Jak otevřít kokos

Kokosové ořechy jsou vynikající a všestranné jídlo, které je obzvláště dobré, pokud je konzumováno čerstvé. Můžete se vyhýbat nákupu celého kokosu, pokud předpokládáte, že k jeho otevření potřebujete vrták, pila na kov a další speciální nástroje. Naštěstí můžete skutečně otevřít kokosový ořech s položkami, které pravděpodobně již máte doma. Zahřívání kokosu v troubě vám pomůže změkčit ho natolik, že ho stačí praštit o tvrdý povrch a rozdělit. Pokud nemáte přístup k troubě, může vám kokos rozbít jednoduchá palička nebo kladivo. Jakmile ho otevřete, potřebujete pouze nůž a škrabku na zeleninu, abyste uvolnili kokosové maso, aby bylo připraveno k jídlu.

Metoda 1 ze 3: Vypouštění kokosu

 1. Obrázek s názvem Open a Coconut Krok 1

  1 V horní části kokosu udělejte díru. V horní části kokosu jsou tři oči nebo prohlubně. Jeden z nich je obvykle nejslabší, proto do každého šťouchněte ostrým nožem. Když zjistíte, že oko dává nejsnáze, vložte do něj nůž a vytvořte otvor ½ palce (1,27 cm).
  • Můžete také použít kovovou špejli nebo šroubovák k vyražení otvoru v horní části kokosu.


 2. 2 Otočte kokos na sklenici dnem vzhůru. Chcete -li sbírat vodu z kokosu, budete potřebovat sklenici. Umístěte kokos vzhůru nohama, aby otvor, který jste do něj udeřili, byl přímo přes sklo.
  • Kokos můžete také položit přes misku a sbírat vodu. Pokud však použijete sklenici, na kterou se kokosový ořech jen vejde, znamená to, že nemusíte kokos držet, když kape.
  • K odběru kapaliny také dobře slouží odměrka.
 3. 3 Nechte kokos úplně okapat. Poté, co jste kokos položili dnem vzhůru přes sklenici, nechte ho několik minut odležet, nebo dokud nevyteče veškerá tekutina. Možná budete muset kokos několikrát protřepat, abyste z něj dostali poslední kousek vody.
  • Pokud plánujete dát kokos do trouby, abyste jej pomohli otevřít, musíte jej nejprve scedit. Kokos, který nebyl vypuštěn, může v troubě explodovat, pokud je ohříván příliš dlouho.
  • Pokud plánujete použít paličku k otevření kokosu, nemusíte jej nutně nejprve vypustit. Pokud tak neučiníte, můžete si ve své kuchyni udělat nepořádek, takže je nejlepší začít s vyschlým kokosem.
  • Z kokosu byste měli nasbírat přibližně ½ až ¾ šálku (118 až 177 ml) vody.
  • Voda z čerstvého, mladého kokosu by měla být sladká. Pokud má kapalina olejovou konzistenci, kokos pravděpodobně není dobrý a měl by být vyhozen.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití trouby k otevření kokosu

 1. Obrázek s názvem Otevřete kokos Krok 4

  1 Předehřejte troubu. Chcete -li použít teplo na otevření kokosu, je důležité zajistit, aby byla vaše trouba dostatečně teplá. Nastavte teplotu na 375 stupňů Fahrenheita (190 stupňů Celsia) a nechte ji zcela zahřát.
 2. 2 Kokos položte na pánev a pečte 10 minut. Slijeme kokos na plech a dáme péct do trouby. Nechte kokos péct přibližně 10 minut, nebo dokud neuvidíte, že se ve skořápce vytvoří prasklina.
  • Pokud kokos po 10 minutách nepraskl, pokračujte v pečení, dokud si nevšimnete, že se skořápka začíná štěpit. Každých pár minut však kokos kontrolujte, abyste se ujistili, že jej nebudete zahřívat déle, než je nutné.
  • Pokud spěcháte, můžete kokos také uvařit v mikrovlnné troubě. Umístěte jej na talíř vhodný do mikrovlnné trouby a tři minuty zahřívejte na středně vysoký výkon.
 3. Obrázek s názvem Open a Coconut Krok 6

