Jak se vyhnout úrazům při pádu z koně

Pád z koně je téměř nevyhnutelný, pokud jezdíte často. Naučit se předcházet pádům a elegantnímu pádu, když k tomu dojde, může pomoci zabránit vážnému zranění, i když nemůžete nic udělat, abyste se úplně chránili. Pokud máte strach z pádu, promluvte si se zkušeným trenérem nebo jezdcem, který vám také může poskytnout pár triků, které vám s tímto problémem pomohou.Metoda 1 ze 4: Padat co nejbezpečněji

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 1

  1 Rozhodněte se odpadnout, když potřebujete. Jako jezdec je vaším cílem zůstat na koni. V určitém okamžiku, když se na koni dostanete do potíží, se musíte rozhodnout, že padáte, a odhodlat se k tomu. Pokud máte pocit, že váš kůň klesá, musíte z něj vystoupit. To znamená upustit otěže a připravit se na zastrčení a převalení, abyste mohli bezpečně spadnout.
  • Když se rozhodnete, že spadnete, vykopněte nohy ze třmenů a začněte se vzdalovat od koně.
  • Pokud se při pádu přidržíte otěží, můžete si poranit rameno nebo vás táhnout po zemi.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 2

  2 Vytlačte se pryč ze směru, kde váš kůň padá. Pokud váš kůň padá na jednu nebo druhou stranu, pohybujte tělem opačně. Použijte místo mezi lopatkami koně a odrazte klouby. Pohybujte se nahoru a koleno a patu zvedněte na stranu, kde kůň klesá. Pokud je to možné, vytáhněte patu nahoru do zad, aby se nedostala pod koně. Když se kůň dostane na zem, použijte svou techniku ​​tuck and roll a vzdalte se od koně.
  • Jděte co nejdál a nejrychleji od koně.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 3

  3 Pokud je to možné, přistaňte na nohou. I když se chystáte zastrčit a hodit, vaším cílem je přistát co nejvíce na nohou a poté jít vpřed do role. Není vždy možné jít nejprve nohama, ale využít příležitosti, když můžete.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 4

  4 Uvolněte svaly. Pokuste se uvolnit tělo při pádu. Napínání svalů výrazně omezí schopnost vašeho těla absorbovat nárazy. Naučit se tomuto zvyku může trvat mnoho pádů, ale pravděpodobně to bude méně bolestivé.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 5

  5 Zastrčte své tělo, jak jen můžete. Při pádu zatáhněte za končetiny, abyste je chránili před pádem. Pokud roztáhnete ruce, abyste si zlomili pád, můžete skončit se zlomeninami zápěstí a paží.
  • V tuto chvíli doufáme, že vaše svalová paměť převezme moc a pomůže vám pokračovat v pohybu.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 6

  6 Vezměte hlavní tíhu váhy v hodu. Když se stáhnete, zkuste se převalit na zadní část ramene a potom na záda. Pokračujte v pohybu, dokud se znovu nevrátíte do čela. Možná budete muset znovu hodit, abyste se dostali pryč od koně.
  • Pokud nejprve nepřistanete nohama, zkuste si tíhu pádu vzít na stehno nebo zadní část ramene. Snažte se vyhnout přistání na krku nebo rovně na zádech.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Cvičení pádu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 7

  1 Nejprve pracujte na rovném povrchu. Pokud chcete, můžete pracovat v jezdecké aréně, nebo chcete -li, můžete pracovat na měkké podložce do tělocvičny, abyste prolomili podzim. Klíčem je zdokonalit techniku ​​pádu na zemi, nikoli na koni.
  • Cvičením pádu si jej zapamatujete do svalové paměti. Tímto způsobem, když začnete padat z koně, pravděpodobněji spadnete bezpečně.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 8

  2 Postavte se nohama na šířku ramen. Při cvičení noste přilbu a bezpečnostní vestu. Postavte se vysoko a pak založte ruce na hrudi. Toto je výchozí pozice pro váš pádový trénink.
  • Vaše paže musí být pevně na hrudi, abyste nepoužili loket a nesli sílu pádu, což by mohlo mít za následek zlomeninu lokte. Nikdy nedávejte ruce přímo před sebe, abyste zachytili pád.
  • Možná budete chtít nosit ochrannou vestu na ochranu trupu při pádu. Najdete je v kamenných obchodech a online.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 9

