Jak vázat hrudník

Vázání prsou je způsob, jak minimalizovat nebo zploštit hrudník a pro lidi všech druhů identit a situací. Ať už tedy přecházíte, potřebujete minimalizovat poprsí kvůli oblečení, nebo vás unavuje nechtěná pozornost, svazování hrudníku a bezpečné a zdravé řešení může být řešením vašeho problému.

Metoda 1 ze 4: Použití profesionálního pojiva

 1. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 1

  1 Zjistěte, kde koupit hrudní pořadače. Existuje několik společností online, které navrhují pořadače speciálně pro trans muže. Existují také transmani, kteří prodávají použitá pojiva, která se jim již nehodí, nebo jim k ničemu nejsou. Můžete si také zakoupit pojivo od svého místního obchodníka se sexuálními pozitivy.
  • Pojiva se používají nejen pro trans muže, ale také pro muže, kteří mají gynekomastii. Můžete najít pojiva, která se specializují na pomoc mužům s gynekomastií.
  • Pokud si nemůžete dovolit pořadač, existuje mnoho programů, o které můžete požádat, abyste získali levné nebo bezplatné pořadače. Většina těchto výměnných programů je však zaměřena na pomoc trans -menům s nízkými příjmy při jejich přechodu.


 2. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 2

  2 Vyberte správnou velikost pojiva, které chcete nosit. Pokud znáte velikost podprsenky, většina obchodníků vám může pomoci převést velikost podprsenky na velikost binder. Pokud nakupujete online, na webových stránkách obchodníka může být k dispozici graf nebo online konverzní nástroj.
  • Je důležité správně se přizpůsobit vašemu pojivu. Pojivo není vždy příjemné nosit, ale vždy byste měli mít možnost dýchat, když ho nosíte. Nikdy byste se neměli cítit omezeni do bodu, kdy nemůžete.
 3. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 3

  3 Rozhodněte se, zda chcete dlouhé nebo krátké pojivo. Krátké pořadače končí přímo u pasu nebo pod poprsím. Dlouhá pořadače dosahují několik palců za pas a asi palec před pupkem (v závislosti na typu postavy).
  • Dlouhá pojiva mají tendenci se srolovat a mohou vyžadovat úpravu, zatímco krátká pojiva zůstávají rozbalena snáze. Rolovací pojivo může způsobit, že se ve vašem oblečení objeví nevzhledné linie. Způsobem, jak tomuto problému zabránit, je sklopit palec ze spodní části pojiva, aby se zabránilo rolování.
  • Vyberte si dlouhé nebo krátké vázání podle typu postavy a pohodlí, které vám vyhovuje. Pokud máte těžší typ těla, můžete mít větší užitek s dlouhým pořadačem, protože se nebude srolovat tak často.
 4. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 4

  4 Nasaďte si pojivo. Vazače se navlékají jinak než běžné podprsenky nebo sportovní podprsenky. Začněte:
  • Vložení pojiva naruby a vzhůru nohama.
  • Vkročte do pořadače a přitáhněte spodní část směrem k hlavě až k pasu.
  • Pomocí ramenních rukávů vytáhněte pořadač ven.
  • Prostrčte ruce rukávy.
  • Vytáhněte spodní část pořadače, aby ležel naplocho. Někteří lidé to nechají složené, aby zabránili srolování pojiva, když jsou venku.
 5. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 5

  5 Upravte hrudník tak, aby odpovídal vašemu pojivu. Po prvním nasazení pojiva si můžete všimnout, že máte něco, co vypadá jako jedno prsa nebo jako jedno prsa. Existuje několik způsobů, jak upravit pojivo tak, aby vám lépe sedělo:
  • Oddělejte prsa od sebe, aby vypadal plošší. Natáhněte ruku do svazku a přitlačte prsa od sebe směrem k paži.
  • Zatlačte prsa dolů, abyste dosáhli ploššího vzhledu. Natáhněte ruku do vazače a zatlačte prsa dolů, abyste je položili naplocho.
  • Ořízněte nebo upravte části svého pojiva, aby nedošlo k vyboulení nebo tření. Vaše pojivo může být příliš dlouhé nebo se může vejít příliš blízko podpaží. Pomocí nůžek, jehly a nití můžete upravit pojivo tak, aby vám lépe sedělo.
  • Změňte střih přidáním suchého zipu, spandexu nebo jiného materiálu do vašeho pojiva. Možná je spodní část vašeho pojiva příliš přiléhavá, ale vše ostatní perfektně sedí nebo se dno neustále sroluje. Na pomoc můžete na dno pojiva přidat suchý zip nebo spandex.
 6. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 6

