Jak se stát lovcem baseballu

Lapač je možná nejdůležitější defenzivní hráč baseballového týmu. Lapač střeží nejen domácí metu, ale lapač spolupracuje s nadhazovačem a dalšími hráči na koordinaci obrany týmu. V konečném důsledku však existuje mnoho výzev k tomu, být úspěšným chytačem. Naštěstí, když zdokonalíte základy chytání, umístění a budete týmovým hráčem, poznáte svou práci chytače baseballu.Část 1 ze 3: Umístění sebe sama

 1. 1 Dřepněte si a postavte ruce. Vaše normální pozice je dřep za domovem. Přitom by vaše levá noha měla být trochu před pravou nohou (palec nebo dva). Levá paže (záchytná paže) by měla být v lokti trochu pokrčená. Vyhněte se držení lokte na vnitřní straně levého kolena.
  • Rozkročte desku, ale neblokujte ji. Měli byste povolit otevřený pruh k talíři. Blokovat talíř můžete pouze tehdy, když máte míč v ruce.
 2. 2 Rukavici držte v klidu. Je velmi důležité, abyste si udrželi rukavici co nehybně od okamžiku, kdy míč zasáhne vaši rukavici, dokud rozhodčí nezavolal. I nepatrné pohnutí rukavicí může způsobit, že dobrý úder bude míč.
 3. 3 Dávejte pozor na míč. Po celou dobu hry musíte mít oči stále na míči. Bez sledování míče se nebudete moci vhodně umístit, abyste míč chytili. Kromě toho byste se mohli dostat do nebezpečí, že vás zasáhne míč nebo pálka.
 4. 4 Uvolněte ruku. Než chytíte míč, musíte uvolnit ruku. Pokud vaše paže není uvolněná, dopad míče by vám mohl ublížit. Poté, co uvolníte ruku, se zaměřte na to, kam míček míří.
 5. 5 Umístěte ruku a rukavici. Jakmile identifikujete výšku, ve které se míč blíží, měli byste vhodně položit paži a otevřít rukavici. Navíc:
  • Pokud víte, že nadhazovač nadhazuje, umístěte paži a rukavice vysoko.
  • Budete chtít pohnout celým tělem, abyste přijali hřiště (nejen rukavici). To vám pomůže lépe to chytit. Tato taktika je známá jako kymácení.
  • Nehýbejte se, zatímco nadhazovač hází. Rozptýlíte je.
  • Pokud je míč jednoznačným úderem, natáhněte paži a chyťte jej rovným loktem.
 6. 6 Rychle se přizpůsobte postoji a házení. Abyste nejlépe vyhodili běžce, budete muset nacvičit rychlý přesun z dřepu do polohy na nohy. Nácvik rychlého odskoku z podřepu nebo kleče do stoje. Chcete -li to provést, pomocí nohou vyskočte nahoru.
  • Při pokusu vyhodit běžce se ujistěte, že používáte správnou práci nohou. Měli byste chytit míč a vráskat hop na místě. Chytit míč a poté udělat krok a hodit mu dává další vteřinu.
 7. 7 Přeneste míč z rukavice do vrhací ruky. Poté, co chytíte míč, budete muset zdokonalit své dovednosti v jeho přenosu na házející ruku, abyste mohli vyběhnout běžce. Důvodem je, že budete muset rychle doručit míč, který jste chytili, prvnímu, druhému nebo třetímu basem (nebo jiným).
  • Při přenášení míče z rukavice do vrhací ruky dbejte na to, abyste si rukavice nepřivezli až na rameno. Měli byste chytit míč, udělat čtvrt otáčky a míč vyndat. Pokud rukavici přenesete až zpět, bude přenos mnohem těžší a často budete muset použít dvojitou spojku.
  reklama

