„Může bojovat jako Rafael Nadal, když něco chce“ - matka Aneke o síle vůle Holger Rune, jeho přechodu k profesionálům a další

Holger Rune

Holger Rune

Tenista, který cestuje se svou matkou na mezinárodní okruh, není běžným jevem, ale není to ani neslýchané. Judy Murrayová byla pravidelně přítomna na stáncích pro zápasy svých synů - Andyho a Jamieho Murrayových - po většinu jejich kariéry. V minulosti byla Gloria Connors hlavní trenérkou a ústřední postavou života tenisové legendy Jimmyho Connorsa.

Ve stejném duchu byla Aneke Rune doposud v kariéře 18letého zázračného Holgera Runa stále přítomna. Rune, šampión dvouhry chlapců ve French Open 2020 a juniorská světová jednička na konci roku 2020 právě začala dávat najevo svou přítomnost na profesionálním turné a jeho matka byla nedílnou součástí tohoto přechodu.

rychlá úleva od tenisového lokte

Aneke však není příliš zapojena do Holgerových trenérských povinností. Místo toho soustředí svou energii na stejně důležitou roli - na to, že je oporou matkou a průvodkyní a pomáhá svému synovi projít náročnou cestou profesionálního tenisu.

Aneke Rune se svými dětmi Holger Rune a Alma Rune

Aneke Rune se svými dětmi Holger Rune a Alma Rune

V exkluzivním rozhovoru pro Sportskeeda Aneke Rune nedávno zahájila rozhovor o Holgerově milostném vztahu k tenisu, o jeho odhodlání a touze být perfektní a o rodinném zázemí. Aneke také hovořila o svých snech pro svého syna a o tom, jak se mu snaží pomoci dosáhnout jeho snů.

Níže jsou ukázky z interakce:

Exkluzivní rozhovor s Aneke Rune

Sportskeeda: Jaká je vaše nejranější vzpomínka na to, že Holger projevoval zálibu v tenise?

Aneke Rune Holger chodil na kurty se svou sestrou Almou, která hrála tenis. A opravdu si užíval sledování jejích zápasů o víkendech.

Zatímco většina mladších sourozenců se nudí, Holger si vzal židli, postavil ji přímo před kurt a sledoval zápas od začátku do konce. Když Almin zápas skončil, našel další zajímavý zápas, na který se podíval, a přesunul židli na ten kurt.

Holger je o čtyři roky mladší než Almě, které tehdy bylo asi devět. V šesti letech nesměl startovat v místním klubu, a tak místo toho hrál fotbal. Ale jakmile mu bylo šest, začal s tenisem.

Všechny malé děti tehdy začínaly s pěnovými míčky a minitenisovými sítěmi, než se postupně přesunuly k oranžovému míčku a minisítím na menších kurtech. Je to skvělý způsob, jak se naučit tenis, protože malé kurty vás přinutí přistoupit k síti a zkusit podávat a volej. To by nebylo možné, kdyby hrál na hřišti plné velikosti.

Holger byl tehdy velkým fanouškem Rogera Federera. Miloval napodobování různých hráčů, což bylo možné na malých kurtech.

SK: Byl nějaký konkrétní okamžik, kdy jste si poprvé uvědomili, že váš syn má správný talent pro tento sport a že může soutěžit na profesionální úrovni?

Holger Rune

Holger Rune

Aneke Rune: Holger byl vždy velmi oddaný, když se chtěl něco naučit - ať už to byl skateboarding, konkrétní předmět ve škole nebo cokoli jiného. V tomto ohledu nebylo překvapením, že se naplno věnoval tenisu; to byla jen jeho postava.

Na tenisu se ve srovnání s jinými věcmi lišilo to, že v tenise nikdy nedokončíte. Nikdy nenajdete perfektní úder, protože se mění tolik podmínek - povrch, počasí, soupeř, míče atd. Není to tak, že byste mohli míč trefit dokonale pokaždé, a Holger má tento perfekcionistický gen, takže se stále snaží zlepšovat.

