Jak se stát hráčem

Hraní je mnohem širší a přístupnější koníček, než tomu bylo před deseti lety. Navzdory tomu, čemu by podle vás měla malá menšina hráčů věřit, nemusíte prokazovat své schopnosti nebo se připojit ke kliku, abyste se mohli nazývat hráčem. Stejně jako knihy nebo filmy existuje hra pro každého.Část 1 ze 4: Hledání her, které vás baví

 1. 1 Rozhodněte se, na čem budete hrát hry. Když právě začínáte, je nejlepší se držet toho, co máte k dispozici. Nákup konzoly nebo upgrade počítače jsou velké výdaje a je nejlepší mít pod palcem nějaké zkušenosti, abyste věděli, jak se správně rozhodnout. Pokud můžete, zahrajte si nějaké hry na platformě přítele, než se rozhodnete sami.
  • Počítač (PC) může hrát celou řadu her, ale hraní nejnovějších a nejoblíbenějších vyžaduje nákladné upgrady hardwaru. Stolní počítače jsou pro hraní her mnohem lepší než notebooky.
  • Konzole (obvykle Xbox, PlayStation nebo Wii) je levnější variantou, pokud ještě nemáte počítač a k použití nepotřebujete vůbec žádné technické know-how. Budete mít mnohem omezenější výběr her a každých několik let si budete muset koupit konzoli příští generace, pokud chcete hrát nové hry.
  • Pokud nemáte ani jedno z výše uvedeného, ​​můžete hrát na chytrém telefonu, tabletu nebo přenosném herním zařízení nebo můžete hrát hry v reálném světě popsané na konci této části.
 2. 2 Vědět, jak najít hry. Níže je mnoho doporučených her, organizovaných podle typu člověka, kterého oslovují. Pravděpodobně už máte dobrou představu o tom, jaký druh zážitku se vám líbí, i když ještě moc nefandíte, proto si jej projděte a začněte doporučením, které vám zní nejlákavěji. Rychlé online vyhledávání vás často přivede na web vývojáře, kde si můžete hru stáhnout nebo objednat a kde zjistíte, na jakých zařízeních lze hru hrát. Pokud si nejste jisti, zda si ji chcete koupit, vyhledejte si demo nebo YouTube play a dozvíte se více.
  • Pro počítačové hry si stáhněte bezplatný software Pára . Toto je velmi oblíbené místo pro nákup her a neustálé nabídky slev a diskuze komunity jsou skvělým způsobem, jak najít také nová doporučení.
  • Většina níže uvedených doporučení byla vydána v posledních několika letech a může být stále k dispozici v kamenných obchodech s hrami.
 3. 3 Procházejte ležérní hry. Jsou skvělé pro trávení času nebo zbavení mysli stresu a obvykle se snadno učí. Tato kategorie je volně definována a někdy ji uráží lidé, kteří se považují za „skutečné hráče“. Tento přístup je však stále méně běžný. Pokud jste ještě nikdy nehráli celou hru nebo si nejste jisti, co vás láká, zkuste se podívat na následující místa:
  • Chcete -li získat obrovské množství možností, vyzkoušejte obchod s mobilními aplikacemi nebo velký web se sbírkami her, jako jsou Kongregate a Armor Games.
  • Většina her Nintendo je navržena tak, aby se soustředila na zábavu a zábavu s přáteli, včetně Mario Kart, Wii Sports nebo Mario Party.
 4. 4 Vyzkoušejte hry, které vyžadují reflexy a přesnost. Pokud máte rádi rychlé pohyby prstů a rychlé výzvy, můžete si užít mnoho herních žánrů:
  • Platformy zahrnují navigaci po překážkové dráze z bloků a nepřátel. Zahrajte si klasickou hru Super Mario, postavte se výzvě Super Meat Boy nebo přidejte příběh a bojujte se sérií Ratchet & Clank.
  • Chcete-li dosáhnout rychlého klepání prstem, vyzkoušejte rytmickou hru, jako je Dance Dance Revolution nebo její klávesovou verzi Step Mania, nebo střílejte 'em up (' shmup ') jako Ikaruga nebo Radiant Silvergun.
  • Sportovní hry se obvykle znovu vydávají každý rok, takže můžete hrát jako slavní sportovci. Vyberte si svůj oblíbený sport a pravděpodobně najdete verzi pro videohry, jako je Madden nebo FIFA.
  • Bojové hry jako Super Smash Bros. nebo Guilty Gear jsou soutěžní hry, které odměňují reflexy a svalovou paměť.
