Jak uspořádat zásobník na ovoce

Atraktivně uspořádaný ovocný talíř je ideální pro všechny příležitosti a může být tak jednoduchý nebo exotický, jak chcete. Navrhování vlastního zásobníku na ovoce je levnější než nákup v obchodě a vy si můžete vybrat, které ovoce zahrnete.Ingredience

Porce: 8 až 10

 • 1 velký medový meloun, oloupaný
 • 1 ananas
 • 2 šálky jahod
 • 1 střední jablko, oloupané a zbavené jader
 • 1 střední hruška, oloupaná a zbavená jader
 • 2 šálky hroznů
 • Citronová šťáva, čerstvě vymačkaná

Volitelné přísady

 • 10 větviček máty
 • 10 celých hroznových listů
 • 10 celých citronových listů

Kroky

Množství použitého ovoce závisí na počtu hostů, které plánujete obsloužit, ale bez ohledu na to, kolik jich použijete, je důležité před sestavením talíře důkladně umýt veškeré ovoce. Ovocný talíř je zřídka jediným nabízeným pokrmem, takže pro tento recept bude stačit střední až velký talíř. Pokud nemáte dostatek ovoce na naplnění talíře, můžete přidat doplňkové jídlo na prst.Udělali jste tento recept?

Metoda 1 z 5: Nakrájejte meloun

Nakrájejte meloun na kousky.

 1. 1 Nakrájejte meloun na polovinu a lžící vydlabejte semínka.
 2. 2 Poloviny melounu položte na prkénko a každou nakrájejte na 6 podélných plátků.
 3. 3 Nakrájejte podélné řezy na 4 stejné části a vytvořte kousky o velikosti kousnutí. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 z 5: Nakrájejte ananas

Oloupejte a nakrájejte ananas na malé kousky.

 1. 1 Položte ananas na prkénko a odřízněte horní a spodní část ananasu.
 2. 2 Postavte ananas na dno a velmi ostrým nožem ho oloupejte. Krájejte přímo dolů a ujistěte se, že jste odstranili „oči“.
 3. 3 Ananas rozkrojte podélně na polovinu a jádro odeberte vyříznutím tvaru „V“ uprostřed každé poloviny.
 4. 4 Obě poloviny jádra položte řezanou stranou dolů na prkénko a každou polovinu nakrájejte na 8 podélných kusů.
 5. 5 Nakrájejte podélné kousky na čtvrtiny, abyste vytvořili kousky velikosti sousta. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 z 5: Připravte si jahody

V závislosti na velikosti vašich bobulí se můžete rozhodnout nechat je celé nebo je nakrájet na menší kousky. 1. 1 Z jahod odstraňte stonky zasunutím špičky odlamovacího nože na okraj stonku a řezejte kolem něj, dokud se nevrátíte na začátek, a poté stonek nadzvedněte.
 2. 2 Velké jahody lze pro snazší konzumaci rozkrojit na polovinu; v opačném případě nechte jahody vcelku. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 z 5: Nakrájejte jablko a hrušku

Slupky jablka a hrušky mohou být ponechány, ale v každém případě musíte oloupané povrchy ošetřit citronovou šťávou, aby se zabránilo hnědnutí.

 1. 1 Jablko i hrušku podélně rozkrojte na čtvrtky a odstraňte stopky. Pokud nepoužíváte k odstraňování semen jablečný jadér, odstraňte klíčky obsahující semena poté, co ovoce rozčtvrtíte.
 2. 2 Nakrájené povrchy segmentů jablek a hrušek potřete citronovou šťávou, nebo přidejte citronovou šťávu do misky se studenou vodou a plátky ponořte. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 5 z 5: Uspořádejte ovoce v zásobníku

Ovoce, které tvoří tento talíř, je uspořádáno podle velikosti a barvy, ale jak je jakýkoli talíř uspořádán, je věcí osobní preference. Pro toto jednoduché uspořádání začněte s většími plody na ostatních okrajích talíře a poté přidávejte menší kousky ovoce na podnos, jak budete postupovat směrem ke středu.