  3 Jděte dolů na jedno koleno a převalte se na rameno. Když se koleno dotkne země, začněte se do sebe vtahovat. Přetočte se na zadní část stejného ramene jako koleno, které dopadlo na zem, takže to bude mít hlavní tíhu pádu. Při válení zvedněte hlavu a ramena a měli byste zasáhnout správný bod na rameni.
  • Při rolování to zkuste pod úhlem od místa, kde jste začali. Tímto způsobem se nakonec vzdálíte od svého koně.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění při pádu z koně Krok 10

  4 Pomocí rotace se dostanete na záda. Většinou se valíte do strany malým pohybem vpřed. Když sestupujete, přitáhněte si kolena k hrudníku stažením žaludečních svalů. Tato pozice vám pomůže udržet se v pohybu.
  • Při pohybu do role si zastrčte bradu do hrudi.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 11

  5 Pokračujte v rolování, dokud znovu nenarazíte na kolena a chodidla. Pomocí síly, kterou jste vytvořili, se vraťte zpět na přední stranu. Měli byste skončit na kolenou a můžete použít hybnost, abyste se postavili na nohy.
  • Procvičujte tento pohyb znovu a znovu, dokud vám to nevyjde. Představte si to jako vpřed, kromě toho, že se pohybujete více pod úhlem.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 12

  6 Pracujte na stejném pohybu z nízkého vozidla jako golfový vozík. Nechte řidiče jet pomalým tempem. Sledujte zemi, skákejte a ohýbejte kolena při přistání. Tuck and roll, jako byste cvičili z klidu, dokud nebudete znovu na nohou.
  • Cvičte tento pohyb, dokud vám to nebude příjemné.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Chraňte se před jízdou

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 13

  1 Cvičte většinu dní v týdnu, abyste se dostali do dobré kondice. Zatímco dostat se do dobré kondice vyžaduje čas, čím více budete fit, tím lépe budete schopni reagovat v případě pádu. Navíc snižuje riziko zranění a pomáhá vám rychleji se uzdravit, pokud se zraníte.
  • Zapracujte na posilovacích cvicích, například na posilování jádra a budování svalů. Můžete zkusit věci jako kliky , sed-leh, a drtí , abychom jmenovali alespoň některé.
  • Zaměřte se na 30 minut aerobního cvičení většinu dní v týdnu, jako je chůze, plavání , nebo běh .
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 14

  2 Jezdeckou přilbu noste pokaždé, když jste na koni. Jezdecká helma může znamenat rozdíl mezi mírnou bolestí hlavy a těžkým otřesem mozku. Ujistěte se, že helma správně sedí než nasednete, což znamená, že není příliš volný ani příliš těsný. V ideálním případě jej nechte při nákupu profesionálně zkontrolovat a pravidelně ho vracet, aby byl znovu polstrován.
  • Vyberte si jezdeckou přilbu certifikovanou bezpečnostní organizací. Podívejte se na přilby, které uvádějí, že splňují standardy ASTM/SEI.
  • Místo jezdecké helmy nepoužívejte cyklistickou přilbu. Cyklistické helmy nenabízejí stejnou ochranu jako helmy.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 15

  3 Vyberte si bezpečné jezdecké oblečení. Rozhodněte se pro jezdecké boty na zip, které dobře sedí a jsou robustní s nízkým podpatkem. Jakékoli oblečení, které nosíte, by mělo být pohodlné a umožnit vám snadný pohyb. Nenoste však nic příliš volného, ​​protože se to může zamotat s otěži a dalšími částmi sedla.
  • Jiné typy obuvi a vázaných jezdeckých bot se mohou zachytit ve třmenech, které vás mohou v případě pádu táhnout. Pevné boty navíc pomáhají chránit vaši nohu, pokud na ni kůň dupne.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 16