 5. 5 Prozkoumejte sandboxové hry. Stejně jako skutečné pískoviště vám tyto hry nabízejí nástroje, které můžete použít k vytvoření vlastní zábavy nebo dokonce vlastního světa. Pokud si umíte dobře stanovit vlastní cíle a nechat se vtáhnout do vlastního projektu, mohlo by to být pro vás.
  • Minecraft je zdaleka nejoblíbenější z těchto her. Pokud hledáte něco s méně hranatou grafikou, zkuste Spore.
  • Sandboxové hry nemusí být „ležérní“. Trpasličí pevnost poslala tisíce „tvrdých hráčů“ do běhu kvůli svému neuvěřitelně složitému světu, který je celý zobrazen v textu.
 6. 6 Hrajte o vzrušení. Ztlumte světla a připravte se na adrenalin. Tyto hry jsou pro lidi, kteří chtějí maximální vzrušení:
  • Pokud milujete akční nebo dobrodružné příběhy, zahrajte si na hrdinu ve hrách jako Prince of Persia nebo Assassin's Creed, nebo slavné (a rodinné) hře Legend of Zelda.
  • Pokud máte rádi horory, zjistěte, jaké to je být v jednom se Silent Hill nebo Resident Evil.
  • Když potřebujete všechno vypustit, vezměte si Saint's Row nebo Grand Theft Auto a vydejte se na směšnou kriminalitu.
 7. 7 Zahrajte si pohlcující hru na hrdiny. Hry vás mohou ponořit do příběhu způsobem, který žádná jiná forma umění nedokáže. Hry na hrdiny (RPG) jsou oblíbeným příkladem, i když žánr je extrémně široký. Zde je několik slavných příkladů, z nichž každý může poskytnout desítky hodin hraní:
  • Mezi nejslavnější RPG série, které se zaměřují na výběr příběhu a hráče, patří Dragon Age, Mass Effect a Final Fantasy.
  • Neobvyklá a podivná nastavení jsou předvedena v sériích Bioshock a Dark Souls, zatímco série Elder Scrolls vám poskytne obrovský, klasický fantasy svět k prozkoumání.
  • Na extrémním konci žebříčku her, které mají neuvěřitelně podrobné příběhy, je Planescape: Torment a každá hra od Spiderweb Software.
 8. 8 Hrajte kompetitivní hry pro více hráčů. Mnoho her má možnost hrát závodně, ale některé z nich se věnují testování dovedností co nejvíce. Následující žánry mají tak hodně složitosti, že mnoho hráčů si vybere jednu a hraje ji téměř výhradně, trénink, aby se stal lepším během desítek nebo stovek hodin:
  • Střílečky z pohledu první osoby (FPS) jsou většinou známé svými online režimy pro více hráčů, ve kterých hráči soutěží jako nepřátelští vojáci bojující ve složitém prostředí. Call of Duty a Battlefield jsou dobrým úvodem do žánru.
  • Online bitevní arény pro více hráčů (MOBA) jsou týmové proti týmové hry, obvykle s fantasy tématem. Ve srovnání s FPS je celková strategie důležitější a krátkodobé reflexy a taktiky poněkud méně. Vyzkoušejte Defense of the Ancients (DoTA) a League of Legends (LoL).
  • Strategické hry v reálném čase (RTS) zahrnují střet civilizací, budování měst a armád a vedení totální války se svými protivníky. Starcraft se zaměřuje na extrémně rychlé rozhodování, zatímco série Total War je na druhé straně spektra a klade důraz na dlouhodobou strategii a pečlivé taktické plánování.
  • Masivně multiplayerové hry na hrdiny (MMORPG nebo MMO), ve kterých hrajete se stovkami dalších hráčů. Pravděpodobně jste slyšeli o World of Warcraft, ale také zvažte Star Wars: The Old Republic nebo Guild Wars 2.
 9. 9 Hrajte bez počítače nebo konzoly. Ne každý hráč hraje videohry. Zatímco většina deskových her pro masový trh nevyvíjí v kruzích hráčů pokračování, existují výjimky. Některé z nich dokonce pořádají velké turnaje s peněžními cenami:
  • Slavné, hluboce strategické deskové hry, jako jsou Osadníci z Katanu nebo Dominion, lze snadno hrát s přáteli, kteří nejsou hráči, ale jejich zvládnutí může vyžadovat stovky hodin.
  • Stolní hry na hrdiny jako Dungeons and Dragons nebo Pathfinder vám umožní vyprávět příběh se svými přáteli.
  • Sběratelské karetní hry (CCG nebo TCG) jako Magic: the Gathering nebo Yu-Gi-Oh! umožní vám kombinovat stovky figurek, abyste si mohli zahrát styl hry, který vás nejvíce baví. Ty bývají ve srovnání s jinými herními zálibami dražší, ale váš místní herní obchod může pořádat levné akce pro nové hráče.
  reklama