V tomto ohledu byl tenis pro Holgera dokonalým sportem, protože nikdy nebudete dost dobří. Byl úplně závislý.

Když se ohlédnu zpět, byl stále lepší a lepší při hledání dokonalých úderů. Vyhrál několik národních i mezinárodních juniorských turnajů; Holger má ve svém pokoji právě 157 trofejí. Co vím o svém synovi, bude pokračovat, dokud nebude mít všechny trofeje, o kterých nejvíc sní. Přesně takový je.

Nevěřím v nadání ani v nadání. To, co vidím, je velmi oddaný mladý muž, který má obrovskou vášeň pro svůj sport a silnou vůli dosáhnout toho, co chce. Jeho postavu vidím jako jeho nejlepší zbraň. A ano, má velmi zdravé tělo.

Holger má dobrý rámec, aby se stal čímkoli chce, ať už je to tenista, lékař nebo cokoli jiného, ​​co si vybere. Chce být světovou jedničkou a já věřím, že může.

SK: Co je podle vás největší předností Holgerovy hry? Také, co je podle vás jeho největší oblastí zlepšování?

Aneke Rune Jeho síla vůle je výjimečná. Když něco chce, jde si za tím 100%. Dokáže bojovat jako Rafa (Nadal), když něco chce. (Ale) Je stále mladý a potřebuje se zlepšit ve všech oblastech.

SK: O některých tenisových rodičích bylo známo, že jsou na své děti velmi dotěrní nebo nároční. Tento sport zaznamenal několik vysoce známých případů teenagerů, kteří vyhořeli nebo neplnili svůj potenciál kvůli vysokým očekáváním, která jsou na ně kladena. Jak se vám podaří zajistit, abyste vy a Holger nespadli do té pasti?

Aneke Rune : Moje role je opačná. Holger je takový perfekcionista, takže jsem to já, kdo musí říci „Myslím, že je to teď dost dobré“ nebo „Uvolněte se, děláte to skvěle“ atd. Má od sebe velmi vysoká očekávání.

Přitom ze svého sportu získává spoustu radosti; zlepšování mu dělá radost. Existuje jen velmi málo praktik, kde se neusmívá. Baví ho to, co dělá, a je těžké ho nepodpořit a najít všechny potřebné finance, aby mohl pokračovat v tom, co miluje.

Obecně je mi jedno, čím se moje děti živí, pokud jsou spokojené samy se sebou a se svým životem. Ať už se rozhodnou dělat cokoli, měli by se snažit udělat maximum.

Nejsem typ matky, který by říkal, že se mohou stát čímkoli chtějí, aniž by něco dělali, nebo kdo jim říká, že mohou být nejlepší, aniž by do toho vložili něco výjimečného. V této záležitosti jsem tedy velmi upřímný.

V dnešní společnosti to vypadá, že se za týden můžete stát rockovou hvězdou nebo milionářem. To není něco, čemu věřím, a tím jsem své děti nevychovával. (Ale) Pokud uvěří a sní a budou tvrdě pracovat, jsem si jist, že budou úspěšní v čemkoli, o čem sní.

Moje práce jako rodiče je podporovat mé děti v jejich snech; milovat je, poslouchat, mluvit s nimi a radit, jak nejlépe umím. (Ale) Oheň musí pocházet z jejich nitra.

SK: Mluvil jste dříve o tom, že jste tanečník v Královském dánském baletu. Když se podíváte na Holgera, který se věnuje své tenisové kariéře, přejete si, abyste měli stejnou podporu, abyste mohli pokračovat ve své vášni, když jste byli mladší?

Aneke Rune

Aneke Rune

Aneke Rune : Ano, jistě. Můj otec zemřel na rakovinu, když mi bylo 10, a moje matka měla velmi těžké být sama se třemi dětmi v mladém věku. Nedokázala nás citově podpořit, protože se jí po smrti otce zhroutil život. Také zemřela.

Pro mě je tedy možná mimořádně důležité, aby se moje děti cítily milované a poslouchané. A ano, chci jim pomoci při plnění jejich snů bez ohledu na to, co to vyžaduje.

