Wimbledon 2021: 3 mluvící body z výhry Rogera Federera ve 2. kole nad Richardem Gasquetem

Roger Federer v akci proti Richardu Gasquetovi

Roger Federer v akci proti Richardu Gasquetovi

Roger Federer měl škrábavý start, ale setřásl to, aby vyhnal Francouze Richard Gasquet ve svém čtvrtečním zápase druhého kola Wimbledonu. Federer vyhrál 7-6 (1), 6-1, 6-4, aby si rezervoval střetnutí ve třetím kole s domácím favoritem Cameronem Norrie.

Osminásobný šampion čelil hned ve své první servisní hře třem bodům zlomu, ale dokázal to vydržet, než nakonec vzal úvodní set v tiebreaker. Gasquetovi poté zjevně došly nápady, zatímco Federer na druhém konci zvýšil hru.

Na tomto místě jsou tři mluvící body z Federerovy výhry nad Gasquetem:

1) Podání Rogera Federera znamenalo výrazné zlepšení v jeho zápase s Mannarinem

Servíruje Roger Federer

Servíruje Roger Federer

Podání Rogera Federera je pravděpodobně jeho největší zbraní. A proti Richardu Gasquetovi si na něm užil velký úspěch a získal 84% svých servisních bodů.

Toto číslo bylo výrazně nižší proti Adrianovi Mannarinovi (74%), takže Švýcar by byl potěšen zlepšením, které ve čtvrtek ukázal.

Federer udeřil proti Gasquetovi 10 es a nedopustil se žádné dvojité chyby. Ještě důležitější však je, že devětatřicetiletý hráč nebyl zlomen ani jednou v zápase; zachránil všech pět brejkbolů, kterým čelil.

Pokud jde o čísla stranou, Švýcaři našli rohy snadněji proti Gasquetovi než proti Mannarinovi. Federer byl při svém prvním podání také přesnější, přistál 65% z nich ve srovnání s 61%, které se mu podařilo proti Mannarinovi.

kojící tenisky v bílé kůži

2) Roger Federer už není stroj na chyby

Nevynucené chyby byly vždy nedílnou součástí hry Rogera Federera, vzhledem k množství rizika, které podstupuje s každým výstřelem. Přiblížili se však k tomu, že ho to stálo zápas proti Mannarinovi, kde vykašlal na 45 nevynucených chyb.

Švýcaři se v tomto ohledu napravili proti Richardu Gasquetovi a dopustili se pouze 26 nevynucených chyb - z toho 13 přišlo pouze v prvním setu. Zdá se, že Federer pomalu, ale vytrvale nachází svou drážku na trávě.

To znamená, že devětatřicetiletý hráč poslal do sítě několik krájených výnosů, i když nebyl pod velkým tlakem. Určitě ho čeká ještě nějaký úklid a teprve se uvidí, zda v dalším zápase zbystří.

hodinky vdané na první pohled Austrálie

3) Roger Federer se s postupem zápasu zlepšoval

Vzhledem ke svému věku Roger Federer ví, že potřebuje rychle vyhrát zápasy předkola, aby měl jeho tělo dostatek času na odpočinek a zotavení. Ale po 49minutovém prvním setu to vypadalo, že Federer ve čtvrtek nedostane své přání.

To měl pravděpodobně také na mysli, protože švýcarská legenda na začátku druhé sady přeřadila a utáhla šrouby. Dvakrát prolomil Gasquetovo podání, aby si vytvořil náskok 5: 0, a nakonec sadu za pouhých 26 minut potopil.

Francouz ve třetím setu nabídl o něco větší odpor, ale Federer ho přesto dokázal vyhrát za 36 minut. Tahy devětatřicetiletého hráče plynuly ve druhé polovině zápasu mnohem plynuleji než v první, což se projevilo na půlicí čáře.

Federer strávil proti Gasquetovi na kurtu celkem hodinu a 51 minut. Nevadilo by mu ani to, kdyby šlo o sobotní střet proti Cameron Norrie, který by měl být mnohem delší.

Populární Problémy

Č. 17 Houston se v pátek ujímá Boise State v Southwest Showcase. Tato hra není v televizi, ale zde je návod, jak ji můžete sledovat online.

Garbine Muguruza zahájí kampaň na US Open 2020 proti japonské Nao Hibino. Hibino hrál Muguruzu dvakrát, ale nedokázal odolat výzvě Španělska.

Zde je návod, jak sledovat E! nová soutěžní série Zábavná taneční show online bez kabelu.

Pařížská policie vyzvedla hodinky ukradené Nadalovi

Jak namalovat vysoký strop přes schody. Malování stropu může být náročné i pro zkušeného malíře. Práce je obzvláště obtížná při malování přes schodiště, kde nemůžete snadno postavit žebřík, abyste dosáhli ...

Mistr světa č. 7 a 2019 US Open Bianca Andreescu je poprvé po dvou letech v New Yorku. V prvním kole US Open 2021 se utká se stříbrnou medailistkou z Tokia Viktorijou Golubičovou.