Část 2 ze 4: Porozumění kultuře hráčů

 1. 1 Očekávejte silné názory. Většina hráčů, kteří se sami identifikují, má na své oblíbené hry vyhraněné názory a jsou ochotni o nich mluvit a hádat se celé hodiny. Tato vášeň někdy způsobí „držení brány“ u fanouška, který má podezření, že neodpovídáte jeho představě o „skutečném“ hráči. Může to být únavné, ale stane se to méně a méně, když si v herním světě vytvoříte přátele a oni vás uvidí hrát hry a mluvit o nich.
 2. 2 Ukažte dobré sportovní chování. Ne vždy to dostanete sami, ale vyspělí hráči vás budou respektovat za udržování přátelské atmosféry. Na konci hry proti cizinci řekněte svému soupeři „dobrou hru“ nebo „gg“ a při osobním hraní podejte ruku. Když hrajete týmovou hru, nekritizujte hráče, kterému se nedaří, pokud aktivně sabotuje vaši snahu.
  • Proti vašim přátelům se obvykle očekává bezstarostné chlubení a urážky, nikoli podávání rukou a formalita. Pokud se někdo rozzlobí, udělejte si přestávku, aby se mohl ochladit.
 3. 3 Vypořádejte se se špatným chováním. Jak se hraní stalo hlavním proudem, mnoho komunit se stalo rozmanitějšími a přívětivějšími, ale objevily se i reakce sexistů a lidí, kteří se považují za „skutečné hráče“. Lehké popichování a zesměšňování je nejlepší ignorovat, ale jakékoli skutečné obtěžování nebo šikana by měla být nahlášena moderátorovi (mod) nebo správci. Často se setkáte s lidmi ochotnými postavit se za nového hráče, pokud promluvíte. Pokud to nikdo nedělá, neváhejte najít jiné fórum, cech nebo dokonce zcela novou hru s lepší kulturou.
  • Většina her má funkci blokování nebo ignorování, která brání hráči vás kontaktovat.
 4. 4 Zachyťte slang. Každý žánr a dokonce i každá hra vyvíjí svůj vlastní slang, což může být pro nováčka matoucí. Existuje několik výrazů, které se používají v různých hrách, do té či oné míry, proto použijte tento seznam jako náskok.
  • Nováček je hráč, který hru právě začal hrát. „Noob“ je poněkud hrubé synonymum.
  • Afk znamená „pryč od klávesnice“ - hráč si dává pauzu.
  • gg znamená „dobrá hra“, něco zdvořilého říci po skončení hry.
  • 1337, l33t, nebo leet, všichni znamenají 'elita' nebo vysoce kvalifikovaní. Toto je slang ze staré školy, nyní často používaný jako sarkastický nebo sebepodceňující vtip.
  • Když je někdo zastaven, ztrácí strašně na protivníka.
  reklama

