Jak si vážit své rodiny

Úcta ke své rodině začíná zdvořilostí. Znamená to také naučit se poslouchat jeden druhého, když nesouhlasíte, a dokonce i když jste naštvaní. Další způsob, jak být uctivý, je být tam jeden pro druhého a dávat najevo, že vám na něm záleží.Metoda 1 ze 4: Být zdvořilý

 1. 1 Řekněte „prosím“ a „děkuji. „Nemáš rád, když po tobě někdo požaduje, abys něco udělal, aniž bys ho hezky požádal, a velká část respektu je, že se chováš k ostatním tak, jak bys chtěl, aby se oni chovali k tobě. V rodinné situaci je však snadné na to zapomenout a přestat s dobrotami. Pokuste se vždy pamatovat na to, abyste řekli „prosím“, „děkuji“ a „omluvte mě“, a to i členům rodiny.
 2. 2 Sledujte svůj tón. Tento krok jde ruku v ruce se slovy „prosím“ a „děkuji“. To znamená, že nikdo nemá rád, když se kolem něj něco objednává. Při rozhovoru se členy rodiny je důležité věnovat pozornost tónu, který používáte.
  • Například místo toho, aby jste hrubým tónem požadovali: „Dej mi šťávu!“ mohl bys říct: ‚Nevadilo by mi, dát mi prosím šťávu? '
 3. 3 Buďte zodpovědní za svůj vlastní nepořádek. Jedním ze způsobů, jak být uctivý a zdvořilý, je uklidit se po sobě. Pokud necháte nepořádek někomu jinému na úklid, znamená to, že nerespektujete jeho čas. Odložte hračky a předměty a odložte špinavé oblečení. Uklízejte po sobě v koupelně a dělejte si své domácí práce. reklama

Metoda 2 ze 4: Naučit se nesouhlasit

 1. 1 Místo poukazování viny mluvte o svých pocitech. To znamená, že použijte slovo „já“, když se dostanete do neshody místo „vy“. Pokud jste naštvaní, že vaše sestra vždy prší v koupelně, mluvte o tom, jak se cítíte, místo toho, abyste ji jednoduše obviňovali.
  • Můžete například říci: „Cítím se neúctivý, když nemám moc času v koupelně, protože pak nemám dost času se připravit. Na ten den se cítím nepřipravený. '
  • Použití „I“ pomáhá zjemnit tón. Pomáhá tomu druhému pochopit, proč jste naštvaní. Ukazování prstů je často nutí k obraně.
 2. 2 Zhluboka se nadechnout. Každý se trochu rozčiluje, když se rozčiluje. Problém je, že vás to může přimět nemyslet tak jasně a říkat věci, kterých můžete později litovat. Pokud cítíte, že vaše emoce převládají, požádejte o chvilku klidu. Zkuste se soustředit na několik minut vdechování a vydechování nebo počítání čísel, dokud se necítíte uklidnění.
 3. 3 Zůstaňte u tématu. To znamená, že na druhého člověka neházejte věci z minulých hádek. Nepřipomínejte jim, kdy naposledy řekli něco špatně nebo udělali něco špatně. Pouze zvyšuje emoce a nepomáhá hádce, která je po ruce.
 4. 4 Poslechněte si, co ten druhý říká. Při hádce máte tendenci jen dát najevo svůj úhel pohledu; evidentně si myslíš, že máš pravdu. Měli byste si však udělat čas a opravdu poslouchat, co ten druhý říká. I když se rozhodnete zachovat svůj úhel pohledu, projevujete druhé osobě úctu tím, že dáváte jejímu pohledu důvěryhodnost a čas.
  • Skutečně naslouchat znamená skutečně uvažovat o tom, co ten člověk říká. Neseďte tam a vymýšlejte argumenty proti.
 5. 5 Nekřič. Křičení může děsit děti a také je učí křičet, místo aby mluvily o tom, co je trápí. Podobně, když na dospělého křičíte, vyvolá to určité množství strachu, který je vypne, což znamená, že nebudou schopni skutečně poslouchat, co říkáte.
 6. 6 Buďte ochotni změnit názor. Ať už jste rodič, manžel, dítě nebo sourozenec, někdy bude mít druhá osoba pravdu. To znamená, že musíte být ochotni změnit názor, pokud si uvědomíte, že se mýlíte.
  • Tento krok také zahrnuje ochotu přiznat, že jste udělali chybu. Někdy uděláte chybu a musíte se omluvit. Můžete například říci: „Teď si uvědomuji, že jsem se mýlil. Opravdu se omlouvám za chybu, kterou jsem udělal. '
  reklama