V tom je krása stát se rodičem. Všechno, co se vám v dětství nelíbilo, můžete změnit. Totéž říkám svým dětem. Možná nejsem dokonalý, ale pak to zvládnou lépe, kdykoli se stanou rodiči.

Přečtěte si také - „Tlak nezmizí jen proto, že o tom nemluvíte“ - Holger Rune o tom, proč mluví o svých snech, proč přešel z Nadalových plakátů na Federerovy plakáty a další

SK: Z rodinné perspektivy musí být pro vás těžké doprovázet Holgera na cestě, když váš manžel a dcera nemohou neustále cestovat. Jak všichni zajistíte, abyste všichni zůstali ve spojení jako rodina?

Aneke Rune se svým chidrelnem a manželem

Aneke Rune se svým chidrelnem a manželem

Aneke Rune : Náš není tradiční rodinný život; to jsme na začátku vůbec neměli. Ale užíváme si čas, kdy jsme spolu. Potkáváme se v zahraničí nebo doma a užíváme si čtyři dny sem a tam.

triky ve stolním tenise

Každý z nás může mít velké ego, takže si myslím, že si navzájem dáváme hodně prostoru. Každopádně, co je dnes správně? 50% všech ženatých lidí se nakonec rozvede, takže možná není tak špatné končit věci jinak.

Alma a Holger mají fantastický vztah. Občas přijde na turnaje. To pro mě hodně znamená, protože i já mám skvělý vztah se svou sestrou a bratrem.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Holger Vitus Nødskov Rune (@holgerrune)

SK: Jak obtížné je řídit finanční část, aby Holger mohl cestovat po celém světě a měl přístup k nejlepším týmům a zařízením?

Aneke Rune: Měli jsme štěstí, že Holger od útlého věku patřil mezi nejlepší na světě mezi svými vrstevníky. To otevřelo některé dveře, pokud jde o velmi dobrá zařízení pro praxi.

Holger je součástí hrstky dětí, které si mohou přijít zacvičit na Mouratoglou Tennis pod jejich nadací Champseed Foundation. Být špičkovým juniorem umožňuje přístup k turnajům stupně 1 a A, kde máte plnou pohostinnost. To znamená, že hotely a jídlo se platí na turnajích; musíme si koupit pouze letenky.

To znamená, že tenis stojí peníze, protože měníte úrovně (junioři na profesionály) a pokaždé začínáte odspodu. Nemáte žádné juniorské body převedené na profesionály, takže začínáte bez jakéhokoli hodnocení. Při nižších akcích ITF musíte zaplatit za hotely, jídlo a veškeré cestovní náklady.

Holger se stal profesionálem v roce 2020. Z žádného žebříčku se vypracoval až na místo na prahu prvních 200 (v současné době je Holger Rune na kariérním maximu č. 204). Je to opravdu dobrá práce a vede to k získávání sponzorů.

Sám pracuji na plný úvazek. Jelikož mám vlastní společnost, mohu si naplánovat čas, ale to neznamená méně práce; znamená to jen, že můžu pracovat celé hodiny (v noci) a trávit den na turnajích.

Na začátku to všechno bylo velmi stresující, ale tak nějak jsem našel způsob, jak zvládnout obojí. Mám štěstí, že moje dcera může také pomáhat v mé společnosti. V rodině si navzájem pomáháme.

SK: Holger letos na turnaji ATP Tour udělal rychlé pokroky a zlepšil své pořadí z č. 474 na č. 204. Také řekl, že se chce letos probojovat do první stovky. Myslíte si, že je to realistický cíl, zejména vzhledem k aktuálně zavedenému zmrazenému systému hodnocení?

Aneke Rune : Myslím, že neustále rozšiřují zmrazený žebříček. S těmito rozšířeními je to jakýsi nikdy nekončící příběh. Stále máte body získané v roce 2019!

Nyní konečně snížili juniorské body z roku 2019 o 100%. To znamená, že Holger již není na 1. místě mezi juniory. Seniorské body jsou však stále zmrazené. Dává to smysl?