Část 3 ze 4: Zlepšení vašich herních dovedností

 1. 1 Cvičte proti dobrým soupeřům. Dokonce i zábavná noc s přáteli zdokonalí vaše schopnosti, ale soustředěné úsilí o zlepšení vašich slabých míst povede k rychlejšímu zlepšení. Nejlepší způsob, jak se naučit, pokud to vaše hrdost vydrží, je hrát proti lidem, kteří jsou lepší než vy. Sledujte, co dělají, a ptejte se na důvody jejich rozhodnutí, kdykoli nerozumíte.
 2. 2 Zlepšete svou reakční dobu. Hraní vašich oblíbených her je jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit své dovednosti, ale v určitém bodě může být užitečné zaměřit se zejména na jeden talent. Bez ohledu na typ hry, na kterou trénujete, může rytmická hra jako Step Mania trénovat vaše prsty k rychlému pohybu.
 3. 3 Poučte se ze svých chyb. Pokud chcete být konkurenceschopní, je nutné poctivé porozumění tomu, co se stalo. Pokud vždy obviňujete štěstí, pomalé připojení k internetu nebo jiné faktory, které nemůžete ovlivnit, nikdy se nebudete soustředit na věci, které můžete zlepšit. Pokud jste po hře příliš pracovně vytížení, udělejte si mentální poznámku, abyste si ji „přehráli“ v hlavě, a zamyslete se nad tím, zda byla nějaká rozhodnutí, která byste měli udělat jinak.
 4. 4 Upgradujte svůj hardware . Pokud rádi hrajete nejnovější hru pro více hráčů s nejlepším grafickým nastavením, může vás stát počítačová aktualizace za 1000 nebo 2000 dolarů, ale to je extrémní případ. Existuje mnoho levnějších doplňků, které mohou usnadnit herní život, a to je vše, co byste měli zvážit, pokud máte tendenci hrát starší hry, hry s jednoduchou grafikou nebo hry, které nevyžadují reflexy.
  • Herní myš a ergonomická klávesnice, která pohodlně padne do ruky, je pro mnoho her neocenitelná. Pokud hrajete na notebooku, je jakákoli externí myš a klávesnice vůbec lepší než trackpad a vestavěná klávesnice.
  • Náhlavní souprava vám umožní komunikovat se spojenci ve hrách pro více hráčů, aniž byste museli trávit čas psaním.
  reklama

