Jak se stát sportovním fotografem

Chcete spojit svou lásku k fotografování s vaším oblíbeným sportem? Pokud jste sportovní fotograf, máte šanci zachytit všechny vzrušující okamžiky ve hře. Pravděpodobně vás zajímá, jak můžete proniknout do podnikání, takže odpovíme na vaše nejčastější otázky, abyste mohli začít fotografovat hned teď!

Metoda 1 z 8: Jaké kvalifikace potřebuji, abych mohl být sportovním fotografem?

 1. 1 Absolvujte několik fotografických kurzů, abyste se mohli naučit kompozici. Získání jasného a vyváženého obrazu je důležité pro jakýkoli typ fotografie. Pokud jste ještě ve škole, přihlaste se na kurzy fotografování, pokud jim bude nabídnuto naučit se používat fotoaparát a nastavit dobrý záběr. Pokud nejste ve škole, podívejte se na nějaké online nebo komunitní kurzy, abyste měli za kamerou praktické zkušenosti.
 2. 2 Můžete získat vysokoškolský titul ve fotografii, ale není to nutné. I když k fotografování sportu nepotřebujete titul, můžete se stát, že budete zvažovat více zaměstnání, pokud ano. Podívejte se na přidružený nebo bakalářský program, který se zaměřuje na fotografii a aplikujte, abyste se mohli dozvědět více o tom, jak být za kamerou a o podnikání.
  • Asi 65% sportovních fotografů má bakalářský titul.
  • Pokud nemáte titul, nedělejte si starosti, protože někteří zaměstnavatelé mohou zvažovat pouze vaše fotografické portfolio a zkušenosti za fotoaparátem.


 3. 3 Seznamte se s pravidly sportů, které chcete fotografovat. Pokud máte na mysli konkrétní sport, přečtěte si všechny předpisy a pravidla, abyste zjistili, jak se hraje. Sledujte sport, abyste viděli, jak se hráči pohybují a reagují v průběhu hry. Tak budete předvídat, co se hráči chystají udělat, abyste se mohli připravit na ty nejzajímavější obrázky.
  • Podívejte se na další fotografie sportů, abyste viděli, jaké akce a hry byste měli fotit.
  • Pokud si chcete vyzkoušet, jak hráči reagují, udělejte si pár hodin nebo si rekreačně zahrajte sporty, které vás zajímají.
  reklama

Metoda 2 z 8: Jak zahájím sportovní fotografování?

 1. 1 Vybudujte si své portfolio nezávislým fotografováním. Nemusíte hned pořizovat sportovní fotografie, ale pořiďte pár akčních snímků, které předvedou vaši odbornost za kamerou. Zveřejněte všechny své nejlepší obrázky na osobním webu, stránce sociálních médií nebo blogu, aby vaše obrázky viděli ostatní.
  • Vaše portfolio je nejdůležitější součástí, když zaměstnavatelé hledají nové fotografy. Ujistěte se, že zveřejňujete pouze své nejlepší obrázky, abyste předvedli své dovednosti.
 2. 2 Hledejte stáže s časopisy nebo novinami. Obraťte se na místní publikace a zeptejte se, zda mají nějaké otvory, o které se můžete ucházet. Ukažte jim své portfolio a dejte jim vědět, že chcete fotografovat sport, aby pro vás mohli najít nejlepší dostupnou pozici. Během studia se budete učit od profesionálů, ještě více si vybudujete portfolio a dovednosti a setkáte se s potenciálními zaměstnavateli do budoucna.
  • Pokud jste stále na vysoké škole, promluvte si s kariérními službami, abyste zjistili, zda mají nějaké potenciální stáže, které můžete vyzkoušet.
  • Sportovní fotografie může být docela konkurenceschopný obor, takže se podívejte, jestli si najdete místo v žurnalistice nebo střihu, když začnete. Tímto způsobem můžete stále pořizovat fotografie z boku a budovat svá spojení.
  reklama

Metoda 3 z 8: Jak získám fotografický pas na sportovní akce?