  6 Použijte tipy a triky, aby bylo nošení pojiva efektivnější a pohodlnější. U některých lidí nemusí pojivo stačit, zvláště pokud máte větší velikost poprsí. Nebo je pojivo příliš nepohodlné nebo nepohodlné na nošení. Několik tipů, jak zlepšit své zkušenosti s nošením pojiva, je:
  • Pod pojivo si oblékněte košili. Díky tomu je nošení pořadače pohodlnější a snižuje se možnost jeho pohybu.
  • Noste vrstvy oblečení, abyste získali plošší vzhled. Volné nebo pytlovité oblečení vám může pomoci zamaskovat vzhled poprsí.
  • Zkontrolujte zrcadlo, abyste měli lepší výhled na hrudník. Může to vypadat větší, když se na to podíváte shora. Upravte tedy svůj vzhled podle toho, co vidíte v zrcadle.
  • Pohybujte se, hrbte se, sedněte si a poskakujte, když zkoušíte pojivo. Může to vypadat dobře, když stojíte, ale může se to cítit nebo vypadat jinak, když se začnete hýbat.
  • Před nasazením pojiva naneste na tělo kukuřičný škrob nebo dětský prášek, který absorbuje vlhkost nebo pot. Některá pojiva nemusí být prodyšná a způsobí vám pocení v horkém počasí nebo při námaze. Kukuřičný škrob a dětský prášek mohou pomoci zabránit podráždění pokožky z napjatosti pojiva.
 7. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 7

  7 Procvičujte bezpečnost při nošení svého pojiva. Je nesmírně důležité nosit pojivo bezpečně, abyste ochránili své tělo před trvalými zdravotními problémy a poškozením. Extrémně těsné pojivo může mít za následek omezené dýchání, zlomená žebra, poškození hrudní tkáně přesčas a hromadění tekutiny v hrudníku.
  • Nenoste pojivo déle než 8-12 hodin. Pokud budete nosit pojivo delší dobu, riskujete otlaky a omezení kyslíku ve vašem těle.
  • Vázání hrudníku je pouze krátkodobé řešení. Dlouhodobá vazba na hrudník může způsobit trvalé poškození tkáně. Pokud plánujete z jakéhokoli důvodu svázat hrudník denně, zvažte hledání bezpečnějších dlouhodobých možností.
  • Nikdy nespěte se zapnutým pořadačem. Noční nošení pojiva může ovlivnit vaše dýchání a/nebo způsobit podráždění pokožky.
  • Na pojivo nepokládejte obvazy ani lepicí pásky. Ve skutečnosti, nikdy pomocí lepicí pásky nebo obvazů vyrovnejte hrudník. Tyto taktiky omezují pohyb a vstup kyslíku do vašeho těla.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Nošení sportovních podprsenek

 1. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 8

  1 Najděte si dobrou sportovní podprsenku. Přiléhavá sportovní podprsenka může velmi dobře zploštit váš hrudník. Můžete vyzkoušet sportovní podprsenku, která je o číslo menší pro extra zploštění. Nemělo by však být bolestivé mít na sobě a nikdy by to nemělo omezovat vaše dýchání.
  • Když si zkoušíte sportovní podprsenku, párkrát se zhluboka nadechněte, abyste se ujistili, že neomezuje vaši schopnost dýchat.
  • Pohybujte se ve sportovní podprsence, když ji zkoušíte, ohýbáním, hrbením, skákáním a seděním. Získáte tak představu o tom, jak se vaše sportovní podprsenka bude hodit a cítit, když jste v pohybu. Může to vypadat a vypadat dobře, když stojíte, ale může se to cítit jinak, když se v něm pohybujete po celý den.
  • Podívejte se na podprsenky, které jsou vyrobeny ze spandexu. Spandex je pružný a tvarově vhodný současně.
  • Nenoste sportovní podprsenku příliš dlouho, pokud je obzvlášť těsná. Obecným pravidlem pro většinu metod vázání na hrudník je nosit oděv ne více než 8 hodin.
 2. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 9

  2 Nasaďte si další sportovní podprsenku. Pokud jedna sportovní podprsenka nedělá trik, zkuste si nasadit dvě, aby se vám hrudník lépe vyrovnal. Si můžete vyzkoušet:
  • Pravidelně si oblékejte první sportovní podprsenku a druhou dozadu.
  • Větší velikost pro vaši druhou sportovní podprsenku. Pokud je druhá podprsenka příliš těžká na to, aby se oblékla přes tu první, zvyšte velikost a podívejte se, jak sedí a jak se cítí.
 3. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 10