  3 Vyjměte kokos a zabalte ho do ručníku. Když kokos začal praskat, vyjměte plech z trouby. Nechte dvě až tři minuty vychladnout. Dále zabalte kokos do malé kuchyňské utěrky nebo hadru.
 4. 4 Umístěte kokos do pytle na odpadky a narazte na tvrdý povrch. Když je kokos stále zabalený v ručníku, vložte jej do velkého plastového pytle na odpadky. Sáček uzavřete a kokos několikrát udeřte o tvrdý povrch, dokud neucítíte, že se rozpadá na kousky.
  • Čím tvrdší je povrch, na který narazíte na kokos, tím snadněji se bude lámat. Obzvláště dobře funguje betonový povrch.
 5. 5 Umístěte nůž mezi skořápku a maso, abyste je oddělili. Když je kokos rozbitý na kousky, vyjměte ho z pytle na odpadky a rozbalte ručník. Vezměte každý kus a mezi skořápku a bílé maso z kokosu vklepte nůž, abyste je opatrně oddělili.
  • K oddělení kokosového masa a skořápky nemusíte nutně používat ostrý nůž. Nejlepší je začít nožem na máslo a na ostrý nůž přejít až v případě potíží.
  • Při oddělování kokosové skořápky a masa upevněte kousky kokosu opřením o stůl nebo pult.
 6. 6 Oloupejte vlákno z kokosového masa. Poté, co jste kokos oddělili, může ještě bílé maso pokrývat nějaké světle hnědé vlákno. Pomocí škrabky na zeleninu odstraňte vlákno stejně jako kůži z brambor nebo jiné zeleniny. Jakmile z masa odstraníte vlákninu, jste připraveni jíst nebo vařit s kokosem.
  • Pokud nemáte škrabku na zeleninu, můžete ostrým nožem opatrně odloupnout vlákno z masa.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Otevírání kokosu paličkou

 1. 1 Zabalte kokos do ručníku a držte ho. Poté, co jste kokos vysáli, položte kolem jedné strany kokosu skládanou kuchyňskou utěrku. Držte ji svou nedominantní rukou tak, aby část kokosu, která není pokryta ručníkem, byla před vámi.
  • Pokud dáváte přednost, můžete kokos postavit na stůl nebo desku. Budete to však muset při práci upravit, abyste to mohli rozlousknout úplně dokola.
 2. 2 Otočte kokos a klepejte na něj paličkou, dokud nepraskne. Držte kokos s ručníkem a pomocí paličky jej pevně naklepejte. Otočte kokosem za pochodu, abyste mohli klepat po celém exteriéru, dokud nezačne praskat na polovinu.
  • K otevírání kokosu nejlépe funguje kovová palička.
  • Pokud nemáte paličku, můžete na kokos klepnout kladivem.
 3. 3 Rozdělte kokosovou skořápku a položte ji řezanou stranou dolů. Když kokos praskne kolem celého exteriéru, rozdělte ho prsty na dvě části. Položte kokosový ořech dolů na stůl nebo desku řezanou stranou dolů.
  • Pokud zjistíte, že se kokos snadno nerozštěpí, zopakujte předchozí krok poklepáním paličkou po vnější straně. Mohou existovat některá místa, kde kokos úplně nepraskl.
 4. 4 Paličkou udeřte na kokos, aby se maso uvolnilo. Polovinou kokosu dolů, pomocí paličky poklepejte o každý kousek. To pomůže uvolnit maso ze skořápky, abyste je mohli snáze oddělit.
  • Ujistěte se, že klepete na paličku po celé polovině kokosu, abyste zajistili, že se maso všude uvolní.
  • Je v pořádku, když se poloviny kokosu rozdělí na menší kousky, když do něj narazíte paličkou. To může ve skutečnosti usnadnit, když je čas oddělit skořápku a maso.
 5. 5 Spusťte nůž mezi skořápkou a masem, aby se uvolnilo. Poté, co paličkou zasáhnete poloviny kokosu, aby se maso uvolnilo, vložte mezi skořápku a maso nůž na máslo. Pomocí nože opatrně vypáčte maso ze skořápky, dokud se zcela neoddělí. Opakujte se všemi kousky kokosu.
  • Určitě použijte nůž na máslo, abyste se při práci nemuseli bát, že se pořezáte.
 6. 6 Odstraňte vlákno z masa. Jakmile maso oddělíte od skořápky, bude na vnější straně stále tenká, hnědá, vláknitá kůže. Škrabkou na zeleninu opatrně odstraňte slupku, aby zbylo jen kokosové maso.
  • Poté, co se kokosové maso oddělí od slupky, jste připraveni k jídlu nebo vaření.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat s kokosovým masem? Jennifer blair Maso můžete jíst přímo z kokosu poté, co ho otevřete, nebo jej můžete použít v jakémkoli receptu, který vyžaduje čerstvý kokos.
 • Otázka Mohu pít vodu uvnitř kokosu? Ano, můžete, kokosová voda je plná vitamínů a je velmi hydratační.
 • Otázka Když jsem otevřel svůj kokos, našel jsem místo vody hustý materiál podobný česneku. Je kokosový ořech bezpečný pro použití? Jennifer blair Pokud si všimnete, že voda v kokosu je hustá, mastná nebo hustá, pravděpodobně to znamená, že kokosový ořech je starý a již není čerstvý. Měli byste to zahodit.
 • Otázka Mohu vyvrtat kokos? Ano, můžete, ale buďte opatrní.
 • Otázka Můžete pít vodu z kokosu? Ano, uvnitř kokosu můžete jíst/pít vše. Kokosová voda je dokonce balená a prodává se v obchodech.
 • Otázka Co mohu dělat pouze pomocí šroubováku? Šťávu můžete vypustit z jednoho z `` očí měkkých skvrn`` tvrdým stisknutím.
 • Otázka Můžete otevřít kokos rukama a můžete někoho zabít? Většina lidí nedokáže otevřít kokos holýma rukama. A ano, kokos může být smrtelný při pádu nebo použití jako projektil.
 • Otázka Jak poznáte, že je kokosový ořech čerstvý? Voda uvnitř by měla být řídká a sladká, ne hustá a sirupová. Kromě toho je těžké to poznat pouhým pohledem zvenčí. Jednoduchý trik, který jsem se naučil při nákupu produktů z obchodu s potravinami, je ten, že většinu času je nejčerstvější produkt buď za, nebo pod zbytkem produktu.
 • Otázka Je možné zničit kokos pouze brčkem a rukama? Pokud ano, zlomilo by mi to ruce? Kokos není možné otevřít brčkem. O vyškolených mistrech bojových umění je známo, že rozbíjejí kokosy holýma rukama, ale pokud jím nejste, nezkoušejte to.
 • Otázka Mohu jíst hnědé věci na vnější straně kokosu? Adrian Nejlepší odpověď Ne, skořápku nemůžete sníst. Je to jako jíst arašídovou skořápku nebo jíst kůru stromů.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Mohu k ohřevu použít mikrovlnnou troubu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Šťáva v kokosu není kokosové mléko - je to sladká voda. Voda v ořechu je přirozeně se vyskytující součástí rostoucího kokosu a mění barvu a chuť podle toho, jak je zralá. Kokosové mléko je zpracovaný produkt vyrobený extrakcí oleje z mletého bílého masa, obvykle za použití vroucí vody. Můžete však také vyrobte si vlastní kokosové mléko .
 • Kokos můžete také otevřít tak, že ho hodíte na kámen. Kokos se tím roztrhne a můžete se dostat k masu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy se nepokoušejte skousnout kokos. Neotevře to a vylomí vám zuby.
 • Kokos nedávejte do trouby, pokud jste jej nevypálili. Mohlo by dojít k výbuchu, pokud by byl ponechán příliš dlouho a voda by se proměnila v páru, která by uvnitř vytvářela vysoký tlak.
 • Buďte velmi opatrní při nárazu na kokos paličkou. Kokos by měl být zasažen pevně, ale ne tak silně, abyste ztratili kontrolu nad paličkou. Nechcete, aby vás někdo omylem praštil do ruky.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Ostrý nůž
 • Sklo, mísa nebo odměrka