 1. 1 Promluvte si s atletickým ředitelem školy a vyfotografujte jejich hry. Navštivte nebo kontaktujte místní střední školu nebo univerzitu a zeptejte se jich, jestli potřebují, aby někdo pořídil fotografie jejich akcí. Nabídněte jim své fotografie do jejich ročenky nebo školního listu, abyste měli větší šanci, že dostanete příležitost. I když budete moci natáčet události pouze na této škole, je to skvělý způsob, jak se dostat do dveří a budovat důvěryhodnost.
  • Pokud máte dítě zapsané do školy, je větší pravděpodobnost, že ho budete fotit.
  • Fotografování pro školu nemusí být placená pozice, ale přesto můžete některé své fotografie prodat do publikací.
 2. 2 Vyžádejte si průkazy od atletického svazu vašeho státu. Každý stát má svou vlastní aplikaci a požadavky na získání mediálního průkazu, proto si prozkoumejte, co potřebujete pro místo, kde žijete. Pokud vám dají průkaz, možná budete schopni pokrýt pouze aktuální sezónu tohoto sportu. Při budování portfolia a repertoáru jako fotograf vám mohou být nabízeny roční průkazy.
  • Obvykle je to pouze pro hry na střední nebo vysoké škole, ale je to skvělé místo, kde začít, pokud nemáte mnoho zkušeností.
 3. 3 Pro nezávislou práci se obraťte na média. Chcete -li informovat o hrách ve vaší oblasti, obraťte se na místní noviny nebo sportovní časopisy a ověřte si, zda nepotřebují někoho, kdo by o hře informoval. V případě větších profesionálních akcí se raději obraťte na národní sportovní časopisy, weby nebo stránky sociálních médií. Ukažte své portfolio, abyste prokázali své fotografické schopnosti, aby vám s větší pravděpodobností poskytli mediální průkaz.
  • Některé průkazy jsou rozdávány na základě her od hry, ale pokud společnost zaujme vaše portfolio, můžete být najati na celou sezónu.
  • Některé menší společnosti mohou místo platby nabídnout vedlejší produkt, který připisuje vaše jméno na fotografii. Pokud to nabízejí, požádejte o zahrnutí odkazu na váš web s portfoliem nebo stránku sociálních médií, aby vás mohli kontaktovat další potenciální zaměstnavatelé.
  reklama

Metoda 4 z 8: Kolik vydělává sportovní fotograf?

 1. 1 Obvykle vyděláte 20 000–35 000 USD ročně. Výše peněz, které vyděláte, opravdu závisí na tom, kolik událostí natočíte a kde budou zveřejněny vaše fotografie. Když právě začínáte, očekávejte plat blíže 20 000–26 000 USD. Pokud pracujete na publikaci nebo pracujete pro větší profesionální hry, obvykle získáte kolem 35 000 USD ročně.
  • Pokud pracujete a prodáváte své fotografie na volné noze, budete muset pokrýt své vlastní výhody a pojištění. Pokud jste najati týmem nebo publikací, mohou tyto výhody nabízet společně s vaším platem.
  reklama

Metoda 5 z 8: Jaké fotoaparáty používají sportovní fotografové?

 1. 1 Vyberte si fotoaparát DSLR s teleobjektivem nebo zoomem. Vzhledem k tomu, že k akci nebudete mít příliš blízko, standardní objektiv vám neposkytne takovou dynamiku záběru. Místo toho vyberte fotoaparát, který má vestavěný zoom nebo vyměnitelné objektivy, abyste je mohli snadno měnit. Zaměřte se na objektiv, který dosahuje alespoň 200–300 mm, abyste získali ostré fotografie na dálku.
  • Neexistuje „správná“ značka fotoaparátu pro sportovní fotografování, takže si vyberte, co vám nejvíce vyhovuje. Panasonic, Nikon a Kodak jsou skvělými a všestrannými fotoaparáty, které můžete použít.
 2. 2 Najděte fotoaparát s režimy série a automatického ostření. Protože se akce při sportu děje tak rychle, nebudete mít mnoho času na ruční úpravu nastavení. Ujistěte se, že fotoaparát, který používáte, má nastavení automatického ostření, aby vaše snímky vypadaly opravdu ostře. Režim Burst umožňuje podržet spoušť a pořizovat více snímků najednou, což vám pomůže zachytit rychlé hraní a pohyb, aniž byste ztratili jakoukoli kvalitu.
  • U některých fotoaparátů může být sekvenční režim uveden jako „souvislý režim“.
  reklama

Metoda 6 z 8: Jaký režim fotoaparátu je nejlepší pro sportovní fotografování?

 1. 1 Změňte na automatické zaostřování, abyste jej nemuseli přepínat ručně. Protože se hráči pohybují opravdu rychle a ve sportovních hrách je spousta akcí, je opravdu těžké udržet soustředění ručně. V nastavení fotoaparátu vyhledejte režim automatického ostření a zapněte jej, kdykoli začnete fotografovat sport. Pokud má váš fotoaparát více bodů automatického zaostření, změňte je na jednobodové zaostření, abyste měli přesnější snímky.
  • Automatické zaostřování nefunguje dobře při slabém osvětlení, takže pokud je tma nebo pokud váš fotoaparát nenalezne zaostření na objekt, bude možná nutné zaostřit obrázky ručně.
  • Pokud je to možné, přiřaďte funkci automatického zaostřování spíše tlačítku na zadní straně fotoaparátu než tlačítku spouště. Tímto způsobem se nebudete muset tolik soustředit, jako upravujete kompozici.
 2. 2 Chcete -li rychle pořídit mnoho snímků, přepněte do souvislého režimu. Sériové snímání umožňuje podržet tlačítko spouště a pořídit sérii snímků. Tímto způsobem můžete jednoduše podržet tlačítko, když dojde k hodně rychlé akci, aniž byste se museli obávat, že zmeškáte ten nejzajímavější okamžik. Při fotografování můžete také pohybovat fotoaparátem a váš objekt zůstane zaostřený, pokud máte také zapnuté automatické zaostřování.
  • Pořízení spousty fotografií rychle zaplní paměťovou kartu, takže se snažte fotit pouze v malých dávkách, abyste si mohli ušetřit místo.
 3. 3 Fotografujte ve formátu JPEG, abyste měli více prostoru pro obrázky. Zatímco většina fotografů pořizuje snímky ve formátu RAW za účelem dosažení vyšší kvality, zpracování vašeho fotoaparátu trvá déle a zabírá mnoho paměti. Chcete -li pořídit více fotografií vyšší rychlostí, přejděte do nastavení fotoaparátu a změňte formát na JPEG. I když kvalita obrazu nebude tak dobrá, stále budete mít více šancí zachytit ty nejzajímavější okamžiky ve hře.
  • Vždy si vezměte další paměťové karty, aby vám při fotografování na akci nedocházelo místo.
  reklama

