Skvělé být inspirován Rogerem Federerem, nebezpečné chtít ho kopírovat: Gilles Simon

Roger Federer na Wimbledonu 2019Gilles Simon nedávno hovořil o posedlosti Rogerem Federerem ve Francii a zároveň vyslal varování pro ty, kteří chtějí napodobit styl hry švýcarské legendy. Francouz mluvil v rozhovoru na propagaci své nově napsané knihy „Sport, ze které se zblázníte“.

Simon ve své knize zastává názor, že Roger Federer není tak dokonalý, jak ho považuje drtivá většina světa. Francouz také věří, že švýcarská legenda by neměla být ústředním bodem tenisu navzdory všem jeho úspěchům v tomto sportu.Při rozhovoru s 24heures.ch , Gilles Simon poskytl trochu více vhledu do jedné z kapitol své knihy, která se zabývá výhradně švýcarským velikánem - „Federerův mýtus“. Pětatřicetiletý hráč otevřeně prohlásil, že pokus napodobit styl hry Rogera Federera je nezdravý.

Je skvělé inspirovat se Federerem jako mnoho jiných hráčů nebo přístupů, řekl Simon. Ale chtít ho kopírovat je nebezpečné. '

Simon počítá s tím, že snaha opičit Federera může být kontraproduktivní, protože lidé, kteří to dělají, obvykle ignorují své vlastní silné a slabé stránky.

„Nuance je kapitál, protože hráč, který kopíruje, se nesnaží polepšit; chce pro stejný výsledek udělat přesně to samé, bez porozumění, dodal Simon.

Gilles Simon si myslí, že Francie je posedlá Rogerem Federerem.Gilles Simon poté uvedl příklad své země - Francie - kde si myslí, že posedlost Rogerem Federerem je příliš vysoká. Poukázal na to, že fascinující švýcarský styl hry nejen přiměje trenéry přísahat na jeho metody, ale také brzdí další přístupy ke hře.

Francouz však znovu dal jasně najevo, že neviní Švýcary za veškerý vliv, který má.

Pokud Roger přijde do knihy velmi brzy, je to proto, že validoval - a to není jeho chyba - tento tréninkový rámec tlačený do ideologie, vysvětlil Simon. Je to tak silné, že ve Francii bychom chtěli, aby byl Francouz. Řekněme si to jasně, Roger pro svou eleganci a snadnost zůstává a zůstane absolutním odkazem v očích veřejnosti. '

Nejsem si jistý, jestli chápeme, jak výjimečný je Roger Federer: Gilles Simon

Roger Federer udeřil bekhendemGilles Simon si myslí, že Roger Federer není tím nejlepším hráčem, kterého lze napodobit při pokusu naučit se hru, protože jeho styl je silně přizpůsoben jeho vlastním jedinečným dovednostem.

Pokud jde o výcvik, on (Federer) je protipříkladem, řekl Simon.

Francouz vysvětlil, že Federerův sklon k útoku v tlakových situacích nemůže fungovat u většiny hráčů, kterým by bylo lépe být konzervativnější.

V dobách vysokého napětí se stane ultra ofenzivním, pokračoval Simon. Pod napětím bude většina hráčů pod napětím dělat věci jednoduché, uklidňující, méně brilantní, ale účinné. Naopak menšina podstupuje neuvážená rizika, aby si dala právo selhat. “

Pro Simona je Federer „výjimečným“ talentem, kterému se vždy podaří najít kreativní řešení vysoce rizikových situací. A to podle Francouze není šálek čaje každého.

`` Nicméně Roger zkouší věci, ve chvílích velkého napětí se stává kreativním, ale aniž by tento impuls nebyl nikdy bezohledný. Vnímám to jako důkaz, že ho riziko a kreativita uklidňují. A nejsem si jistý, jestli chápeme, jak výjimečný Roger Federer je, “dodal.

Populární Problémy

Slavná Pebble Beach je tento týden hostitelem US Open 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z turnaje online zdarma.

Panthers se v neděli utkají s Jaguary v zápase 5. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

V tomto článku vás naučíme nejlepší úchop pro tenis, jak držet úchop správnou technikou a klíčové tipy pro zdokonalení úchopu.

Aegon Classic byla zasažena spoustou vysoce profilovaných výběrů, přičemž Jelena Ostapenko je nejnovější velké jméno, které se z akce odstěhuje.