Jak pobavit kočky

Kočky jsou přirozeně energická a zvědavá zvířata a potřebují hravou stimulaci, aby zůstala šťastná a zdravá. Často budou svým majitelům signalizovat, že si chtějí zahrát pomocí stop, jako jsou náhlé pohyby, rozšířené zornice, zploštělé uši, zmrzlé držení těla nebo vokalizace. Poskytováním zábavy s hračkami a interakcí s vaší kočkou jí můžete dát hodiny zábavy a posílit své pouto.

Část 1 ze 3: Poskytování pobavení pro vaši kočku

 1. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 1

  1 Vytvořte „kočičí strom“. 'Kočky milují pozorování a lov malých zvířat.' Postavte „kočičí strom“ poblíž okna, aby vaše kočka mohla pozorovat ptáky, veverky a další malá stvoření. To může být obzvláště skvělý způsob, jak pobavit vnitřní kočky nebo venkovní kočky, které mohou být uvnitř.
  • Postavte si svůj „kočičí strom“ z předmětů kolem domu nebo postavte skutečnou strukturu s platformami a bidýlky různých úrovní. Ve většině obchodů s domácími zvířaty můžete také zakoupit komerční kočičí stromy.
  • Otevřete žaluzii nebo žaluzii, aby se vaše kočka mohla dívat venku. Uvědomte si, že vaše kočka může vydávat zvuky nebo se dokonce vrhnout k oknu, pokud se pokusí „chytit“ svou kořist. Pokud máte čisté nebo krajkové závěsy, není neobvyklé, že se kočky zaseknou nebo je roztrhnou.
  • Začleňte kočičí strom do svého hraní s kočkou. Posaďte se na pohovku nebo židli a pohlaďte ji nebo ji nechte přijít k vám mezi „lov“ ze svého stromu.


 2. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 2

  2 Podporujte průzkum. Protože jsou kočky přirozeně zvědavé, rády objevují a hledají potravu. Umístění předmětů, jako jsou krabice kolem vašeho domu, může vaši kočku povzbudit k průzkumu a hodinám zábavy.
  • Otevřete papírový pytel bez úchytů, který může vaši kočku udusit, a položte ho na podlahu. Vaše kočka může přirozeně prostě jít do tašky nebo možná budete muset poklepat na vnější stranu, abyste upoutali její pozornost. Můžete také zmuchlat kus papíru do koule a hodit ho do tašky. Vyvarujte se používání plastových sáčků, které mohou vaši kočku udusit.
  • Umístěte krabici na podlahu a nechte kočce otvor, aby se dostala dovnitř. Umístěte hračku do krabice nebo hoďte malou rolničkou, aby vaše kočka mohla pálkovat.
 3. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 3

  3 Propagujte „lov. 'Pamatujte, že kočky jsou dravci, když jsou venku.' Ať už vaše kočka zůstává uvnitř, nebo tráví čas uvnitř i venku, dejte jí hračky, které podporují lov a dravou sekvenci hledání, pronásledování, pronásledování, vrhání, chytání a manipulace.
  • Kupte si v místním zverimexu hračky, které si myslíte, že by se vaší kočce mohly líbit. Existuje široká škála hraček, od jednoduchých po velmi zapojené. Můžete například dostat veverku nebo cvrlikajícího ptáka, které jsou dostatečně měkké a malé, aby se vaše kočka mohla házet ústy. Zvažte pořízení hraček naplněných catnipem, abyste ji dále přitahovali ke hře. Pamatujte však, že vaše kočka může milovat plastovou kouli, která má v sobě stejně zvonivý zvonek.
  • Dejte své kočce jednoduché předměty, které máte doma jako hračky. Balený papír, zátky na víno, kousky lana mohou poskytnout stejnou stimulaci a pro vaši kočku jako hračky zakoupené v obchodě. Některé další věci do domácnosti, které by se vaší kočce mohly líbit, jsou prstýnky do sprchových závěsů a lepenkové tuby z toaletního papíru nebo papírových ručníků.
  • Skryjte hračky nebo předměty v celém svém domě, abyste podpořili její „lovecké“ dovednosti. Možná budete chtít hračky každý týden otáčet, aby je vaše kočka nenudila.
 4. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 4

