Jak zacházet s respiračními problémy u buldoků

Bulldog je oblíbeným psím plemenem kvůli jeho podsaditému vzhledu a jemné povaze. Zploštělý obličej buldoka mu však také způsobuje značné problémy s dýcháním v důsledku změněné anatomie nosu, hrdla a průdušnice. Buldoci nejsou ovlivněni jedním problémem, ale skupinou problémů souvisejících s jejich zkrácenými hlavami, které spadají pod společný název obstrukční syndrom brachycephalic airway (BAOS). To znamená, že buldok bojuje s dynamickým cvičením, je náchylný k úpalům za tepla počasí, a pokud je vážně ovlivněn, může dokonce vyžadovat nápravnou operaci nebo léčbu, aby se zabránilo pomalému udušení.Část 1 ze 3: Poskytování domácí péče

 1. 1 Sledujte dýchání svého psa. Pokud máte buldoka, měli byste vždy dávat pozor na známky dechové tísně. Pokud si brzy všimnete namáhavého dýchání, může to vašemu psovi pomoci vyhnout se nepříjemným pocitům z těžkých dechových obtíží.
  • Pokud venčíte svého psa, průběžně vyhodnoťte, jak pes dýchá a zda má potíže.
  • Mezi příznaky obtíží s dýcháním patří nadměrné sípání, lapání po dechu a v extrémních případech omdlení.
 2. 2 Dopřejte svému psu hodně odpočinku. Nepřecvičujte psa, který má potíže s dýcháním. Zatímco všichni chceme, aby naši psi měli dostatek pohybu, aby zůstali zdraví, zdraví psa s respiračními problémy může být ve skutečnosti ohroženo, pokud je nuceno extrémně cvičit.
  • Jakmile se dýchání začne namáhat, musíte psovi umožnit, aby znovu získal dech.
  • Pokud pes velmi těžce dýchá, nepožádejte psa, aby šel na stinné místo nebo do chladné místnosti. Místo toho jej zvedněte a noste.
  • Za normálních podmínek by měl váš pes během několika minut získat dech. Pokud je však horko nebo má váš pes vážné problémy s dýcháním, může trvat déle, než se pes vzpamatuje.
 3. 3 Ochlaďte psa. Pokud je váš pes přehřátý a má problémy s dýcháním, musíte psa ochladit. Pokud je dýchání přehnané, okamžitě jej nechte odpočinout na chladném místě.
  • Měli byste mu také nabídnout studenou vodu k pití. To může pomoci ochladit psa uvnitř.
 4. 4 Buďte připraveni vzít svého psa k veterináři. Pokud se dýchání vašeho psa rychle nezlepší, zavolejte veterináře. Řekněte jim, že máte možnou nouzovou situaci. Buďte připraveni informovat veterináře o příznacích vašeho psa a o tom, jak dlouho trvají.
  • Na cestě na kliniku udržujte psa v klidu, tichu a pohodě.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání veterinárního ošetření

 1. 1 Zajistěte nouzové veterinární ošetření psa, který má namáhavé dýchání. Pokud je pes přehřátý, může veterinář podávat chladné intravenózní tekutiny. Veterinář ho může také umístit do kyslíkového stanu, aby pomohl jeho dýchání. Kromě toho léky, jako jsou kortikosteroidy, mohou zmírnit otoky v zadní části krku, které vznikly v důsledku zvýšeného úsilí o dýchání.
  • Pokud jsou však problémy psa natolik závažné, že vyžadují nouzovou léčbu, měla by být zvážena nápravná operace, jakmile je pes stabilní.
 2. 2 Zvažte chirurgickou korekci BAOS. V závislosti na rozsahu a typu problému, který má buldok, může být možné jej opravit. To platí zejména v případě, že je pes mladý, protože se z operace snáze zotaví. Váš veterinář může zvážit následující možnosti, aby zlepšil dýchání vašeho buldoka:
  • Operace nosní dírky: Nápravná chirurgie znamená odstranění dortíku z masa z nosních dírek se záměrem rozšířit nosní dírky, aby se usnadnilo dýchání nosem.
  • Operace měkkého patra: Odstranění přebytečné délky měkkého patra znamená, že zadní část krku je jasnější a průdušnice je méně pravděpodobná, že se čas od času zasune do patra.
  • Odstranění laryngeálních vaků: Specialisté chirurgů mohou odstranit laryngeální vaky, a tím odstranit další překážku ze zadní části krku.
  • Bohužel neexistuje chirurgický zákrok, který by dokázal opravit relativně velký jazyk nebo malý průměr průdušnice.
 3. 3 Poskytněte pooperační péči. Psi, kteří projdou chirurgickým zákrokem a anestezií, mohou mít těžké zotavení. Váš pes může být na nějakou dobu nevrlý a letargický. Celkově se ujistěte, že se váš pes postupně zotavuje, a dodržujte všechny pokyny, které pocházejí od vašeho veterinárního lékaře.
  • Dávejte pozor na svého psa, zda nemá známky dýchání. Pokud ano, zavolejte veterináře a vezměte buldoka na ošetření.
  • I po operaci může mít váš pes v extrémních podmínkách potíže s dýcháním. Proveďte rozumná opatření, například nepřepínejte psa v horku. Také používejte spíše postroj než límec, protože tím méně tlačíte na průdušnici, což usnadňuje dýchání.
  reklama