  4 Zkontrolujte, zda je cvoček pohodlný pro koně. Pokud by sedlo špatně sedělo nebo bylo příliš vzadu nebo dopředu, mohlo by být koni nepříjemné nebo bolestivé. Pokud je kůň nepohodlný, může se chovat nesprávně přišroubováním, chováním nebo vzpíráním, aby unikl bolestivému nárazu. Zpříjemnění bolestivého připnutí je často přehlížený způsob řešení mnoha problémů s chováním.
  • Například se ujistěte, že sedlo není příliš dopředu, aby při chůzi narazilo na lopatky koně. Tím je sedlo pro koně nepohodlné.
  • Před nasazením na koně zkontrolujte spodní část sedla, abyste se ujistili, že nemá žádná zlomená nebo drsná místa, která by mohla vašemu koni ublížit.
  • Pod sedlo přidejte tlustou vlněnou sedlovou podložku, aby byla pro vašeho koně nejpohodlnější.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 175 Jezděte spíše pomocí „měkkého“ bitu než drsného. Jinými slovy, nedělejte bit příliš těsný. Když bit sedí správně, měli byste vidět jedinou vrásku v koutku tlamy koně přímo nad bitem. Hledejte uvolněnou hlavu a tlamu, abyste zjistili, zda je kůň šťastný. Pokud tomu tak není, bude to hodit hlavou a hodně pohybovat ústy na bitu.
  • Drsnější kousky způsobují, že je kůň citlivější, ale ve skutečnosti může být kůň hůře ovladatelný, protože kůň bude příliš reagovat na vaše povely. Navíc bolestivý kousek může dokonce způsobit, že kůň utáhne.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 18

  6 Používejte bezpečnostní třmeny a protiskluzové podložky. Bezpečnostní třmeny se dodávají v různých provedeních, ale všechny mají zabránit tomu, aby se vaše noha zachytila ​​v případě pádu. Někteří se dokonce odtrhnou ze sedla, aby zabránili zachycení vašich nohou.
  • I u bezpečnostních třmenů nezapomeňte držet paty dolů. Je lepší být v bezpečí, než litovat.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 197 Zkontrolujte známky bolesti. Pokud se váš kůň chová vzhůru nebo se chová neobvykle, věnujte mu chvilku času. Třete si rukou celé tělo koně. Pokud někde vykazuje známky bolesti, nechte jej zkontrolovat veterinářem. Pokud váš kůň pokračuje v nevysvětleném chování, požádejte o pomoc zkušeného jezdce. reklama

Metoda 4 ze 4: Snížení rizika při jízdě

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 20

  1 Pokud nemáte zkušenosti, požádejte o jemného, ​​staršího koně. Nesnažte se jezdit na temperamentním koni, pokud nemáte mnoho zkušeností. Kromě toho pracujte pod vedením průvodce nebo instruktora, pokud jste předtím nejezdili, protože se musíte naučit jízdní vlastnosti.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 212 Při jízdě ve skupině zůstaňte se stádem. Koně jsou rádi poblíž jiných koní a plachí nebo bázliví koně se mohou rozčílit, pokud je odvedete pryč ze skupiny. Držte se skupiny a váš kůň bude šťastnější.
  • Pokud se vzdálíte od skupiny, může váš kůň vydělat nebo být naštvaný.
  • Snažte se však nejezdit příliš blízko sebe, protože to může způsobit kopnutí koně. Často se to stane, když se dostanete vzadu, když jedete se skupinou a váš kůň najednou chce dohnat. Může to trochu panikařit a vrhnout se bezhlavě do skupiny, což způsobí chaos a možná i kopnutí.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 22

  3 Udržujte rovnováhu. Tato dovednost je nezbytná při každé jízdě na koni a pomůže vám zůstat v bezpečí, když se kůň vyděsí nebo se pokusí o obtížný manévr. Zatlačte ramena dozadu, abyste seděli vzpřímeně a ujistěte se, že vaše ramena jsou kolmo k prstům. Udržujte rovnoměrnou váhu na každé noze ve svých třmenech, kromě případů, kdy na ně záměrně dáváte váhu.
  • Vždy se vraťte do této polohy, i když se potřebujete pohybovat, abyste provedli skok nebo jiný manévr.
  • Nikdy v sedle záměrně neodskakujte. Nejen, že by to mohlo způsobit ztrátu rovnováhy, ale také to, že se kůň začne vzpínat, vzpínat nebo náhle zvýšit rychlost.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 234 Použijte otěže odpovídajícím způsobem. Nikdy netahejte za otěže větší silou, než je nutné. Náhlý tah může koně překvapit a způsobit nebezpečné chování. Při zatahování otěží místo toho vždy používejte stálý a jemný tlak.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 24

