Jak být mentálně připraven před zápasem

Psychická příprava je důležitou součástí výkonu sportovce. Techniky, jako je vizualizace a pozitivní sebepovídání, vám umožní přeměnit negativní energii na soustředění a sebevědomí, což vám pomůže během hry hrát to nejlepší. Chcete-li se mentálně připravit na velkou hru, vytvořte si rutinu před zápasem, dobře se v noci vyspěte a procvičte si meditaci.Metoda 1 ze 3: Zaostřování těsně před hrou

 1. 1 Zhluboka se nadechněte, abyste se uklidnili. Pokud se cítíte nervózní a nervózní, zhluboka se nadechněte. Zhluboka se nadechněte a vydechněte, vytahujte z bránice. To vám pomůže uklidnit váš puls na zdravou frekvenci a umožní vám soustředit se na hru.
 2. 2 Vydejte se na procházku, abyste si odpočinuli. Jakékoli lehké aerobní cvičení může uklidnit vaše nervy a zlepšit náladu, takže si udělejte krátkou procházku, pokud vaše nervy začnou být zdrcující. Běh nebo sprint spotřebuje cennou energii, takže se držte 10-20 minut rychlé chůze nebo procházky. Lehké cvičení uvolňuje endorfiny, které mohou pomoci uklidnit vaše nervy.
 3. 3 Poslouchejte hudbu, abyste zvládli silné emoce. Ať už potřebujete uklidňující hudbu, která vám pomůže uklidnit nervozitu, nebo energickou hudbu, která vás psychicky naladí, vytvořte si nebo si najděte seznam skladeb, který si můžete před hrou poslechnout. Nasaďte si sluchátka nebo poslouchejte reproduktor s některými spoluhráči a ponořte se do hudby.
  • Žánry s jízdními rytmy a agresivními texty, jako je pop, hip hop nebo rap, jsou ideální pro načerpání síly před hrou.
  • Poslouchejte instrumentální hudbu nebo písně s pozitivními, inspirativními texty, pokud potřebujete pomoci přenést nervovou energii zpět na zdravou úroveň vzrušení.
 4. 4 Meditujte 10 minut, abyste uvolnili tělo i mysl. Pokud jste v den hry ohromeni a napjatí, zkuste krátké meditační sezení. Chcete -li cvičit meditaci, sedněte si na pohodlné a klidné místo. Zavřete oči, vyčistěte mysl a soustřeďte se na hluboké dýchání po dobu 10–20 minut. To vám může pomoci potlačit váš stres a zaměřit ho na soustředění.
 5. 5 Vizualizujte si svůj ideální úspěšný výkon. Před hrou si představte úspěšné minulé hry nebo budoucí představení. Představte si, jak máváte všemi střelami, trefujete domácí střelbu, dáváte gól nebo běžíte v přistání. Mentální nácvik úspěšné hry předem vám může dát důvěru ve vaše schopnosti a zlepšit váš výkon.
  • Vytvořte scénář co nejrealističtější - představte si detaily, jako jsou památky, zvuky, pocity a vůně. Představte si, že byste byli v tomto scénáři úspěšní znovu a znovu.
 6. 6 Hydratujte vodou a sportovními nápoji, abyste udrželi svou mysl ostrou. Do dvou hodin po hře vypijte 17 až 20 fl oz (0,50 až 0,59 l) vody. Hydratuje vaše tělo a udržuje vaši mysl čistou a soustředěnou. Nezapomeňte také denně hydratovat - dospívající a dospělí sportovci by měli denně vypít nejméně 80 až 100 fl oz (2,4 až 3,0 l) vody.
  • Také byste měli ráno vypít 1 nebo 2 sportovní nápoje, jako je Gatorade nebo Powerade, abyste zvýšili své sacharidy a elektrolyty.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zavedení rutiny