Část 2 ze 3: Chytání míče

 1. 1 Zarámujte míč. Zarámování míče je taktika, jak to udělat, aby rozhodčí viděl na míč z určitého úhlu. Rámování se často používá, když může být nejednoznačné, zda je míč úderem nebo ne. Existuje několik klíčů pro rámování hřiště:
  • Poskytněte rozhodčímu pohled na míč z úhlu, který vypadá jako úder. Udělejte to mírným pohybem těla a rukou. Pokud například hřiště může být míč nebo úder, zkuste zachytit vnější část míče a mírně kroutit zápěstím při pohybu paží směrem ven.
  • Posuňte ruku a rukavici dopředu o několik centimetrů poté, co ji chytíte.
 2. 2 Blokujte špinavé koule. Pokud si myslíte, že míč zasáhne hlínu a odrazí se, musíte se rychle dostat, abyste míč získali. Pokuste se mírně pohybovat směrem k míči. Kromě toho umístěte nohy tak, abyste mohli rychle odpružit směrem k míči.
  • Možná budete muset klesnout na kolena, abyste se mohli lépe naklonit směrem k míči.
  • V závislosti na trajektorii míče možná budete muset sklonit bradu, abyste si chránili krk.
  • Nehýbejte se příliš. Mohli byste skončit úderem míče nebo pálky.
 3. 3 Naberte míčky, které jsou těsně před vámi. Stejně jako při chytání špinavých koulí je velmi důležité získat míč, který vám trochu chybí. Čím rychleji získáte míč, tím rychleji můžete zastavit své soupeře v postupu. Chcete -li nabrat míč, posuňte se k němu, naberte rukavici dolů a pomocí vrhací ruky nasměrujte míč do rukavice.
 4. 4 Sundejte si helmu, abyste zachytili vyskakovací okna a fauly. Pokud jde o chytání vyskakovacích oken a faulů, budete muset rychle sundat helmu, postavit se a chytit míč. To je důležité, protože vám to poskytne mobilitu a schopnost vidět míč.
 5. 5 Používejte značky. Jako chytač budete zbytku svého týmu poskytovat znamení rukou o možných obranných hrách. Známky se mohou lišit, protože nechcete, aby opačný tým věděl, co budete dělat. Některé příznaky zahrnují:
  • Jeden prst pro rychlý míč, dva prsty pro zakřivený míč, tři prsty pro jezdec a čtyři prsty nebo kroutí prsty pro změnu.
  reklama

