Jak udělat svého labradorského retrívra šťastnějším

Pokud vlastníte labradorského retrívra, pravděpodobně už víte, jak laskavé, hravé a zábavně milující toto plemeno může být. Jako dobrý majitel domácího mazlíčka pravděpodobně děláte vše pro to, aby byl váš pes co nejšťastnější. Ale vždy existují nové způsoby, jak ho učinit ještě šťastnějším a udržet ho zdravým.rozbít badminton

Část 1 ze 3: Udržování aktivní laboratoře

 1. 1 Procházejte svou laboratoř často. Laboratoře jsou velmi aktivní psi, zejména v prvních letech svého života. Každý den budou mít spoustu energie, takže se několik dlouhých procházek stane součástí vaší každodenní rutiny. Pomůže to nejen cvičit vaše štěně, ale také ho bude šťastné.
  • Ujistěte se, že procházíte laboratoří alespoň 20-30 minut. Rychlá procházka po ulici a zpět příliš nepomůže omezit veškerou energii, kterou má, a bude vděčný za čas strávený zkoumáním.
 2. 2 Vezměte ho, když jedete na kole. Jakmile je váš pes trochu starší a lépe sehraný, můžete ho zkusit nechat běžet vedle vašeho kola, zatímco se vydáte na pomalou jízdu. Bude to pro něj skvělá forma cvičení a během toho s vámi stráví nějaký kvalitní čas.
  • Při jízdě mějte psa na vodítku. Jen se ujistěte, že je vodítko dostatečně volné, aby měl dostatek prostoru mezi sebou a vaším kolem. Dávejte pozor na provoz a dělejte si přestávky, pokud to váš pes potřebuje! Buďte opatrní, kdyžjízda na kole se svým psem.
 3. 3 Vezměte si laboratorní plavání. Laboratoře jsou proslulé svou láskou k vodě. Všechno od malých kaluží od deště po zahradní bazény je přiláká ke hře. Pokud to počasí dovolí, vezměte svého psa na plavání!
  • Pokud je váš pes ve vodě stále trochu neohrabaný, můžete mu koupit speciální záchrannou vestu, kterou bude nosit, zatímco se učí plavat. Navštivte specializovaný obchod s domácími mazlíčky a seznamte se s rozměry svého psa, aby měl správnou velikost.
 4. 4 Zajistěte zábavu a zaneprázdněnost své laboratoře. Laboratoře mají tendenci stát se destruktivními, když jsou ponechány svým vlastním zařízením. Se vší energií, kterou mají, a jejich láskou ke hraní a zkoumání, možná zjistíte, že váš nábytek nebo věci ponesou následky, pokud je nebudete zaměstnávat.
  • Poskytněte své laboratoři spoustu hraček, které můžete žvýkat a hrát si s nimi. Skvělé možnosti jsou silné a trvanlivé žvýkací hračky. Přesměrujte tyto žvýkací návyky a chování na hračky a chraňte své osobní věci před ohlodávajícím štěnětem.
 5. 5 Trénujte svou laboratoř brzy. Laboratoře se naštěstí snadno trénují. Zvláště se chtějí učit a potěšit své majitele, takže pravděpodobně zjistíte, že při jejich tréninku získají nové dovednosti a triky poměrně rychle.
  • Přihlaste svého psa do výcvikové třídy, kterou s ním můžete navštěvovat. Instruktor vám pomůže naučit se dovednosti, které potřebujete k správnému výcviku svého psa, a pomůže vám na cestě.
  • Vzhledem k tomu, že jsou snadno vzrušeni a mohou mít vyšší tendenci vyskočit na lidi, ujistěte se, že trénujete svou laboratoř tak, aby „seděla“ a „zůstala“ brzy.
 6. 6 Socializujte svou laboratoř. Laboratoře milují lidi a jiné psy, takže si najděte místní psí park a vyzkoušejte si ho ve své laboratoři. Jen se ujistěte, že je váš pes ošetřen pro prevenci blech a klíšťat, abyste se vyhnuli tomu, že si z parku vezmete nějaké škůdce domů.
  • Pokud uvažujete o přidání dalšího psa do své rodiny, laboratoře mají tendenci dobře zapadat do plemen, jako jsou kolie, zlatý retrívr, bígl a corgis, protože tato plemena jsou také energická a společenská. Zvažte také přidání psa opačného pohlaví, protože psi stejného pohlaví mohou mít problémy s dominancí.
  reklama

