Jak hledat sponzorství

Získání sponzorství vašeho podnikání, projektu nebo akce významnou společností může mít za následek větší expozici a větší příležitosti pro vás. Pro partnerství se společností však budete muset podat přesvědčivý argument pro jejich zapojení do vašeho projektu. Existuje několik jednoduchých kroků k vytvoření profesionálních a efektivních sponzorských balíčků.Část 1 ze 3: Identifikace potenciálních sponzorů

 1. Obrázek s názvem Vyhledat sponzorství Krok 1

  1 Vyhledejte společnosti, které sponzorují jiné akce nebo činnosti podobné té vaší. Využijte průzkum, který před vámi udělaly jiné organizace, abyste mohli získat výhodu. Pokud hledáte sponzorství speciální akce na procházku nebo běžeckou akci, podívejte se na další běhy ve vaší oblasti a podívejte se, kdo byli sponzoři. To by mohlo být dobré místo pro začátek.
  • Pokud je vaše akce sportovního charakteru, zvažte možnosti jako Nike, Adidas, Livestrong a další sportovní organizace.
  • Pokud pořádáte hudební událost nebo koncert, zvažte místní rozhlasové stanice, hudební publikace a další podniky, které mají podobné zájmy.
  • Pokud pořádáte jídlo, zvažte časopis Gourmet, Food Network a další velké potravinářské konglomeráty. Mířit vysoko.


 2. Obrázek s názvem Vyhledejte sponzorství Krok 2

  2 Vytvořte si seznam potenciálních sponzorů. Velký seznam potenciálních sponzorů je skvělý, ale nechcete se jednoduše zeptat každého člověka a společnosti, o kterých víte, že jsou sponzory. Váš seznam musí být seznamem skutečných potenciálních sponzorů, tj. Lidí nebo společností, o kterých si myslíte, že ve skutečnosti zváží vaši žádost o sponzorství. Zahrňte společnosti, které pro vás byly v minulosti sponzory, společnosti, které sponzorovaly jiné nápady podobné vašim a lidé nebo společnosti, s nimiž máte osobní vztah, které by mohly být sponzorem.
 3. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 3

  3 Prozkoumejte každou společnost nebo osobu na vašem seznamu. Získání podkladových informací o potenciálním sponzorovi vám dlouhou cestu pomůže získat sponzorství. Hledejte důvody, proč by potenciálnímu sponzorovi prospělo sponzorovat vás.
 4. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 4

  4 Předvídejte potřeby každého potenciálního sponzora. Pokud se naučíte demografii, obchodní model a cíle svých potenciálních sponzorů, můžete začít rozvíjet určitý smysl pro způsob, jakým byste mohli sponzorství prezentovat.
  • Z tohoto důvodu jsou lokalizovanější podniky často bezpečnější sázkou než větší korporace jako Nike. Zatímco společnost Nike určitě dostala minci na rozhazování, v daný týden také pravděpodobně obdrží několik stovek žádostí o sponzorství. Místní rozhlasová stanice nebo obchod se sportovními potřebami? Pravděpodobně mnohem méně. A pokud se vaše zákaznická základna překrývá, je to pro ně potenciální vydělaný příjem.
  • Zvažte vzájemné využití potenciálních sponzorů. Pokud se již nějaký obchod se sportovními potřebami ze západní strany města zavázal na určité úrovni, zmiňte to v obchodě se sportovním zbožím na východní straně města. Dostanou nápovědu.
  reklama

Část 2 ze 3: Vytvoření balíčku sponzorství

 1. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 5

  1 Napište shrnutí . Balíček sponzorství musí vždy začínat shrnutím nebo prohlášením o události nebo podniku, který doufáte sponzorovat. Mělo by to být přibližně 250–300 slov, která podrobně popisují, co bude sponzorství financovat, proč sponzorství hledáte a jak jim bude přínosem sponzorství.
  • Shrnutí je vaší jedinou šancí přimět potenciálního sponzora, aby pokračoval ve čtení, a proto nepište dopis o formuláři pro řezání souborů cookie. Napište individualizovanou poznámku, aby potenciální sponzor měl pocit, že jste si opravdu našli čas na seznámení s nimi a jejich společností. Potenciálnímu sponzorovi to také ukáže, že své sponzorské sliby v celém partnerství dodržíte.
  • Nezapomeňte poděkovat sponzorovi za zvážení vaší nabídky. V dopise používejte přátelský a profesionální pracovní tón, který dokládá vaši úroveň vážnosti a profesionality.
 2. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 6