Metoda trouby

 • Pečící papír
 • Kuchyňská utěrka
 • Igelitová taška
 • Nůž na máslo
 • Škrabka na zeleninu

Metoda paličky

 • Kuchyňská utěrka
 • Kovová palička nebo kladivo
 • Nůž na máslo
 • Škrabka na zeleninu

Populární Problémy

Pokud hledáte omezit cholesterol z ranních vajec, můžete snadno vyrobit vaječné bílky plné chuti. Není třeba se spokojit se suchými, gumovými vaječnými bílky, když je můžete rychle vyškrábat nebo uvařit nadýchanou omeletu. Li...

Pokud jste vlastníkem firmy, víte, že dosažení cílů se někdy snáze řekne, než udělá. Ať už se vaše cíle týkají základních operací nebo dlouhodobého růstu, klíčem je identifikovat jasné a konkrétní požadované výsledky. Stanovte si cíle ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Vancouver Whitecaps vs Sporting Kansas City online, bez ohledu na to, kde se ve Spojených státech nacházíte.

Pokud vás nudná míchaná zelenina omrzela, zkuste ji uvařit jiným způsobem. Mraženou míchanou zeleninu můžete restovat a okořenit koprem nebo estragonem. Nebo si můžete nakrájet vlastní zeleninu a před pečením ji hodit olejem a bylinkami ...

Jak zavěsit těžké předměty ze stropu. Od světel a ventilátorů až po umění a rostliny mohou visící předměty ze stropu působit jedinečnějším a stylovějším dojmem a současně otevírat spoustu místa navíc. Pokud je váš strop podporován ...

Zde je návod, jak sledovat online přenosy MacDonald vs Fitch, Macfarlane vs Arteaga a všechny zápasy Bellator 220.