Část 4 ze 4: Živobytí jako hráč

 1. 1 Vyberte si oblíbenou hru. Velmi malé procento hráčů někdy vydělává peníze koníčkem, a ještě méně vydělává dost na to, aby se tomu říkalo příjem. Pokud to s tímto cílem myslíte vážně, budete si muset vybrat hru, kterou hrají miliony lidí, nejlépe s konkurenční scénou, kde hráči mohou na turnajích vyhrát tisíce dolarů. Některé z nich, například League of Legends, se kvůli vážné mezinárodní konkurenci nazývají „e-sporty“.
  • I když si chcete vydělávat na recenzování her nebo bavit fanoušky tím, že si budete hrát sami, budete se muset zaměřit na nové a oblíbené hry, zvláště když začínáte, nebo to nikoho nebude zajímat.
 2. 2 Získejte jedinečné jméno. Vyberte si něco nezapomenutelného a snadno se to píše. Tento název použijte pro všechny hry a práce související se hrou, kterou děláte. Může to být dokonce vaše skutečné jméno, pokud ho budete používat dostatečně důsledně, abyste získali nějaké uznání. Dobrým příkladem je anime Sword Art Online, kde hlavní postava Kirigaya Kazuto použila své jméno a spojila Vlevo, odjet' z Kirigaya a na od jeho příjmení Kirito .
 3. 3 Vytvořte videoobsah . Najděte způsob, jak nahrávat video nebo nastavit webovou kameru a ukázat lidem své hraní nebo recenze her na YouTube nebo Škubnutí . Pokud si můžete vybudovat fanouškovskou základnu, můžete si vydělat stabilnější příjem prostřednictvím darů nebo sponzorství, než byste získali prostřednictvím turnajových cen.
  • Zveřejněte odkaz na fórech hry nebo na účtech sociálních médií a propagujte svůj kanál.
  • Několik her, jako je Magic: The Gathering, také umožňuje vydělávat peníze psaním strategických článků a jejich publikováním na webových stránkách. Většinou to platí pro sběratelské karetní hry, protože sekundární maloobchodníci chtějí přilákat lidi na své webové stránky, aby si koupili produkt.
 4. 4 Věnujte dostatek času. Pokud se chcete stát jedním z mála lidí, kteří se živí výhrami v turnajích, buďte připraveni věnovat hraní každý den šest a více hodin. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se stanu slavným hraním her? Můžete vstoupit do turnajů a spustit kanál YouTube, kde vás lidé mohou sledovat při hře. Budete však muset být trpěliví. Nikdo není slavný přes noc.
 • Otázka Musím hrát na PC? Krásná K. Nejlepší odpověď Ne, mnoho lidí hraje na konzolách, jako jsou XBOX a Playstation. Někdo preferuje PC, někdo preferuje konzoli, někdo obojí.
 • Otázka Jaké hry mohu hrát na PC? Itz_ButterScotch Můžete hrát Minecraft, Roblox, Undertale, BATIM (Bendy And The Ink Machine), Doki Doki Literature Club, Among Us, jakékoli hry na Steamu, pokud jste ochotni za hry zaplatit, a mnoho dalších. Roblox a je jednou z mnoha nejpopulárnějších her všech dob.
 • Otázka Jsem upoután na invalidní vozík (invalidní) a chci být hráčem. Nejsem (autonehoda) schopen použít své křehké prsty. Moje tiky na ruce jsou opravdu špatné. Chci být hráč, ale nepoužívám ruce. Co bych měl dělat? Xbox má ovladač pro zdravotně postižené a můžete také zkusit připojit Xbox 360. Pokud chcete hmatatelný ovladač, zkuste Wii.
 • Otázka Je mi teprve 9 let a jsem také dívka. Mohu být hráčem? Myslím, že nemohu, protože je mi teprve 9 let. Můžete být hráč, není to věkově omezeno. Získejte jen potřebné vybavení. Pokud však chcete na internetu zveřejňovat videa o svých hrách, musíte požádat o svolení rodičů, protože ještě nejste dost staří na to, abyste mohli používat YouTube atd. (Na to musíte mít alespoň 13 let).
 • Otázka Moje máma říká, že počítačové hry můžu hrát jen hodinu denně. Existuje minimální časová náročnost hraní? Novinový článek Jistě ne, být hráčem je otevřené a dostupné pro kohokoli, bez ohledu na to, kolik času musíte strávit! Pokud máte pocit, že budete potřebovat čas, možná se budete chtít zeptat své matky, jestli si můžete ještě chvíli hrát. Jen jí vysvětlete, proč chcete čas navíc.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ani dlouhý seznam žánrů výše nepokrývá vše. Pokud vám žádný z nich nezní lákavě, existují stovky malých, nezávislých studií pro vývoj her, kteří vytvářejí specializované hry. Ty se pohybují od černobílého kyberpunkového RPG Metroplexita , na jemné umělecké hry jako Dear Esther, na hry, které vzdorují žánrům jako Card Hunter.
 • Nepřehánějte to s hraním - zkuste uvést do rovnováhy svůj život a najděte si další koníčky, které vás baví.
 • Ačkoli to není striktně definováno, skutečný hráč je intenzivnější než běžný hráč. Skutečný hráč může například spustit Mario Odyssey, zatímco běžný hráč je příležitostnější hráč.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nadměrné hraní her může způsobit namáhání očí, které může vést k dočasným, ale bolestivým bolestem hlavy. Čas od času si dejte pětiminutovou přestávku nebo se alespoň řiďte pravidlem 20/20/20. Každých dvacet minut strávených prohlížením obrazovky zblízka věnujte alespoň 20 sekund soustředění na něco vzdáleného alespoň 6 stop.
reklama

Populární Problémy

Dvacetinásobný grandslamový šampion se v prvním kole na Dubai Open utká s německým veteránem Philippem Kohlschreiberem.

Joran mluví o své tenisové kariéře a plánech do budoucna.Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Rhode Island vs Dayton bez kabelu. Je to obrovský zápas, protože Berani a Letci jsou odděleni jednou hrou na vrcholu A-10.

Jak se zbavit mezer v zubech. Madonna, Elton John, Elvis Costello a Condoleezza Rice jsou jen několik známých lidí, kteří mají mezery mezi předními zuby. Dokonce se stalo běžným vidět módní modelky s mezerou ...