Jak zacházet s respiračními problémy u buldoků

Bulldog je oblíbeným psím plemenem kvůli jeho podsaditému vzhledu a jemné povaze. Zploštělý obličej buldoka mu však také způsobuje značné problémy s dýcháním v důsledku změněné anatomie nosu, hrdla a průdušnice. Buldoci nejsou ovlivněni jedním problémem, ale skupinou problémů souvisejících s jejich zkrácenými hlavami, které spadají pod společný název obstrukční syndrom brachycephalic airway (BAOS). To znamená, že buldok bojuje s dynamickým cvičením, je náchylný k úpalům za tepla počasí, a pokud je vážně ovlivněn, může dokonce vyžadovat nápravnou operaci nebo léčbu, aby se zabránilo pomalému udušení.

Část 1 ze 3: Poskytování domácí péče

 1. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 1

  1 Sledujte dýchání svého psa. Pokud máte buldoka, měli byste vždy dávat pozor na známky dechové tísně. Pokud si brzy všimnete namáhavého dýchání, může to vašemu psovi pomoci vyhnout se nepříjemným pocitům z těžkých dechových obtíží.
  • Pokud venčíte svého psa, průběžně vyhodnoťte, jak pes dýchá a zda má potíže.
  • Mezi příznaky obtíží s dýcháním patří nadměrné sípání, lapání po dechu a v extrémních případech omdlení.


 2. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 2

  2 Dopřejte svému psu hodně odpočinku. Nepřecvičujte psa, který má potíže s dýcháním. Zatímco všichni chceme, aby naši psi měli dostatek pohybu, aby zůstali zdraví, zdraví psa s respiračními problémy může být ve skutečnosti ohroženo, pokud je nuceno extrémně cvičit.
  • Jakmile se dýchání začne namáhat, musíte psovi umožnit, aby znovu získal dech.
  • Pokud pes velmi těžce dýchá, nepožádejte psa, aby šel na stinné místo nebo do chladné místnosti. Místo toho jej zvedněte a noste.
  • Za normálních podmínek by měl váš pes během několika minut získat dech. Pokud je však horko nebo má váš pes vážné problémy s dýcháním, může trvat déle, než se pes vzpamatuje.
 3. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 3

  3 Ochlaďte psa. Pokud je váš pes přehřátý a má problémy s dýcháním, musíte psa ochladit. Pokud je dýchání přehnané, okamžitě jej nechte odpočinout na chladném místě.
  • Měli byste mu také nabídnout studenou vodu k pití. To může pomoci ochladit psa uvnitř.
 4. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 4

  4 Buďte připraveni vzít svého psa k veterináři. Pokud se dýchání vašeho psa rychle nezlepší, zavolejte veterináře. Řekněte jim, že máte možnou nouzovou situaci. Buďte připraveni informovat veterináře o příznacích vašeho psa a o tom, jak dlouho trvají.
  • Na cestě na kliniku udržujte psa v klidu, tichu a pohodě.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání veterinárního ošetření

 1. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 5

  1 Zajistěte nouzové veterinární ošetření psa, který má namáhavé dýchání. Pokud je pes přehřátý, může veterinář podávat chladné intravenózní tekutiny. Veterinář ho může také umístit do kyslíkového stanu, aby pomohl jeho dýchání. Kromě toho léky, jako jsou kortikosteroidy, mohou zmírnit otoky v zadní části krku, které vznikly v důsledku zvýšeného úsilí o dýchání.
  • Pokud jsou však problémy psa natolik závažné, že vyžadují nouzovou léčbu, měla by být zvážena nápravná operace, jakmile je pes stabilní.
 2. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 6

  2 Zvažte chirurgickou korekci BAOS. V závislosti na rozsahu a typu problému, který má buldok, může být možné jej opravit. To platí zejména v případě, že je pes mladý, protože se z operace snáze zotaví. Váš veterinář může zvážit následující možnosti, aby zlepšil dýchání vašeho buldoka:
  • Operace nosní dírky: Nápravná chirurgie znamená odstranění dortíku z masa z nosních dírek se záměrem rozšířit nosní dírky, aby se usnadnilo dýchání nosem.
  • Operace měkkého patra: Odstranění přebytečné délky měkkého patra znamená, že zadní část krku je jasnější a průdušnice je méně pravděpodobná, že se čas od času zasune do patra.
  • Odstranění laryngeálních vaků: Specialisté chirurgů mohou odstranit laryngeální vaky, a tím odstranit další překážku ze zadní části krku.
  • Bohužel neexistuje chirurgický zákrok, který by dokázal opravit relativně velký jazyk nebo malý průměr průdušnice.
 3. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 7

  3 Poskytněte pooperační péči. Psi, kteří projdou chirurgickým zákrokem a anestezií, mohou mít těžké zotavení. Váš pes může být na nějakou dobu nevrlý a letargický. Celkově se ujistěte, že se váš pes postupně zotavuje, a dodržujte všechny pokyny, které pocházejí od vašeho veterinárního lékaře.
  • Dávejte pozor na svého psa, zda nemá známky dýchání. Pokud ano, zavolejte veterináře a vezměte buldoka na ošetření.
  • I po operaci může mít váš pes v extrémních podmínkách potíže s dýcháním. Proveďte rozumná opatření, například nepřepínejte psa v horku. Také používejte spíše postroj než límec, protože tím méně tlačíte na průdušnici, což usnadňuje dýchání.
  reklama

