Jak si dát masáž nohou

Na konci dlouhého dne se jen málo věcí cítí tak fantastických jako masáž nohou. Naštěstí je snadné si udělat masáž chodidel, která uvolní vaši nohu a protáhne svaly. Snižte plantární fasciitidu a bolest masírováním středu chodidla. Můžete také strávit čas masírováním oblouků nohou, které mohou zmírnit bolesti zad. Vyzkoušejte základní masáž chodidel k relaxaci během těhotenství. Uleví se vám a vaše nohy vám poděkují!

Metoda 1 ze 3: Zmírnění plantární fasciitidy a bolestí zad

 1. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 1.jpeg

  1 Vytáhněte nohu dozadu a masírujte sval plantární fascie po dobu 1 minuty. Natáhněte nohy před sebe a prsty přitáhněte prsty na noze zpět k sobě. Prsty držte stažené a druhou rukou tlačte do středu chodidla těsně nad patou. Třete krouživými pohyby a vyvíjejte tolik tlaku, kolik je vám příjemné.
  • Můžete také masírovat chodidlo, jako byste si třeli tic-tac-toe vzor o spodní část chodidla.


 2. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 2.jpeg

  2 Třete spodní část chodidla od paty k prstům. Stiskněte konečky prstů v patě a zatlačte je směrem k prstům, zatímco vyvíjíte tlak. Zkuste masírovat rovnoměrným, rytmickým pohybem. Opakujte to několikrát, abyste uvolnili svaly uprostřed chodidla.
  • Pokud se cítíte dobře, přitáhněte prsty zpět k patě.
 3. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 3.jpeg

  3 Zatlačte palce do tlakových bodů na chodidle. Stiskněte palce do chodidla a držte je tam 10 až 30 sekund. Poté odtáhněte palce od sebe směrem ke stranám chodidla.
  • Pokračujte v tom od horní části chodidla směrem dolů k patě.

  Spropitné: Pokud pocítíte bolest klenby, věnujte více času masírování středu chodidla poblíž vaší klenby.

 4. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 4.jpeg

  4 Prsty nebo míčem masírujte střed chodidla nahoru a dolů. Palci nebo konečky prstů zatlačte do chodidla poblíž prstů. Pokud je to jednodušší, umístěte tenisový míček pod klenbu nohy. Třete klenbu chodidla, zatímco vyvíjíte tlak, nebo zatlačte nohu dolů na míč, když s ním budete házet dopředu a dozadu.
 5. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 5.jpeg

  5 Pro maximální úlevu tyto techniky opakujte 3krát. 3násobná masáž natažených nohou může dlouhodobě snížit bolest plantární fasciitidy. Mezi každým protažením si dejte nohy alespoň na 30 sekund, abyste si neporanili svaly.
  • Váš lékař může také doporučit volně prodejné léky proti bolesti kromě úseků nohou k léčbě vaší plantární fasciitidy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Masáž pro úlevu od bolesti nohou

 1. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 6.jpeg

  1 Stiskněte palce podél prstů, abyste je jemně zatáhli. Třete palec pod prsty, kde se setkávají s vaší nohou. Při tření masírujte každý prst na noze a jemně je zatáhněte, aby se svaly protáhly.
  • Věnujte trochu času masírování palce na noze. Zkuste to třením krouživými pohyby.
 2. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 7.jpeg

  2 Zatlačte prsty na noze, zatímco mačkáte chodidlo. Masírujte horní část chodidla sešlápnutím prstů směrem ke středu chodidla. Nechte je stočené a oběma palci přitlačte chodidlo. Uvolněte prsty na nohou a poté je znovu stočte, zatímco na noze zatlačíte o něco níž.
  • Věnujte tomu tolik času, kolik chcete. Možná zjistíte, že pomáhá uvolnit napětí ve vaší noze.
 3. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 8.jpeg

  3 Natáhněte prsty zpět asi na 30 sekund. Pomocí obou rukou stáhněte všechny prsty na noze ve směru holeně. Stáhněte je zpět, dokud neucítíte jemné zatažení svalů poblíž horní části chodidla. Držte je asi 30 sekund a poté uvolněte ruce.