Metoda 3 ze 4: Ukazuji, že vám na tom záleží

 1. 1 Buďte při mluvení přítomen. Skutečně poslouchejte, co říká druhá osoba. Jedním ze způsobů, jak fyzicky ukázat, že posloucháte, je přestat dělat cokoli jiného, ​​co děláte. Podívejte se člověku do očí. Nechte dotyčného mluvit a nepřerušujte ho, dokud není hotový.
 2. 2 Trávit čas jeden s druhým. Jedním ze způsobů, jak ukázat, že si jiného vážíte, je dát mu dar svého času. Podívejte se společně na film nebo si společně uvařte večeři. Vydejte se na speciální výlet. Nezáleží na tom, co děláte, pokud si uděláte čas, abyste si užívali společnosti druhých.
 3. 3 Podporujte zájmy svých rodinných příslušníků. Každý potřebuje nějaký druh záliby nebo výstupu a často se liší pro každého člena rodiny. Pravidelně pokládejte otázky o tom, co se děje s koníčky vašich rodinných příslušníků, a pokud je to možné, dostavte se na důležité události, například na taneční recitály nebo baseballové hry.
 4. 4 Nabídněte pohodlí, když je někdo smutný. Pokud si všimnete, že je jiný člen rodiny naštvaný, zkuste mu nabídnout pohodlí. Jedna věc, kterou můžete udělat, je poslouchat, co je trápí, a zkusit pomoci, kde můžete. reklama

