Jak se sblížit se svým psem

Péče o psa vyžaduje hodně práce. Pokud však do toho vložíte úsilí, můžete být odměněni milujícím, blízkým vztahem. Pro vybudování pouta se svým psem je důležité věnovat pozornost jeho individuálním preferencím ohledně jídla, prostoru a hry. Trávte čas společně, kdykoli je to možné, i když jen relaxujete kolem domu. Chcete -li být aktivnější, přihlaste se do sportovní třídy nebo naučte svého psa pár nových triků.Metoda 1 ze 3: Přijměte jedinečnou osobnost svého psa

 1. 1 Buďte kolem svého psa v klidu. Není vždy snadné zjistit, zda váš pes pocházel z místa, kde se o něj staralo, nebo z místa, kde nebyl, například ze štěněte nebo z útulku. Pokud jste přijali z útulku, pak víte, že v jednu chvíli to zůstalo samo. Uvědomte si emocionální (a někdy i fyzická) zavazadla, která váš pes může nést při interakci s vámi. Snažte se být klidnou, klidnou a neohrožující přítomností.
  • Mluvte například uklidňujícími tóny a vyhýbejte se jakýmkoli rychlým gestům nebo pohybům, když jste v blízkosti svého psa.
 2. 2 Dávejte pozor na řeč těla. Psi komunikují prostřednictvím svého těla. Pokud věnujete pozornost tomu, jak se váš pes pohybuje, získáte náznak jeho pocitů. Váš pes může důsledně vrtět ocasem, ale zastaví se, až když se cítí vystrašený. Váš pes by také mohl přimhouřit oči před potenciální hrozbou. Znalost těchto narážek vám umožní lépe reagovat na potřeby vašeho psa.
  • Pes, který má strach nebo je ve stresu, může sklopit uši a tělo a připravit se na možný obranný úder. Oči psa se mohou rozšířit a může začít rychle dýchat. Vracení nosu je známkou agrese, kterou může vyvolat strach.
 3. 3 Vytvořte svému psovi bezpečný prostor. Téměř všichni psi touží po soukromí v jednom nebo jiném bodě. Jako území svého psa určete pelíšek pro psa, skládanou deku, starou židli nebo přepravku. Toto je místo, kam si váš pes může jít odpočinout nebo žvýkat kost. Můžete tam také nechat pamlsky nebo hračky. Poskytnutí psovi potřebného prostoru jen posílí vaše pouto.
  • Zajistěte, aby byl zbytek vašeho domova bezpečný i pro vašeho psa. Přemístěte všechny toxické chemikálie do nepřístupného prostoru. Skryjte všechny elektrické kabely. K uzavření určitých oblastí může být nutné použít bezpečnostní brány.
 4. 4 Respektujte individuální záliby a záliby svého psa. Ne všichni psi jsou stejní. Poté, co strávíte nějaký čas se svým domácím mazlíčkem, začnete vidět, jak se objevují určité preference. Váš pes může nenávidět (nebo milovat) chodit po betonu. Váš pes se může bát sněhu nebo deště. Váš pes může mít rád suché jídlo, ale ne mokré. Pamatujte si tyto preference a jednejte s nimi v budoucnu.
  • Součástí toho je také nastavení vašeho psa tak, aby byl úspěšný. Nedávejte svého psa do situací, které jsou pro něj očividně nepříjemné. Například asi není dobré vzít svého psa na ohňostroj.
 5. 5 Vytvořte krmnou rutinu. Tato rutina bude velmi záviset na preferencích vašeho psa. Většina psů musí být krmena dvakrát denně, zatímco jiným se lépe daří pouze s jedním krmením. Experimentujte s různými značkami a druhy potravin, dokud nenajdete tu, která vašeho psa nejvíce baví. Ujistěte se, že krmení provádíte pouze vy a váš pes se s vámi spojí ještě více. reklama

