Vysoké sázky ve finále světového turné Barclays ATP

Všechny oči se upírají na londýnskou O2 arénu, protože nejlepší světoví tenisté se příští týden chystají ji předvést na výstavní akci ATP, nově pokřtěném finále World Tour Barclays ATP. Otázka v myslích tenisových nadšenců z celého světa se netýká pouze vítěze titulu. Dopady na žebříček ATP a korunování šampiona světového turné ATP by musely počkat minimálně do pozdějších fází akce.

informace o stolním tenise
Finále ATP World Tour

Finále ATP World Tour

Může Roger Federer znovu získat titul, který za posledních šest let získal čtyřikrát, a stát se tak druhým mužem v historii žebříčku ATP, který po Ivanu Lendlovi znovu získá pořadí na konci roku? Nebo bude jeho nemesis Rafael Nadal dalším překvapením, které přinese vyvrcholení sezóny, kterou sám Švýcar označuje za jednu ze svých největších, pokud jde o všechny jeho úspěchy na hřišti i mimo něj? Může Djokovič pokračovat ve svém pozdním nárůstu formy, aby obhájil tento prestižní titul? Otázky pokračují, ale čekání je krátké a zde je pohled na nejlepší uchazeče před velkým zúčtováním.

Roger Federer :

Jen málokdo by věřil, že takto by měla vypadat čísla na konci roku Rogera Federera. Grandslamové tituly č. 14 a 15, když přijedete na červené jíly Roland Garros a poté na jeho milované trávníky v All England Tennis Club, přidejte k tomu dva mistrovské tituly, dvojčata a sňatek s devítiletou přítelkyní, musíte se zeptat sami sebe něčeho dalšího, co můžete dosáhnout za jediný rok? Pro Federera je vždy něco víc, když se pokouší znovu získat titul, který vlastnil po dobu čtyř let, kromě výkyvů, které byly ‘08 a‘ 05. A jeho snaha stát se šampionem světového turné ATP poté, co to během roku ‘08 odevzdal jistému Rafaelovi Nadalovi, a musíte říci, stále vypadá, že má pomstu, aby to dokázal.

Rafael Nadal:

Lidé říkali, že se to blíží. Zatlačil na sebe příliš silně a kolena povolila. Po slavnostním otevření roku ‘08, kde vyhrál svůj první tvrdý grandslamový turnaj, lidé předpovídali, že bude mít svůj kariérní grandslam ještě před Federerem. Nikdo neviděl, co následovalo, když se vzdal titulu na French Open, a nemohl se ani dostavit na obranu Wimbledonu. Ztratil pořadí číslo 1 a návrat k tenisové akci nebyl nejzajímavější. Od té doby nezískal titul a stále musí dokázat, že se dokáže udržet po celou sezónu. Konec sezóny nebyl vždy jeho oblíbený a je na něm, aby zachránil zklamávající sezónu podle svých vlastních standardů (což mimochodem zahrnovalo grandslam, 3 tituly mistrovské série a další titul v Barceloně) od získat zpět hodnocení č. 1 a stát se šampionem turnaje. Pořadí však bude záviset na jeho výkonu i Federerově a možnosti, které tam jsou, jsou zajímavé.

3. Novak Djokovič

Jeho neuspokojivá show na všech čtyřech grandslamových akcích, jeho pět titulů mělo pouze jeden triumf v mistrovské sérii a zklamání v sezoně, která ho na chvíli ztratila na 3. místě s Andy Murrayem. Významným bodem je, že ve správnou chvíli dosahuje nejlepší formy a během dvou týdnů získal dva tituly, přičemž vyhrál nad Federerem a Nadalem. Má v sobě obhájit titul před těmi nejlepšími na světě? Nebo se podobní Federer, Nadal, Murray a Del Potro stanou příliš horkými na zvládnutí?

4. Andy Murray

Naděje národa stále zůstává. Naděje. Po skvělém startu do sezóny a rychlém vzestupu do č. 3 se rozpoutalo mnoho debat o tom, zda bude tím, kdo ve Wimbledonu zdolá Federera. Ale skutečnost, že se druhou neděli ve Wimbledonu objevil úplně jiný Andy, ukazuje, že mu tato hra pro velké příležitosti chyběla. Brzy ztratil své číslo 3 v žebříčku, ale v daný den byl Murray silným uchazečem na tvrdém hřišti, jako jeho dva mistrovské tituly v sérii, a tři další tvrdé kurty, které během roku získal, by to prozradily.

5. Juan Martin Del Potro

Jednadvacetiletý hráč oznámil svůj příchod na velkou scénu tím, že porazil Rogera Federera v pulzujícím setru 5 ve Flushing Meadows, když mu nikdo nedal ani vnější šanci. Jeho tvrdá soudní hra nikdy nebyla zpochybňována, ale zvládl by ji při velkých příležitostech psychicky? Na tuto otázku nyní odpovíme všichni. Dokáže stylově zakončit svou vysněnou sezónu tím, že týden nepřetržitě poráží ty nejlepší na světě? Je to jeho druhé vystoupení ve finále sezóny, takže tam už určitě byl. Může to udělat?

Davydenko, Verdasco, Soderling

Představuje některý z nich vážnou výzvu pro titul? Je nepravděpodobné, že vezmeme v úvahu úroveň konkurence mezi top 5? Nepravděpodobné. Ale určitě můžete očekávat několik rozrušení ve fázích každý s každým. Dávejte si pozor na Nadala - Soderlinga, kde by Mallorcan určitě hledal pomstu za porážku v Paříži. Mít Djokoviče, Nadala, Soderlinga a Davydenka ve skupině B znamená, že jednomu z těchto dvou smolařů může ustoupit pár rozčilení a dostat se do semifinále.

V zásadě si ale musíme dát pozor na skupinu A, kde Roger Federer odpaluje proti svému nejméně favorizovanému soupeři v Andy Murrayovi a jeho nedávnému dobyvateli - Del Potrovi. Kdo budou ti dva, kteří se dostanou do semifinále? Může Federer zakončit svůj dosud největší rok ve velkém stylu? Nebo Nadal získá zpět trůn, který okupoval téměř rok? Přijďte 29. listopadu a slzy a úsměvy budou hodně…

tenisová raketa velikosti gripu

Populární Problémy

Chcete se na příštím 'conu' obléknout jako ta školačka z Kill Bill? Přečti si tohle! Pořiďte si její vlasy. Gogo nosí vlasy středně dlouhé, rovné a tmavě hnědé s ofinou až nad obočí ... pokud tento styl ještě nemáte, ...

„Bridge and Tunnel“, nová série od Edwarda Burnse, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak můžete sledovat show online bez kabelu.

Casting spinning tackl zahrnuje házení rybářské šňůry do vodní plochy pomocí spřádacího prutu. Spřádací prut je moderní typ rybářského prutu, který využívá mechanickou cívku a mechanismus navijáku k dosažení velkých vzdáleností při vrhání ...

Zranění kolena ukončilo turnaj Nicolase Almagra na Roland Garros a Španěl byl v slzách.

Lloyd Harris zaznamenal ve čtvrtek největší výhru v kariéře, když porazil Rafaela Nadala 6: 4, 1: 6, 6: 4, aby postoupil do čtvrtfinále Citi Open 2021.

Jak natáhnout deltoidy. Skupina deltových svalů je primárně zodpovědná za pohyb vaší paže od těla. Udržování těchto svalů uvolněných a pružných znamená, že budete čelit nižšímu riziku bolesti ramen a zranění. Aby se zabránilo...