvinění z dopingu. Nadal udeřil ministrovi žalobu a obdržel 12 000 EUR jako náhradu za poškození jeho pověsti.