Pochopení cesty Andyho Roddicka v tenise

Andy Roddick po vítězství na US Open v roce 2003.

Andy

tenisový sklad wiki

roddick

po vítězství na US open v roce 2003.

Andy Roddick, inductee tenisové síně slávy, nesl americké tenisové dědictví vpřed po Samprasovi a Agassim. Roddick, známý svým dominantním podáním a útočným forhendem, získal v roce 2003 titul na US Open a dokonce si zajistil místo č. 1 ve dvouhře mužů.

Nemohl však pokračovat v zahájení tenisové kariéry. Mnozí se domnívali, že jeho hra byla zastíněna takovými hráči jako Federer, Nadal, Djokovic. Tenis je o přežití a Roddick přežil, bojoval o každý bod na tenisovém kurtu s chrabrostí.

Styl hry

Hlavní výhodou, kterou měl Roddick, bylo jeho silné podání. Ať už jde o velké podání v řadě, nebo široké podání, přistupoval k nim s maximální přesností. Po tomto obrovském podání obvykle následoval forhend, který byl silný a svázaný tempem.

Během počátečních fází své kariéry Roddick závisel na těchto dvou zbraních a porazil lidi jako Sampras, Chang a další skvělé hráče. Jeho údery byly silné a přesné zároveň.

Když si ponechal stranou bekhend, Roddick svým forhendem generoval dostatek síly, která mu vyhrávala mnoho zápasů, i když v jeho hře nebylo mnoho rozmanitosti.

Andy roddick trefil forhend při otevírání Cincinnati.

Andy

roddick

trefování forhendu během otevřeného Cincinnati.

Federerův faktor

Každý tenista má soupeře, který občas dominuje a zpochybňuje jeho schopnosti. Byl tam McEnroe za Borga, Nadal za Federera, Djokovič za Nadala a tak dále. Podobně pro Roddicka to byl Federer.

Brzy poté, co vyhrál svůj první hlavní titul v roce 2003 a stal se světovou jedničkou, prohrál s Federerem v Tennis Masters Cupu (kterému se v současné době říká finále světového turné). Oba se setkali 24krát, přičemž Federer vedl součet o ohromujících 21 výher ke třem Roddickovým vítězstvím.

Bylo to ve Wimbledonu 2009, kde se ti dva naposledy setkali ve finále majoru. Zápas se ukázal být epickou soutěží s Federerovou hranou Roddicka 16-14 v pátém setu.

Roger Federer a Andy Roddick po své epické bitvě během Wimbledonu 2009.

Roger Federer a Andy Roddick po své epické bitvě během Wimbledonu 2009.

V každém zápase, který hráli, Roddick svedl tvrdý boj s Federerem a v některých bodech ho dokonce překonal. Federer ale v rozhodujících okamžicích, které mu zaručily vítězství, odehrál své absolutní maximum.

Změny v jeho hře

Roddick v letech 2003-04 využil podání a forhendu k získání bodů. Jeho silné forhendové řízení nezabralo více než tři údery. Ale s nárůstem několika dobrých vracejících se hráčů v podobě Hewitta, Federera, Djokoviče, Roddickovi bylo těžké rychle uzavřít body.

Byl nucen hrát delší rally, zejména na svém bekhendu, a to nebyla jeho silná stránka. To vedlo k tomu, že Roddick nakonec změnil svůj herní styl, až do bodu, kdy to byl on, kdo stále tlačil míč, dokud jeho soupeř neudělal chybu.

Zranění a rozchod s trenérem

Stejně jako mnoho dalších hráčů, Roddick trpěl zraněními po celou dobu své sportovní kariéry a to ho v žebříčku přišlo draho. V roce 2007 utrpěl zranění kolenní šlachy a kolena.

Po zraněních nedokázal získat zpět svůj plný potenciál a jeho hra začala upadat. Roddick měl v letech 2006-2008 jako trenéra Jimmyho Connorsa. V tomto období začal přicházet k síti mnohem více, než býval.

To mu poskytlo flexibilitu při získávání volných bodů, ale také se stalo zranitelným. Poté, co Jimmy Connors odešel, měl Andy svého bratra Johna Roddicka a Larryho Stefankiho jako trenéry až do konce své kariéry.

Poslední US Open Vzhled

Andy Roddick odehrál svůj poslední zápas proti Juanu Martinovi Del Potrovi ve čtvrtfinále USA open v roce 2012. Andy, který se vyznačoval vítězstvími, drtivými porážkami a některými vážnými zraněními, sklidil bouřlivé ovace publika na Flushing Meadows.

Andy Roddick děkoval davu během svého posledního zápasu

Andy Roddick děkoval davu po svém posledním zápase

Je spravedlivé říci, že Andy Roddick je jedním z největších hráčů, kteří kdy ozdobili tenisový kurt. Bojoval až do konce a kdyby hrál o deset let dříve, jeho kariérní graf by byl mnohem lepší.

Desetiletí, ve kterém hrál, vzrostlo o tolik talentovaných hráčů a je trochu nešťastné, že byl na hřišti jen dobrý, ale ne tak dobrý, aby porazil špičkové hráče.

Populární Problémy

Elise Mertens a Magda Linette se ve středu setkají ve druhém kole Italian Open v Římě. Mertensová vede proti své soupeřce hlavou 2: 0.

Belinda Bencic a Donna Vekic míří do svého vůbec prvního semifinále na grandslamu! .

Nový dokument Bruce Lee 30 za 30 „Be Water“ má premiéru v neděli večer na ESPN. Pokud ale nemáte kabel, podívejte se na celý film online.

Jsou stanoveny plány na spuštění podvodního tenisového stadionu v Dubaji.

Jak odstranit chromování. Chromování je proces, při kterém se tenká vrstva chromu nanáší na kovový povrch galvanickým pokovováním (obvykle na vrstvu niklu). Ultra lesklé výsledky jsou dekorativní, korozní a ...