  3 Při svazování hrudníku buďte vždy v bezpečí. U jakékoli metody vazby je vždy důležité provést ji bezpečně. Pevné nebo dlouhodobé vázání může způsobit trvalé poškození tkáně, problémy s dýcháním, podlitiny a zlomeniny žeber.
  • Na sportovní podprsenky nepoužívejte ACE ani elastické bandáže. Jakýkoli typ hrudní vazby s obvazy může být nebezpečný a může způsobit poškození prsní tkáně, plic a žeber.
  • Svázejte si hrudník pouze po dobu maximálně 8 hodin.
  • Oblečte se do sportovní podprsenky. Profesionál vám pomůže najít podprsenku, která vám lépe padne a efektivně zploští hrudník.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Používání neoprenového ořezávače pasu

 1. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 11

  1 Nasaďte si zastřihovač pasu na hrudník. Zabalte ho tak, aby vám skládání na suchý zip padlo pod jednu paži.
  • Neoprénové zastřihovače pasu fungují jako kompresní oblečení pro zlepšení krevního oběhu u lidí, kteří cvičí. Jsou také nošeny, aby poskytly lepší a vyřezávanější pas pro lidi, kteří nejsou.
 2. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 12

  2 Zastřihněte zastřihovač tak, aby odpovídal vaší hrudi. Pokud je váš zastřihovač pasu příliš dlouhý na hrudník, odstřihněte konec bez suchého zipu nůžkami, aby se vešly k vašemu poprsí. Nechcete dvakrát zabalit hrudník, což by mohlo způsobit opačný efekt, jaký chcete.
  • Pokud vám vyžínač strká do boků nebo pod paží, nůžkami zastřihněte rohy zastřihovače do hladké křivky.
 3. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 13

  3 Pro snížení podráždění naneste krém a dětský pudr. Neoprenový zastřihovač může způsobit, že se vám na poprsí a kolem něj vytvoří oděrky a vlhkost. Před použitím zastřihovače posypte dětským práškem, který pomůže absorbovat přebytečnou vlhkost. Po pravidelném sundávání zastřihovače si naneste pleťové mléko, abyste chránili pokožku před odíráním a vysoušením.
  • Nenoste krém a dětský pudr současně nebo když máte zastřihovač. Mohli byste poškodit svůj zastřihovač a kombinace lotionu a prášku by mohla vytvořit pastu.
 4. Obrázek s názvem Vázejte si hruď Krok 14

  4 Procvičte si bezpečnost a noste zastřihovač pasu jako pořadač. Při vázání hrudníku je nesmírně důležité, abyste to dělali bezpečně a chránili své tělo před trvalými zdravotními problémy a poškozením. Extrémně těsný zastřihovač může mít za následek omezené dýchání, zlomená žebra, poškození hrudní tkáně v průběhu času a hromadění tekutiny v hrudníku.
  • Nenoste zastřihovač déle než 8 hodin. Pokud budete svůj zastřihovač nosit delší dobu, riskujete pohmoždění a omezení kyslíku ve vašem těle.
  • Nikdy nespěte se zapnutým zastřihovačem.
  • Na zastřihovač nepokládejte obvazy ani lepicí pásky. Ve skutečnosti, nikdy pomocí lepicí pásky nebo obvazů vyrovnejte hrudník. Tyto taktiky omezují pohyb a vstup kyslíku do vašeho těla.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Použití jiných metod

 1. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 15

  1 Vrstvte košile přes vázání. To je velmi účinné, pokud jste si již svázali hrudník. Je to také alternativa, pokud se nemáte s čím spojit. Těsné tričko nebo tílko pod některými volnými košilemi nebo knoflíky nahoře mohou způsobit, že váš hrudník bude vypadat menší.
 2. Obrázek s názvem Buďte si jisti svým vzhledem Krok 6

  2 Noste oblečení, které odvede pozornost od hrudníku. Alternativně může některé oblečení také způsobit, že váš hrudník bude plošší. Můžete to provést buď ve spojení s vrstvením, nebo samostatně.
  • Noste vzory nebo barvy, které odvádějí pozornost od hrudníku. Košile s pravidelnými vzory (jako kostkované) mohou zdůraznit skutečnost, že pod nimi je něco, zatímco nepravidelné vzory, jako je maskování, rozbijí obrysy a zlepší jejich viditelnost. V závislosti na tričku mohou košile s logem přímo na hrudi zpozorovat vaše poprsí více či méně. Detaily, které pokrývají celou košili, jsou tuhé a vaše přední část bude působit plošší. Tmavší košile skrývají stíny, aby se vám hrudník zdál menší.
  • Noste šály, vesty a kravaty. Tyto oděvy pomáhají zakrývat nebo odvádět pozornost ostatních od pohledu na vaši hruď.
  • Nošení oblečení s kapsami na hrudi. Místo pohledu na hrudník může oko přitáhnout do kapsy. To je nejúčinnější, pokud je košile volně zavěšená.
  • Nošení mikin. Mikiny jsou obvykle docela volné. Nadměrná mikina přes těsnou nádrž dokáže docela dobře skrýt hrudník.
 3. Obrázek s názvem Vázat hruď Krok 16