Část 3 ze 3: Identifikace respiračních problémů

 1. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 8

  1 Hledejte namáhavé dýchání v klidu. Myslete na normálního psa a obvykle v klidu dýchají stabilně a potichu nosem, bez dechu. Nyní zvažte buldoka v klidu, který pravděpodobně bude dýchat s otevřenými ústy, odfrkávat a dýchat tak hlasitě, že to uslyšíte z vedlejší místnosti.
  • Nejde jen o roztomilý atribut buldoka, ale také o narušení dýchacích cest.
 2. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 9

  2 Věnujte pozornost chování psa, když je aktivní. Když jsou na jeho dýchací systém kladeny větší nároky, například při cvičení nebo v horkém počasí, jsou příznaky BAOS přehnané. Tyto zahrnují:
  • Nadměrné těžké lapání po dechu: Pes bude hodně dýchat, jazyk bude velmi suchý a na rtech mu visí šňůra lepkavých slin.
  • Neochota k pohybu: Pes tvrdohlavě odmítá pohyb, protože k tomu vyžaduje další kyslík, který nemá.
  • Zvuky udušení nebo chrápání: Tyto zvuky jsou obvykle vydávány v důsledku nasátí měkkého patra do průdušnice.
  • Bledé nebo modře zabarvené dásně: Varovným signálem, že je pes zoufalý, je, že normálně růžové blány jeho tlamy vypadají bledě nebo modře zabarvené.
  • Sbalit: Pokud pes nemůže dostat dostatek kyslíku, zhroutí se a omdlí.
 3. Obrázek s názvem Léčba respiračních problémů u buldoků Krok 10

  3 Posuďte, zda váš buldok má fyzické atributy, které by mohl přinést na BAOS. To bude signalizovat, že byste měli dávat pozor na příznaky. Mezi významné součásti BAOS patří:
  • Úzké nozdry: To buldočkovi ztěžuje dýchání nosem
  • Zkrácený nos: To znamená, že kostnaté svitky (nebo turbíny) uvnitř nosu jsou stlačeny do menšího prostoru.
  • Velký jazyk: Ačkoli jsou kostnaté struktury, jako je nos, zkráceny, jazyk má pravidelnou velikost. Jazyk tak zabírá příliš mnoho místa uvnitř úst a blokuje zadní část krku.
  • Prodloužené měkké patro: Klapka masa v zadní části hrdla, která odděluje nos od úst a brání potravě stékat po průdušce, je vzhledem k velikosti nosu příliš dlouhá. To znamená, že ještě více tkáně zabírá zadní část hrdla a díky své poloze je náchylné k nasávání do průdušnice a vydávání dusivých zvuků.
  • Everted laryngeal saccules: Glandulární tkáň v zadní části hrdla (ekvivalent mandlí) je vysávána z oblasti, kde by měli sedět. To vede k tomu, že proniknou do dýchacích cest a dále omezují schopnost dýchat.
  • Hypoplastická průdušnice: Selektivní chov pro plochý obličej bohužel vedl k výběru psů, kteří mají také nepřirozeně úzkou průdušnici. To znamená, že trubice spojená s plícemi je příliš úzká, což dodává dýchání další vrstvu obtíží.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes špatně dýchá, co mám dělat? Vzal bych to k veterináři. Může být něco špatně, takže může být zapotřebí lékařská pomoc.
 • Otázka Můj pes má opravnou operaci dýchání, ale stále má problémy s dýcháním při cvičení. Co mám dělat? Mark Keene Možná budete chtít nechat svého psa zkontrolovat a/nebo léčit na astma. Jinak dělejte malé kousky najednou a pomalu zvyšte množství cvičení.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Říká se, že tě Karma pronásleduje zpět. Tentokrát to byla pravda. Isner, který hrál své druhé kolo na French Open proti Paul-Henri Mathieu, prohrál. Výsledná výsledková listina zněla 6-7 6-4 6-4 3-6 18-16. Ano, nebylo to tak blízko velikosti závěrečné sady ve Wimbledonu, ale byl to další nekonečný zápas a tentokrát byl Isner na špatném konci. .

Simon věří, že zatímco Roger Federer je výjimečný, aspirující hráči by se neměli snažit napodobit jeho styl hry. Podle Francouze by se mladým lépe učilo být v tlakových situacích konzervativnější.

Jak vyměnit rukojeť kriketové pálky. Kriket nemůžete hrát s pálkou, která postrádá přilnavost, protože pálka vám vyklouzne z rukou kvůli potu nahromaděnému během hraní. To platí zejména v případě, že hrajete v rukavicích. ...

Zde je návod, jak sledovat superfight Cejudo vs Dillashaw a celou hlavní kartu UFC Fight Night Brooklyn online.

Gritty Anshuman bouří do hlavního tahu