Část 2 ze 3: Udržování vaší laboratoře zdravé

 1. 1 Krmte svou laboratoř správně. Laboratoře jsou náchylné k obezitě, která může nakonec způsobit problémy s jejich boky, klouby a páteří. Při krmení psa dodržujte pokyny svého veterináře a vyhněte se jeho překrmování. Držte se zdravého krmiva pro psy a snažte se nedávat příliš mnoho pamlsků.
  • Psi si místo normálních pochoutek pro psy mohou pochutnat na zdravém ovoci a zelenině. Věci jako borůvky, banány, meloun, jablka, mrkev, sladké brambory a okurky jsou skvělé možnosti. Vyvarujte se ovoce a zeleniny, které jsou toxické nebo škodlivé, jako jsou hrozny, cibule a avokádo.
  • Než nakrmíte laboratoř, zvažte přilepení na suché jídlo s trochou teplé vody. Díky tomu je příjemnější a snáze stravitelné. Pokuste se také vyhnout potravinám s vedlejšími produkty živočišného původu nebo jídlům v seznamu přísad. Držte se potravin s pravým masem jako první složkou, nikoli zrny jako kukuřice. Kuře je dobrou volbou pro maso v krmivech pro psy.
 2. 2 Uchovávejte předměty, které by se vaše laboratoř mohla pokusit jíst, mimo jeho dosah. Laboratoře mohou být trochu zlomyslné, pokud jde o jíst věci, které nemají. Jsou známí tím, že přijímají všechny druhy nepotravinářských předmětů a někdy je musí nechat chirurgicky odstranit. Malé hračky a předměty uchovávejte mimo dosah.
  • Laboratoře jsou také známé tím, že skáčou na kuchyňské linky a jedí vše, co si myslí, že by mohlo být jídlo. Pokud laboratoř při odchodu neopustíte, ujistěte se, že nemá nic, na co by mohl zapomenout na stole nebo deskách.
 3. 3 Dávejte pozor na drobná poranění po dynamické aktivitě. Zraněné nebo zlomené prsty na nohou, zlomené nebo stočené nehty na nohou, drobné řezné rány nebo škrábance a dokonce i menší popáleniny na polštářcích nohou se mohou stát při hraní venku nebo při běhu. Ujistěte se, že sledujete svého psa, zda nevykazuje známky zranění nebo strachu, a pokud dojde k nějakému zranění, menšímu nebo jinému, navštivte svého veterináře.
  • Udržujte svého psa mimo horkou dlažbu. Polštářky jejich chodidel jsou citlivé a mohou být těmito povrchy popáleny. Pokud byste na daném povrchu nechodili naboso, dvakrát si rozmyslete, zda o to svého psa požádáte.
 4. 4 Monitorujte svou laboratoř, zda nevykazuje známky dysplazie kyčle. Kyčelní dysplazie je běžná u větších plemen psů a laboratoře jsou náchylné k jejímu rozvoji s věkem, zvláště pokud mají nadváhu. Způsobuje problémy v kyčelním kloubu, které mohou být časem bolestivé a vysilující.
  • Pokud má váš pes problémy se vstáváním po ležení nebo vsedě, viditelně ho bolí při dotyku nebo pohybu boky, zdá se, že kulhá nebo má změnu v chůzi, nebo dokonce projevuje váhavost s běháním, chůzí nebo po schodech , navštivte veterináře. Mohou to být známky problémů s boky vaší laboratoře.
  reklama