  4 Vyhněte se škodlivým hračkám. Stejně snadné, jako je pobavit vaši kočku hračkami a jednoduchými domácími potřebami, je důležité vědět, co by vaší kočce mohlo ublížit. Mnoho hraček obsahuje malé kousky, které může kočka spolknout, což může způsobit střevní potíže a dokonce i smrt. Následující položky uložte nebo je odstraňte z hraček, abyste minimalizovali riziko poškození:
  • Stužky nebo provázek
  • Peří
  • Pozlátko
  • Flitry nebo jiné drobné ozdoby
  • Sponky a gumičky
  • Špendlíky a jehly.
 5. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 5

  5 Dejte kočičce nějaký kočičák. Catnip je rostlina, která je členem rodiny máty. Má chemikálii, která některé kočky přitahuje a jiné neovlivňuje. Dejte své kočce trochu sušených listů kočičího masa a uvidíte, jestli se zblázní.
  • Uvědomte si, že catnip je pro vaši kočku bezpečný a není návykový. Jak na to zareaguje, to zcela závisí na jejích genech.
  • Roll hračky vaší kočky v kočičí, pokud ji rostlina baví. Můžete si všimnout, že catnip stimuluje ještě energičtější hru s hračkou.
  • Kupte si sušený kocour nebo zvažte pěstování vlastního z rostliny, kterou si koupíte v obchodě s domácími mazlíčky nebo doma.
  • Je tu kočičí tráva, kterou si můžete koupit pro vnitřní kočičky, aby čichaly, válely se a jedly, když mají podrážděný žaludek.
  reklama

Část 2 ze 3: Užijte si hravou interakci

 1. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 6

  1 Hrajte „chyť“ se svou kočkou. Kočky přirozeně milují pronásledování a chytání předmětů. Vyhoďte malé lehké hračky po místnosti, aby je vaše kočka pronásledovala, chytala a manipulovala s pálkou nebo tlapou.
  • Pokud nemáte žádné hračky, použijte předměty z vašeho domu, jako jsou pingpongové míčky nebo vatované papírky.
  • Než hodíte předmět, zajistěte si pozornost vaší kočky, aby mohla předvídat směr, kterým potřebuje běžet. Zvažte její předstírání pohybem ruky při házení a poté vyslovením jejího jména, když k ní hodíte předmět nebo od ní.
  • Posviťte laserovým světlem na stěny a předměty v místnosti. Vaše kočka bude pronásledovat světlo, takže rychlé a nevyrovnané pohyby udrží jeho pozornost. Zářící světlo vysoko na zeď provokuje vaši kočku, aby vyskočila vysoko ve snaze „zachytit“ světlo. Ujistěte se, že nesvítíte do očí koček a udělejte jí skutečnou hračku, kterou můžete chytit, až budete hotovi s laserem.
  • Zvažte možnost naučit svou kočku aportovat. Ačkoli většina koček nebude aportovat jako pes, možná dokážete svoji kočičku naučit přinést zpět předměty, které jste jí hodili.
 2. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 7

  2 Napodobujte kořist pomocí hůlkových hraček. Mnoho obchodů prodává hůlkové hračky, které jsou tvořeny hůlkou s hračkou připevněnou provázkem. Kroutte klackem, aby hračka zamávala a sledujte, jak se vaše kočka zblázní a snaží se ji chytit.
  • Vytáhněte hračku pryč, právě když se ji vaše kočka chystá chytit, aby pro ni byla hra zajímavá. Můžete ji také přesouvat různými směry, aby zůstala hádat a zajímat se. Ujistěte se, že jí příležitostně můžete chytit hračku.
  • Z hůlkové hračky odstraňte všechny předměty, například peří, které by vaše kočka mohla odstranit drápem nebo polknutím.
 3. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 8

