Jak Buddy Páskovat Zraněný Prst

Buddy tejpování je užitečná a „low-tech“ metoda k léčbě vyvrtnutí, vykloubení a zlomenin prstů na rukou a nohou. Obvykle to dělají zdravotníci, jako jsou sportovní lékaři, fyzioterapeuti, pediatři a chiropraktici, ale lze se to snadno naučit i doma. Pokud je tejpování provedeno správně, poskytuje podporu, ochranu a pomáhá vyrovnat zapojené klouby. S tejpováním kamaráda jsou však někdy spojeny komplikace, jako je zhoršené zásobování krví, infekce a ztráta pohybu kloubů.

dívčí tenisové rakety

Část 1 ze 2: Buddy Taping Your Zraněný prst na noze

 1. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 1

  1 Zjistěte, který prst na noze je zraněn. Prsty na nohou jsou velmi náchylné ke zranění a dokonce se lámou, když jsou vystaveny tupým traumatům, jako je např. Přiškrcení o nábytek nebo kopání sportovního vybavení kolem. Ve většině případů je zřejmé, který prst na noze je zraněný, ale někdy je třeba důkladně prozkoumat prsty na nohou, abyste lépe porozuměli zranění. Příznaky mírných až středně těžkých poranění zahrnují zarudnutí, otok, zánět, lokalizovanou bolest, podlitiny, snížený pohyb a možná určitý stupeň křivosti, pokud je prst vykloubený nebo zlomený. Nejmenší prst (5.) a palec na noze (1.) jsou zraněny a zlomeny častěji než ostatní prsty na nohou.
  • Nahrávání Buddyho lze použít na většinu poranění prstů, dokonce i na stres nebo zlomeniny vlasů, i když vážnější zlomeniny obvykle vyžadují odlévání nebo operaci.
  • Okamžitě navštivte svého lékaře, pokud váš prst směřuje špatným směrem, je extrémně bolestivý nebo otok, až znecitliví.
  • Drobné zlomeniny vlasů, kostní třísky, pohmožděniny (pohmožděniny) a podvrtnutí kloubů nejsou považovány za vážné problémy, ale silně rozdrcené prsty na nohou (rozcuchané a krvácející) nebo zlomeniny posunutých sloučenin (krvácení s kostí trčící z kůže) vyžadují okamžitý lékařský zásah, zejména pokud je zapojen palec na noze.


 2. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 2

  2 Rozhodněte, které prsty se mají páskovat. Jakmile zjistíte, který prst na noze je zraněný, musíte se rozhodnout, ke kterému prstu ho přilepíte. Obecně se snažte páskovat prsty na noze, které jsou si blízké délkou a tloušťkou - pokud je váš druhý prst zraněn, je jednodušší jej kvůli podobnosti velikosti přilepit na třetí prst než na váš velký (první) prst. Kromě toho je váš palec na noze potřebný k tomu, abyste si „vykračovali“ pokaždé, když uděláte krok, takže to není dobrá volba pro nahrávání kamarádů. Kromě toho se ujistěte, že 'kámošův' prst na noze není zraněn, protože lepení dvou zraněných prstů k sobě může vše ještě zhoršit. V takových situacích může být lepší nápad vrhnout nebo nosit kompresní botu.
  • Pokud je váš čtvrtý prst poraněný, přilepte jej na třetí prst místo na pátý, protože mají stejnou velikost a délku.
  • Pokud máte cukrovku nebo onemocnění periferních tepen, nelepte si kámo na zraněný prst, protože jakékoli snížení krevního oběhu z příliš těsného páskování výrazně zvyšuje riziko nekrózy (odumření tkáně).
 3. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 3

  3 Volně přilepte prsty k sobě. Jakmile se rozhodnete, které dva prsty k sobě přilepíte, popadněte lékařskou nebo chirurgickou pásku a zraněnou špičku volně přilepte na nezraněnou, možná pro maximální stabilitu použijte vzor z osmičky. Dávejte pozor, abyste pásku nelepili příliš pevně, jinak vytvoříte další otoky a dokonce můžete přerušit krevní oběh zraněnému prstu. Zvažte vložení bavlněné gázy mezi prsty, abyste zabránili oděru kůže a/nebo puchýřům. Vaše riziko bakteriální infekce se výrazně zvyšuje s puchýři a oděrkami.
  • Nepoužívejte tolik pásky, aby se vám nevlezla noha do bot. Příliš mnoho pásky navíc podporuje přehřívání a pocení.
  • Mezi materiály používané k vázání prstů patří lékařská / chirurgická papírová páska, samolepicí fólie, elektrikářská páska, malé obaly na suchý zip a gumové obvazy.
  • Chcete -li poskytnout trochu více podpory, což je jistě prospěšné pro vykloubené prsty, můžete spolu s páskou použít dřevěnou nebo kovovou dlahu. U prstů na nohou fungují nanuky dobře, jen se ujistěte, že nejsou žádné ostré hrany nebo třísky, které by se mohly zarýt do kůže.
 4. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 4