 1. 1 Udělejte si rutinu, která vás odvede od stresu před zápasem. V noci před zápasem je snadné chytit se za nervy a ocitnout se v tempu. Místo toho najděte 1 nebo 2 techniky, které vám pomohou uklidnit se. Udělejte z těchto technik jednoduchou rutinu, kterou musíte absolvovat noc před hrou nebo dokonce těsně před začátkem hry.
  • Mnoho sportovců poslouchá určitý soubor písniček, odrazí míč nebo pije určitý nápoj pro svůj rituál před zápasem, aby se snížilo nervozita a aby se udržovaly v klidu ve stresu.
  • Vyvarujte se pověrčivosti své rutiny - k dobrému výkonu nepotřebujete rituál. Tato rutina má pouze pomoci udržet vaši mysl od stresu před hrou a soustředit vaši energii.
 2. 2 Procvičte si objímání nervů. Záplava adrenalinu, která přichází s nervy před zápasem, je přesně to, co potřebujete, abyste zůstali ostří a hráli na vrcholu. Předvídejte ten „bzučivý“ pocit, aby vás to nerozhodilo, a přijměte to.
  • Pokud začnete cítit pocit „motýlů v žaludku“, zhluboka se nadechněte a řekněte si: „Toto je moje tělo, které mi říká, že jsem připraven hrát.“
 3. 3 Proměňte negativní sebepojetí na afirmace. Dávejte si obzvlášť pozor na sledování svého vnitřního monologu během dnů před velkou hrou. Zůstaňte si vědomi jakékoli negativity, která může pramenit z tlaku a očekávání, a podnikněte kroky k přeměně těchto myšlenek na pozitivní povzbuzení. Zpočátku to může působit vynuceně, ale i pouhé vyprávění pozitivních myšlenek může mít silný mentální účinek.
  • Pokud například zjistíte, že si říkáte: „Nemůžu to udělat,“ proměňte tuto myšlenku v „Já to dokážu. Trénoval jsem a připravoval se na to a vím, že můžu udělat maximum. '
  • Váš vnitřní monolog se může soustředit na vnější tlak, například „Před všemi neuspěji a nechám svůj tým na holičkách“. Místo toho si řekněte: „Budu tvrdě pracovat a budu se snažit ze všech sil. Udělám na svůj tým hrdost. “
  • I pouhé pomyšlení na základní tvrzení jako „buďte silní“, „soustřeďte se na úspěch“ a „dejte všechno“ vás může psychicky povzbudit a posílit sebevědomí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržování dobrých návyků