  3 Přiměj ji, aby tě pronásledovala. Před kočkou kroutte dlouhým kouskem příze nebo provázku. Přetáhněte ho po podlaze a nechte ho uhánět sem a tam. Pravděpodobně ji bude bavit honit se za vámi, abyste chytili provázek.
  • Na konci provázku přivažte několik kousků příze k malé pýchavce, ze které se může vaše kočka těšit.
  • Uchovávejte všechny provázky nebo hračky z příze mimo vaši kočku, pokud na její hru nedohlížíte. To může minimalizovat riziko, že je spolkne a ublíží si.
 4. Obrázek s názvem Amuse Cats Krok 9

  4 Schovejte se a nechte kočičku, aby vás hledala. Mírně zavřete dveře a nechte kočku na jedné straně. Zatlačte malou hůlku nebo kočičí hračku pod dveře, abyste upoutali pozornost kočky. Zasuňte hračku pod a kolem dveří a poté ji znovu skryjte na bok těsně předtím, než ji chytí.
  • Nechte kočku „vyhrát“ tím, že po dokončení přitáhnete hračku k boku dveří.
  • Uvědomte si, že vaše kočka může netrpělivě zasunout tlapky pod dveře nebo najít svou hračku. Pokud to udělá, nevyhýbejte se jí za tlapky, což by ji mohlo zranit.
 5. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 10

  5 Vysmívejte se „boji“ se svou kočkou. Škádlete svou kočku malými, lehkými plyšovými hračkami. Jakmile se vaše kočka začne o hračku zajímat, pravděpodobně ji od vás popadne a zmlátí ji pusou a tlapkami. Pořiďte si hračku přiměřené velikosti, menší než vaše kočka.
 6. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 11

  6 Dávejte si pozor na drápy a zuby koťátka. Pamatujte, že hra často stimuluje přirozené predátorské instinkty kočky. Pokud si hrajete se svou kočkou, dávejte si pozor, aby se vaše prsty, ruce nebo paže nedostaly do jejích drápů a tlamy, aby vás omylem nepohnula nebo nekousla.
  • Vyhněte se řvaní nebo potrestání vaší kočky, pokud vám náhodou ublíží. To ji nejen může traumatizovat, ale také ji to může odradit od hraní v budoucnosti.
  • Jakékoli škrábance nebo kousnutí okamžitě omyjte mýdlem a teplou vodou.
 7. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 12

  7 Odměna si zahrajte s pamlsky. Jakmile si s kočkou zahrajete, dejte jí za odměnu malou odměnu. To jí říká, že vás její společnost baví a může posílit vaše pouto.
  • Vyvarujte se krmení kočky příliš mnoha pamlsky, což může způsobit, že přibere na váze. Pokud vám to dělá starosti, dejte jí místo toho ochutnat konzervu nebo nějaký kočičák.
  reklama

Část 3 ze 3: Optimalizace doby hraní s Kitty

 1. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 13

  1 Přistupte ke své kočce, aby si hrála ve vhodný čas. Jsou chvíle, kdy kočky chtějí být samy a neměly by být rušeny, například když se čistí nebo jí. Sledujte následující signály, že si vaše kočka chce hrát, a dopřejte si své rozmary, kolik chcete:
  • Spontánně si hrajte s hračkami nebo předměty
  • Náhlé, krátké pohyby
  • Rozšířené zornice
  • Zploštělé uši, pokud nejsou přítomny žádné jiné kočky
  • Zamrzlé držení těla
  • Přikrčené nohy
  • Vydávání vokálních zvuků
  • Běhat jako blázen
 2. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 14

  2 Hrajte jemně a láskyplně. Zajistěte, aby jakákoli hra, kterou si s kočkou užíváte, byla vždy něžná a láskyplná. To ji může přimět, aby hledala vaši hru a prohloubila vaše pouto.
  • Hladit a chválit svou kočku během hry. Promluvte si s ní pomocí jejího jména. Můžete například říci „Chcete myš, Sam? Podívej se na sebe! Hodná holka, jsi divoká! '
  • Vyvarujte se mačkání kočky nebo tahání za ocas jako součást vaší hry. Během hry ji vyzvedněte, pouze pokud se zdá, že je k tomu vnímavá.
  • Nepoužívejte na kočku hlasitý tón ani křik, který by ji mohl zmást a odradit od hraní.
 3. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 15

