Jak se vyhnout nervozitě před cestou

Cestování je vzrušující příležitost navštívit nová místa, studovat různé kultury a zkoušet nová jídla. Bohužel stres z létání je často odstrašující, který lidem brání v cestování. Přestože je mnohem větší pravděpodobnost, že se ocitnete ve vraku auta než při nehodě, asi čtvrtina populace je postižena úzkostí z létání. Cestovní nervozita může na někoho působit malými způsoby, skrz a podrážděný žaludek nebo potíže se spánkem, nebo drasticky, ochromující jeho schopnost si dokonce rezervovat let. Soustředění se na správné plánování před cestou a osvojení si některých užitečných uklidňujících technik může každému pomoci zmírnit obavy z cestování.Část 1 ze 3: Mentální příprava

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 1

  1 Rozpoznejte své spouště. Strach z létání pramení z více zdrojů. Cítíte klaustrofobii? Máte stres z nedostatku kontroly? Jste v pořádku, dokud letadlo nezasáhne turbulence? Je očekávání letu horší než samotný let? Jakmile uznáte příčinu svých nervozit při cestování, můžete začít hledat metody, jak tomu zabránit.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 2

  2 Procvičte si hluboká dechová cvičení. Jakmile si zarezervujete let, začněte se učit uklidňující dechové techniky. Čím více budete moci tyto cviky cvičit, tím snadněji je použijete, když vás zasáhne nervozita na cestách. Dobrým cvičením pro začátečníky je břišní dýchání. Cvičte každý den deset minut, dobrý čas je, když se probudíte a vaše mysl je stále klidná. Pro ještě větší užitek, kdykoli se setkáte se stresujícím zážitkem, důležitou pracovní schůzkou nebo 3hodinovým popálením v hrnci, cvičte dechové cvičení. To vám dá příležitost pocítit užitečné výhody před tlakem létání!
  • Položte jednu ruku na břicho a druhou na hrudník.
  • Dýchejte nosem a rozšiřujte membránu po dobu pěti. (Vaše hrudník by se během dechu neměla zvedat.)
  • Vydechněte našimi ústy na počet pět. Soustřeďte se na vytlačení veškerého vzduchu z plic.
  • Opakujte 6-10krát.


 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 3

  3 Naučte se meditovat. Cestovní nervozita obvykle pochází z duševního, nikoli z fyzického strachu. Meditace se zaměřuje na překonání těchto obav nebo úzkostí. Prostřednictvím meditace se můžete naučit rozpoznávat a překonávat tyto úzkosti. Existuje několik forem mediace, ale dvě, které mohou být nejvhodnější k překonání nervozity při cestování, jsou všímavost a vizualizace. Obojí se nejlépe procvičuje vyhledáním kurzu nebo stažením kurzu z internetu.
  • Všímavost. Cvičení všímavosti znamená naučit se žít v přítomném okamžiku. Nezbavuje nervozitu při cestování, ale spíše vám pomáhá tyto pocity uznat a překonat.
  • Vizualizace. Často, když se ocitnete v situaci, která způsobuje paniku, může být užitečné si představit sebe na jiném místě. Když si tedy sednete do letadla a začnete pociťovat úzkost, vizualizace vám může pomoci uniknout bezprostřednímu strachu tím, že svou mysl umístíte na bezpečnější „šťastné místo“.
  reklama

Část 2 ze 3: Fyzická příprava

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 4

  1 Vytvořte si před cestou kontrolní seznam. Jakmile budete mít vše zabaleno, vraťte se zpět a znovu zkontrolujte, zda máte všechny náležitosti. Nechcete být na cestě na letiště a uvědomit si, že jste zapomněli peněženku! Délka a místo vaší cesty ovlivní váš seznam, ale zde je několik nezbytností, které vám pomohou začít. Jakmile zajistíte, že máte vše, co potřebujete, dejte to dohromady ke dveřím, abyste na to nezapomněli, když druhý den odejdete.
  • peněženku/peněženku
  • nabíječka na mobil
  • cestovní pas a cizí měna (pokud cestujete ze země)
  • vhodné oblečení a obuv pro vaši destinaci
  • léky
  • lístek (pokud je to možné, proveďte včasné online odbavení, abyste se vyhnuli stání v další řadě v den)
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 5

  2 Dejte dohromady tašku s letadlem. Vyhledejte si čas cesty a naplánujte si, jak se během letu budete rozptylovat. Čtení knihy, skládání hádanek nebo sledování filmu jsou skvělé způsoby, jak zůstat zaneprázdněný. Když nemůžete používat elektroniku, nezapomeňte vzít v úvahu čas během vzletu a přistání (často některé z nejvíce stresujících okamžiků během letu)!
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 6

  3 Nastavte budík. Pokud máte časný let, dopřejte si dostatek času na vstávání, organizování a na letiště. Pokud váš let trvá až později během dne, nastavte si budík, který vám připomene, kdy je čas odletu. Pamatovat si; u většiny vnitrostátních letů byste měli zkusit dorazit alespoň 60 minut před odletem. Pokud kontrolujete zavazadla, je nejlepší dorazit 90 minut před odletem. Na mezinárodní lety byste měli přijet alespoň o 2 hodiny dříve. Pokud řídíte sami, přidejte si na cestu dalších 30 minut, protože parkování je často vzdáleno kyvadlovou dopravou z letiště.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 7

  4 Dokončete své cestovní plány na letiště. Řídí tě kamarád? Pošlete text pro potvrzení času. Jízda taxíkem? Zavolejte a objednejte si jednu noc předem. Řídíte sami? Zajistěte, aby vaše auto mělo dostatek plynu. reklama

