Jak provést Wudu

Tento článek wikiHow vás provede procesem provádění wudu . Wudu je vyžadováno dřívešpatně se modlit. Kroky musí být dokončeny v uvedeném pořadí níže a musí být provedeny bez dlouhých přestávek mezi jednotlivými kroky.Kroky

 1. 1 Učinit niyyah (záměr) provést wudu , a než začnete, řekněte „Bismillah“ (jménem Alláha) wudu .
  • Niyyah je islámský koncept provedení činu v zájmu Alláha. Skutečně předvést wudu Měli byste se soustředit a ztišit myšlenky, vážně se soustředit na to, co děláte (máte v úmyslu vystupovat wudu (omývání)).
  • Niyyah není řečeno nahlas a měl by být vyroben v srdci; zaměřit se na frázi „Bismillah“ (ve jménu Alláha) je dobrý způsob, jak dosáhnout potřebného centrování. Řekněte to nahlas nebo potichu sobě, podle toho, co vám bude příjemné.
 2. 2 Umyj si ruce. Levou rukou si umyjte pravou ruku. Udělejte to třikrát. Poté pravou rukou třikrát omyjte levou ruku. Nezapomeňte prát mezi prsty a až po zápěstí.
 3. 3 Vezměte si vodu do úst. Pravou rukou třikrát nalijte vodu do úst. Otočte to po tvářích. Udělejte to důkladně.
 4. 4 Vdechněte vodu do nosu. Pravou rukou nalijte vodu a vdechněte ji do nosu a třikrát vyfoukněte. Prudce a prudce odfrkněte, aniž byste si do nosu nabrali příliš mnoho vody a zadusili se. Pokud nemůžete vdechnout vodu do nosu, můžete si namočit prsty a dát vodu do spodní části nosních dírek.
  • K provedení tohoto rituálu zajistěte použití nezávadné vody; v některých teplejších oblastech světa může voda obsahovat naegleria fowleri , améba, která při vdechnutí do nosních dírek může způsobit vzácný, ale obvykle smrtelný typ infekce mozku. I voda z vodovodu (obvykle ve třetím světě a rozvojových zemích) může být kontaminována; abyste se tomuto onemocnění vyhnuli, vařte vodu jednu minutu (tři minuty ve vyšších polohách) a před opláchnutím nosem vodou ji nechte vychladnout.
 5. 5 Umyjte si obličej. Umyjte si obličej třikrát roztažením rukou od pravého ucha k levému a od vlasové linie k bradě.
 6. 6 Umyjte si dolní část paží od zápěstí po lokty a žádnou část nenechávejte suchou. Od zápěstí po loket třikrát omyjte levou rukou pravou ruku a poté třikrát levou ruku pravou rukou.
  • Pokud máte obsazení, můžete místo toho jednoduše vymazat.
 7. 7 Vyčistěte si hlavu. Toto je známé jako 'maseh'. Mokrými rukama jednou jemně otřete celou hlavu od čela k zadní části hlavy a znovu ji otřete dopředu od zadní části hlavy k čele.
 8. 8 Otřete si uši zevnitř i zvenčí. Palcem čistěte za ušima zdola nahoru. To se také provádí jednou.
 9. 9 Umyjte si obě nohy. Vyčistěte až po kotníky a ujistěte se, že voda teče mezi prsty. Použijte svůj malíček a projděte každý prst na noze, abyste odstranili cokoli mezi tím. Začněte pravou nohou a každou nohu třete třikrát.
 10. 10 Zapamatujte si objednávku. Wudu by měly být prováděny jeden po druhém (Tarthib), proto je důležité znát pořadí kroků, abyste je mohli přesně sledovat.
  • Pokud v objednávce uděláte chybu, musíte začít wudu znovu od začátku.
  reklama
 1. 1 Jakmile budete hotovi, recitujte du'as poté wudu . Oni jsou: Ash-hadu 'an laa' ilaaha 'Budu alláh wahdahu laa shareeka lahu wa' ash-hadu 'anna Muhammadan' abduhu wa Rasooluhu. Allaahummaj'alnee minat-tawwaabeena waj'alnee minal-mutatahhireen. -Hadu 'an laa' ilaaha 'illaa' Anta, 'Astagh firuka wa' atoobu 'ilayk. .
  • V angličtině dosvědčuji, že kromě Alláha není nikdo hodný uctívání. Je sám sebou a nemá žádného partnera a já dosvědčuji, že Muhammad Al je Alláhův služebník a Rasul (Posel) Ó Alláhu, počítej mě (včetně mě) mezi ty, kteří hledají odpuštění, a mezi ty, kteří zůstávají čistí, Alláhu, jsi čistý, Chválím tě a dosvědčuji, že jen ty jsi hoden uctívání a žádám o odpuštění u tebe a obracím se na tebe s pokáním “.
 2. 2 Opakujte anulován wudu před modlitbou. Akce, které ruší wudu zahrnují přirozené výboje, včetně močení, zvracení, defekace, nadměrného krvácení a plyn. Hluboký spánek také ruší wudu .
  • Po pohlavním styku opětovné vystoupení wudu sám nestačí na to, abych mohl provádět Salat. Musí existovat další forma čištění, známá jakoGhusul.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč je wudu důležitý?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci V islámu se věří, že wudu je důležité z fyzických i duchovních důvodů. Je důležité být rituálně čistý v přítomnosti Alláha před modlitbami a wudu vám také může pomoci zůstat zdravý tím, že se budete udržovat v čistotě.