Část 3 ze 3: Projevte svou náklonnost k laboratoři

 1. 1 Udělejte ze své laboratoře člena rodiny. Laboratoře jsou velmi společenští psi, takže se ujistěte, že se ve vaší laboratoři cítíte, jako by byl součástí smečky. Vyvarujte se držení laboratoře venku nebo mimo domácnost. Laboratoře milují čas strávený s rodinou a jsou skvělé pro děti.
  • Ukázat své laboratoři, že je součástí vaší rodiny, ho může cítit šťastného a bezpečného. Každý pes bude šťastnější, když se bude cítit bezpečně a doma, takže udržení jeho domácího života radostného a inkluzivního povede ke šťastnému psovi.
 2. 2 Hrajte se svým psem. Jedním z nejlepších způsobů, jak se spojit se svým psem, je prostě mu věnovat svůj čas a pozornost. Hraní s ním, uvnitř nebo venku, je skvělý způsob, jak to udělat. Projevuje mu to nejen lásku a náklonnost, ale také ho to vzrušuje a stimuluje.
  • Laboratoře rády potěší své majitele. Hry jako aport mu dodají pocit úspěchu, když vám míč přinese zpět a vy ho za to pochválíte. Tyto malé výměny dělají šťastného psa.
 3. 3 Sledujte reakce své laboratoře na vaše gesta. Mnoho psů ve skutečnosti nemá rádo objímání nebo líbání, protože tato gesta neinterpretují stejně jako lidé. Díky objetí by se například mohli cítit v pasti. Když mu dáváte náklonnost, sledujte řeč těla vašeho psa. Pokud se napne nebo se vyhýbá, přestaňte s tímto chováním.
  • Aby vám ukázal, že po vás chce, abyste ho stále hladil nebo líbal, mohl by přijít blíž nebo vás praštit do ruky. Pokud chce, abyste ho nechali na pokoji, mohl by se odtáhnout nebo ztuhnout. Reagujte na signály vašeho psa a dejte mu prostor, pokud to potřebuje.
 4. 4 Udělte svému psovi chválu a náklonnost, když udělal něco dobrého. Mějte na paměti, že když psa pochválíte a projevíte mu lásku a náklonnost, pravděpodobně to spojí jako odměnu za jakékoli chování, které právě udělal. Ujistěte se, že mu projevujete náklonnost, když udělal něco dobrého nebo správného, ​​než když dělá něco nežádoucího, jako je štěkání nebo skákání.
  • Pokud váš pes úspěšně uposlechl povel, jedl, dělal svou práci venku nebo právě přišel z nějakého cvičení, to jsou všechny dobré časy, kdy mu můžete nabídnout lásku a chválu. To znovu potvrdí toto dobré chování.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje laboratoř mě kouše. Co mám dělat, abych ho zastavil? Nechci mu dát facku. Nikdy psa nebijte, to psa jen vyděsí nebo agresivně. Když pes kousne, vydejte vysoký řev, který bude pro psa znít jako bolest a měl by přestat. Pokud to nepomůže, prostě odejděte, když kouše, když odejmete pozornost, pes ví, že je trestán.
 • Otázka Dostal jsem svou laboratoř asi před 9 měsíci a byl v pořádku, ale v poslední době má deprese. Nějaké nápady proč? Mohl se nudit. Zkuste si s ním hrát častěji a vezměte ho na delší či delší procházky. Ujistěte se, že mu podáváte správné množství kvalitního jídla.
 • Otázka Jak mohu naučit své štěně chodit na nočník venku? Kupte svému psovi určité štěněcí pamlsky. Zjistěte, zda můžete i nadále podporovat štěně, aby chodilo ven, aby dělalo své podnikání, pomocí štěňátkových pochoutek. Mějte na paměti, že je to jen štěně a buďte trpěliví.
 • Otázka Jsou zlatý retrívr a labrador stejní? Ne. Oba jsou retrívři, ale odlišní. Zlatí retrívři jsou poměrně chlupatější než labradorští retrívři. Oba psi jsou super přátelští a jsou dobří pro rodiny s dětmi.
 • Otázka Jaké faktory by měly hrát roli při rozhodování o tom, kolik sušenek nakrmit mého psa? Věk, množství cvičení, které váš pes dostane, množství kalorií v sušenkách a kolik krmiva pro psy váš pes sní, by mělo být zváženo.
 • Otázka Pokud mám bazén, který není krytý, skočil by labradorský retrívr? Mohlo by. Laboratoře mají tendenci milovat vodu.
 • Otázka Moje 2měsíční laboratoř nepije vodu. Co mám dělat? Zkuste mu dát nějaké pamlsky (jako jeho oblíbené jídlo) spolu s čerstvou, čistou vodou a zajistěte, aby vaše štěně hodně cvičilo. Vezměte si ho na dlouhé procházky, aby pocítil žízeň. Pokud stále nepije, vezměte to k veterináři.
 • Otázka Jak mohu dostat laboratoř k jídlu? Pokud vaše laboratoř nejí (jsou proslulí tím, že jsou uber chamtiví psi), doporučuji vyzkoušet různé druhy jídla. Možná si neužije jídlo na bázi rýže nebo pšenice. Vždy můžete vyzkoušet i mokré jídlo. Pokud to nefunguje, možná budete chtít vzít to k veterináři, abyste vyloučili zdravotní problémy.
 • Otázka Jak mohu aktivovat svoji 7letou laboratoř? Vezměte ho na delší procházky nebo se podívejte, jestli bude chodit na běžícím pásu. Vezměte ho na plavání nebo do parku pro psy na hru aport s tenisovým míčkem.
 • Otázka Jak udělám psa, jako jsem já? Se psem byste si měli často hrát. Když je zjevně podrážděný, nechte svou laboratoř na pokoji.

Populární Problémy

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton vyjádřil svou podporu Naomi Osaka na základě rozsáhlé kritiky, kterou obdržela za své rozhodnutí bojkotovat tiskové konference na Roland Garr

Casting spinning tackl zahrnuje házení rybářské šňůry do vodní plochy pomocí spřádacího prutu. Spřádací prut je moderní typ rybářského prutu, který využívá mechanickou cívku a mechanismus navijáku k dosažení velkých vzdáleností při vrhání ...Jak získat silný obouruční bekhend v tenise. Obouruční bekhend nabízí mnohem větší sílu švihu než varianta s jednou rukou. Se správnou technikou může hráč nacvičit maximalizaci síly, kterou dává ...

Sania Mirza a Martina Hingis se tento týden profesionálně rozešly.

Poté, co si Serena zajistila napínavé střetnutí s Halepovou v semifinále Miami Open, zahájila střet o titul proti Navarrovi.VCU hledá způsob, jak zastavit sérii čtyř proher, a proto se ve středu koná UMass. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.