Pro mladé hráče s ambicemi postoupit v žebříčku není snadné. Ale respektuji Holgerovy cíle a podporuji ho. A ano, je to možné. Všechno je možné!

Se zmrazeným žebříčkem je to jen dvakrát těžší, ale pak bude Holger ještě silnější a lepší.

Při pohledu z obchodního hlediska je ochrana málokdy dobrá tak dlouho. Chráněné ospalé a nechráněné ještě více hladoví a Holger má hlad.

SK: Jeden z dalších velmi nadějných mladých hráčů, Carlos Alcaraz, je zařazen do první stovky a letos hraje grandslamy. Inspiruje se Holger od někoho jako Alcaraz? Kdy vidíte Holgera, jak se dostává do hlavních tahů Grand Slamů?

Aneke Rune : Carlos je velmi dobrý chlapec. Holger a Carlos se znají ze svých méně než 12 dnů v Evropě.

Carlos začínal dříve u profíků, takže bude přirozeně o rok nebo 18 měsíců před Holgerem. Jsou tu američtí, italští, srbští, japonští hráči s vysokou úrovní tenisu, ale ti ještě nejsou tak daleko mezi seniory.

Když se vrátím k vaší otázce, jsem si jistý, že Holger bude hrát hlavní tah na všech dalších grandslamových akcích.

tiebreaky v tenise

SK: Holger trénoval na akademii Mouratoglou, kde pracovalo několik špičkových hráčů, jako např Serena WIlliams , Stefanos Tsitsipas a Coco Gauff také trénovat. Jaké je prostředí v Mouratoglou Academy a jak ovlivnilo Holgerovu hru?

Aneke Rune : Pocházím z malého tenisového národa, jako je Dánsko, si myslím, že je velmi důležité mít schopnost zlepšovat se a také vidět ty nejlepší hráče. Chcete -li zjistit, kde jste s nimi ve srovnání, a získat inspiraci ze způsobu, jakým cvičí.

Holger cvičil s mnoha fantastickými hráči a pokaždé se inspiroval. (Alexander) Zverev je také velmi oddaný hráč, (Daniil) Medvedev a (Novak) Djokovič byli pro Holgera obrovskou inspirací.

Myslím, že je důležité učit se prostřednictvím moudřejších a zkušenějších hráčů. V divadle, kde jsem jako dítě tančil, jsme cvičili na stejném místě jako dospělí; být ve správném prostředí znamená hodně. Holger je přirozeně velmi šťastný, že má tento vztah s (Patrickem) Mouratoglou a může tam přijít.

SK: Holger nedávno podepsal smlouvu s Tennium. Jak si myslíte, že by mu to pomohlo v další kariéře?

Aneke Rune : Tennium není tradiční agentura. Vlastní také turnaje, takže se v mnoha oblastech věnují tenisu. Mají velmi ostrou obchodní strategii a myslím, že se velmi dobře shoduje s Holgersovým obrazem.

SK: Co je nakonec vaším největším přáním pro Holgera pro jeho tenisovou kariéru a pro jeho život mimo kurty?

Aneke Rune: Chci, aby byl šťastný. Jednou za čas se na mě podívá a říká - 'Mami, miluji svůj život, opravdu miluji'. To mi dělá radost. A určitě jako každý rodič doufám, že si moje děti splní své sny.

Populární Problémy

Video: Dvanáctiletý Rafael Nadal hraje tenis

90 Day Fiance je zpět v sezóně 8, která má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu 90denní snoubenec: Před 90 dny online bez kabelu. Epizoda 10 s názvem 'Cuts Both Ways', odvysílá ve 20:00. ET.

Jak odstranit tmavé švy z bot. Je frustrující, když se vám poškrábou boty. Čím více se odřou, tím hůře vypadají a nakonec můžete přemýšlet o tom, že je vyhodíte. Existuje však mnoho skvělých způsobů, jak vyčistit ...

Kvalifikace na Australian Open skončila ve středu a pravděpodobně nejzajímavější jméno, které z nich vyšlo, bylo Carlos Alcaraz.