  3 Noste sportovní kompresní oblečení. Sportovní kompresní oblečení se nosí hlavně ke zlepšení krevního oběhu při cvičení nebo k uvolnění napětí ve svalech po cvičení. Tyto oděvy padnoucí ve vašem obchodě se sportovním oblečením.
  • Stejného efektu lze dosáhnout nošením těsné plavky. Plavecký oblek však může být o několik velikostí menší, aby se projevil, a upravený podél elastických lemů, aby se uvolnil tlak na vaše končetiny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou weby, které odesílají použité čisté pořadače lidem mladším 18 let? Charles Franklin Program „In A Bind“ pomáhá trans masc lidem získat zdarma použité pojivo, pokud si ho nemohou dovolit. Odtud jsem dostal svůj první.
 • Otázka Jsem cisgender žena, takže by bylo považováno za urážlivé svazovat mi hrudník? Alex Nejlepší odpověď Ne! Dokud jej nepoužíváte k zesměšňování trans nebo nebinárních lidí, není vazba urážlivá. Vazba na delší časové období rozkládá prsní tkáň, což nemusí být u některých cisgender žen žádoucí.
 • Otázka Mohu si svázat hrudník topem plavek, který v sobě nemá vycpávky? Ano. Nenoste ho, když spíte nebo déle než 8 hodin v kuse. Pokud to bolí nebo máte pocit, že nemůžete snadno dýchat, sundejte to.
 • Otázka Pokud bych na sebe měl tílko příliš malé, byl by to dobrý způsob, jak si spoutat hrudník? Mohlo by to být za předpokladu, že je to pohodlné. Tílka obvykle nejsou tak drahá, takže byste si jich mohli koupit několik a v případě potřeby je vrstvit. Nezapomeňte být příliš drastickí a zůstat v bezpečí. Stále chcete dobře dýchat.
 • Otázka Pokud si budu stále svazovat hrudník, stane se jednoho dne navždy úplně plochým? Rozzlobený Ne, to ne.
 • Otázka Vím, že se říká, že páska se nedoporučuje, ale co když jsem si ji neobtočil kolem hrudníku a nevytáhl z ní prsa na stranu? Alex Nejlepší odpověď Nikdy nepoužívejte pásku žádným způsobem. Páska vám může strhnout kůži, není prodyšná a může být pro vaši pokožku špatná. Páska není určena pro kůži, takže ji tam nepoužívejte.
 • Otázka Mohu se vázat pomocí Saran Wrap? Alex Nejlepší odpověď. Ne. To není bezpečné a také to neváže dobře. Navíc všechny plastové obaly nejsou prodyšné a nakonec vás nechají plavat ve vlastním potu. Vázat pouze s prodyšnými materiály.
 • Otázka Jak mám svázat hrudník, aniž by si toho moji rodiče všimli? Noste doma mikinu, aby si nevšimli, že je plochá. Až vyjdete, sundejte si mikinu. Pokud jste ve škole, vezměte si ji do školy, aniž byste ji nosili, a pak si ji oblékněte ráno do koupelny.
 • Otázka Kde najdu profesionální pořadače za nízkou cenu? Jsem teenager a nemám tolik peněz a nemůžu požádat rodiče, aby mi je koupili. Existují webové stránky, kde můžete získat pořadače zdarma. Posílají použité čisté lidem mladším 18 let, kteří si je nemohou koupit. Podívejte se na ně a zjistěte, jak můžete splnit smluvní podmínky.
 • Otázka Existují jiné metody, kterými mohu svázat hrudník? Můžete použít košilku - tílko s vestavěnou podprsenkou. Nasaďte jej dozadu, utáhněte popruhy tak daleko, jak jen to jde, a sklopte látku zespodu do středu a poté nahoru přes hrudník. Ujistěte se, že je co nejhladší.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ztráta hmotnosti může způsobit zmenšení hrudníku a snazší svazování.
 • Kašel po odstranění pojiva. Po stlačení odstraní veškeré nahromadění v plicích.
 • Noste spoustu triček a tílka nebo tílka; váš hrudník vypadá plochý.
 • Pokud máte velká prsa, sportovní podprsenky nebudou fungovat. Kromě toho mohou být nebezpečné.
 • Při svazování netahejte prsa k sobě. Místo toho je zkuste rozložit a 'rozložit' na hrudník.
 • I když zmiňuje převrácení pořadače naruby a jeho nasazení vstupem, nedělejte to u pořadačů gc2b- konkrétně říkají, že si je dáte přes hlavu. Vždy zkontrolujte způsob nanášení konkrétního pojiva.
