Jak se vyhnout úrazu na skateboardu

Skateboarding je populární, ale někdy riskantní sport. Je to skvělé kardio cvičení a může to být spousta zábavy, ale pár pádů a pohmožděnin je také součástí hry. Existuje však několik tipů a triků, které vám mohou pomoci vyhnout se vážnému zranění. Správný pád může znamenat rozdíl mezi vážným zraněním nebo menší pohmožděninou. Bruslaři musí umět stejně dobře padat jako bruslit.

Metoda 1 ze 3: Kontrola vašeho zařízení

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 1

  1 Bezpečnostní kontrola vaší desky před jízdou. Matice a šrouby by měly být pravidelně kontrolovány, aby se zajistilo, že nejsou uvolněné. Je důležité zkontrolovat, zda jsou matice, které připevňují vaše kola k nápravě, bezpečně upevněny. Tyto matice by měly být utaženy do bodu, kdy se již nemohou otáčet (ale nesmí bránit schopnosti kol se pohybovat). Tyto šrouby byste měli utáhnout pomocí křížového šroubováku nebo nástrčného klíče.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 2

  2 Upravte kamiony. Jedná se o kovové kusy, které drží vaše kola na svém místě a jsou zajištěny čepem čepu. Otočte desku vzhůru nohama a utáhněte matici uprostřed každého kamionu proti směru hodinových ručiček o půl čtvrtiny otáčky. Čím pevnější šroub čepu použijete, tím větší jistotu budete mít při bruslení. Pokud jste začátečník, držte tyto kamiony pevně přišroubované.
  • Pokud si nejste jisti, jak upravit kamiony manévrováním čepu, navštivte místní skate shop s vaší deskou a požádejte je, aby vám to ukázali.


 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 3

  3 Používejte ochranné pomůcky. Ať už jste profesionální bruslař nebo nováček ve sportu, ochranné vybavení je nezbytné, pokud chcete bezpečně bruslit. Nošení helmy vám možná nezíská skvělé body, ale udrží vás v bezpečí a dokonce vás ochrání před otřesem, pokud spadnete a přistanete na hlavě. Nejlepší je chránit všechny exponované oblasti, včetně hlavy, kolen a zápěstí.
  • Chrániče zápěstí, rukavice, chrániče kolen a helmy jsou dobrým místem pro začátek, pokud si chcete koupit ochranné vybavení. Nezastaví vás před smyky a pády, ale ochrání odhalené části a zabrání vážnějším zraněním.
  • Helmy by měly mít pásek na přezku a těsně přiléhat k vaší hlavě. Určitě si pořiďte helmu, která je speciálně vyrobena pro skateboardisty.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Bezpečná jízda

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 4

  1 Vyberte si bezpečné místo pro jízdu. Toto je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, pokud jde o skateboarding. Nejlepší je bruslit na rovných površích, které neobsahují kameny, vyjeté koleje a další nečistoty. Ujistěte se, že v okolí nejsou žádná auta, která by vás mohla srazit.
  • Skvělá místa pro bezpečné bruslení zahrnují prázdné příjezdové cesty nebo parkoviště, specializované skateparky nebo prázdné bazény, které se nedostaly do nepořádku. Před bruslením se nezapomeňte seznámit s různými povrchy a vždy dávejte pozor na auta, ostatní skateboardisty a lidi.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 5

  2 Zkontrolujte povětrnostní podmínky. Nebruslete na mokré nebo zledovatělé vozovce. S větší pravděpodobností ztratíte rovnováhu a spadnete.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 6

  3 Zahřejte se a protáhněte se. Než začnete bruslit, uvolněte ztuhlé svaly jemnými protahováním. Otočte krk a ramena, rozevřete kotníky a protáhněte lýtka. Po protažení se chvíli prohánějte po prkně, aby se vaše svaly zahřály, než uděláte nějaké triky. Zahřátí těla před cvičením je důležitý způsob, jak zabránit vážnému zranění, protože podporuje průtok krve do svalů a postupně zvyšuje srdeční frekvenci.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 7

