Mužský tenis: 5 nejdelších zápasů Australian Open

Novak Djokovic musel strávit více než 10 hodin na kurtu během své semifinálové a konečné výhry nad Andy Murrayem a Rafaelem Nadalem, než v roce 2012 zvedl svou třetí trofej na Australian Open.

Australian Open, označovaný jako „Grand Slam of Asia Pacific“, je jediným Grand Slamem, který se bude konat na jižní polokouli. Nejmladší ze 4 grandslamů, Australian Open, je jedinečná ve více ohledech. Mezi prvními na této skvělé akci patří - první z Grand Slamů, který měl zatahovací střešní systém na jednom ze svých primárních kurtů, jediný Grand Slam, který se bude konat ve 2 různých zemích (Austrálie a Nový Zéland), jediný Grand Slam proběhly dvakrát ve stejném roce (1977) a v poslední době jediný Grand Slam, který měl 10minutovou extrémní přestávku mezi 2. a 3. sadou pro ženy a po 3. sadě pro muže.

badmintonové drop shot cvičení

Rod Laver Arena, Margaret Court Arena a Hisense Arena - tři hlavní kurty Australian Open byly v průběhu let svědky mnoha epických maratonských střetů. Je dost těžké odehrát 5 setů na Grand Slamu, ale odehrát jeden během vrcholné letní sezóny v Austrálii, kde mohou teploty stoupat nad 40 stupňů Celsia - nyní se tím dostává na zcela novou úroveň.

Vzhledem k tomu, že vydání Australian Open 2019 má začít, ohlédneme se za 5 nejdelšími zápasy mužské dvouhry na Australian Open (pokud jde o trvání zápasů) v otevřené éře:

# Novak Djokovic vs Stanislas Wawrinka - 16. kolo 2013

2násobný obhájce titulu a nejvyšší

rozbíjení v badmintonu

eed Novak Djokovic byl favoritem před turnajem na Australian Open 2013. Byl zařazen na stejnou stranu losování jako švýcarské číslo 2 a 15. nasazený Stan Wawrinka. Wawrinka tehdy ještě nezískal grandslamový titul a našel si cestu zpět do formy po nepříliš skvělé sezóně 2012.

nejlepší ortéza na zánět šlach lokte

Žádný z těchto dvou mužů nevyhodil ani set, když ve svém 4. kole narazili na druhou. Wawrinka rychle vzal první set 6-1 a ve druhém vedl o 5-2, než Djokovič vyhrál 5 her v řadě, aby vyrovnal zápas. Jediná přestávka podání dala Djokovicovi třetí set před dalším těsným 4. setem, kde oba muži rezolutně drželi své servisní hry a vynucovali si tiebreak. Jediný minibrejk dal Wawrinkovi 4. set. Pátý set přinesl kvalitní tenis, protože oba muži si při svých podáních ušetřili několik brejkbolů. Nakonec to byl Djokovič, který zvítězil 1-6 7-5 6-4 6-7 (5-7) 12-10. Zápas skončil v 1:41 ráno a trval po dobu 5 hodin a 2 minuty.