Metoda 4 ze 4: Respekt ke svým dětem

 1. 1 Naučte se jazyky lásky svých rodinných příslušníků. „Jazyk lásky“ je termín, který Gary Chapman používá k popisu způsobu, jakým lidé cítí lásku. To znamená, že různí lidé vyžadují různé druhy akcí, aby cítili lásku od jiné osoby. Můžete použít jeho webovou stránku 5lovelanguages.com, abyste mohli kvízy a určovat jazyk lásky pro každého z vašich rodinných příslušníků.
  • Znalost jazyků lásky toho druhého vám pomůže vyjádřit lásku jeden k druhému.
  • Jedním jazykem lásky jsou například slova afirmace, kdy člověk potřebuje slovní povzbuzení, aby se cítil milován. Další jsou skutky služby, kdy se člověk cítí milován, pokud pro něj něco dělá.
  • Třetí jazyk lásky je přijímání darů; díky malým dárkům se tento typ člověka cítí milován. Čtvrtý je kvalitní čas, kdy spolu strávený čas dává člověku pocit, že je milován. Poslední je fyzický dotek; láska je vyjádřena objetím, polibky a láskyplnými doteky.
 2. 2 Nabídněte dětem povzbuzení. Děti se stále učí být zdvořilé a ptát se na věci s respektem. Proto když se vaše dítě zdvořile zeptá, nezapomeňte toto chování povzbudit.
  • Pokuste se být o své chvále konkrétní. Když se vaše dítě například zdvořile zeptá, zda může být omluveno, místo aby vyskočilo ze stolu, můžete říci: „Děkuji, že ses tak hezky ptal a používal své způsoby.“
  • Nezapomeňte také nabídnout povzbuzení pro tvrdou práci, kterou vynaložili, nejen pro hotový výrobek. Například, bez ohledu na to, zda vaše dítě vyhraje nebo prohraje tenisový zápas, můžete říci, že jste na ni hrdí, že tvrdě pracovala.
 3. 3 Respektujte soukromí. Vaše dítě začne nastavovat své vlastní hranice, pokud jde o soukromí. Protože je to její způsob prosazování nezávislosti, měli byste se to snažit respektovat tak často, jak je to možné, s několika výhradami. Pokud je vaše dítě například ještě poměrně malé, možná budete muset být v koupelně, zatímco se bude koupat; můžete však zapracovat na něčem jiném, aby neměla pocit, že se na ni soustředíte.
  • Připomeňte svému dítěti, že občas vy nebo její lékař možná budete muset prohlédnout její tělo, abyste se ujistili, že je stále zdravé.
  • Mnoho dětí začne chtít soukromí na základní škole. Pokud se však zdá, že je vaše dítě ve svém těle velmi trapné, možná byste se měli ujistit, že je s ní vše v pořádku, protože to může být známkou sexuálního zneužívání.
 4. 4 Stanovte svému dítěti hranice. Hranice jsou pro děti dobré, protože jim pomáhají poznat jejich limity. Vaše děti to zpočátku nemusí vnímat jako projev respektu, ale hranice jim pomohou vyrůst v pozitivní dospělé, kteří přispívají.
  • Plánujte dopředu a sdělte svému dítěti hranice v nejistých termínech. To znamená, že už musíte vědět, jaké pravidlo budete prosazovat, než to prosadíte, a vaše dítě musí vědět, že nemá žádný kroutící se pokoj. Místo otázky například použijte prohlášení: řekněte „Vyčistěte si pokoj, než vyjdete ven“, ne „Můžete prosím uklidit svůj pokoj, než vyjdete ven?“ To neznamená, že musíte používat drsný tón; ve skutečnosti je neutrální lepší, protože nebude děsit vaše děti.
  • Nebojte se použít humor k podpoře spolupráce. Děti milují hloupé hlasy a vtipy, takže zkuste roztančit vidličku, když chcete, aby jedla, nebo s ní promluvit zubní kartáček.
 5. 5 Naučte se a naučte se zvládat strategie. Když se nedostanete po svém, musíte se s tím naučit zacházet, aniž byste řvali. Můžete například použít techniky ke zklidnění, například poslouchat meditační CD. Alternativně můžete použít kreativní způsob vyjádření, jako je kresba, vybarvování nebo malování.
  • Pokud jde o vaše děti, můžete jim také pomoci mluvit o jejich pocitech. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použít vizuální prvky, například výtisk různých emočních tváří. Nechte dítě ukázat, co cítí, a poté ho nechte mluvit o tom, jak to souvisí se situací. Můžete si položit otázku typu: „Co teď cítíš? Dokážete ukázat na obličej, který ukazuje, co cítíte? Proč jsi se tak cítil? '
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je v pořádku zeptat se jich: „Jste v pořádku“? Absolutně! Zeptat se, jak se mají, je skvělý způsob, jak ukázat, že vám to záleží. Nezapomeňte požádat skutečným tónem a výrazem obličeje, abyste sdělili, že jste opravdu znepokojeni. Vyhněte se konfrontačním tónům nebo komentářům typu: „Co je s tebou?“
 • Otázka Proč bychom si měli vážit své rodiny? Někdy je těžké respektovat své nejbližší, protože je začnete brát jako samozřejmost. Projevování respektu je skvělý způsob, jak sobě a své rodině připomenout, že je milujete, a uznat jejich důležitost ve vašem životě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Akron setkat Central Michigan v rané sezóně MAC fotbalové utkání. Zde je návod, jak hru sledovat.

Pokud chcete jíst lahodný steak, ale nemáte k dispozici gril, žádné starosti! Steak můžete snadno uvařit na pánvi. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte steak o tloušťce nejméně 2,5 cm a zahřívejte jej 3–6 minut na obou ...

Stanford a BYU se setkávají na výletu do národního mistrovství volejbalu žen 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Je čas na All-Star Game MLS 2019, protože MLS hraje s Atletico Madrid v Orlandu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.Casper Ruud prozradil, že po skončení Ženevského Open odcestuje na Mallorcu, aby strávil čas tréninkem s Rafaelem Nadalem před French Open 2021.