Dana Mathewson, nejlepší americká tenistka na vozíku, je připravena na účast na US Open

„Každý, kdo vyjde ven a uvidí mě nebo kohokoli jiného v divizi vozíčkářů hrát, uvidí, že to není ‚tenis na vozíku‘,“ říká světová osmička. „Je to tenis. Jen shodou okolností hrajeme na vozíku.“SLEDUJTE: ATP & WTA by se mohly sloučit do jednoho turné | Přestávka

Jako jedna z nejlepších Američanek na US Open je Dana Mathewson jednou zaneprázdněnou ženou.Mezi plánováním svatby – ona zasnoubil se těsně před loňským vysněným během ve Wimbledonu – a získala doktorát z audiologie na University College of London sbírá světová osmička vítězství také na tenisovém kurtu. A během toho boří stigma a proráží skleněné stropy, když se zaměřuje na tenis na invalidním vozíku prostřednictvím strategických partnerství se značkou, včetně nové dohody o podpoře s Maestro Dobel Tequila.„Každý, kdo přijde a uvidí hrát mě nebo kohokoli jiného v divizi vozíčkářů, uvidí, že to není ‚tenis na vozíku‘,“ říká. 'Je to tenis. Jen shodou okolností hrajeme na invalidním vozíku.'

Přečtěte si více jako tenis.com dostihl Mathewsona – tedy Dr. Mathewsona – před US Open:Vítejte v New Yorku! Když začíná soutěž vozíčkářů US Open, jak jste trávil prvních pár dní ve městě?MAHEWSON: Myslím, že prvních pár dní je vždycky tak trochu legrace. Určitě jsou o něco méně stresující, jen proto, že ještě nevím, za koho hraju, poznám, že mám tréninkové dny, můžu se nějak zabydlet, můžu přijít dělat akce a aktivace... takže je to super zábava.

Ale ano, je tu určitý pocit naléhavosti začít hrát. Od zítřka začneme cvičit na zemi. Tohle je vlastně moje oblíbená část turnaje, zrovna když se zorientujete... Doslova klid před bouří.Co rád děláš, když jsi v New Yorku? Jak dělá doktorka Dana Mathewson NYC?MAHEWSON: Sakra, upřímně, čím jsem starší, jsem tak nudná! Vrátím se, objednám si jídlo a koukám na tenis. Ale ne, miluji New York. Je to velmi odlišné od toho, kde jsem vyrůstal na předměstí San Diega. Takže jako když jsem poprvé viděl Times Square, když jsem šel na show na Broadwayi – nebo jako, je tu doslova jakýkoli typ jídla, které byste si kdy mohli přát v kteroukoli denní dobu.

Myslím, že to je asi moje oblíbená věc, jídlo tady. Tady jsou sushi restaurace? Úžasný. A abych byl upřímný, moc se mi líbí vaše dim sum. Jsem napůl Číňan a získalo to můj souhlas!

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Danou Mathewson (@dana.mathewson)

Jak vypadá vaše příprava, když vstupujete do této části sezóny, a mění se to, když se připravujete na grandslam?

MAHEWSON: Určitě máte trochu jiné zaměření, když jdete do Slamu. Čtyři slamy samozřejmě znamenají nejvíc, takže do svých tréninků vkládáte trochu extra úsilí, trochu extra přípravu, pokud jde o vaše mentální věci.

Myslím, že být Američanem, který soutěží na US Open, je tam trochu větší tlak. Takže si myslím, že jsem dal mnohem více práce na svých mentálních schopnostech a snažil jsem se, aby to bylo jako na jakémkoli jiném turnaji a ne jako US Open . Vše je při starém, jen je to trochu vyšisované.

Loni jste se zapsala do historie, když jste se stala první Američankou, která vyhrála Grand Slam v tenise na vozíku ve Wimbledonu, spojila se s Yui Kamiji a ve finále porazila Diede de Grootovou a Aniek van Kootovou. Vraťte mě do toho úžasného týdne – který začal tím, že jste se zasnoubili, a skončil tím, že jste se stali hlavním šampiónem.

MAHEWSON: Byl to úžasný týden. S mým snoubencem jsme mluvili o zasnoubení, ale nevěděl jsem, kdy k tomu dojde. A tak mi navrhl v sobotu před Wimbledonem a myslím, že jsem to finále hrál v neděli. Takže to bylo doslova jen týden od sebe!

silové podání tenis

Nemyslel jsem si, že se do toho zápasu dostanu. Tak trochu jsem doufal, že odehraju dobrý zápas. A pak, když skóre začalo jít tak, jak bylo, řekli jste si: Ach můj bože, dnes možná dostanu velkou trofej. A začnete trochu panikařit, pak se víc vzrušíte.

Upřímně, bylo to něco jako mimotělní zážitek. Je to něco, na co budu navždy tak hrdý, ale jo – pořád nemůžu uvěřit, že to bylo všechno během osmi dnů!

  Mathewsonová (vpravo) se zapsala do historie jako první Američanka, která vyhrála Grand Slam v tenise na vozíku ve Wimbledonu 2022 s Yui Kamiji.

Mathewsonová (vpravo) se zapsala do historie jako první Američanka, která vyhrála Grand Slam v tenise na vozíku ve Wimbledonu 2022 s Yui Kamiji.