  3 Postavte se na její úroveň. Během hraní zvažte umístění na úrovni své kočky. Sezení nebo ležení na podlaze nebo pohovce ji může uvolnit a podpořit svazování.
  • Sezení na pohovce nebo na židli může být také dalším způsobem, jak k vám kočka pohodlně přistoupit.
  • Sedíte u okna a dáte své kočce několik různých druhů zábavy, ze kterých si může vybrat.
 4. Obrázek s názvem Amuse Cats Step 16

  4 Opětujte její náklonnost. Vaše kočka vám může během hraní projevovat náklonnost. Vraťte jí náklonnost a ukažte jí, že si užíváte společné chvíle. Některé typické způsoby, jak může vaše kočka během hry ukázat, že vás miluje, jsou:
  • Naráží do její hlavy. Nechte ji, aby si o vás otřela hlavu a nabídla vám hlavu.
  • Ukazuji ti její zadek. Podobnou náklonnost jí můžete projevit jemným foukáním do zadku.
  • Lízat tě Svou kočičku nemusíš lízat, ale můžeš ji pohladit nebo pohladit a říct: „Taky tě miluji, Sam. Jsi tak hodná holka. '
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude se moje kočka ráda učit triky? Není to tak těžké zjistit. Zkuste jednoduchý trik a pokud vaše kočka projeví zájem, směle do toho. [Kočky motivované jídlem jsou obvykle ochotnější dělat něco pro jídlo.] Pokud se nudí nebo je frustrovaný, zkuste to znovu jindy. Existuje spousta skvělých wikihows o tricích.
 • Otázka Moje kočka si nerada hraje, honí nebo vlastně nic jiného než jí a spí. Vím, že kočky hodně spí, ale je normální, že spí téměř celý den/noc? Jak ji přimět hrát? Nemůžeš ji přinutit hrát; některé kočky si prostě nerady hrají, zvlášť když stárnou. Můžete se však pokusit ji stimulovat hraním s červenými světly nebo zvuky ptáků, cokoli, co ji vrátí zpět do její lovecké podstaty. Nastavte si rutinu pokusů o společné hraní v určitých hodinách, aby si tento čas spojila s oddaností vašemu společnému času než spaním. Pokud je vaše kočka stará, respektujte její touhu spíše odpočívat, než pobíhat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nezapomeňte si po hře vyzvednout hračky, abyste se vyhnuli uklouznutí!
 • Kočky si budou hrát téměř se vším. Dokonce i položení kousku obilovin na podlahu může kočce poskytnout hodiny zábavy.

Nedívejte se své kočce přímo do očí, protože je to známka agrese.


reklama

Varování

 • Nesviťte laserovým světlem přímo do očí vaší kočky, protože by to mohlo způsobit poškození. A nesviťte laserovým světlem na osobu nebo jiné domácí zvíře.
reklama

Populární Problémy

13. titul Rafaela Nadala na turnaji Roland Garros se v posledních týdnech mluví o tenisové komunitě. Daria Kasatkina nedávno mluvila o tomto činu a odhalila, že plakala spolu s Nadalem během předávání trofejí

V červenavém letním dni Hubert Hurkacz svlékl císaře. Velkého Rogera Federera dokonce nakrmil rohlíkem na svém vlastním wimbledonském hřišti.

„United We Sing: A Grammy Tribute to Unsung Heroes“ vysílá v neděli večer na CBS. Pokud ale nemáte kabel, zde je návod, jak jej sledovat online zdarma.

Hledáte v sobotu živý přenos z Velké ceny IndyCar z Indianapolis? Zde je přehled toho, jak se dívat, i když nemáte kabel.

Serena Williams a Victoria Azarenka se ve čtvrtek utkají v semifinále blockbusteru na US Open 2020. Serena se v posledních třech zápasech trápila, zatímco Azarenková ve čtvrtfinále roztrhala soupeřku na kusy.

Váš průvodce sledováním Hannah Montany online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.