  4 Po koupání vyměňte pásku. Pokud je váš prst zpočátku kamarádem přelepen vaším lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem, pravděpodobně použili voděodolnou pásku, takže je bezpečné se alespoň jednou osprchovat nebo koupat. Obecně však buďte připraveni po každém umytí přelepit prsty na nohou, abyste mohli zkontrolovat známky podráždění pokožky nebo infekce. Oděry, puchýře a mozoly zvyšují pravděpodobnost kožní infekce, proto si prsty před opětovným přelepením důkladně očistěte a osušte. Zvažte čištění prstů na ruce alkoholovými ubrousky, abyste je dezinfikovali.
  • Mezi příznaky kožní infekce patří místní otok, zarudnutí, pulzující bolest a výtok hnisu.
  • Váš zraněný prst na noze, v závislosti na závažnosti poranění, bude možná muset být polepen kamarádem po dobu až čtyř týdnů, aby se řádně uzdravil, takže se pravděpodobně stanete velmi zkušenými při opětovném nahrávání.
  • Pokud vás zraněný prst bolí po přelepení více, odstraňte pásku a začněte znovu, ale ujistěte se, že je páska nebo zábal trochu volnější.
  reklama

Část 2 ze 2: Pochopení možných komplikací

 1. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 5

  1 Hledejte známky nekrózy. Jak bylo uvedeno výše, nekróza je druh smrti tkáně v důsledku nedostatku krevního zásobení a kyslíku. Zraněný prst na noze, zejména dislokace nebo zlomenina, již může zahrnovat poškozené cévy, takže při páskování kamaráda musíte být obzvláště opatrní, abyste nepřerušili oběh prstů na nohou. Pokud to omylem uděláte, prsty na nohou pravděpodobně začnou pulzovat bolestivou bolestí a změní se na tmavě červenou, pak tmavě modrou. Většina tkání může přežít bez kyslíku několik hodin (maximálně), ale je nutné pečlivě sledovat prsty na nohou do půl hodiny od nahrávání, abyste se ujistili, že dostávají dostatek krve.
  • Lidé s diabetem mají mnohem menší pocit v prstech na nohou a chodidlech a mají tendenci mít špatný krevní oběh, proto by se měli vyvarovat kamarádům, kteří by si páskovali poranění prstů.
  • Pokud dojde k nekróze na prstech, je k jejich odstranění nutná amputační operace, aby se infekce nerozšířila do zbytku chodidla nebo nohy.
  • Pokud jste zaznamenali otevřenou zlomeninu, může vám lékař doporučit preventivní dvoutýdenní orální podávání antibiotik, aby se zabránilo bakteriální infekci.
 2. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 6

  2 Nelepte si vážně zlomenou špičku. Ačkoli většina zranění dobře reaguje na tejpování, některá jsou mimo jeho rozsah. Když jsou prsty na nohou rozdrceny a zcela roztříštěny (označovány jako rozdrcená zlomenina) nebo zlomeny tak, že kosti radikálně nesouosě vyčnívají přes kůži (nazývá se to otevřená zlomenina sloučeniny), pak není nápomocné žádné tejpování. Místo toho se musíte okamžitě dostat na pohotovostní oddělení pro lékařskou pomoc a pravděpodobně chirurgický zákrok.
  • Mezi běžné příznaky zlomeniny prstu patří: intenzivní ostrá bolest, otok, ztuhlost a obvykle okamžitá tvorba modřin v důsledku vnitřního krvácení. Chůze je obtížná a běh nebo skákání je téměř nemožné bez mučivé bolesti. Můžete také vidět, že váš prst směřuje jiným směrem než normálně.
  • Zlomené prsty na nohou mohou souviset se stavy, které oslabují kosti, jako je rakovina kostí, kostní infekce, osteoporóza nebo chronický diabetes.
  • Váš prst na noze nemusí vypadat posunutý, i když je zlomený. Jediným způsobem, jak zjistit, zda je váš prst zlomený nebo vyvrtnutý, je provedení rentgenu, takže pokud jste si poranili prst na noze, měli byste navštívit lékaře.
 3. Obrázek s názvem Buddy Tape an Poraněný prst na noze Krok 7