Metoda 7 z 8: Jaká je nejlepší rychlost závěrky pro sport?

 1. 1 Pomocí 1/500 sekundy získáte akční záběry pro většinu sportů. Přejděte do nastavení fotoaparátu a zvyšte rychlost závěrky na minimálně 1/500 sekundy. Toto nastavení vám umožní pořizovat ostré a čisté fotografie, i když se hráči hodně pohybují. Pořiďte několik zkušebních snímků těsně před začátkem akce, abyste mohli zkontrolovat kvalitu fotografií a upravit rychlost závěrky.
  • Pokud rychlost závěrky nastavíte pomaleji, vše, co se na vašem obrázku pohybuje, může vypadat rozmazaně.
 2. 2 Přepněte na 1/1000 pro motoristický sport. Protože závodní auta a motocykly se pohybují mnohem rychleji, musíte to kompenzovat zvýšením rychlosti závěrky. Přejděte do nastavení fotoaparátu a zvyšte rychlost závěrky, aby byla ještě rychlejší. Při pořizování snímků tak na vozidlech nevznikne rozmazání pohybu. reklama

Metoda 8 z 8: Jaká je nejlepší clona pro sportovní fotografii?

 1. 1 Vyberte si širokou clonu kolem f2,8 nebo f/4. Širší clona propouští více objektivu fotoaparátu, takže vaše objekty vypadají dobře osvětlené. Rozostří také věci na pozadí, aby hráči nebo objekty vaší fotografie více vynikly. Proveďte nastavení fotoaparátu a vyhledejte nastavení „f-stop“ nebo „clona“.
  • Rozostřené pozadí vypadá skvěle při vysokorychlostních sportech, jako je cyklistika nebo hokej.
  • Vždy je lepší získat široký záběr fotografie, než abyste celý objektiv zvětšovali, protože zvětšené obrázky propouštějí objektivem méně světla. Při úpravách můžete své obrázky vždy oříznout menší.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je možné, že bych jednoho dne mohl být fotografem pro národní tým? CrazyGirl4 Ano, vše je možné, pokud tvrdě pracujete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nemáte stativ, postavte se na práh, schodiště nebo zeď, aby vaše fotografie nevypadaly rozmazaně. Zadržení dechu také snižuje třes.

reklama

Varování

 • Sportovní fotografie je opravdu soutěžní obor, takže se nenechte odradit, pokud nedostanete hned mnoho koncertů. Pokračujte v budování portfolia, abyste mohli zlepšit své dovednosti.
 • Vyhněte se používání nastavení blesku ve fotoaparátu, protože to může hráče rušit.
reklama

Populární Problémy

Rafael Nadal vstupuje do Roland Garros 2021 jako třetí nasazený a byl vylosován ve stejné polovině jako světový hráč č. 1 Novak Djokovič, což znamená, že se v semifinále pravděpodobně setká se Srbem.

Jak zvládnout umění líbání. Ach, polibek. I ti špatní jsou dobří. Tajemství velkého polibku jsou tím nejúžasnějším druhem tajemství. Být mistrem polibků na nejvyšší úrovni? Bude to chtít trochu cviku. Naštěstí je to zábavné cvičení. Udělat...

Váš průvodce streamováním Herbie: Plně načteno online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Pete Sampras se nedávno připojil k Novakovi Djokovicovi ve videochatu u příležitosti 50. výročí finále ATP Tour. Djokovič už pošesté ukončil sezónu 2020 jako světová jednička, čímž vyrovnal Samprasův světový rekord.

Federer ve své kariéře naservíroval neuvěřitelných 10 728 es. Je to ale dost dobré na to, aby mu to zajistilo místo č. 1 v tomto seznamu?

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Lakers vs Blazers online bez kabelu, ať už jste v Los Angeles, Portlandu nebo mimo trh.