  5 Udržujte nohy v bezpečné poloze. V sedle tlačte paty dolů a mějte třmeny na chodidle. V této poloze můžete snadno vyklouznout nohy ze třmenů. Pokud se kůň začne vzpírat nebo se chovat nebezpečně, vyklouzněte rychle ven, abyste se vyhnuli chycení nohou a tažení za koně.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 256 Jděte pomalu nerovným terénem. Zpomalte v oblastech bez stopy. Neznámá nebezpečí mohou způsobit, že váš kůň spadne, a tím vás srazí dolů. Pokud si v této oblasti nejste jisti, uberte koně, abyste zpomalili.
  • Mějte na paměti, že koně rádi závodí, takže si dejte pozor, abyste koně nepustili příliš rychle. Pokud je váš kůň krok s ostatními koňmi, může se snažit jet rychleji a rychleji, zvláště pokud ví, že směřuje domů. Zpomalte, aby se věci nevymkly kontrole.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 26

  7 Mějte koně pod kontrolou. Pokud vás kůň neposlouchá, bude pro vás těžší ho ovládat, když se vyděsí. Pokud máte podezření, že kůň nevěnuje pozornost, zkuste „otřásat“ otěži jejich sevřením ve střídavých rukou. Bit se mírně kroutí a upozorní koně na pozornost.
  • V případě potřeby zastavte. Pokud váš kůň znervózní, když kolem projíždí jiný kůň, když se k němu blíží plastový sáček, nebo z jakéhokoli jiného důvodu koně zastavte. Nechte jiného jezdce vědět, co se děje, a pokuste se koně uklidnit, než se pohnete.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 278 Vytáhněte hlavu koně do strany, abyste zabránili chovu. Pokud zareagujete rychle, můžete koni zabránit v chovu. Jakmile se začne strkat, zatáhněte hlavu otěže na jednu stranu a zatlačte zadní čtvrtiny na druhou stranu tím, že odhodíte váhu opačným směrem. Nyní bude hmotnost koně na jeho předních čtvrtích, čímž se uvolní jeho schopnost vytlačit zadní a zadní část.
  • Nikdy netahejte dolů a zpět. To může způsobit, že se vy nebo kůň převrátíte.
 9. Obrázek s názvem Vyhněte se zraněním při pádu z koně Krok 28