 1. 1 Před hrou se dobře najezte, abyste si udrželi energetickou úroveň. Výživa ve hře se liší v závislosti na sportu, ale obecně byste měli jíst nízkotučné a nízkotučné jídlo večer před a 4–6 hodin před zápasem. Měli byste také svačit po celý den-jednou 2-3 hodiny před hrou a jednou hodinu před hrou-abyste si udrželi hladinu energie.
  • Dobré jídlo ke hře může zahrnovat těstoviny, brambory, fazole, ořechy, rýži, chléb a ovoce.
  • Vaše svačiny by měly být malé a snadno stravitelné, například ořechy, sušené ovoce a preclíky.
 2. 2 Před zápasem se dobře vyspěte. Kvalitní spánek může zlepšit vaši rychlost, přesnost a reakční dobu, takže je důležité mít alespoň 7 až 9 hodin večer před zápasem. Procvičte si hluboké dýchání, cykly relaxace napětí a meditace, které vám pomohou vyčistit si mysl, naladit rušný vnitřní monolog a snáze usnout.
  • Nejezte ani nepoužívejte telefon příliš blízko před spaním, protože to může negativně ovlivnit váš spánkový cyklus.
 3. 3 Procvičte si dovednosti, které potřebujete k úspěchu. Může se to zdát samozřejmé, ale cvičení je zásadní pro vaši mentální přípravu a výkon. Když cvičíte, můžete jít do hry sebevědomě, důvěřovat svým schopnostem a spoléhat se na instinkty založené na svalové paměti.
  • Obvykle byste měli cvičit alespoň hodinu 5 až 6krát týdně.
 4. 4 Připravte se na případné chyby nebo překážky. Stejně jako byste si představovali svůj ideální výkon, představujte si různé situace s neideálními okolnostmi. Nezaměřujte se na negativitu těchto scénářů-místo toho si představte, jak budete reagovat, když se něco pokazí. Tímto způsobem je méně pravděpodobné, že budete překvapeni a odhodeni, když se něco pokazí.
  • Tato praxe vás také ujišťuje, protože nyní budete mít herní plán pro jakýkoli možný výsledek.
 5. 5 Myslete na lidi, kteří vám věří. Ať už jsou to vaši rodiče, trenér, rodina nebo přátelé, myslete na své největší příznivce. Jejich důvěra ve vás vás povzbudí a pomůže vám mít důvěru v sebe sama. Zvykněte si myslet na své příznivce, kdykoli se cítíte nervózní nebo nejistí.
  • Před hraním si představte tváře svých blízkých a řekněte si: „To jsou lidé, které miluji a obdivuji a kteří mi věří. Dokážu to.'
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu ze své úzkosti udělat vzrušení?Francisco Gomez
  Fitness trenér Francisco Gomez je hlavním trenérem ve FIT Potato Gym, cvičné tělocvičně založené v roce 2001 v San Francisco Bay Area. Francisco je bývalý závodní běžec, který pomáhá vytrvalostním sportovcům trénovat na velké maratony, jako je Bostonský maraton. Francisco se specializuje na rehabilitaci úrazů, flexibilitu, trénink maratonu a fitness pro seniory. Má B.S. ve výživě a cvičení fyziologie a běh.Francisco GomezOdpověď odborného trenéra na fitness trenéry Někteří lidé vytvářejí mantru, kterou opakují při tréninku a těsně před soutěží. Můžete se také modlit, soustředit se na svůj dech nebo poslouchat hudbu a relaxovat. Můžete dokonce použít snímky, kde si představujete, jak děláte aktivitu nebo cvičení, které se chystáte dělat, ale ve své mysli to děláte na opravdu vysoké úrovni, díky čemuž se můžete cítit jistější ve své schopnosti.
 • Otázka Jak mohu zůstat soustředěný a nenechat své nervy dostat ze sebe to nejlepší? Předtím se zhluboka nadechněte a myslete pozitivně. Soustřeďte svou mysl na to, co musíte udělat, a na povzbuzení spoluhráčů.
 • Otázka Jak mohu zůstat v klidu, než se potká trať, když vím, že nejsem nejrychlejší běžec? Soustřeďte se na to, abyste ze sebe vydali maximum. Nemysli na nikoho jiného; Soustřeďte se na to, abyste dosáhli svého nejlepšího výkonu.
 • Otázka Jak se připravím na fotbalové utkání s vědomím, že jsem jedním z nejhorších v týmu? Soustřeďte se na to, abyste byli týmovým hráčem; pokud musíte jezdit na lavičce, buďte pro své spoluhráče dobrou roztleskávačkou. Pokud hrajete, soustřeďte se na to, abyste hráli chytře a nenechali si v hlavě udělat malé chyby.
 • Otázka Co mám dělat, když tlak stoupá? Zhluboka se nadechněte a připomeňte si, že právě kvůli tomu jste trénovali. Vaše tvrdá práce se vyplatí, takže jen relaxujte a bavte se!
 • Otázka Jak se připravím na turnaj v picklebalu? Hodně trénujte, pracujte na svých schopnostech a buďte si jistí svými schopnostmi.
 • Otázka Jak mám zmást naše oponenty? Zkuste si sestavit plán. V tomto plánu by mělo být něco, co můžete udělat, co váš protivník nepochopí nebo na okamžik nerozmyslí správně.
 • Otázka Jak se psychicky připravím na fotbal? Promluvte si s někým, kdo je vám v týmu blízký. Přemýšlejte o tom, jak budete hrát. Vizualizujte si, jak dobře hrajete. Být jisti.
 • Otázka Jaké jsou tipy, jak se před volejbalem nenechat znervóznit? Zhluboka se nadechněte a uvědomte si, že pokud jednou vynecháte míč, budete mít mnohem více šancí. I ti nejlepší sportovci si občas něco popletou. Udělejte jen to nejlepší.
 • Otázka Toto je moje první hra a chci si pamatovat všechna pravidla. Jak uvolním nervy a soustředím se? Předem si pořádně prostudujte pravidla. Pak buďte přítomni ve hře. To, co mi pomohlo, bylo povzbuzovat ostatní lidi a sledovat, jak se jim daří, což mě přimělo k dobrému.

Populární Problémy

Jak spravovat trhliny ve čtvrtích koní. Čtvrtinová trhlina podle definice je jakákoli prasklina, která se objeví na čtvrtinách nebo na boku kopyta koně. Http://xwebapp.ustrotting.com/absolutenm/templates/hoofbeats.aspx? Articleid = 33935 & zoneid = 43 The ...

Jak vyrobit nudle Hibachi. Hibachi nudle jsou chutným pokrmem, který se snadno a rychle připravuje, a je vítanou změnou vašich klasických jídel kdykoli. Sladké a slané, tyto nudle jsou lahodné a jednoduché na přípravu, skvělé jídlo k ...Jorge Ferrari, argentinský fotograf se sídlem ve Spojených arabských emirátech, nedávno hovořil o setkání Maradony a Rogera Federera. Maradona zemřel ve středu na srdeční infarkt v Buenos Aires.

Ramkumar Ramanathan se k tomuto nepolapitelnému seznamu velmi přiblížil.

Upevnění: (6) Roger Federer vs Adrian MannarinoVáš průvodce sledováním Wizards of Waverly Place online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.