  4 Dávejte si pozor na rychlost. Je důležité, abyste se jako začínající bruslař vyhnuli příliš rychlému cestování nebo bruslení ze strmých kopců.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 8

  5 Nebruslete nad rámec svých schopností. Pokud jste ve sportu noví, začněte zvládnutím základů. Jakmile se budete cítit sebevědoměji, můžete více riskovat. Zatímco skateboarding je o vykročení mimo vaši komfortní zónu, měli byste svému střevu vždy věřit. Pokud vám trik nevyhovuje, nezkoušejte ho, dokud nebudete připraveni.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 9

  6 Ujistěte se, že je váš telefon nabitý. V případě nouzové situace je důležité, abyste mohli kontaktovat záchranné služby nebo lidi, kteří vám mohou pomoci. Udržujte baterii telefonu plně nabitou a ujistěte se, že máte číslo místní záchranné služby. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyzkoušení technik záchrany a pádu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 10

  1 Vyběhněte, abyste se vyhnuli pádům. Možná byste mohli zabránit pádu tím, že se dostanete ze skateboardu a utečete. Vyskočte ze své desky položením zadní nohy na zem před skateboard a následováním přední nohy. Začněte běžet ve směru, kterým jste cestovali, a zastavte desku až poté, co zpomalíte a znovu získáte kontrolu.
  • Procvičte si svou běžeckou techniku ​​ze stacionárního skateboardu. Až to zvládnete, zkuste utéct z pohyblivého prkna, v tichém prostoru. Vyzkoušejte to ve skateparku až po mnoha trénincích.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 11

  2 Záchranu, když potřebujete. Bailing je, když se odhlásíte z triku, než se zraníte. Pokud víte, že se chystáte tvrdě spadnout, můžete se pokusit tento trik zastavit, než bude příliš pozdě, a vyskočit ze své desky. Raději pohmožděné ego než pohmožděná noha!
  • Při záchraně je důležité vykopat vaši desku, protože nechcete přistát na své desce a proklouznout. Pokud vyrazíte dopředu, je větší šance, že dopadnete zpět na prkno, takže vždy vykopněte prkno za sebe tím, že kopnete nohama dozadu.
  • Bailing není pro vaši desku dobrý a způsobí škrábance a žetony. Je však lepší bail a chipovat vaši desku, než neukládat kauci a ublížit si.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 12

  3 Pád správně. Pokud je pád nevyhnutelný, musíte použít všechny končetiny ke změkčení nárazu. Je důležité mít ruce a nohy volné, aby mohly absorbovat šok z pádu.
  • Pokud zpevníte své tělo, je větší šance, že si zlomíte kosti. Nechte ty končetiny volné!
  • Nerozbíjejte pády používáním pouze natažených paží. U skateboardistů je hojně poraněno zápěstí, a to vás bude bolet nebo si zlomíte zápěstí.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 13

  4 Pokud bruslíte na rampě, zlomte pády koleny. Je dobré nosit chrániče kolen a pokud budete padat na rampě, vždy padněte na kolena. To způsobí, že sklouznete po rampě a vyhnete se vážnému zranění.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 14

  5 Roll po pádu. Válcování rozděluje náraz při pádu a předchází vážnému zranění. Nezapomeňte si chránit obličej rukama a snažte se přistát na zádech nebo ramenou.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění na skateboardu Krok 15

