Jak uložit koláč s citronovou pusinkou

Citronový koláč s pusinkami je chutný a osvěžující dezert, který je ideální pro večeři nebo sváteční hostinu. Při nesprávném skladování však může pusinka zběhat a zvlhnout, což změní strukturu koláče. Chcete -li uložit koláč s citronovými pusinkami, je nejlepší jej uchovávat v chladničce. Když děláte koláč, můžete také podniknout kroky, abyste zabránili tomu, aby se pusinky roztekly.

Metoda 1 ze 3: Uložení koláče citronové pusinky pro krátkodobé použití

 1. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 1

  1 Odkrytý koláč položte na mřížku, aby 1 hodinu vychladl. Když koláč vyjmete z trouby, položte ho na chladicí rošt, aby vzduch mohl cirkulovat nad a pod pánví. Při ochlazování se nedotýkejte pusinky, protože by mohlo dojít k uvolnění vlhkosti z vajec.
  • Pokud nemáte rošt na pečení, položte koláč na žáruvzdorný držák hrnců, aby vychladl, aby vaše desky chránily před připálením.


 2. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 2

  2 Nezakrytý koláč dejte na 3-6 hodin do lednice. Po ochlazení koláče na pokojovou teplotu ho přesuňte do chladničky. Koláč z citronových pusinek byste měli před podáváním vždy vychladit. Dbejte na to, aby byl koláč na horní polici, aby se na něj další položky v chladničce nevylévaly nebo nekapaly.
  • Pokud koláč chladíte méně než 6 hodin, na koláč nedávejte žádný plastový obal nebo fólii. Zakrytí koláče zábalem může rozdrtit pusinku, což způsobí uvolnění vlhkosti a tekutost, což se nazývá „pláč“.
 3. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 3

  3 Po vychladnutí po dobu alespoň 3 hodin nakrájejte koláč mokrým nožem. Až budete připraveni podávat koláč, vyjměte ho z lednice. Chcete -li získat čistý řez, před krájením koláče namočte nůž do studené vody, aby se pusinka nepřichytila ​​k noži.
  • Pokud je vlhký den, můžete si všimnout, že pusinky produkují vodu ihned po vyjmutí z lednice. To je normální a koláč můžete stále krájet a podávat.
 4. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 4

  4 Vyhněte se skladování koláče mimo chladničku déle než 2 hodiny. Jakmile naservírujete několik plátků koláče, vraťte zbývající kousky do chladničky, aby se zabránilo růstu bakterií. Nikdy nenechávejte koláč dlouho stát při pokojové teplotě.
  • Pokud koláč sedí déle než 2 hodiny, zbývající kousky je nejlepší vyhodit, aby se předešlo chorobám způsobeným potravinami.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Chlazení koláče pro dlouhodobé skladování

 1. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 5

  1 Do koláče vložte 3 párátka na podporu plastového obalu. Zatlačte párátka zhruba do poloviny mezi střed a kůru, aby vyčnívaly 1/2 palce (1,3 cm) nad pusinou. Umístěte je do tvaru trojúhelníku, abyste zajistili, že po přidání igelitu budou všechny strany koláče chráněny.
  • Párátka pomáhají držet plastový obal nahoru a pryč od pusinky. Pokud je plast příliš blízko pusinky, kombinace vajec a vody začne plakat a uvolňovat vodu, takže pusinka vypadá tekutá.
  • Pokud máte obzvláště velký koláč, možná budete muset použít 4 nebo 5 párátků rozmístěných po celém koláči.
 2. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 6

  2 Na párátka a koláč překryjte kousek igelitu. Ponechte koláč na pánvi nebo jej přeneste na talíř a získejte kousek plastové fólie, která je dostatečně velká na to, aby koláč zakryla. Poté opatrně položte plast na párátka, aby nepropichli plast. Přeložte okraje přilnavé fólie kolem vnější strany pánve nebo talíře.
  • Pokud jedno z párátků trhá nebo prorazí přilnavý obal, vyhoďte kus a pořiďte si další k použití.
 3. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 7

  3 Koláč uchovávejte v chladničce až 3 dny. Přeneste koláč do chladničky a dávejte pozor, abyste netáhli za potravinovou fólii. Koláč umístěte na horní polici, kde ho můžete několik dní uchovávat, než si na něm pochutnáte. Po 1-2 dnech v chladničce vyměňte plastový obal za nový kus.
  • Pokud potřebujete koláč z chladničky kdykoli vytáhnout, dávejte pozor, abyste igelit netahali a nepíchali, protože to může způsobit, že párátka prorazí plast.
 4. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 8

  4 Koláč nikdy nevkládejte do mrazáku. Pusinky jsou vyrobeny z vajec a cukru, takže dobře nezamrzají. Pokud pusinku vložíte do mrazničky, může být plochá nebo křupavá a ničí strukturu vašeho koláče.
  • Většina pusinek má tendenci se v mrazáku rozpadat, což má za následek koláč s křupavou, ledovou strukturou.
  • Citronovou náplň a kůrku však můžete připravit a skladovat několik měsíců v mrazničce. Poté, když jste připraveni koláč servírovat, vyjměte předem připravenou náplň a kůrku z mrazáku a zbytek koláče upečte jako obvykle.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Zachování pusinky