 • Pokud zatlačíte hrudník dolů a pojivo se neudrží delší dobu, může se opotřebovat a rozbít hrudní tkáň (a může zabránit trans -mužům získat nejlepší operaci). Místo toho zkuste upravit prsa tak, aby ležela rovně a bradavky směřovaly ven. Nezhorší tolik vaši hrudní tkáň a je mnohem bezpečnější.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nevázejte páskou. Není určen pro kůži a nedovolí vám správně dýchat.
 • Nespávejte s jakýmkoli typem pojiva. Zatímco vazače a vazače gynekomastie vyrobené speciálně pro trans lidi jsou mnohem bezpečnější než obvazy ACE, přesto byste neměli spát. Nebudete moci cítit, jestli je to nepříjemné, nebo se to může pohybovat ve spánku a omezovat dýchání.
 • Nikdy se nesvazujte elastickým obvazem. Materiál se při dýchání stahuje a stlačuje hrudní koš. To může vést k zlomení žeber, poškození plic a dlouhodobému poškození hrudního koše. To vám může v budoucnu zabránit svazování nebo někdy podstoupit špičkovou operaci (odstranění prsou).
 • Nesvazujte déle než 8 hodin a nepokoušejte se poprvé vázat 8 hodin. Začněte s několika hodinami a dopracujte se k tomu.
 • Při hledání pojiva online je moudré nekupovat takové, které je prodáváno u lesbiček, protože ty jsou určeny pro více estetický než praktický účel a mohou způsobit více škody než užitku. Také nákup pojiv mimo eBay může být extrémně nebezpečný, protože tyto pořadače mohou být podřadné a mohly by způsobit poškození stejné jako druh uváděný na trh jako lesbičky.
 • Většina lidí zjistí, že vazba při pravidelném provádění snižuje hustotu jejich prsní tkáně, což vede k menším a prověšeným prsům. Pokud přecházíte, zvažte hledání bezpečnějších dlouhodobých řešení konzultací se zdravotníkem nebo mentorem LGBTQ+. Dokonce i každodenní nošení pojiva po dobu nejvýše několika měsíců může trvale změnit tvar prsou.
 • Zatímco nejbezpečnější způsoby vázání jsou s profesionálním pořadačem nebo se sportovními podprsenkami, všechny způsoby vázání mohou být nebezpečné, pokud je uděláte špatně. Vždy poslouchejte své tělo: Pokud vás něco bolí, svlékněte se co nejdříve.
 • Při vázání netlačte prsa dolů. Vypadáte lichotivěji, ale může to negativně ovlivnit špičkovou chirurgii.
 • Většina pojiv prodávaných na Amazonu za méně než 20 dolarů a zaměřených na lesbičky je velmi nebezpečná. Mohou být velmi malé, omezovat dýchání a mohou mít za následek velmi vážné zdravotní problémy.
 • Přestože žádný konkrétní výzkum nespojil vazbu s rakovinou prsu, vazba na hrudi může vytvářet hrudky, které, i když jsou ze své podstaty benigní, mohou vést k nákladným, nepohodlným a nakonec zbytečným zdravotním problémům.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

V úterý Serena Williamsová ve velkém stylu překonala světovou dvojku Simonu Halepovou, aby si rezervovala místo v posledních čtyřech Australian Open. Nyní bude čelit světové č.

Sumit Nagal je indický tenista. Je zařazen na 160. místě na světě a je druhým nejvýše umístěným Indem v tenisu dvouhry mužů za Prajneshem Gunneswaranem.

Čištění jemných tkanin může být únavné, zvláště pokud je nelze prát v pračce. Čištění různých položek na plátně je však poměrně snadné a často vyžaduje pouze vodu, jemný prací prostředek a některé ...

Purdue a Michigan vypadají, že se odrazí od ztrát, když se setkají ve čtvrtek v Ann Arboru. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak omezit otoky po rhinoplastice. Po jakékoli operaci se otoku nevyhnete a rinoplastika není výjimkou. Rhinoplastika, což je operace, která mění tvar nosu, je pro každého člověka odlišná. Tato operace je obvykle ...

Murray je vůbec první britskou světovou jedničkou na konci roku.