 1. 1 Umístěte svůj meloun po obvodu talíře.
 2. 2 Dále uspořádejte ananas tak, aby ananas jen mírně překrýval meloun, a ujistěte se, že mezi dvěma částmi ovoce není mezera.
 3. 3 Zarovnejte jahody podél vnitřního okraje ananasu.
 4. 4 Přidejte plátky jablek, ujistěte se, že mírně překrývají jahody.
 5. 5 Do středu talíře položte hrozen.
 6. 6 Ozdobte vnější okraj talíře plochými listy, jako jsou listy hroznů nebo citronu, nebo zvažte přidání listů máty jako konečnou úpravu a do blízkosti talíře umístěte malé nádoby se párátky. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám krájet banány na ovocný tác? Vše závisí na osobních preferencích. Například se mi líbí můj nakrájený na disky o tloušťce 1/2 palce až 1 palec.
 • Otázka Jak zajistím, aby čerstvé ovocné šťávy nesměšovaly a nebarvily jiné ovoce? Ovoce bez velkého množství šťávy můžete použít k oddělení ovoce více šťávou. Můžete například dát nějaké hrozny mezi některé jahody a pomeranče.
 • Otázka Jak dlouho před podáváním lze jahody umýt? Řekl bych, že asi 4 hodiny, než začnou trochu vadnout. Měli byste se je pokusit umýt co nejblíže porci.
 • Otázka Můžu odstranit nebo nechat stonky na hroznech? Becca Atwood Odstraňte stonky; bylo by nepříjemné, kdyby je host musel po každých několika hroznech vyzvednout a buď je držet, nebo lovit popelnici.
 • Otázka Jak vyrobím tyčinky z melounu? Allison Schick Nejlepší odpověď Meloun nakrájejte na obdélníkové plátky silné asi 1 palec a široké 1 palec.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyplňte všechny mezery na vašem ovocném talíři ořechy. Většina druhů ořechů se dobře spojuje s ovocem, zejména jablky. Ořechy mohou být nabízeny syrové, lehce solené, opékané nebo dokonce kandované.
 • Vyberte si ovoce bez vady, které je v sezóně, kdykoli je to možné. Je však dobré zahrnout sušené ovoce, jako jsou rozinky nebo data pro jakýkoli ovocný podnos.
 • Umístěte prázdné mísy poblíž talíře s ovocem, aby hosté mohli odhodit jahodové stonky a párátka.
 • Zajistěte, aby byl každý druh ovoce viditelný, aby si hosté mohli snadno vybrat.
 • Ujistěte se, že všechno ovoce je nakrájeno na kousky o velikosti kousnutí a že je lze snadno napíchnout párátkem nebo vidličkou.
 • Velký list cookie pokrytý fólií funguje také jako servírovací talíř.
 • Vyberte ovoce podle tématu; tropické ovoce, jako je guava a hvězdné ovoce, například na letní párty.
 • Použijte ovocný dip. Můžete si koupit ovocné dipy nebo si vyrobit vlastní; snadné namáčení je stejně jednoduché jako kombinace osmi uncí šlehačky a osmi uncí jogurtu s vanilkovou příchutí. Ovocný dip lze umístit do středu talíře místo hroznů, nebo můžete uspořádat několik malých misek dipu poblíž talíře.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Mějte na paměti, že někteří hosté mohou mít alergii, zejména na ořechy.
 • Všechno ovoce důkladně omyjte, abyste se ujistili, že je čisté a bez pesticidů.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Velký servírovací talíř
 • Ostrý nůž
 • Apple corer (volitelně)
 • Prkénko
 • Lžíce
 • Nabíraná párátka
 • Misky na odhození stonků a párátka
Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

V 1. kole Lexington 2020 se Aryna Sabalenka a Madison Brengle postaví proti sobě teprve podruhé. Sabalenka bude poprvé od začátku přestávky vynucené koronavirem toužit po soudu.

Jak uložit otevřenou láhev červeného vína. Pokud máte po večírku částečné lahve nebo pokud dokončení láhve taxíku není tak snadné, jak bývalo, skladování červeného vína je jednoduché. Chladnička je vaše nejlepší a nejjednodušší volba, protože pomáhá zpomalit ...

Seahawks a Cowboys se setkávají v jedné z nejzajímavějších her 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.