 1. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 9

  1 Přidejte pusinku do koláče 10 minut poté, co ji vytáhnete z trouby. Připravte si pusinku, zatímco se citronová náplň a kůrka pečou v troubě. Když vyjmete spodní část koláče z trouby, počkejte několik minut, než citronová náplň mírně vychladne, aby nedošlo k přepékání pusinky.
  • Teplo z náplně začne vařit pusinky, takže je méně pravděpodobné, že se zmenší nebo bude plakat
 2. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 10

  2 Rozložte pusinku na koláč tak, aby se dotýkala kůry. Pomocí lžíce nebo špachtle rozdělte pusinky přes horní část koláče. Kolem okraje mírně přitlačte pusinku směrem ven, abyste se ujistili, že se dotýká kůry po celém obvodu koláče, což „utěsňuje“ pusinku, aby se zabránilo pláči.
  • Může být snazší použít párátko nebo vidličku k rozetření jemné pusinky po okrajích. Dávejte pozor, abyste párátko nezasekli úplně do koláče, než se upeče, což může způsobit smíchání citronové náplně a pusinky.
 3. Obrázek s názvem Store Lemon Meringue Pie Krok 11

  3 Sledujte koláč, když je v troubě, abyste předešli přepečení. V minimální době pečení vytáhněte pusinku z trouby a zkontrolujte, zda je hotová. Pokud ano, nechte ho vychladnout a vychladnout. Pokud ne, vložte jej zpět do trouby po 2–3 minutách, aby se pečení dokončilo.
  • Na koláči bude mít uvařená pusinka mírně hnědý nádech, ale přesto bude měkká a nadýchaná.
  • Pokud na pusince začnete vidět malé kapky vody, když ji vytáhnete z trouby, koláč okamžitě přestaňte péct.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu jeden den udělat koláčovou náplň a druhý den dát pusinku a upečet ji v troubě? Ano. Ujistěte se, že jste náplň uložili do lednice s plastovým obalem přitlačeným tak, aby se dotýkal náplně, aby se nevyvinula kůže. Vždy je nejlepší udělat to za jeden den, abyste se vyhnuli jakýmkoli nesrovnalostem v textuře, ale náplň lze uložit do špetky.
 • Otázka Všechny tyto věci jsem udělal, ale po vychladnutí můj koláč stále plakal. Co dělám špatně? Důvodů může být několik. Cukr se ve vejci možná úplně nerozpustil. Zkuste cukr a vejce smíchat pomaleji a ujistěte se, že jsou hladké a ne zrnité. Chcete -li použít co nejmenší pohyb míchání, zajistíte, aby se bubliny ve vejcích nezmenšovaly. Když je náplň horká, přidejte pusinky, aby se vytvořilo silnější spojení a utěsnění, a ujistěte se, že jste ji rozložili na celou náplň! Můžete zkusit přidat něco kyselého, abyste zajistili úplné vytvoření bublin. Citronová pusinka má relativitu krátkou životnost; pečení vydrží jen asi 2 - 3 dny a poté se čeká pláč.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete dát své pusince lehký nádech barvy, zapalte si pochodeň a jemně ji přejeďte přes horní část pusinky. Díky tomu bude váš koláč profesionální.
 • Nikdy se nedotýkejte pusinky prsty, protože teplo z vašich rukou může způsobit rozpuštění cukru ve směsi, což může vést k pláči.
 • Pokud se vám pusinka při skladování koláče rozdrtí nebo mírně zaplaká, můžete stále jíst a užívat si to!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Uložení koláče citronové pusinky pro krátkodobé použití

 • Chladicí stojan
 • Lednička
 • Nůž

Chlazení koláče pro dlouhodobé skladování

 • Párátka
 • Plastový obal
 • Lednička

Zachování pusinky

 • Lžíce nebo špachtle

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Gael Monfils stáhl své jméno z turnaje Dominica Thiema z osobních důvodů. Navzdory vypuknutí COVID-19 v tenisovém světě Thiem neplánuje svůj turnaj zrušit.

Může Gasquet zastavit vítězný běh Monfils táhnoucí se zpět do Montpelier?

Jak na Mountain Board. Už jste někdy cítili spěch sjíždění hory na snowboardu? Přáli jste si někdy, aby bylo celý rok sněhové, jen abyste mohli cítit ten nápor? Nyní s tímto jednoduchým průvodcem nebudete muset jezdit na snowboardu; Já jsem ...

Sorana Cirstea bude ve čtvrtek bojovat o Oceane Dodin o místo ve čtvrtfinále Linz Open. Dodin v prvním kole rozrušil sedmého nasazeného Jila Teichmanna a právě teď se sveze na vlně sebevědomí.

Tenisky Kanye West a Adidas Yeezy jsou jednou z nejpopulárnějších značek obuvi na světě. Tenisky fanoušci po celém světě zbožňují. Pokud jste si koupili pár Yeezys, pravděpodobně jste za ně utratili docela dost peněz ....

Jak chodit potichu. Přáli jste si někdy, abyste se mohli procházet lesem, aniž byste byli vyslyšeni, nebo se k někomu připlížit, aniž byste se vzdali? Tichá chůze je umění, jehož osvojení si vyžaduje trochu času. Další informace najdete v kroku jedna a dále ...