Metoda 2 ze 3: Společné trávení času

 1. 1 Uklidněte se doma. Pokud vaříte nebo uklízíte dům, nechte svého psa, aby se s vámi označil. Ležíte -li na gauči u televize, nechte svého psa vyskočit a přitulit se k vám. Během těchto okamžiků můžete dokonce mluvit se svým psem, protože vám to pomůže také se spojit.
 2. 2 Dělejte dlouhé procházky nebo túry. Můžete si přizpůsobit svůj venkovní zážitek v závislosti na plemeni vašeho psa. Malý pes se může zúčastnit túry, pokud je nesen v otevřené smečce, zatímco velký pes může pravděpodobně klusat vedle vás. Psi si užívají venku, protože je tu tolik nových vůní a pocitů. Věnování pozornosti tomu, co váš pes považuje za fascinující, vám také pomůže vidět stejnou starou cestu v novém světle.
  • Při výletech ven se svým psem mějte na paměti bezpečnost. Pokud cestujete někam s klíšťaty nebo jinými škůdci, nezapomeňte na srst svého psa použít repelent. Nabídněte svému psovi často vodu a dávejte pozor na přehřátí nebo dehydrataci, což je často signalizováno mírným třesením nebo nadměrným lapáním po dechu.
  • Chcete -li, aby se váš pes zajímal o venkovní prostředí, neváhejte vyzkoušet nová místa. Nenechte se zaseknout v rutině, která může být pro vás oba nudná.
 3. 3 Hrát si. Zkuste zjistit, jaké druhy hry má váš pes nejraději. Někteří rádi hrají aport, zatímco jiní dávají přednost úkrytu. Buďte kreativní a kombinujte svůj herní čas s experimentováním s novými aktivitami. Dávejte si pozor, aby vaše hra nevyvolala u vašeho psa pocity agresivity, jak to někdy může dělat přetahování lanem.
  • Když si hrajete a stýkáte se se svým psem, udělejte tečku za odložením mobilu.
  • Aby byly vaše herní relace čerstvé, možná budete chtít každý týden zhruba každý den střídat hračky. Na internetu jsou dokonce předplacené služby, které vám za poplatek ve stanovených intervalech pošlou čerstvé hračky. Chcete -li najít službu, jako je tato, online vyhledejte „rozvoz hraček pro domácí zvířata“.
 4. 4 Vyrazte do města. Vydejte se do své oblíbené restaurace nebo kavárny vhodné pro psy. Vydejte se na festival nebo do veřejného parku se svým psem v závěsu. Projděte se ve své venkovní nákupní oblasti vhodné pro domácí mazlíčky. Zkuste svého psa začlenit do svých pravidelných sociálních aktivit. Zjistíte, že je to mnohem jednodušší, než si myslíte.
  • Při tom všem běhání se ujistěte, že svému psovi nabídnete dostatek vody.
 5. 5 Odpočiňte si od rutiny. Psi si s rozvrhem vedou dobře, někdy je však užitečné věci trochu zamíchat. To platí zejména v případě, že se váš pes zdá znuděný. Udělejte tedy stejnou rutinu s mírnou obměnou. Jděte do jiného psího parku. Změňte svou pěší cestu. Představte novou hračku. Váš pes vám pak bude věřit, že je bezpečně dostanete prostřednictvím této nové zkušenosti.
 6. 6 Odměňte pozitivní chování. Svého psa můžete chválit nabídkou slovního povzbuzení nebo dokonce pamlsků. Jen nechte pozitivní posílení přicházet. To ukazuje vašemu psovi, že si jeho dobrého chování všimli a že jsou důležitou součástí vaší rodiny. Sebevědomý pes je šťastný pes. Je snadné nabídnout chválu, když si poprvé pořídíte domácího mazlíčka, ale ujistěte se, že to budete udržovat i po čase.
  • Nabídněte také pozitivní povzbuzení pro menší akce. Pokud váš pes trpělivě čeká ve dveřích nebo při večeři neprosí, není nic špatného na rychlém pohoštění. Spojte to s úsměvem a šťastným „Dobrá práce!“
  • Pamatujte, že pamlsky nemusí rozbít banku. Většina psů se spokojí s pár mraženým hráškem nebo malým kouskem sýra.
 7. 7 Nabídka jemné korekce negativního chování. Váš pes je také povinen pokazit, a když se to stane, je vaší prací zůstat v klidu a poučit je o správném chování. Když se váš pes chová špatně, stačí jednoduše říci „ne“ pevným hlasem. V žádném případě nepoužívejte k nápravě svého psa fyzickou sílu. reklama