Část 3 ze 3: Být týmovým hráčem

 1. 1 Spolupracujte s džbánem. Vy a nadhazovač jste v zásadě týmem většího týmu. Abyste správně spolupracovali, budete muset s nadhazovačem navázat skutečnou komunikaci. Ujistěte se, že znají vaše znamení rukou. Kromě toho vězte, jaký typ míčků může váš nadhazovač nejlépe házet.
 2. 2 Zdokonalte své vůdčí schopnosti. V mnoha ohledech je chytač obranným koordinátorem týmu. Jako chytač budete muset být schopni efektivně komunikovat se svými spoluhráči a během hry jim posílat signály. Budete také muset podporovat a mentorovat slabší hráče.
  • Promluvte si před zápasem se svými spoluhráči.
  • Vyhněte se obrannému úspěchu nebo neúspěchu o jedné osobě. Povzbuďte vše, aby fungovalo společně jako tým.
 3. 3 Vzdělávejte se o silných a slabých stránkách svých spoluhráčů. Chcete -li být úspěšným vůdcem a chytačem, musíte své spoluhráče pozorovat a promluvit si, abyste zjistili jejich přednosti a slabiny. Bez těchto znalostí nebudete schopni zajistit správnou obranu.
  • Zaměřte svou pozornost na nadhazovače a basemery.
 4. 4 Naplánujte obranu. Jako chytač budete mít velkou odpovědnost za plánování obrany svého týmu. Budete mít slovo, ve kterém jsou hráči na základnách, budete moci dát svým základním hráčům pocit, kde a komu by měli házet míčky, a další. V důsledku toho si udělejte čas na přemýšlení o své celkové obraně. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu jako lapač vyvinout lepší sílu paže?Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007.Isaac HessBaseballový trenér a instruktor Expertní odpověď Dělejte kliky každý druhý den, abyste si vytvořili sílu nadloktí. Můžete také provádět základní cvičení s činkami, jako je zvedání ramen nebo boční zvedání ramen. K sestavení vrhací paže můžete použít také hadičky nebo Jaegerovy pásy. Nejdůležitější je pravidelně házet. Vypadněte a házejte míč kolem, hrajte dlouhý úlovek a zvykněte si házet míčem.
 • Otázka Co když úplně vynecháte míč, existuje nějaký postup? Donagan Nejlepší odpovídač Zmeškaný míč je živý míč. Je to stále ve hře, takže pokud v té době existují nějací běžci na základně, musíte míč okamžitě získat, protože běžci mohou volně běžet na další základnu, kdykoli chtějí. (Pokud běžec postoupí, zmeškaný míč se nazývá „předaný míč“ - nebo „divoké hřiště“, pokud není považován za chycený.) Pokud zmeškaný míč uvízne v zarážce zpět nebo opustí hrací plochu, je míč mrtvý a veškerá hra se zastaví. Pokud v době zmeškaného míče nejsou žádní běžci, můžete si dát na jeho získání času.
 • Otázka Jak mohu chytat divoká hřiště? Donagan Nejlepší odpověď To je jedna z nejtěžších věcí, které musí chytač udělat. Pokud je hřiště v hlíně, musí chytač zablokovat míč rukavicí nebo ochranným vybavením. Pokud je hřiště divoce vysoké nebo mimo talíř, musí chytač rychle zareagovat, aby zastavil míč palčákem.
 • Otázka Měl by chytač držet masku a chránit domácí metu, když se běžec pokouší skórovat? Donagan Nejlepší odpovídač Chytač si může nechat masku při hře na talíři, nebo ji může opatrně hodit na nečisté území.
 • Otázka Pokud jsem zápasník a potřebuji zhubnout mimo sezónu, je to dobré pro chytání nebo špatné? Donagan Nejlepší odpověď Jako chytač chcete být velký, ale obratný. Zeptejte se svého trenéra na vaši ideální váhu.
 • Otázka Co mohu udělat, abych se mohl stát dobrým chytačem? Dokážete zablokovat míč podložkou blokující hrudník a položit rukavici na zem zápěstím asi 60 stupňů nahoru od domácí desky. Zapracujte na síle paže a vždy se protáhněte. Jako lapač byste měli mít slušně velkou rukavici. Jen si pamatujte, že máte své vybavení, které vás chrání; měli byste použít veškeré své vybavení, nejlépe blokující hrudník, abyste udrželi míč před sebou. Když budete mít míč na dosah, snadno jej rychle seberete a vystřelíte základního zloděje. Podívejte se na cvičná videa na YouTube!
 • Otázka Může malý ligový chytač dát helmu do základní čáry? Donagan Nejlepší odpověď. Ne. Rozhodčí bude trvat na tom, že si přilbu/masku hodíte na špinavé území, pokud ji během hry nechcete nosit nebo ji držet.
 • Otázka Jaká cvičení mohu udělat pro zlepšení pro tuto pozici? Donagan Nejlepší dřepy pro zpevnění kolen. Kliky a další cvičení na posílení paží. Pro zpáteční hod do nadhazovače si procvičte hod z podřepu. Pokud je to možné, zvyšte váhu; chytač musí občas zablokovat talíř, což znamená, že se musí pokusit zabránit běžcům dostat se na domácí talíř, a navíc pomáhá nadváha.
 • Otázka Je normální, když mě při chytání bolí nohy v podřepu? Baseballgirl31 Ano. Chytání je pro vaše nohy těžké a pravděpodobně vás budou bolet. Pomůže párkrát denně procvičování chytacích dřepů (dřep na 5 sekund, poté vyskočení).
 • Otázka Pokud nikdo není na základně, mám si položit chytající paži na koleno a držet ji nízko? Ne, měli byste to mít za zády, pokud vám trenér neřekne jinak.

Populární Problémy

Karen Khachanov se ve čtvrtek ve druhém kole ATP European Open v Antverpách utká se Zizou Bergsovou. Bergs v úterý porazil Alberta Ramose-Vinolase ve svém prvním zápase na úrovni turné.

Tým USA zahájí ve čtvrtek ráno kampaň Světového poháru v ragby 2019 proti Anglii. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.Frances Tiafoe citovala příklad Rogera Federera, aby zdůraznila, že nemůžete vyhovět všem. Tiafoe také řekl, že byl inspirován sestrami Williamsovými, aby se postavili proti rasové nespravedlnosti.

Jak napsat hit. Napsat hit je práce lásky. Mnoho skladatelů tráví svou kariéru snahou dostat se do top 10, ale to neznamená, že to nemůžete udělat. S odhodláním a úsilím by vaše píseň mohla být dalším hitem ...

Pokud jde o vytvoření elegantní a nádherné ložnice, neexistuje žádná inspirace designem, jako je Paříž. Známé jako „město světla“ je ztělesněním půvabu, romantiky a ženskosti. I když může být váš domov daleko od Francie, můžete ...