Část 3 ze 3: Identifikace respiračních problémů

 1. 1 Hledejte namáhavé dýchání v klidu. Myslete na normálního psa a obvykle v klidu dýchají stabilně a potichu nosem, bez dechu. Nyní zvažte buldoka v klidu, který pravděpodobně bude dýchat s otevřenými ústy, odfrkávat a dýchat tak hlasitě, že to uslyšíte z vedlejší místnosti.
  • Nejde jen o roztomilý atribut buldoka, ale také o narušení dýchacích cest.
 2. 2 Věnujte pozornost chování psa, když je aktivní. Když jsou na jeho dýchací systém kladeny větší nároky, například při cvičení nebo v horkém počasí, jsou příznaky BAOS přehnané. Tyto zahrnují:
  • Nadměrné těžké lapání po dechu: Pes bude hodně dýchat, jazyk bude velmi suchý a na rtech mu visí šňůra lepkavých slin.
  • Neochota k pohybu: Pes tvrdohlavě odmítá pohyb, protože k tomu vyžaduje další kyslík, který nemá.
  • Zvuky udušení nebo chrápání: Tyto zvuky jsou obvykle vydávány v důsledku nasátí měkkého patra do průdušnice.
  • Bledé nebo modře zabarvené dásně: Varovným signálem, že je pes zoufalý, je, že normálně růžové blány jeho tlamy vypadají bledě nebo modře zabarvené.
  • Sbalit: Pokud pes nemůže dostat dostatek kyslíku, zhroutí se a omdlí.
 3. 3 Posuďte, zda váš buldok má fyzické atributy, které by mohl přinést na BAOS. To bude signalizovat, že byste měli dávat pozor na příznaky. Mezi významné součásti BAOS patří:
  • Úzké nozdry: To buldočkovi ztěžuje dýchání nosem
  • Zkrácený nos: To znamená, že kostnaté svitky (nebo turbíny) uvnitř nosu jsou stlačeny do menšího prostoru.
  • Velký jazyk: Ačkoli jsou kostnaté struktury, jako je nos, zkráceny, jazyk má pravidelnou velikost. Jazyk tak zabírá příliš mnoho místa uvnitř úst a blokuje zadní část krku.
  • Prodloužené měkké patro: Klapka masa v zadní části hrdla, která odděluje nos od úst a brání potravě stékat po průdušce, je vzhledem k velikosti nosu příliš dlouhá. To znamená, že ještě více tkáně zabírá zadní část hrdla a díky své poloze je náchylné k nasávání do průdušnice a vydávání dusivých zvuků.
  • Everted laryngeal saccules: Glandulární tkáň v zadní části hrdla (ekvivalent mandlí) je vysávána z oblasti, kde by měli sedět. To vede k tomu, že proniknou do dýchacích cest a dále omezují schopnost dýchat.
  • Hypoplastická průdušnice: Selektivní chov pro plochý obličej bohužel vedl k výběru psů, kteří mají také nepřirozeně úzkou průdušnici. To znamená, že trubice spojená s plícemi je příliš úzká, což dodává dýchání další vrstvu obtíží.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes špatně dýchá, co mám dělat? Vzal bych to k veterináři. Může být něco špatně, takže může být zapotřebí lékařská pomoc.
 • Otázka Můj pes má opravnou operaci dýchání, ale stále má problémy s dýcháním při cvičení. Co mám dělat? Mark Keene Možná budete chtít nechat svého psa zkontrolovat a/nebo léčit na astma. Jinak dělejte malé kousky najednou a pomalu zvyšte množství cvičení.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Polská teenagerka Iga Swiatek uspořádala mistrovskou třídu, aby v neděli na 4. kole French Open rozrušila nejlepší nasazenou Simonu Halepovou. Swiatek je bývalý wimbledonský juniorský šampion a aktuálně mu patří číslo 54 na světě.

Noah Rubin řekl, že to byl splněný sen hrát Rogera Federera, ale že nechtěl sestoupit bez boje. Rubin také hovořil o tom, jak je důležité držet se svých zbraní, zatímco Federer dělá svou „věc Rogera Federera“.Jak získat modrý Peterův odznak. Odznaky Blue Peter se udělují lidem, kteří se objeví v nejdéle běžící dětské televizní show na světě: Blue Peter. Https://www.bbc.co.uk/pressoffice/pressrelease/stories/2009/12_december/28/bluepet .. .

Michigan State a Wake Forest se v pátek setkají v Pinstripe Bowl 2019. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Pokud pravidelně pracujete za stolem kvůli práci na počítači nebo studiu, budete muset sedět na kancelářské židli, která je správně přizpůsobena vašemu tělu, abyste se vyhnuli bolestem zad a problémům. Jak vědí lékaři, chiropraktici a fyzioterapeuti, mnoho lidí ...Serena Williamsová se připravuje na další výzvu k titulu na Australian Open, ale bude to zatím nejkomplikovanější pokus její kariéry.