Jak se vyhnout bolesti levé ruky při hře na kytaru

Při cvičení na kytaru je přirozené pociťovat bolest ve vzteklé ruce (levá ruka, pro praváky). To může být bolestivé, zejména pro začátečníky, ale neměli byste nechat bolest, aby vám bránila v procvičování. Pokud nepraktikujete správné techniky a přípravné kroky, můžete si namáhat nebo poškodit ruku.Metoda 1 ze 3: Kondicionování ruky před hraním na kytaru

 1. 1 Natáhněte prsty. Síla vašich svalů je sekundární k pružnosti a hbitosti vašich svalů. Jedním ze způsobů, jak zlepšit poslední dva atributy, je správné natažení prstů před cvičením. Ohněte každý prst, dokud se necítíte pohodlně, a držte je v této poloze několik sekund. Udělejte to samé pro každý palec, ale také natáhněte palec do dlaně.
  • Nechte krev protékat prsty tím, že budete předstírat, že rychle píšete do vzduchu.
  • Otočte zápěstí ve směru i proti směru hodinových ručiček.
  • Roztáhněte prsty do zcela natažené polohy a poté uvolněte napětí.
 2. 2 Dělejte ruční cvičení. Po natažení ruky můžete posílit svaly, které běžně používáte při hře na kytaru. Existují dvě hlavní cvičení, která můžete provádět bez hraní na kytaru. Procvičte natahovací svaly rozčilené ruky pomocí těchto dvou cvičení:
  • Nejprve držte levou ruku (nebo vztekající se ruku) v uvolněné poloze. Roztáhněte palec k malíčku a poté je mírně rozevřete. Pokračujte v tomto pohybu se zbytkem prstů: prsten, prostředník a poté ukazováček. Opakujte tolikrát, kolikrát chcete, ale neprocvičujte svaly.
  • Držte uvolněnou ruku s dlaní vzhůru. Mírně roztáhněte malíček a poté jej ohněte. Pokračujte ve stejném cvičení se zbytkem prstů: prsten, prostředník a poté ukazováček.
 3. 3 Procvičte si rychlostní cvičení. Po správném zahřátí ruky si můžete nacvičit pár řádků na kytaru. Nastavte metronom, pokud je k dispozici, na pohodlné tempo. Pro začátečníky použijte 80 tepů za minutu a zkušení hráči mohou hrát kolem 120 tepů za minutu. Nastavte ruku tak, aby ukazováček byl na prvním pražci. Pak hrajte tento chromatický riff v každém řetězci: 1-2-3-4. K přehrávání každého pražce použijte jednotlivý prst.
  • Pro další cvičení proveďte stejný pohyb sestupně. Začněte svým malíčkem na čtvrtém pražci posledního řetězce.
  • Tato technika procvičí každý prst.
  • Jakmile se při cvičení budete cítit pohodlně, zvyšte rychlost svého metronomu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití správné techniky na kytaru

 1. 1 Držte kytaru pořádně. Způsob, jakým držíte krk kytary, má vliv na to, jak dlouho můžete strhávat akordy, než vás ruka křečí a bolí. Ukotvěte palec blízko středu zadní části krku a ne přes vrchol, jako by vykukoval z hmatníku. Umístění palce do středu zadní části krku kytary by vám mělo pomoci ve správné formě. Správná forma zvýší výdrž vaší ruky.
  • Podívejte se na úhel paže a zápěstí. Všimnete si, že čím je úhel zápěstí akutnější, tím méně síly v ruce máte. Udržujte všechny klouby od zápěstí po prsty v přirozeně zaoblených úhlech.
  • Neexistuje žádné zlaté pravidlo pro umístění rukou. Jimi Hendrix držel kytaru tak, že se palcem omotal kolem kytary. Dělejte cokoli, co vám bude příjemné. V tomto případě byste drželi kytaru jako tenisovou raketu.
 2. 2 Mějte správné umístění prstů. Správné umístění prstů pomáhá vašemu zvuku a vytrvalosti vaší ruky. Umístěte prsty blízko pražce, který je nejblíže mostu, místo toho, abyste prst umístili do středu pražců. To pomáhá snížit sílu potřebnou k potlačení akordů.
  • Měli byste si také zvyknout na klenutí každého prstu při hraní not nebo akordů. Tímto způsobem se vaše prsty nedotýkají jiných strun a brání zvuku.
 3. 3 Uvolněte držení těla. Při hře na kytaru je běžné cítit se ve stresu a v napětí. To platí zejména pro začínajícího kytaristu. Je normální cítit bolest při zkoušení nového tvaru kytary. Když sáhnete po těchto tvrdších tvarech rukou, je důležité si uvědomit, jak reaguje zbytek vašeho těla. Ujistěte se, že máte správný prstoklad, poté se zhluboka nadechněte a nechte ramena odpočívat.
  • Tuhost bude hudebníkovi pouze překážet. Udržujte uvolněný postoj, aby se nástroj dostal do přirozené polohy a citu.
 4. 4 Dělejte si produktivní přestávky. Když cvičíte na kytaru delší dobu, udělejte si přestávky. Dobrý kytarista bude mít produktivní přestávky, aby zajistil, že se cvičící mentalita neztratí. Udělejte si pětiminutovou přestávku na pití vody nebo se jděte projít. O přestávce se vyhněte sezení na gauči a sledování televize.
  • Udržujte si touhu zlepšovat se jako kytarista. Uchovávejte hudební biografii, abyste se nechali inspirovat.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zlepšení vytrvalosti vaší ruky

