Jak naučit děti správně házet

Házení je velkou součástí mnoha sportů a když v něm budete dobří, může z vás udělat lepšího hráče nebo konkurenta. Naučit se házet může být zpočátku náročné, takže pokud máte úplně nového nebo nezkušeného vrhače, nechte je začít jednoduchým podhazováním. Jakmile budou trochu lepší a sebevědomější, můžete přejít k základům nadhozu. Ale zatímco učení pohybů může být relativně snadné, klíčem k dobrému hodu je spousta a spousta praxe, takže najděte různé způsoby, jak dostat své studenty tam a házet.Metoda 1 ze 3: Jednoduché podhození

 1. 1 Požádejte je, aby směřovali k cíli, který drží míč jako malá písmena „l. 'Nechte vrhače začít tím, že drží míč ve své vrhací ruce tak, aby visel po jejich boku a vytvořil tvar malého písmene' l. ' Nechte je pohodlně stát s nohama zhruba na šířku ramen a čelit přímo cíli nebo směru, na který se chystají vrhnout.
  • K naučení podhazování můžete použít téměř jakýkoli typ míče. Baseball, basketball ,balls, gumové míčky, nebo dokonce koule příze, to vše jsou efektivní výukové nástroje.
 2. 2 Když jsou připraveni, nechte je házet paží zpět. Řekněte svému vrhači, aby zahájil házení pohybem paže, která drží míč zpět za nimi, houpavým pohybem. Ujistěte se, že to dostanou dostatečně daleko zpět, aby to hodilo trochu síly, ale ne tak daleko, aby to napínalo jejich loket nebo to způsobilo jejich rotaci.
  • Na druhou stranu se ujistěte, že nepřenášejí míč zpět těsně za bok. Super krátký zpětný švih nevygeneruje dostatek energie pro slušný hod a mohou být frustrovaní.
  • Řekněte jim, aby nezačali zpětný pohyb, dokud nebudou připraveni hodit. Chcete, aby měli 1 plynulý pohyb při házení, který začíná švihnutím paže dozadu.
 3. 3 Přimějte je, aby šlápli na opačnou nohu a jejich vrhací paže se pohybovala vpřed. Když pohybují vrhací paží dozadu, pomozte jim cítit se stabilnější a generujte do hodu více energie tím, že do něj vstoupíte. Ujistěte se, že vykročí vpřed s nohou, která je naproti jejich vrhací paži, aby byli v rovnováze.
  • Poskytněte jim verbální a vizuální podněty, které pomohou pohybové tyči. Sami předvádějte pohyby při házení a řekněte něco jako: „Švih a krok, švih a krok“.
 4. 4 Řekněte jim, aby uvolnili míč, když je mezi koleny a pasem. Nechte své vrhače otevřít ruku, když jsou připraveni vypustit míč. Nechte je počkat, až bude míč na jejich straně, přímo mezi kolenem a pasem, než jej uvolní, aby putoval dopředu, místo aby šel přímo nahoru do vzduchu nebo dolů do země.
  • Jde o to švihnout míč dozadu, vykročit dopředu a hodit míč 1 plynulým pohybem.
  • Pomozte jim porozumět pohybu tím, že řeknete něco jako: „Švihni, vykroč, házej. Swing, step, throw. “
  reklama