Část 3 ze 3: Cestování bez stresu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou, krok 8

  1 Dodržujte svou běžnou ranní rutinu. Vypijte šálek čaje, ulehněte si do postele nebo si udělejte jednoduché úseky. Ať už je vaše běžná rutina jakákoli, čím více se jí budete moci v den cestování držet, tím méně stresu den bude působit. Pokuste se vyhnout kofeinu navíc, protože zvyšuje pocity úzkosti.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 9

  2 Použijte toaletu. Asi 10 minut před nástupem se pokuste použít toaletu. Poté, co se dostanete do letadla, bude pravděpodobně trvat nejméně 30 minut, než bude letadlo ve vzduchu a vy budete moci chodit po kabině. Navíc, pokud vaše úzkost z cestování pramení ze strachu z uzavřených míst, nemusí používání malé toalety v letadle zbavit vaši mysl dalšího stresu.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 10

  3 Mluvit k lidem. Zmiňte své obavy letušce nebo si promluvte s osobou sedící vedle vás. Nenechte konverzaci spirálou do diskuse o všech hrůzách létání, ale pouhé někoho, kdo ví, jak se cítíte, může stačit na to, abyste se vyhnuli nervozitě při cestování. Pamatujte, že 25 procent lidí má strach z létání a rozhovor s lidmi kolem vás během letu může pomoci vytvořit skupinu podpory, která vám pomůže s letem.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 11

  4 Cvičte klid. Nyní je ideální čas použít dýchací a meditační techniky, na kterých jste pracovali! Pamatujte si hluboké břišní dýchání a jakoukoli meditační techniku, kterou jste studovali. Soustřeďte se, jakmile se dostanete do letadla, a pak kdykoli, když se začnete cítit nervózně. Nečekejte, až se budete cítit zahlceni. Nejlepší způsob, jak se vypořádat s nervozitou při cestování, je zabránit tomu, aby se to stalo!
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou, krok 12

  5 Číst knihu. Poté, co se usadíte v letadle, vytáhněte knihu a začněte číst. Najděte si před odletem zajímavou knihu, něco od autora, o kterém víte, že vás baví. Začněte knihu několik dní před letem, zastavte několik kapitol, nejlépe v cliffhangeru nebo zápletce. Když pak během letu začnete číst, už jste do příběhu a s větší pravděpodobností udržíte pozornost.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou Krok 13

  6 Poslouchat hudbu. Nové předpisy vám umožňují používat malou elektroniku při vzletu a přistání. Jakmile se letadlo začne pojíždět na přistávací dráhu, vytáhněte smartphone, iPod nebo malý tablet. Před letem si stáhněte nové album od svého oblíbeného umělce nebo si sestavte seznam skladeb svých oblíbených skladeb a poslouchejte jej během vzletu. Nasazení sluchátek zablokuje veškerý hluk z letadla během vzletu a pomůže vám cítit se uvolněněji.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou, krok 14

  7 Dívat na film. Jakmile let začne, můžete si vzít svůj notebook. Poutavý dvouhodinový film je skvělý způsob, jak využít většinu času letu. Pokud je to možné, vyberte si film, který jste nikdy předtím neviděli, který byl nějakou dobu na vašem seznamu „musíte se dívat“, nebo si vyberte některý ze svých oblíbených, o kterých víte, že vás rozesmějí.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se nervozitě před cestou, krok 15

  8 Zůstaňte zaneprázdněni. Nejdůležitější věcí, kterou byste si měli během letu pamatovat, je nechat se rozptýlit. Vraťte se ke své knize, poslouchejte více hudby, zahrajte si hru, meditujte nebo sledujte televizní pořad. Najděte vše, co je nejlepší, a udržte svou pozornost a mysl mimo let, držte se toho! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před letem napište nebo zavolejte příteli/členovi rodiny. Sdílení vtipného příběhu vám pomůže se zasmát, což zvýší hladinu endorfinů a pomůže vám zlepšit náladu.
 • Zkuste si na polštář nebo zápěstí dát levandulový nebo eukalyptový olej. Tyto uklidňující vůně vám mohou pomoci v noci usnout nebo si jednou odpočinout v letadle.
 • Den před odjezdem si dejte masáž nebo si dejte bublinkovou koupel.
 • Vědět, kdy navštívit lékaře pro lékařskou pomoc létání.

reklama

Varování

 • Pití alkoholu může vypadat jako lákavý způsob, jak se vypořádat s nervozitou při cestování. Večer si nepřejte alkohol, nechcete cestovat s kocovinou. Navíc díky snížené vlhkosti vzduchu při létání se snadno dehydratujete. Pití před letem jen zvyšuje pocity dehydratace.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

The Reds and Braves se setkají v kole NL Wild Card. Zde je návod, jak sledovat živý přenos každé hry online bez kabelu.

Teen sensation Emma Raducanu, debutující v hlavní remíze na US Open, nastoupí v úterý v prvním kole se Stefanie Voegele. Raducanu měl zpočátku hrát Jennifer Brady, ale Američanka musela kvůli zranění odstoupit.Zjistěte vše, co potřebujete vědět o pojmu reklamní dvůr v tenise. Poskytujeme jasnou definici, příklady reklamního soudu ve větě a odpovědi na běžné otázky.Zde je návod, jak můžete sledovat návrat 15. série seriálu Supernatural online bez kabelu. Epizoda 9 s názvem „The Trap“ má premiéru ve 20:00. EST.

Denis Shapovalov se v úvodním kole 2020 French Open utká s Gillesem Simonem. Francouz odešel do důchodu se zraněním v jejich jediném předchozím zápase na turné.