 1. 1 Upravte akci krku své kytary. Kytara s vysokou akcí bude vyžadovat větší sílu z vašich prstů na stlačení strun dolů. Krovovou tyč můžete na většině kytar nastavit pomocí imbusového klíče. Poškození krku je snadné a pro snadné nastavení byste měli vzít kytaru do důvěryhodného servisu. Vysoká akce může být také způsobena jinými příčinami, jako je úhel krku, výška můstku a mělké drážky pro matice. To jsou další důvody, proč navštívit dobrého opraváře kytar.
  • Pokud si nemůžete dovolit nechat akci vaší kytary opravit opravářským technikem, zvažte použití capo na prvním pražci kytary jako dočasnou alternativu. Umístění capo na první pražce pomůže přiblížit struny k pražcům.
  • Některé kytary vyžadují, abyste odstranili krk, abyste získali přístup k příhradové tyči.
 2. 2 Vyzkoušejte různé tvary krku. Tvary krku hrají hlavní roli v pohodlí hraní. Různé značky a styly kytar nabízejí svým zákazníkům mnoho stylů a tvarů krku. Před koupí kytaru vždy vyzkoušejte. Ujistěte se, že hrajete nahoru a dolů po krku, a to jak pomocí barre, tak otevřených šňůr. Podobně jako při nákupu nových bot si chcete vyzkoušet kytary, které nejen skvěle znějí, ale také se cítí dobře.
  • U některých modelů kytar, jako je většina Fenderů, mají našroubované krky, takže můžete změnit krk své současné kytary. Chcete -li to provést, stále jděte k opraváři, protože se jedná o jemné přizpůsobení. Jiné nástroje, jako většina Gibsonů, mají slepené krky a změna krku může být nákladný proces.
  • Tlusté krky jsou v kytarovém světě obvykle vnímány jako robustní a spolehlivé krky. Tento styl krku může být pro začátečníky obtížný. Před jakýmkoli rozhodnutím vyzkoušejte několik stylů krků.
 3. 3 Pokud bolest přetrvává, vyhledejte lékařskou pomoc. Připravte se na bolest a ztuhlost. S ohledem na to by začínající kytarista neměl očekávat, že bude mít stejnou úroveň výdrže jako zkušenější kytarista. Pokud bolest ve vzteklé ruce přetrvává déle než dva dny, měli byste nechat lékaře prohlédnout vaši ruku. Vaše tělo vám dává vědět, že je něco špatně, kdykoli se bolest stane akutní. Na rozdíl od vzpírání, kde je určitou bolestí zisk, v kytarovém světě by přetrvávající bolest mohla znamenat potíže. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bolí mě pravý bok, když jsem asi 15 minut hrál na svou klasickou kytaru. Co mohu udělat, abych se tomu vyhnul? Pokud máte na mysli pravou ruku, jediná věc, kterou můžete udělat, je časem vytvořit mozoly. To posílí vaše prsty a dá vám možnost hrát déle. Pokud odkazujete na svou stranu, kde držíte kytaru na noze, může být problém v držení těla. Snažte se nepřikrčit se ani sevřít příliš pevně. Obecně platí, že hra na nástroj může dát naše těla do nepřirozených poloh. Zkuste si udělat 15minutovou přestávku mezi 15 minutami hraní.
 • Otázka Moje levá ruka bolí jako spálenina, ach! To je dobrá věc! Říká to každému kytaristovi, kterého často cvičíte. Pokud se tomu ale opravdu chcete vyhnout, zkuste si občas udělat přestávku. Pokud například hrajete 3 hodiny, cvičíte půl hodiny, udělejte si 20minutovou přestávku. Trochu vám to pomůže a uleví od ruky.
 • Otázka Můj levý palec mě bolí z cvičení F akordu. Zdá se, že bolest tlumí cestování po mé paži, rameni a krku. Mám si od hraní odpočinout? Alyssa Silverglass Ano, měli byste si udělat dočasnou přestávku. Možná uvolněte klouby. Také budete pociťovat bolest, většinou v prstech, když se poprvé učíte hrát na kytaru, nebo pokud je to už nějaký čas, co jste hráli, abyste si vytvořili ty mozoly na konečcích prstů.