  6 Cvičte své pády dál. Než narazíte do skateparku, procvičte si správně pád na měkkém povrchu. Tímto způsobem budete připraveni na budoucí pády a bezpečné pády se pro vás stanou druhou přirozeností. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak lze zabránit zraněním skateboardu? Jon Depoian
  Instruktor skateboardingu Jon Depoian je instruktorem skateboardingu a majitelem Intro2Skateboarding, organizace se sídlem v Orange County v Kalifornii, která poskytuje profesionální soukromé, domácí, mimoškolní, narozeninové a letní lekce skateboardu pro začátečníky i zkušené skateboardisty. Jon má více než 21 let zkušeností se skateboardingem, má více než 10 let zkušeností s výukou skateboardu a zaměřuje se převážně na produkci videí ze skateboardingu a bruslařských soutěží. Jon Depoian Expertní odpověď instruktora skateboardingu Při každé jízdě noste přilbu, chrániče loktů a kolen. Pokud právě začínáte, začněte bruslením na hladkém povrchu, na kterém nebudou žádné kameny ani překážky, jako je tenisový kurt. Zvykněte si na balancování na prkně a bezpečné zatáčení, než se vydáte do skateparku nebo zkusíte jet na jakýchkoli rampách.
 • Otázka Jakou společnost doporučujete pro ochranné pomůcky? Element je velmi dobrým ochranným zařízením, které je také velmi odolné.
 • Otázka Může začátečník dělat ollie bez zranění? Gieldeboer Můžete, jen se ujistěte, že víte, jak zlomy přerušit.
 • Otázka Jaký je vhodný věk pro zahájení skateboardingu? Začít se učit základy je dobré v jakémkoli věku, ale s největší pravděpodobností začíná kolem 11. – 12.
 • Otázka Mohu bruslit na skateboardu pouze s helmou? Můžete, ale doporučil bych také nosit chrániče loktů a zápěstí, zejména chrániče zápěstí. Zlomená zápěstí jsou nejčastějším zraněním při skateboardingu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud bruslíte sami, mějte vždy u sebe telefon.
 • Nikdy nezkoušejte nic mimo vaši úroveň znalostí, může to mít za následek vážná zranění.
 • Pokud jste začátečník, jděte do skate parku brzy ráno. Bude méně zaneprázdněn a budete mít více času a prostoru na procvičování svých triků.
 • Ujistěte se, že v oblasti bruslení nejsou překážky, jako jsou kameny. Možná to nevypadá hrozivě, ale pokud je zasáhnete rychle, zraníte se.
 • Nezapomeňte udržovat hydrataci. Přineste trochu vody nebo šťávy do skateparku.
 • Naučte se etiketu ve skateparku a v rušnějších dnech nejezděte po rampách. Nezapomeňte také ne hadovat ostatní jezdce. To je, když se přiblížíte k jinému skateboardistovi, když jsou uprostřed běhu. Pokud to uděláte omylem, nezapomeňte se omluvit.
 • Zkuste bruslit s několika lidmi. Pokud se někomu z vás stane něco vážného, ​​vždy se najde někdo, kdo může zavolejte záchrannou službu .

reklama

Varování

 • Snažte se vyhýbat nárazům kloubů tak často, jak je to možné.
 • Když padáte, tři nejdůležitější místa, kde byste se neměli dostat, jsou vaše hlava, páteř a kolena.
 • Používejte vhodné polstrování a ochranu. Přilby jsou důrazně doporučovány všem.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

je při badmintonu nezákonné dotýkat se rakety sítí?

Populární Problémy

Nejlepší osiva Daria Kasatkina nastoupila do polské Magdy Linette ve vzrušujícím čtvrtfinálovém střetu na Cleveland Open 2021. Tento měsíc to bude druhé setkání obou žen.

Jak žít prakticky z ničeho. Žít prakticky z ničeho je dosažitelné a v závislosti na postoji, se kterým k tomu přistupujete, může být život bez ničeho spíše osvobozujícím než zbavujícím zážitkem. Pro ty, kteří jsou nuceni ...

Zde je návod, jak sledovat pondělní hru Nuggets vs Thunder online bez kabelu.

Televizní show Zacha Galifianakise „Koše“ se ve čtvrtek vrací na 4. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové a staré epizody online bez kabelu.

Krajané Shelby Rogers a Madison Brengle se postaví proti sobě o místo v poslední šestnáctce US Open 2020. Madison Brengle v současné době vede 2: 1 na zápasy.

Bývalí indičtí tenisoví profesionálové Somdev Devvarman a Mahesh Bhupathi nedávno dlouze hovořili o stylu hry Rogera Federera a vysvětlili, proč je Švýcar více jedinečný než Novak Djokovic a Rafael Nad