Gael Monfils navrhuje jedinečný způsob, jak ocenit Rafaela Nadala za jeho úspěchy na Roland Garros

Rafael Nadal kouše trofej poté, co vyhrál tento měsíc titul French Open 2020 začátkem tohoto měsíce v Paříži

Rafael Nadal kouše trofej poté, co vyhrál tento měsíc titul French Open 2020 začátkem tohoto měsíce v Paříži

Francouzský tenista Gael Monfils navrhl, aby se grandslam French Open nebo antukový povrch přejmenovaly na počest Rafaela Nadala, vzhledem k jeho neuvěřitelným úspěchům na Roland Garros.

Monfilsovy komentáře přišly během tiskové konference na živé streamovací platformě Twitch. Během relace také oznámil své rozhodnutí nehrát příští týden na Paris Masters a místo toho volat jeho sezónu 2020.

Začátkem tohoto měsíce získal Rafael Nadal rekordní 13. trofej Roland Garros a vyrovnal tak rekord Rogera Federera ve 20 grandslamových titulech ve dvouhře. Monfils ze své strany dal jedinečnou myšlenku vzdát hold Španělovu pozoruhodnému záznamu v Paříži.

„Rafael Nadal byl požehnán. Média vždy říkají, že „letošní rok byl pro Rafu dobrý“. Dvanáct let dělá totéž a nyní je to už po třinácté, co vyhrál. Je neuvěřitelný, ' Řekl Monfils.
'Myslím, že budeme muset změnit jméno Roland Garros nebo dokonce název povrchu.' Neměli bychom jednoho dne říci 'Nadal Land', protože to, co dělá, je výjimečné, 'dodal Monfils.

Úžasný rekord Rafaela Nadala na antuce a French Open

Rafael Nadal blahopřeje Gael Monfils poté, co vyhrál svůj zápas čtvrtého kola na Australian Open 2017

Rafael Nadal blahopřeje Gael Monfils poté, co vyhrál svůj zápas čtvrtého kola na Australian Open 2017

Rafael Nadal má na French Open skutečně ohromující rekord. Turnaj vyhrál 13krát ze 16 vystoupení a ve 100 ze svých 102 zápasů zvítězil.

Nadal na Roland Garros prohrál pouze dva zápasy - s Robinem Soderlingem v roce 2009 a Novakem Djokovičem v roce 2015. Jediný další rok, kdy turnaj nevyhrál, byl ten, kdy musel kvůli zranění vytáhnout v polovině cesty.

Čtyřiatřicetiletý hráč dosud získal na antuce 60 titulů, čímž se stal nejdominantnějším mužským hráčem, jaký kdy na povrchu byl, a vysloužil si přezdívku 'King of Clay'.

Monfils hrál Rafaela Nadala 16krát na turné, přičemž Francouz zaznamenal pouze dvě vítězství - obě na venkovních tvrdých zápasech. Nadal vyhrál všech šest jejich setkání na antuce.

Rafael Nadal se má zúčastnit příštího týdne Paris Masters, kde bude poprvé v kariéře usilovat o titul. Je také pravděpodobné, že příští měsíc odehraje finále Nitto ATP Finals v Londýně.

Populární Problémy

Stan Wawrinka vyzdvihl mladého fanouška do bezpečí v Paříži, zatímco Marin Cilic byl klasicky vyloučen Grigorem Dimitrovem.

Získejte přehled o tom, jak sledovat premiérovou epizodu „Veep“ v sezóně 7, spolu s nadcházejícími epizodami show, online prostřednictvím živého přenosu.

Dirigent je vůdce skupiny, sboru nebo orchestru a pomáhá udržet zpěváky nebo hudebníky v tempu. Abyste se stali dirigentem, musíte mít rytmus a existující porozumění hudbě. Poté se můžete naučit základní vodivé tvary a ...

Každý, kdo intenzivně pracuje s rukama, je náchylný ke zranění paží, zápěstí, palců a prstů. Masážní terapeuti bohužel nejsou výjimkou. Paže a ruce prostě nejsou navrženy tak, aby vydržely těžkou práci při prodlouženém ...

Návrat Novaka Djokoviče na podání a celkovou hru ocenil do nebe jeho sparingpartner Thibault Venturino. Venturino zopakoval všeobecnou víru, že Djokovičův návrat ke službě je nadpozemský.

Inter Milán v pondělí zahájil sezónu 2019-20 proti Lecce. Zde je návod, jak sledovat zápas-a všechny hry Serie A-ve Spojených státech.