Jak přidat houpačku do kriketového míčku

Základní myšlenkou swingového bowlingu je přimět kriketový míček, aby se při pohybu směrem k pálkaři švihl do strany. Nejdůležitějšími faktory, jak toho dosáhnout, jsou míra opotřebení míče, rychlost, jakou je míč zahnut, a sevření nadhazovače. Houpačka může použít konvenční houpačku, obrácenou houpačku nebo kontrastní houpačku.

Metoda 1 ze 3: Bowling s konvenčním houpáním

 1. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 1

  1 Použijte nový míč. Kriketové míčky se houpají nejlépe, než se začnou opotřebovávat. Měl by mít výrazný šev a jednu stranu, která je velmi lesklá.
 2. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 2

  2 Držte míč podél švu. Uchopte jej prostředními a ukazováky na obou stranách švu, přičemž míček spočívá na vašem palci a třetím prstu. Lesklá strana by měla směřovat k pálkaři.
 3. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 3

  3 Uvolněte míč švem směřujícím ve směru švihu. Míč, který se houpá ze strany nohou směrem do strany, je inswing, a míč, který se otáčí z strany mimo stranu na stranu nohy, je outswing.
  • Chcete -li mísit inswing, uvolněte míč švem namířeným asi 20 stupňů pod jemnou nohou. Posledním bodem kontaktu s míčem by měl být váš prostředníček.
  • Chcete -li mísit outswing, uvolněte míč švem namířeným pod úhlem asi 20 stupňů směrem k uklouznutím v poli. Posledním bodem kontaktu s míčem by měl být váš ukazováček.
  • Konvenční houpačka bude nejlépe fungovat mezi 30 a 70 mph.


  reklama

Metoda 2 ze 3: Bowling s reverzní houpačkou

 1. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 4

  1 Použijte míč starý 40 a více. Nový míč se bude přirozeně houpat konvenčním směrem, ale přibližně v tomto věku opotřebení míče změní jeho aerodynamiku. Začíná se houpat v opačném směru švu, směrem ke lesku.
 2. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 5

  2 Udržujte míč v dobré kondici. Reverzní houpání funguje nejlépe, když je hladká strana míče velmi hladká, drsná strana je velmi drsná a šev je výrazný.
  • Během hry neustále leštěte hladkou stranu míče. Pamatujte však, že poškrábání drsné strany představuje nedovolenou manipulaci a je nezákonné.
 3. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 6

  3 Držte míč podél švu. Uchopte jej prostředními a ukazováky na obou stranách švu, přičemž míček spočívá na vašem palci a třetím prstu. Drsná strana by měla směřovat ke směru švihu.
 4. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 7

  4 Mísa jako u konvenčního švihu, ale s obrácenými stranami míčku. To znamená, že lesklá strana bude nyní odvrácena od pálkaře. Rozdíl mezi konvenčním švihem a zpětným švihem je v tom, že v prvním se míč otáčí ve směru švu, zatímco v druhém se otáčí v opačném směru.
  • Chcete -li zasunout hůlku, uvolněte míč švem namířeným pod úhlem asi 20 stupňů směrem k uklouznutí v poli. Posledním bodem kontaktu s míčem by měl být váš prostředníček.
  • Chcete -li mísit outswing, uvolněte míč švem směřujícím asi 20 stupňů pod jemnou nohou. Posledním bodem kontaktu s míčem by měl být váš ukazováček.
  • Mísa tvrdá. Čím rychleji budete schopni nadhazovat, tím efektivněji budete schopni dosáhnout zpětného švihu. Potřebná rychlost také závisí na stavu míče; čím hrubší je hrubá strana míče, tím menší rychlost budete potřebovat.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bowling s kontrastní houpačkou

 1. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 8

  1 Použijte míč s výrazným švem. Stejně jako u konvenčních a reverzních výkyvů by jedna strana měla být výrazně lesklá a druhá výrazně zdrsněná. Udržujte míč co nejsušší.
 2. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči, krok 9

  2 Držte míč podél švu. Uchopte jej prostředními a ukazováky na obou stranách švu, přičemž míček spočívá na vašem palci a třetím prstu.
 3. Obrázek s názvem Přidat houpačku ke kriketovému míči Krok 10