 • Otázka Musím před každou modlitbou provést wudu?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ne nutně. Pokud se mezi modlitbami nic nestane neplatným pro vaše wudu (například když jdete na záchod nebo spíte), můžete se modlit bez toho, abyste wudu znovu provedli.
 • Otázka Jak děti hrají wudu?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpovědět Děti provádějí wudu stejným postupem jako dospělí. I když wudu není pro děti povinné, naučí je, jak wudu provádět, jim pomůže připravit se na tento požadavek, jak stárnou.
 • Otázka Kolikrát za den potřebujete provést Wudu? Neexistuje pevný počet případů, kdy byste měli Wudu udělat. Když se modlíte (Salah) a recitujete Korán, musíte mít Wudu. Doporučuje se dělat Wudu pokaždé, když se modlíte, aby bylo čerstvé, ale nemusíte. Dokud nebyl Wudu anulován, je to v pořádku.
 • Otázka Můžete vysvětlit, proč je niyyah pro salát důležitý? Niyyah znamená: záměr. Pokud nemáte niyyah pro wudu nebo salah, to se nepočítá, takže mějte vždy niyyah.
 • Otázka Jak mohu provádět Wudu, když chodím do křesťanské školy?PokojeNejlepší odpovídač Udělejte to, než půjdete do školy, o přestávce nebo na oběd. Svou situaci můžete také vysvětlit učiteli nebo vedoucímu vyšší školy a zeptat se, zda existuje nějaké zařízení, které můžete použít. Pokud máte ve škole další muslimy, může to být jednodušší. Ale pokud jsou muslimové v menšině, může být obtížné získat správné vybavení.
 • Otázka Co mám říci, když vyjdu z koupelny? Přepis opuštění koupelny dua: „Ghufraanak; alhamdulillah hillathee ath haba anil atha wa aa faa ni. ' Překlad: „Všechna chvála Alláhovi, který ze mě odstranil potíže a poskytl mi úlevu.“
 • Otázka Jak mám provádět Wudu, když není voda? Pokud do 77 km od vás není voda, proveďte místo toho Tayammum. Je o tom článek wikiHow.
 • Otázka Musí Wudu provádět po celý den? Teprve poté, co zlomíte Wudu, například po větru, na toaletě nebo ve spánku. Nejlepší je mít Wudu neustále, ale je v pořádku, pokud děláš Wudu pouze pro modlitbu.
 • Otázka Pokud Korán říká, že existují pouze čtyři kroky, proč tedy děláme více? Tyto kroky je na slunci. Čtyři kroky ve Svatém Koránu jsou povinné kroky (kroky, které musíme udělat pro wudu).
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vždy je lepší si předtím vyprázdnit střeva a vymočit se wudu . Tímto způsobem budete schopni odolat jakékoli potřebě používat toaletu hned po provedení wudu . Budete se také moci lépe soustředit na modlitbu.
 • K provedení výše uvedených kroků potřebujete vodu, ale pokud nemůžete najít žádnou vodu nebo jste nemocní, můžete provéstTayammum. Je to forma čištění prováděná čistým prachem, hlínou nebo pískem.
 • Pokud jste omezeni vodou, můžete to všechno provést jednou, ne třikrát.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Ne všechny nominální hodnoty fungují wudu stejným způsobem a v rámci denominací existují různé interpretace. Vystupují například sunnité a šíité wudu odlišně a v rámci sunnitského islámu různé školy jurisprudence ( madhhabs ) mají různá rozhodnutí pro wudu kvůli jejich interpretaci Koránu a Sunny.
 • S naneseným lakem na nehty, wudu nelze provést, protože voda se musí dotýkat vašich nehtů, aby je vyčistila. Lak na nehty funguje jako bariéra, která brání vodě, aby se jich dotkla.
reklama

Populární Problémy

Jak zabránit syndromu karpálního tunelu. Syndrom karpálního tunelu je stav způsobený nadměrným tlakem na střední nerv, centrální nerv v zápěstí. Tento stav může vést k necitlivosti, svalové slabosti a neustálé bolesti. Karpální...

Staly se vaše boty tématem diskuse - ve zlém? Páchnoucí obuv může být zdrojem velké ostudy. Naštěstí existuje pomoc. Způsobů, jak se zbavit zápachu z obuvi, je doslova desítky. Podle toho, jak je to špatné, ...Cardinals a Padres se setkají o nejlepší ze tří sérií NL Wild Card. Zde je návod, jak sledovat všechny hry online bez kabelu.

Jak ošetřit kožní chlopeň nebo oděr při první pomoci. Kožní chlopně a odřeniny mohou být velmi nepříjemná a bolestivá poranění. V závislosti na závažnosti vašeho zranění možná budete muset vyhledat lékařskou pomoc nebo ji budete moci ošetřit ...