Metoda 2 ze 3: Základy hodu přes ruku

 1. 1 Nechte je postavit se rovně s míčem ve vrhací ruce. Nechte své vrhače zaujmout pohodlný postoj s chodidly zhruba na šířku ramen a tváří ke svému cíli. Dejte jim míč a nechte je držet ho po boku házející rukou.
  • Chcete -li studentům pomoci učit se, můžete použít baseball, tenisový míček, squashový míč, Wiffleův míč nebo jakýkoli jiný menší vrhací míč.
  • Pokud učíte opravdu mladé nebo opravdu nezkušené vrhače, zkuste použít něco lehkého, jako je Wiffleho koule nebo koule příze.
 2. 2 Umístěte nohy tak, aby stály bokem k cíli. Otočte své vrhače bokem asi o 90 stupňů od jejich cíle nebo směru, kterým házejí. Ujistěte se, že jejich vrhací paže držící míč je zpět a dívají se na svůj cíl.
  • Pokud máte například pravorukého vrhače, nechte ho otočit o 90 stupňů doprava, aby jejich vrhací paže byla zpět za nimi. U leváka udělejte opak.
  • Stojící pod úhlem umožňuje vrhači otočit se do hodu a generovat více energie.
 3. 3 Zvedněte paži a vytvořte velká písmena „L“. Zahajte pohyb při házení tak, že váš vrhač zvedne míč tak, aby byl přibližně v souladu s jejich uchem. Ujistěte se, že jejich ruka je mimo jejich hlavu, aby jejich paže tvořila velká písmena „L“, aby měli správnou pozici.
  • Učení bodů může pomoci vizuálním podnětům, jako je velké „L“.
 4. 4 Nechte je vykročit opačnou nohou a zkroutí tělo. Držte paži ve tvaru písmene L a vrhněte tělo vrhačem do hodu tak, že do něj vstoupíte nohou, která je naproti jejich vrhací paži. Přimějte je kroutit tělem dopředu směrem k cíli, aby se otočily a přidaly větší sílu hodu.
  • Rotace je klíčem k dobrému nadhozu.
 5. 5 Přimějte je, aby pohnuli paží směrem k cíli a vypustili míč. Nechte svého vrhače pohybovat vrhající paží vpřed rychlým, uhlazeným pohybem, aby do pohybu přidal sílu paže. Když je správné načasování, nechte je otevřít ruku, aby míč uvolnili a poslali ho létat.
  • Najít nejlepší bod uvolnění pro dobrý hod vyžaduje hodně cviku a opakování.
  • Nechte vrhač pracovat na kombinaci zvednutí paže, kroku, kroucení a házení do 1 plynulého pohybu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Práce s vašimi vrhači