  3 Chraňte svůj prst před dalším poškozením. Jakmile je váš prst na noze zraněn, je ještě náchylnější k dalším škodám a problémům. Noste proto pohodlnou a ochrannou obuv při páskování prstů (kdekoli od dvou do 6 týdnů). Vyberte si přiléhavou a pohodlnou obuv, která má ve špičce dostatek místa pro uložení pásky/gázy a jakéhokoli souvisejícího otoku. Tvrdé podrážky, podpůrné a robustní boty jsou pravděpodobně nejvíce ochranné, proto se vyhněte žabkám a měkkým nazouvacím typům. Minimálně několik měsíců po úrazu se zcela vyhněte botám na podpatku, protože silně tlačí prsty na nohou a omezují průtok krve.
  • Podpůrné sandály s otevřenou špičkou lze použít, pokud je otok prstů na noze nadměrný, ale pamatujte, že neposkytují žádnou ochranu, proto je noste opatrně.
  • Pokud pracujete ve stavebnictví nebo jako hasič, policista nebo krajinář, zvažte nošení bot s ocelovou špičkou pro větší ochranu, dokud se váš prst zcela nezhojí.
  reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám páskovat, když se mi podvrtne druhý a třetí prst na noze? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Slepte dva prsty k sobě. Dávejte pozor na zarudnutí nebo změnu barvy po nahrání, protože to může být známkou toho, že jste pásku omotali příliš pevně a potřebujete začít znovu, tentokrát omotáte prsty trochu volněji.
 • Otázka Jak dlouho si mám nechat podlepit prst na noze? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expertní odpověď Pokud vaše bolest nezmizí za několik dní, vyhledal bych pozornost lékaře nebo podiatra.
 • Otázka Jak poznám, zda je můj prst zlomený nebo jen vyvrtnutý? Mark Co, DPM
  Podiatr Dr. Mark Co je pediatr, který provozuje vlastní soukromou praxi v San Francisku v Kalifornii. Dr. Co se specializuje na léčbu puchýřů, zarostlých nehtů na nohou, plísní na nohou, bradavic, plantární fasciitidy a dalších příčin bolesti nohou. Nabízí také vlastní ortotiku pro léčbu a prevenci problémů nohou a kotníků. Dr. Co absolvoval Master of Business Administration (MBA) na New York University a MA v elektrotechnice a informatice na Johns Hopkins University. Dr. Co také dokončil DPM na Kalifornské škole podiatrické medicíny a pobyt a stáž v Kaiser Permanente Medical Center, Santa Clara, Kalifornie. Dr. Co získal v San Francisku „Nejlepší 3 podiatry“ v letech 2018, 2019 a 2020. Dr. Co je také členem CPMA (American Podiatric Medical Association). Mark Co, DPM Podiatrist Expertní odpověď Jediný definitivní způsob, jak zjistit, zda je zlomený nebo vyvrtnutý, je provést rentgen, takže byste měli navštívit lékaře.

Populární Problémy

Scribblenauts je hra plná kreativity a imaginárních způsobů, jak porazit nebo dokončit úrovně. Využíváním tisíců možností je vždy co používat. Podívejte se na daný nápovědu: „Pomozte nevlastním bratrům stát se přáteli! Jejich...

Jak umýt hod. Praní špinavých přikrývek nesprávným způsobem by je mohlo zničit nebo omezit jejich používání, ale pokud je budete prát správným způsobem, budou čisté, čerstvé a použitelné delší dobu! Pokud je to možné, zkuste prát přikrývku samostatně ....

Nejlepší způsob, jak zlepšit kvalitu služeb ve vašem podnikání, je zahájit program školení zaměstnanců, který se zaměřuje na to, jak být skvělý v zákaznických službách. Nechte zkušené zaměstnance učit nové zaměstnance o hodnotách vašich služeb. Dejte svým zaměstnancům cíle a poznejte, kdy je splní.

Fazolové klíčky jsou běžnou přísadou v mnoha asijských kuchyních a často se používají do salátů nebo praženic. Nejběžnější pocházejí z fazolí mungo, které jsou komerčně naklíčeny za specifických podmínek světlo-tma. Vypadají jako bílé kořeny ...

Játra s restovanou cibulí jsou klasickým, vydatným pokrmem. Ačkoli jste v dětství možná neměli příliš rádi játra a cibuli, zkuste to znovu jako dospělí, abyste zjistili, zda vám nyní toto plnící jídlo chutná! Cibuli a játra nakrájejte nejprve na ...

Španěl uzamkl svého mladšího rivala v extrémně fyzické hře a nakonec se prosadil.