Gordon Reid: Šampión, který překonal všechny šance

Gordon Reid

Gordon Reid slaví vítězství nad Stefanem Olssonem

'Můžete se soustředit na to, co můžete dělat, místo abyste si dělali starosti s věcmi, které nemůžete dělat a co vám bylo odebráno.' Tento citát oprávněně ospravedlňuje cestu Gordona Reida, který překonal všechny šance proti němu, aby se stal wimbledonským šampionem. Brit vyhrál svůj druhý wimbledonský titul za tolik dní, když v sobotu pokořil titul singlu poté, co se svým partnerem Alfie Hewett vyhrál titul dvojníka.

Gordon se narodil do rodiny talentovaných tenistů v roce 1991. Narodil se 2. října v Alexandrii a začal hrát tenis v útlém věku 6 let spolu se svými dvěma bratry a sestrou s velkým nadšením a zájmem o tento sport v Helensburgh Lawn. Tenisový klub. Zajímal se také o fotbal a stále je, protože je fanouškem Rangers FC a pravidelně navštěvuje jejich domácí zápasy. Byl také dobrý ve studiu a prošel na výbornou z Hermitage Academy, kde složil vysokoškolské vzdělání z matematiky, angličtiny a biologie.

Reid tam jako juniorský hráč zažil mnoho úžasných zápasů a byl považován za skvělou perspektivu ve světě tenisu ve Skotsku a měl mnoho snů hrát se světovou elitou a získat pro sebe grandslamové tituly. Víra si však pro něj přichystala něco jiného, ​​protože v roce 2004 dostal smlouvu s Transverse Myelitis, která ho svazovala na invalidní vozík a nemohl používat pohyb nohou. Neztratil srdce ani se nevzdal svých snů a začal hrát tenis na invalidním vozíku pouhých šest týdnů po příchodu z nemocnice. V roce 2005 byl seznámen se hrou v Glasgow, v centru volného času Scotstoun, kde zdokonaloval své dovednosti a den za dnem cvičil tenis.

Tvrdá práce se vyplatí

Jeho tvrdá práce, elán a odhodlání nezůstaly bez povšimnutí, protože v roce 2006 se dostal do užšího výběru mezi 10 finalistů soutěže BBC Young Sports Osobnost roku, protože byl zdrojem inspirace pro tisíce mladých chlapců a dívek, které odradilo postižení a které se zastaví. aby dosáhli svých snů. Dokázal, že pokud máte oheň ve svém srdci, pak vám nikdo nemůže zabránit dosáhnout vašich cílů a být úspěšný ve vašem úsilí.

Do historie se zapsal tím, že se v roce 2007 stal nejmladším britským národním šampionem mužů ve dvouhře. Byl také členem týmu, na který byla Velká Británie hrdá vítězstvím ve Světovém poháru družstev ve stejném roce. V pouhých 16 letech reprezentoval svou zemi na pekingských paralympijských hrách pro paralympiádu GB, které považuje za svůj největší úspěch.

Gordon byl v roce 2009 vyhlášen nejlepším mužským hráčem roku Tennis Scotland a nejlepším hráčem roku Tennis Tennis Scotland v roce 2010. Rok 2010 ukončil, když porazil tři nejlépe hodnocené hráče na světě a získal tři singlové tituly NEC Tour. té sezóně, stejně jako zisk čtyř titulů ve čtyřhře během roku. V roce 2012 se spojil s japonským hráčem Shingo Kuniedou, aby vyhrál čtyřhru na French Open, což byl jeho první grandslamový titul.

24letý hráč byl ve světě tenisu na invalidním vozíku zjevením a je považován za jednu z nejjasnějších nadcházejících hvězd ve hře. Loni vyhrál první grandslam v kariéře, když na Australian Open porazil Belgičana Joachima Gerarda. Poté, co mu dav v Melbourne sklidil potlesk ve stoje, si konečně splnil svůj sen stát se mistrem světa. Také dvakrát vyhrál French Open, jednou v roce 2015 a podruhé v roce 2016. V kampani na US Open v roce 2015 zvítězil a vyhrál všechny čtyři hlavní grandslamy v kariéře.

V poslední době měl běh snů na Wimbledonu 2016, kde na této akci dokončil double, protože nejprve získal titul dvojníka a poté titul singlu, aby konečně dokončil svou cestu stát se šampionem, respektovaným všemi.

Byl inspirací pro miliony lidí po celém světě, kteří ho považují za příklad překonání šancí a dosažení svých snů. Mnoho mladých zdravotně postižených talentovaných hráčů nyní tvrdě trénuje, aby ho napodobili, a 24letý mladík má před sebou ještě dlouhou cestu ve svém úspěchu.

Populární Problémy

Je čas na pátý major golfu, protože nejlepší hráči světa se scházejí na mistrovství hráčů v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat turnaj živě online.

Od roku 2003 odpočítávání všech osmi wimbledonských titulů Rogera Federera.

Bianca Andreescu nedokázala vyhrát ze sestavy proti Simoně Halepové ve finále WTA poté, co Elina Svitolina porazila Karolinu Plíškovou.

Jak se zbavit hadů. Hadi jsou běžní v mnoha částech světa, a pokud máte velký dvůr, který je domovem různých rostlin a hmyzu, je pravděpodobné, že se s nimi čas od času setkáte. Přítomnost hadů naznačuje ...

Chcete streamovat něco s trochou vzdělávací hodnoty? Zde je návod, jak streamovat dokument Disney's Penguins právě teď.

„Sám“ kanálu History Channel je zpět pro sezónu 7. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, i když nemáte kabelové přihlášení.