  9 Pokuste se zůstat na koni. Pokud ztratíte kontrolu nad koněm, udělejte vše pro to, abyste zůstali s pohybem koně a postupně zpomalili a uklidnili koně. Většina koní nakonec zpomalí a zastaví, i když divoce pobíhali. Držte se většinou stehny, používejte vlastní rovnováhu, abyste zůstali v pohybu koně.
  • Pokud se budete držet lýtek, můžete koně upozornit, abyste zvýšili jeho rychlost.
  • Pokud neexistuje způsob, jak byste mohli zůstat na koni, začněte plánovat skákat a válet se.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem v ježdění docela nový a nedávno jsem spadl, ale vrátil jsem se. Teď mám strach z další lekce, nechci být znovu vyhozen. Nějaké tipy? Padání může být děsivé, ale nemělo by vám to zabránit v opětovném nasednutí. Ujistěte se, že vždy nosíte přilbu a snažte se nezlomit pád rukama! Každý jezdec odpadne a nakonec vám to pomůže stát se lepším jezdcem.
 • Otázka Po osedlání a klidném povídání jsem nasedl na koně, když stál podél plotu. Bohužel, můj bratranec řekl, že 'vzpěrný popruh' by měl být upevněn a pevně utažen. Kůň mě hodil za 5 sekund Procházejte svého koně po oblasti, dokud není uvolněný, s uvolněnou hlavou a ušima. Může to chvíli trvat, ale určitě to pomůže. Pokud si všimnete, že je něco uvolněné, zastavte koně, vystupte a přiveďte koně pryč z montážního bloku, pokud se cítí skličující. Poté můžete utáhnout cokoli, co je uvolněné, a pokud je kůň nervózní, ještě je trochu projděte.
 • Otázka Jak mohu zůstat v bezpečí, když můj kůň jde přes skok? Ujistěte se, že máte podpatky, nasazenou helmu a předem si hodně procvičte rovnováhu.
 • Otázka Jak docílím toho, aby můj kůň přestal trhat a jíst seno ve výběhu? Odstraňte seno nebo vložte koně do jiného výběhu. Po uhodnutí pochopíte, proč to váš kůň dělá (bolest, trénink atd.), A vymyslete, jak to napravit.
 • Otázka Jaké jsou tipy pro pobyt na mém koni během cvalu? Cvičení chůze a klusu, a to i bez třmenů nebo bez sedla, na různých typech terénu posílí vaše dovednosti a sebevědomí. Koně dobře reagují na sebevědomé jezdce, což je obzvláště důležité, pokud se věnujete nebezpečnější jízdě, jako je canter. Zlepšete také své jezdecké držení těla cvičením, které zvýší základní sílu a rovnováhu, protože držení těla je nezbytné pro cvalování, aniž byste spadli z koně.
 • Otázka Co mám dělat, když někdo cvičím z koně? Karin Nejlepší odpovídač Jděte osobě na pomoc a ujistěte se, že je v pořádku, pomozte mu vstát a nechte jezdce, aby se zorientoval, než se zeptá, zda je připraven vrátit se do sedla. Před jízdou mějte k dispozici nouzové kontaktní číslo a mobilní telefon pro případ, že by pád byl vážný. Než se dostanete do sedla, také se ujistěte, že má jezdec nasazenou helmu.
 • Otázka Proč koně vzpínají nebo vzadu, a ne jen kopou nebo tak něco? Karin Nejlepší odpověď Pokud kůň nechce něco na zádech nebo se cítí opravdu nepříjemně, ať už na tlamě nebo na zádech, vzpírá se a/nebo vzadu. Kopání je jen tehdy, pokud něco na zemi koně vyděsilo nebo dráždilo.
 • Otázka Jak nespadnu z koně? Nejezděte na strašidelném koni ani na koně, který vychovává, sbírá nebo kopá. Ujistěte se, že je vaše rovnováha dobrá, vaše podpatky jsou dolů, vzhlédněte, sedněte si vysoko a jen když jste připraveni, věnujte se zkušené jízdě.
 • Otázka Proč koně bezdůvodně odhazují lidi? Naděje Kůň mohl být něčím vyplašen nebo nemusí být plně vycvičený. Obvykle lidi bezdůvodně nevyhodí.
 • Otázka Můj kůň stále přitahuje ke svému jídlu, co mám dělat? Připevněte ji ke sloupku a umístěte jídlo mimo její dosah. Počkejte, až se uklidní. Pak vezměte kbelík a podržte jej, pokud k němu přispěchá, ukázněte ji, aby se dostala pod kontrolu.

Populární Problémy

Film „Mama June: Road to Redemption“ má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak můžete sledovat show online bez kabelu.Může Federer zastavit nadvládu Djokoviče v Melbourne nebo Srb bez problémů překoná velké Švýcary, aby si rezervoval místo ve finále?Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešního souboje Julian Williams vs Jeison Rosario online bez kabelu.

Když pokládáte jídlo, vaším cílem by mělo být, aby jídlo vypadalo atraktivně a chutně. Je to proto, že lidé jedí nejprve očima, takže pokud jídlo vypadá dobře, je větší pravděpodobnost, že si na něm pochutnáte. K dosažení kvality restaurace ...Patriots and Chiefs se setkají v kolosální odvetě loňského vzrušujícího mistrovství AFC. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Ať už jste první rodič, který drží své dítě, nebo hrdý příbuzný, který tulí nejnovější přírůstek do vaší širší rodiny, je důležité naučit se správně držet dítě. Existuje celá řada správných způsobů, jak držet dítě, ...