 • Otázka Při hře na kytaru mě bolí konečky prstů. Nějaké řešení? Zkontrolujte svou techniku ​​a jak silně stlačujete struny. Začněte s kratším časem hraní a prodlužte si sezení, až si vytvoříte mozoly. Pokud musíte hrát delší dobu, doporučuji pořídit si menší kytaru; struny nebudou tak silné a nebudete muset tolik natahovat ruku.
 • Otázka Zdá se, že mě po hře na akustickou kytaru pálí levá ruka a prsty. Dá se tomu nějak zabránit? Při hraní se ujistěte, že je vaše levé zápěstí v neutrální poloze - tedy ploché. Nehrajte s ohnutým zápěstím. Pokud vás bolí hraní na barre akordy, zkuste se naučit tvary akordů, kde můžete zavěsit levý palec přes horní část krku. Například místo hraní na akord A barre 577655 zkuste x7765x s palcem přes krk. Tento druh „sevření“ částečného akordu vám poskytne jiné zvuky než plný akord a může vaší ruce dát pauzu. Nebojte se experimentovat - nikdy není „špatné“ hrát jen část akordu.
 • Otázka Při hře na kytaru mě tak bolí levé zápěstí. je to normální?LilieAno, může to být normální, ale pokud to nepřestává, nechte to zkontrolovat lékařem.
 • Otázka Vyvinul jsem tenisový loket po přibližně jednom měsíci cvičení na kytaru. Koupil jsem si ortézu a začnu ji nosit při cvičení - také se protahuji - další nápady? Jamie Lange Je skvělé se protáhnout, ale vypadá to, že vaše kytara nemusí být dobře upravená. Na některé kytary se špatně hraje, protože struny jsou vysoko nad hmatníkem. Možná také příliš tlačíte, takže nacvičit si dobrý tón s minimálním tlakem může být dobrý nápad. Někdy může úhel, pod kterým držíte kytaru, také ovlivnit, jak moc ohnete zápěstí. Při hře nedržte krk příliš blízko těla. Někdy je nejlepší udělat si přestávku nebo si jen trochu hrát denně, aby se vaše tělo zotavilo.
 • Otázka Natahuji prsty po desce, abych dosáhl na pražce, a je to těžké a bolí mě to v levé ruce, pokud ne, vydává to bzučivý zvuk. Tipy? Na začátku učení se hře na kytaru je určité množství nepohodlí normální. Nepracujte na tom příliš dlouho a nechte svou ruku zotavit se mezi relacemi hraní a nakonec to bude mnohem jednodušší. Nepřehánějte to. Můžete také snížit akci na kytaru, aby bylo snazší stisknout struny, pokud se to asi měsíc nezjednodušilo.
 • Otázka Můj levý palec znecitliví po intenzivním prodlouženém hraní barových šňůr, nějaké návrhy? Může to být obtížné, ale snažte se nebýt příliš napjatí v levé ruce. Příliš silné uchopení krku kytary může mít za následek nepohodlí a necitlivost, proto je pravidelně kontrolujte, abyste se ujistili, že příliš neuchopujete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Poté, co byl Fabio Fognini pokutován 24 000 dolary za komentáře učiněné rozhodčím, byl nyní pozastaven z US Open.

Titul MAC West je na řadě v sobotu, kdy Western Michigan přebírá Ball State. Takto můžete hru sledovat.Polák se nyní setká s vítězem zápasu mezi Serenou Willamovou a Simonou Halepovou.

Jak nosit Gingham Print. Gingham tisk může být zábavná a roztomilá stylová volba pro různé příležitosti. Pokud jde o navrhování vašeho outfitu, trochu experimentujte s barvami a vzory. Gingham lze spárovat s více ginghamem, ale také ...

Martina Hingis tento týden odloží oponu kariéry, která trvala 23 let a zahrnovala 107 titulů WTA Tour.Jak zacházet se zlomeninou stresu nohy. Stresová zlomenina je malá prasklina v kosti způsobená opakující se silou nebo napětím. Často jsou důsledkem nadměrného používání kosti. Stresové zlomeniny mohou způsobit značné nepohodlí, zejména v oblastech ...