  2 Seznam různých úrovní sponzorství. Pokud jste to ještě neudělali, nastínte své rozpočet mezi podniky nebo podniky a rozhodněte se, co od sponzorů chcete získat. Vytvořte různé „úrovně“ sponzorství, ke kterým se potenciální sponzoři mohou zavázat, a vysvětlete, co na každé úrovni požadujete a proč potřebujete sponzory pro každou úroveň.
  • Pro sponzora vysvětlete, co v něm je. Nalákejte potenciální sponzory tím, že využijete své znalosti o jejich obchodním modelu, publiku a cílech a vysvětlete, jak jim jejich sponzorství prospěje. Můžete uvést argumenty o zpravodajství a dalších propagačních příležitostech.
 3. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 7

  3 Poskytněte výzvu k akci. Výzvou k akci může být formulář, který vyplní a odešle vám, nebo vaše kontaktní informace s žádostí, aby vám zavolal a nastavil sponzorství.
  • Zajistěte, aby měl zadavatel konkrétní úkol, který je třeba splnit, aby se proces posunul vpřed. Držte míč na jejich hřišti. Čím snáze splní úkol, který požadujete, tím je pravděpodobnější, že řeknou ano.
 4. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 8

  4 Střih do pronásledování. Píšete obchodníkům, podnikatelům a obchodníkům, nikoli akademikům. Teď není čas vykládat vaše psaní vznešenou dikcí a chmýří ve snaze znít chytře. Hádejte se, nastínte obchodní výhody pro sponzory a rychle to ukončete. Krátký a sladký. reklama

Část 3 ze 3: Rozesílání paketů

 1. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 9

  1 Vyhněte se přístupu scattergun. Může být lákavé rozeslat co nejvíce paketů na co nejvíce různých míst pomocí nevýrazného vysílání navrženého tak, aby dosáhlo co nejvíce různých cest. Špatně. Při odesílání paketů buďte uvážliví a zasílejte pakety pouze společnostem, o kterých si upřímně myslíte, že budou s vaším podnikem fungovat.
 2. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 10

  2 Pošlete potenciálním sponzorům na svůj seznam vaše individuální sponzorské balíčky. Přizpůsobte si každý odeslaný e -mail, paket a korespondenci. Líná cesta ven zajistí pouze to, že váš projekt nikdy nezíská sponzorství, které si zaslouží.
 3. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 11

  3 Následujte telefonní hovor. Počkejte několik dní a poté zavolejte lidem, kterým jste zaslali balíčky sponzorství. Zeptejte se jich, jestli vaši žádost obdrželi. Zjistěte, zda mají nějaké dotazy. Když se rozhodnou, ujistěte se, že vědí, kam vás mají zastihnout.
 4. Obrázek s názvem Hledejte sponzorství Krok 12