Metoda 3 ze 3: Společný rozvoj nových dovedností

 1. 1 Absolvujte společně základní třídu poslušnosti. To je skvělý výchozí bod pro psy, kteří nejsou obeznámeni s třídní zkušeností. Mnoho obchodů s domácími zvířaty nabízí kurzy poslušnosti zaměřené na konkrétní skupiny psů od štěňat po seniory. Je to skvělý způsob, jak si vybudovat pouto důvěry se svým psem, když se učíte o technikách poslušnosti v tandemu.
  • Pokračujte v získávání výhod spojování tím, že si procvičíte to, co jste se naučili, až třída skončí. Pracujte na základních povelech sedět a zůstat se svým psem. Udělejte z těchto cvičení ještě náročnější cvičení na veřejném místě, například v parku.
 2. 2 Připravte se na test dobrého občana psa. Tento test nabízí americký Kennel Club (AKC) a odráží schopnost psa komunikovat se svým okolím mírumilovným a produktivním způsobem. Na tento test můžete svého psa připravit tak, že se zúčastníte kurzů s důrazem na socializaci ve veřejném prostředí. Díky tomuto procesu bude váš pes pohodlnější být s vámi na veřejných místech, což vám umožní trávit spolu ještě více času.
  • Další informace o kurzech Canine Good Citizen najdete na webu AKC. Tento web vás přesměruje na možnosti třídy a zároveň vám poskytne více informací o procesu testování.
 3. 3 Vlak pro sport. Se svým psem můžete pracovat na rozvoji agility nebo rychlosti, která je nutná k tomu, aby se mu dobře dařilo v flyballu (štafetový závod zahrnující honění tenisového míčku). Jsou to také skvělé způsoby, jak se setkat s ostatními majiteli psů a vyměňovat si informace a rady. Váš pes bude také rád poznávat nové psí přátele.
  • Všimněte si toho, že mnoho psích sportů má pro soutěže věková omezení. Například pes obecně musí mít více než 2 roky, aby mohl soutěžit v turnaji flyball.
 4. 4 Ovládněte sadu triků. Pravděpodobně jste již vyzkoušeli nějakou verzi tohoto se svým psem. Trikový výcvik se zaměřuje na naučení vašeho psa sadě zajímavých dovedností, které lze provádět, například potřesení rukou. Použijte pozitivní posílení a časté pamlsky, aby si váš pes užil proces a zároveň se učil. Když jste si jisti schopnostmi svého psa, vezměte ho do parku, aby se trochu předvedl.
  • Po tréninku si udělejte čas na šlofíka (pro vás a vašeho psa). Naučit se nové trikové pohyby může být pro vašeho mazlíčka vyčerpávající, a to i při nízkém tlaku.
 5. 5 Zajistěte další speciální školení. Zvažte zařazení svého psa do terapeutického programu. Je to skvělý způsob, jak pomoci druhým při spojení se svým mazlíčkem. Vyhledejte online dobrý program Terapie zvířaty ve vašem okolí a obraťte se na něj s žádostí o další informace. Uvědomte si, že k zahájení procesu budete s největší pravděpodobností muset zaplatit registrační poplatek. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se tulíte se svým psem? Opravdu záleží na pohodlí psa a také na vašich preferencích. Můžete si svého psa vytáhnout do klína nebo ho přimět, aby vyskočil i tam. Můžete si lehnout na gauč nebo na podlahu a mít psa vedle sebe. Mohli byste svého psa pustit na postel a přitulit se tam. Nebo můžete nechat svého psa sedět na podlaze, zatímco se mazlíte a mnete si hlavu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

wikiHow Video: Jak se sblížit se svým psem

Hodinky

Tipy

 • Aby byl váš pes v bezpečí a u vás, nezapomeňte si zakoupit obojek a psí známku, které si mohou vzít na sebe. Štítek by měl obsahovat všechny vaše kontaktní údaje.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak na sněžnici. Sněžnice jsou skvělou outdoorovou aktivitou na jakémkoli místě se sněhem. Začátek je stejně snadný jako nalezení sněžnic a chůze, ale při cvičení začněte na pevně zabalené stezce. Jakmile ucítíte ...Jannik Sinner odmítl vinit jeho ztrátu v prvním kole na Open Sud de France v Montpellier kvůli zranění zad.

V úterý večer má NBC premiéru „Rada otců“. Zde je návod, jak sledovat novou show online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat film „Victoria Gotti: Dcera mého otce“ online, i když nemáte kabel ani Doživotní.The College of the Ozarks se rozhodla již nenosit týmové uniformy, které vyrábí Nike v reakci na novou reklamu společnosti.

O vlasech, zbytcích mýdla, tucích, jídle a oleji je známo, že ucpávají sifony a odtokové potrubí. K odstranění ucpání budete muset vyčistit sifon. Pro mírné ucpání použijte píst nebo roztok jedlé sody k čištění sifonu a ...