 1. 1 Nechte je vizualizovat hod, pokud jsou začátečníci. Pokud pracujete se skutečně mladými nebo nezkušenými vrhači, nechte je cvičit, aniž byste nejprve házeli míčkem. Nechte je projít pohybem házení, aby si na to zvykli. Nechte je vizualizovat a představte si hod, který jim pomůže připravit se na skutečnou věc.
  • Vizualizace je skvělý nástroj, který můžete použít k provedení oprav, než vaši vrhači vůbec zvednou míč.
 2. 2 Nejprve se zaměřte na vzdálenost a rychlost než na přesnost. Když začínají, nechte je nacvičit si pokus hodit míč daleko a dobrou technikou. Přesnost vyžaduje spoustu času a praxe, takže si s tím na začátku tolik nelámejte hlavu, aby se vaši noví vrhači nenechali odradit.
  • Jakmile se vaše vrhače zlepší, můžete je začít vyzývat k přesnějšímu házení.
  • Někteří trenéři se raději nejprve soustředí na přesnost a mechaniku, až poté budují rychlost a sílu.
 3. 3 Opravte všechny chyby, které vidíte, zatímco vaši studenti házejí. Pomocí této praxe sledujte své studenty, jak házejí míčky. Kdykoli uvidíte chybu nebo chybu v jejich technice, jemně je opravte, aby se mohli zlepšit.
  • Cvičení je pro vás skvělá příležitost, jak opravit jejich techniku ​​házení v reálném čase, právě teď.
 4. 4 Bavte se a mějte se svými vrhači trpělivost. Zdržte se přílišné nápravy mladších dětí kolem 6 nebo 7 let a nechte je soustředit se jen na házení a zábavu. Proveďte jemné opravy starších dětí a dospělých, aby je to neodradilo. Mějte s nimi trpělivost, každý bude nejprve dělat chyby!
  • Pokud máte například teenagera, který se právě učí správnému pohybu při házení, kdykoli udělají chybu a pošlou divoký hod, zkuste říct něco jako: „Není to špatné! Máte správný nápad, ale na co se chcete zaměřit, je vypustit míč ve správný čas. “ Poté jim můžete ukázat správnou techniku ​​a nechat je to zkusit znovu.
  • Mladší děti se přirozeně budou chtít zlepšit v házení, takže si jen sedněte a nechte je cvičit a zvyknout si na základní mechaniku.
  • Učte děti, že je to všechno o jejich postoji. I když nejsou nadhazovači skvělí, měli by si říci: „Můžu nadhazovat, a pokud mě trenér potřebuje, abych nadhazoval, budu!“
 5. 5 Dejte jim různé koule k házení. Umístěte spoustu míčků pro své vrhače, jako jsou basketbalové, fotbalové, tenisové a fotbalové míče. Nechte je vyzkoušet, jak všechny hodí, aby si procvičili různé velikosti, tvary a váhy.
  • Pokud pracujete s partou lidí, možná nebudete chtít používat tvrdší míče, jako jsou baseballové míče nebo golfové míčky, pro případ, že by došlo k divokému hodu, který by mohl někomu ublížit.
 6. 6 Nastavte jim cíle, na které se zaměří, aby byly zábavné. Použijte spoustu různých cílů, jako jsou kbelíky, koše a hula obruče, a rozmístěte je nad cvičnou oblastí. Nechte je házet míčky na různé cíle, aby pomohly zlepšit jejich schopnost házení a aby je to trochu bavilo.
  • Můžete je například nechat zkusit přistát míč v hula obruči nebo převrhnout kužel.
  • Zpracování zábavy může být užitečné zejména pro mladší vrhače.
 7. 7 Hrajte hry a přidávejte výzvy a konkurenci. Hrajte tag házením míčků na sebe, nebo si vyzkoušejte klasickou hru dodgeball. Hrajte různé hry a vyhledávejte nové online. Nechte je hrát zábavné hry, které zpochybňují jejich schopnost házet a trochu je soutěžit.
  • Vyzkoušejte hru s názvem monster ball. Rozdělte je do 2 skupin a nechte je házet hromadu menších míčků na 1 velký cvičný míč. Který tým dokáže odpálit míč na druhou stranu, vyhrává.
  • Na internetu najdete všechny druhy zábavných a vynalézavých vrhačských her. Můžete si je také vymyslet sami!
  • Pokud hrajete hru, která zahrnuje zasažení míče jinými lidmi, použijte měkký, polstrovaný míč, aby to nebolelo.
  • Provádějte cvičení, která pomohou posílit hráče, například kliky. Starší hráči mohou také cvičit s činkami nebo používat odporové pásy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké druhy cvičení mohou zlepšit házení?Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007.Isaac HessExpertní odpověď trenéra a instruktora baseballu Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je házet míč znovu a znovu. Kliky však mohou pomoci zlepšit sílu horní části těla. Když se do hry dostanete trochu více, můžete také provádět základní cvičení s činkami a odporem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Naučit se házet vyžaduje čas, takže nebuďte frustrovaní, pokud vaši noví vrhači nedokáží dostat pohyb na první pokus.
 • Když pracujete s malými dětmi, je dobré je naučit hrát na každé pozici, takže je naučte házet z různých úhlů a rozdílů. Tímto způsobem budou moci jeden den hrát druhou základnu, druhou v poli a tak dále.

reklama

Varování

 • Nepoužívejte opravdu tvrdé míče, jako jsou baseballové a golfové míčky, pokud učíte velkou skupinu nebo hrajete hru, která zahrnuje vzájemné házení míčků.
reklama

Populární Problémy

Jak si udržet váhu během menopauzy. Když vstoupíte do menopauzy, vaše tělo začne procházet nejrůznějšími změnami. Jedním z nich je, že se váš metabolismus zpomaluje, což usnadňuje přibírání na váze (a těžší je hubnutí). Naštěstí,...Dominic Thiem a Diego Schwartzman odehráli čtvrtfinále na Roland Garros 2020, který trval přes 5 hodin. Thiem prokázal velkou odvahu zůstat v zápase, přestože nebyl v nejlepším, ale to nestačilo.

Serena Williamsová po svém návratu na cílové čáře pokulhávala, ale tohle by klidně mohl být její turnaj.

Pull-up jsou standardem pro mnoho CrossFit tréninků, protože vám umožňují provádět více shybů za kratší dobu. I když byste měli začít s přísnými přítahy, jakmile můžete udělat 3 nebo 4 přísná vytažení za sebou, jste připraveni přejít na ...Jak připravit lososovou kůži. Lososová kůže může být stejně delikátní jako maso samotné ryby. Je také stejně zdravý a pyšní se velkým množstvím omega-3 mastných kyselin. Https://spoonuniversity.com/lifestyle/salmon-skin-facts-before-you -...