  3 Mísa se švem směřujícím přímo dolů po hřišti. Směr švihu bude určen rychlostí, kterou hodíte.
  • Při nízké rychlosti (pod 70 mph) se míč bude houpat směrem k drsné straně.
  • Při vysoké rychlosti (přes 70 mph) se míč bude houpat směrem k hladké straně.
  • Přesná rychlost, která určuje směr švihu, se bude lišit v závislosti na míře opotřebení míče.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kde najdu video, které ukazuje zápěstí a úchop během švihu? Zkuste YouTube. Podívejte se na mistrovskou třídu od někoho skvělého v bowlingu, jako je James Anderson nebo Wasim Akram.
 • Otázka Jak mohu zlepšit své odpalování? Cvičte každý den. Soustřeďte se na míč a zahrajte úder ve směru, kam míče přicházejí.
 • Otázka Zkouším švihnout míčem, ale nejde to. Je to můj problém, nebo míč? Konvenční švih by měl být proveden s novým míčem, zpětný švih by měl být proveden se starým míčem a v konvenčním švihu můžete použít kterýkoli z nich.
 • Otázka Jak mohu překonat rychlost 140 km/h? Umístěte prostředníček a ukazováček dohromady nahoře a palec ve spodní části míče a míč dobře uvolněte.
 • Otázka Jak mohu zasáhnout míč velmi vysokou rychlostí? Nejprve se snažte bránit míč, pak se postupně pokuste zasáhnout s trochou síly a pak z vás bude pán.
 • Otázka Jak mohu vložit a outswingovat tenisový míček? Tenisový míček se nemůže houpat, ale pokud ho chcete houpat, je třeba přidat lepidlo doprostřed tenisového míčku rovně, míč se automaticky pohupuje.
 • Otázka Co mám dělat, když nemohu doručit kam chci? Cvičení je základ. Zaměřte se dlouhodobě zejména na linii a délku. A až to zdokonalíte, soustřeďte se na rychlost. Než se nadějete, budete výjimeční nadhazovač. Když můžete, zkuste cvičit v sítích nebo na tréninku. Aby z vás byl ještě lepší nadhazovač, na tréninkové míse různým odpalovačům, abyste věděli, na co se v průběhu hry chystáte.
 • Otázka Jak mohu nasypat googly? Misku ze hřbetu ruky a uvidíte změnu. Točí se to opačně. Musíte to být odborník, než to zkusíte na hřišti, jinak to půjde do háje, bude to divákům připadat nepříjemné a výsledkem bude jasně trefitelný míč nebo obyčejný široký záběr. Vyzkoušejte to také pouze na usedlých pálkařích. Noví pálkaři si uvědomí, že máte tento trik v tašce příliš brzy, a podle toho se upraví.
 • Otázka Moje zásobní mísa je inswinger, ale já mísu trochu outswing. Jak mohu oba dokonale zvládnout? Adarsh ​​Sharma Dejte prostředníček na šev a ukazováček na levé straně a házejte míčem. Praxe každý den si všimnete, že míč houpačka.
 • Otázka Jak rychle hraji v kriketu? Mísa normálně, ale přidejte trochu více energie a houpejte paží rychleji. Nepřidávejte příliš mnoho síly, aby se míč neodrazil na branku a neodlepil se od hřiště.

Populární Problémy

Jak přežít základní vstupné. Pokud si kupujete lístky na hudební festivaly nebo koncerty s významnými kapelami, můžete se ocitnout v držení vstupenky na základní vstupné. Obecné vstupné je ...

Jak vypadat sexy, když jsem nahý. Vypadat sexy nahá může vypadat jako výzva, ale rozhodně je na dosah bez ohledu na to, jaký máte typ postavy. Je velmi běžné cítit se sebevědomí a nejste v tom pocitu sami. Můžeš...

Jak si objednat kávu Dunkin Donuts. Ať už toužíte po čerstvém šálku kávy nebo sáčku domů, Dunkin Donuts usnadnilo zadání objednávky. Získejte požadovaný druh kávy tím, že budete konkrétní s objednávkou a naučíte se některé běžné ...

Jak přimět manželku, aby zhubla. Nadváha může vést k cukrovce typu 2, zvýšenému krevnímu tlaku, náchylnosti k artritidě a srdečním chorobám, spánkové apnoe a dokonce i k mrtvici. Http://www.webmd.com/diet/obesity/obesity-overview ...

Clemson vstupuje do sezóny 2019 připravené na národní mistrovství. Zde je návod, jak sledovat každý fotbalový zápas Clemson online bez kabelu.

Po druhé světové válce došlo k několika zásadním módním změnám. tvar (osazené tělo s ...