Vyhrát grandslam a dokončit doktorát jsou dva neuvěřitelné úspěchy. Jako někdo, kdo udělal obojí, kam patří ve vaší mysli?

MAHEWSON: Ach bože, já nevím! Mám pocit, že bych původně chtěl získat doktorát, jen proto, že mi trvalo tak dlouho, než jsem to udělal. Ne, že bych hodiny a hodiny netrénoval, abych získal titul ve Wimbledonu.

jak sušit šidítko bez tenisových míčků

Oba pro mě tolik znamenají. Ale myslím si, že je to jako jablka a pomeranče, protože svou akademickou a sportovní stránku považuji za dvě různé části sebe sama. Takže jsem o tom upřímně ani nepřemýšlel, dokud jste se mě nezeptali... Je to skvělá otázka! Je to jako když se zeptáte rodičů, které dítě je jejich oblíbené – oba jsou pro mě stejně důležití.

Vidíte tedy, že se po své tenisové kariéře vydáte do oboru audiologie?

MAHEWSON: Upřímně řečeno, možná jsem všechnu tu práci udělal za nic! Vlastně jsem zvažoval, že bych možná chtěl zůstat u tenisu, ale u korporátní stránky tenisu. Myslím, že to je pro mě teď opravdu atraktivní. Jako hráč opravdu tolik rozumíte tenisovému světu – ale v tenisovém světě je toho tolik, co stále nevím, a opravdu mě to zajímá. Mluvil jsem s různými lidmi, kteří se podílejí na významných akcích a marketingu, a jen se snažím dozvědět o všech jeho různých směrech. Zajímá mě to jako kariéra.

Doktorát ale budu mít pro každý případ vždycky vzadu v kapse.

  Mathewson (vpravo) přichází do soutěže vozíčkářů US Open jako nejlépe hodnocená Američanka ve dvouhře a čtyřhře.

Mathewsonová (vpravo) přichází do soutěže vozíčkářů US Open jako nejlépe hodnocená Američanka ve dvouhře a čtyřhře.

Když to vrátíme do současnosti, jste první tenista na vozíku, kterého sponzoruje Maestro Dobel Tequila. Jak výjimečné je pro vás toto partnerství?

MAHEWSON: Oh, je super vzrušující být partnerem s Maestro Dobel Tequilou. Je to také první oficiální tequila z US Open, což je opravdu vzrušující... dostat se do přízemí se značkou, která je tak vlivná jako oni.

Myslím, že je úžasné, že se rozhodli mít hráče na vozíku jako součást svého seznamu, abych mohl pomoci předvést tenis na vozíku a také předvést jejich značku. Udělat to na jejich prvním ročníku na US Open je opravdu vzrušující.

Byla jsi vždycky tequila holka? A pokud ano, jaký je váš oblíbený způsob pití?

MAHEWSON: No, vyrostl jsem v San Diegu, takže margarity byly jako můj první způsob, jak si vychutnat tequilu. Ale teď, když jsem udělal a vyzkoušel Ace Paloma, myslím, že tento způsob je můj nový oblíbený!

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Danou Mathewson (@dana.mathewson)

A nakonec jste zmínil, jak úžasné je být na seznamu Dobel, který zahrnuje nastupující světovou jedničku Arynu Sabalenkovou a nejlepšího Američana Taylora Fritze. Co to znamená pro tento sport, když vidíme, že tyto druhy příležitostí k podpoře přicházejí pro stále více hráčů na vozíku?

MAHEWSON: Je to obrovské... Upřímně si myslím, že Spojené státy jsou jedním z nejlepších míst pro život, fyzicky, pokud máte nějaké postižení. Ale co se týče emocí nebo kulturního přijetí fyzického postižení nebo dokonce mentálního postižení, není to nejlepší místo.

Myslím, že jsme trochu pozadu, pokud jde o podporu sportovců, jako jsem já, zvláště na velkém pódiu, jako je Dobel se mnou, takže si myslím, že je to obrovské. Myslím, že je to přelomové. A myslím, že to udává tón pro ostatní značky, aby nejen ‚přijímaly‘ sportovce, jako jsem já, ale aby oslavovaly sportovce, jako jsem já.

Existuje mnoho mylných představ, že jen proto, že používáte invalidní vozík, nejste sportovní, nejste silní nebo že vaše úroveň atletiky je automaticky nižší než u někoho, kdo hraje tenis na nohou. Každý, kdo přijde a uvidí hrát mě nebo kohokoli jiného v divizi vozíčkářů, uvidí, že to není tenis na vozíku. je to tenis. Prostě si hrajeme na vozíku.

Myslím, že je opravdu úžasné, že značka jako Maestro Dobel to chce předvést nejen na US Open, ale i celému světu. A že s tím mohu pomoci, je tak vzrušující.

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak sledovat The Outsider online bez kabelu.

Jak uchovávat eukalyptus. Eukalyptus je vydatná, voňavá rostlina, která se často uchovává pro použití v květinových úpravách, věncích a ozdobách. Po shromáždění větví eukalyptu, které chcete zachovat, vložte je do směsi ...

Michiganský fotbal v sobotu otevírá sezónu proti Minnesotě. Pokud nemáte kabel, můžete zdarma sledovat přímý přenos ze hry.

ATP Challengers: Somdev, Amritraj vypadli v prvním kole

Seznam obsahuje některé z největších osobností tohoto sportu. .