  4 Přizpůsobte svůj přístup každému sponzorovi, jakmile se dostane na palubu. Pokud máte jednu společnost, která na vaši akci přispívá 10 000 $, jak s nimi budete zacházet jinak než s druhou společností, která přispěje několika stovkami dolarů? Rozdíl by měl být pozoruhodný a podstatný, od výhod, které nabízíte publicitě, až po způsob, jakým s nimi mluvíte po telefonu. Je čas na víno a večeři, abyste se ujistili, že budete šťastní a na háku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získám sponzorství, abych mohl začít s vysokoškolským rozhlasem? Hledejte malé společnosti kolem sebe, jako jsou rodinné restaurace, a nabízejte jim reklamu naživo.
 • Otázka Jak poznám, že se zajímají o můj návrh? Odpíšou vám nebo vám zavolají, že mají zájem pomoci, a zeptají se vás, co s nimi chcete v budoucnu dosáhnout.
 • Otázka Jak získám sponzora pro svůj fotbalový tým? Sportovní týmy, zejména pro děti, mají obvykle velký úspěch, když požádají místní restaurace a podniky, aby je sponzorovaly. Doporučil bych přijít se seznamem úrovní sponzorství a cen (pokud existují) a poté se obrátit na některé vlastníky místních podniků o případné sponzorování vašeho týmu. Vaši trenéři by vám měli být schopni pomoci.
 • Otázka Jak získám sponzorství na knižní festival v naší vesnici? Zavolejte nebo pošlete e -mail místním firmám nebo průmyslovým odvětvím, stručně vysvětlete, o jaký druh akce se jedná, jak by byli nápomocní a jak by jim to prospělo a vykreslilo jejich společnost pozitivně. Buďte zdvořilí a předem vděční. Pokud to nefunguje, zkuste kontaktovat společnost Coca-Cola. Téměř nikdy nepopírají sponzorství.
 • Otázka Jak dlouho před akcí mám začít získávat sponzory? Záleží na tom, jak velká je vaše událost. Pokud se jedná o velkou událost, měli byste získat sponzory dva nebo tři měsíce před akcí.
 • Otázka Jak získám sponzory pro neziskovou organizaci? Mluvte s lidmi a vysvětlete jim své potřeby.
 • Otázka Je možné, abych mluvil s manažery, kde chci sponzorství, než abych psal dopis, ale máte dopis u sebe? I když osobní schůzky mohou udělat dojem, většina manažerů je velmi zaneprázdněna. Nejprve si musíte domluvit schůzku prostřednictvím administrativních asistentů manažerů. Udržujte schůzky velmi krátké, jednoduše řekněte, že byste chtěli požádat o jejich sponzorství a chtěli byste poskytnout dopis s podrobnostmi. Mějte však na paměti, že nejlepší je jednoduše odeslat dopis; je méně rušivý a lze jej řešit vždy, když mají manažeři příležitost si to ověřit.
 • Otázka Jak získám sponzorství na vysokoškolské studium? Sponzorství pro vysokoškolská studia se obvykle nazývají stipendia; jsou nabízeny osobám s výjimečnými akademickými nebo atletickými schopnostmi a také těm, kteří by si jinak nemohli dovolit pokročilé vzdělání. Proveďte průzkum různých dostupných stipendií, abyste zjistili, na které byste mohli mít nárok.
Nezodpovězené otázky
 • Jsem klinický křesťanský pastorační poradce pracující na svém doktorátu. Jak mohu získat sponzory pro dospívající poradenství?
 • Jaký je nejlepší způsob, jak může nezisková asociace mladistvých důstojníků získat sponzorství?
 • Jak získám sponzora pro rozhlasový pořad?
 • Jak najdu sponzory pro svou neziskovou organizaci?
 • Jak mohu získat sponzora na akci?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Začněte hned myslet na potenciální sponzory. Je pravděpodobné, že máte termín na získání sponzorů. Čím více času budete mít na shánění sponzorských darů, tím lépe. V ideálním případě byste chtěli získat sponzorství alespoň tři až čtyři měsíce.

reklama

Populární Problémy

Prezentace případu pro finále Wimbledonu 2015.Jak si uvařit bílou kávu. Pokud jste propadli odvážné chuti ploché bílé, ale vaše místní kavárna ji nenabízí, udělejte si doma vlastní! Tento oblíbený nápoj z Austrálie a Nového Zélandu nabízí dvojité pití espressa ...

Zatímco Auger-Aliassime teprve získá svůj první titul, Jannik Sinner & Seyboth Wild získali své první tituly ATP v roce 2020. V seznamu figurují také Carlos Alcaraz, Lorenzo Musetti a Sebastian Korda.Gilles Simon ve své nové knize hovoří o srovnání mezi Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. Francouz také likviduje obvinění z dopingu, která byla často spojována s Nadalem.Novak Djokovic a Rafael Nadal titulují finále Nitto ATP, protože sezóna 2020 končí předváděcí akcí. Pole pro 8 hráčů doplňují Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Andrey Rublev, Dominic Thiem a Diego Schwartzman.

Jak používat šicí stroj. Pro ty z nás, kteří nevědí, jak je používat, mohou šicí stroje vypadat děsivě složitě. Nenechte se však strachem z neznámého stroje a sady dovedností odradit od vytváření nádherných textilních divů! Použití...