  Spropitné: Chcete -li relaxační způsob ukončení masáže chodidel, masírujte vpřed a vzad přes střed chodidla.

 4. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 9.jpeg

  4 Vetřete si klouby do paty snížit bolest paty . Abyste se dostali přes tlustou kůži paty do tkáně pod ní, vezměte si klouček ukazováčku a krouživými pohyby jej otřete o patu. Zatlačte hluboko, abyste to cítili.
  • Pokud máte mozolnaté paty, možná budete chtít k masáži paty použít ukazováček a prostředníček.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Masáž chodidel během těhotenství

 1. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 10.jpeg

  1 Třete spodní část chodidla od paty k prstům. Pohodlně se posaďte na židli a přehoďte nohu přes opačné koleno. Držte nohu v rukou a palci zatlačte na spodní část chodidla. Masírujte spodní část chodidla.
  • Můžete masírovat dlouhými tahy nebo malými krouživými pohyby.
 2. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 11.jpeg

  2 Stiskněte každý prst na noze a vetřete mezi ně. Uchopte polstrovanou část špičky a jemně ji stiskněte asi 30 sekund, než prst trochu zatáhnete. Poté masírujte mezi každým prstem na noze a poté pokračujte v masáži dalšího.
  • Dávejte pozor, abyste nemasírovali růžový prst, protože se domníváme, že by to mohlo připravit dítě na porod.
 3. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 12.jpeg

  3 Masírujte klenbu a patu nohy. Držte nohu oběma rukama a zatlačte palce do klenby. Třete malými kruhy v opačných směrech a stiskněte tolik, kolik chcete. Poté prsty zatlačte do paty.
  • Zkuste masírovat polstrovanou oblast poblíž spodní části prstů na nohou, protože ty nesou větší váhu a svaly mohou být napnuté.

  Spropitné: Jelikož je masáž tak osobní, experimentujte a zjistěte, co je pro vás nejlepší. Namísto masírování v malých kruzích byste mohli dávat přednost tření nohou dlouhými tahy.

 4. Obrázek s názvem Dopřejte si masáž nohou Krok 13.jpeg

  4 Vyhněte se masáži kolem kotníků a v blízkosti vašich malíčkových prstů. Přestože je většina technik masáže chodidel bezpečná a prospěšná pro těhotné ženy, neměli byste se stimulovat uvnitř ani vně kotníků, konkrétně v dutinách pod kotníkovými kostmi. Také byste se měli vyvarovat stimulace růžového prstu.
  • Předpokládá se, že masáž kolem růžového prstu pomůže otočit dítě v rámci přípravy na porod.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chcete -li připravit nohy na masáž, sundejte si boty a ponožky a poté je namočte do solí Epsom. Tím zjemníte pokožku a uvolníte svaly.Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Přestaňte masírovat nohy, pokud pocítíte bolest.
 • Poraďte se svým lékařem před masírováním nohou, pokud máte oteklé kotníky, máte cukrovku nebo máte poruchy srdce nebo ledvin.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Umyvadlo
 • síran hořečnatý
 • Měkké ručníky
 • Lotion (volitelně)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zjistit, zda je růžový safír skutečný. Pokud chcete říci, zda je růžový safír skutečný, musíte se nejprve rozhodnout, co rozumíte pod pojmem „skutečné“. Pokud chcete zjistit, zda je kámen kus skla maskovaného jako safír, můžete ...

Dědeček Naomi Osaky nedávno hovořil s japonským deníkem The Mainichi, kde prozradil, že 23letá dívka oznámila svůj záměr vyhrát Australian Open 2021 ještě před turnajem

Pokud váš přítel sportuje, může být sdílení tohoto zájmu pro vás dva skvělý způsob, jak se spojit. Mnoho lidí se vášnivě věnuje týmu nebo sportu, takže sdílení vášně vašeho přítele může pomoci posílit vaše ...

Váš průvodce streamováním Sister Act 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Hsieh pokračuje v druhém nejlepším běhu turnaje.

Houby portobello jsou velké Agaricus bisporus, s pevnou, masitou strukturou a jemnou chutí. Mohou být vařeny mnoha způsoby a mohou být podávány jako hlavní chod nebo jako příloha. Naučte se vařit chutné houby portobello ...