Jak postavit plot z jelena

Divoká zvěř může zahrádkářům způsobit problém ničením rostlin a stromů. A protože jeleni obvykle hledají potravu přes noc, lze tomu jen obtížně zabránit. I když můžete používejte mýdlo jako odstrašující prostředek na jeleny , účinnější preventivní metodou je vybudování jeleního plotu. To tvoří fyzickou bariéru, která brání jelenům ve vstupu do vaší zahrady a způsobení škod. Jelení ploty se naštěstí dají postavit celkem jednoduše.

Část 1 ze 3: Shromažďování správných materiálů

 1. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 1

  1 Najděte zranitelná místa náchylná k poškození jeleny. Jeleni mají tendenci procházet mezi soumrakem a úsvitem, takže není vždy možné vidět, co v zahradě způsobuje škody. Jeleni však za sebou často nechávají několik zřetelných znamení, včetně:
  • Poškození rostlin, ke kterému došlo přes noc, zejména na výhonky, poupata a listy.
  • Kůra stromů, která byla sežrána nebo poškozena jeleny, o něž tře parohy.


 2. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 2

  2 Vypočítejte lineární záběry měřením délky obvodu. K určení tohoto čísla použijte měřicí kolečko nebo svinovací metr. Nezapomeňte zohlednit vzdálenost, kterou urazí překážky, jako jsou stromy, živé ploty a budovy.
  • Prostor umístěte asi 3 až 5 stop (0,91 až 1,52 m) ven ze zranitelné oblasti.
 3. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 3

  3 Nejlepších výsledků dosáhnete zakoupením jeleního oplocení 1,77 palce x 1,96 palce. Největší ochranu vám poskytne oplocení otvory se síťovinou o rozměrech 1,77 x 1,96 palce (4,5 cm × 5,0 cm). Síť 1,75 x 2 palce (4,4 cm × 5,1 cm) však také funguje. Přidejte 10 procent navíc k vašemu konečnému měření, abyste zohlednili chyby. Chcete -li to provést, vynásobte konečné číslo 1,1. Pokud je například celková lineární stopáž 30 stop, potřebujete dostatečné oplocení na pokrytí 34 stop.
  • Vyhněte se pletivu o velikosti 0,75 x 1 palce (1,9 cm × 2,5 cm), které je určeno pro menší zvířata.
 4. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 4

  4 Kupte si 6 až 8 stop (1,8 až 2,4 m) sloupky vysokého jeleního plotu za 15 stop (4,6 m). Bíloocasí mají schopnost skákat téměř 2,4 metru vysoko, takže ploty musí být buď stejně vysoké, nebo šikmé směrem ven, aby se kompenzovaly.
  • Pokud je váš celkový lineární záběr (bez 10 procent navíc) 100 stop (30 m), vydělte toto číslo 15 a získejte počet příspěvků. V tomto případě potřebujete 7 (6,66 zaokrouhleno nahoru).
  • Vydejte se do domácího železářství a zakupte si sloupky z jeleního plotu.
  • Nakloňte plot směrem ven pod úhlem 45 stupňů u plotů vysokých méně než 2,4 metru.
 5. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 5

  5 Kupte si monofilní drát a vázací pásky o rozměru 8, aby váš plot zůstal napnutý. Ačkoli funguje rozchod 12 měřidel, nejspolehlivější je rozchod 8. Chcete-li určit množství monofilního drátu, které potřebujete, vynásobte své celkové lineární záběry číslem 2. Poté zakupte 7 až 8 samosvorných pásek na každý sloupek.
  • Ačkoli monofilní drát není nutný, je to pěkný doplněk, který udržuje váš plot napnutý a bezpečný.
 6. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 6

  6 Kupte si kůly na zem, abyste zajistili svůj plot k zemi. Celé lineární záběry vydělte 5, abyste určili počet sázek na dno, které potřebujete. Například 30 stop dlouhý plot vyžaduje 20 kůlů na zemi. Nepoužívejte celkové lineární záběry s přidáním 10 procent.
  • Nevynechávejte kůly na dně - brání jelenům dostat se pod plot.
  reklama

Část 2 ze 3: Vkládání příspěvků

 1. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 7

  1 Srovnejte své příspěvky po obvodu 15 stop (4,6 m) od sebe. Než vrazíte své sloupky do země, položte je naplocho na zem po celém obvodu. Každý sloupek by měl být ve stejné vzdálenosti - 15 stop (4,6 m) - daleko od sebe.
  • Pokud vám chybí příspěvky, vydělte své celkové lineární záběry opět 15 a znovu zkontrolujte, zda jste nakoupili dost.
 2. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 8

  2 Zasuňte své sloupky do země pomocí sloupkového ovladače. Ovladač po díře si můžete zakoupit v domácích obchodech s hardwarem. Každý sloupek držte svisle po obvodu. Nyní umístěte ovladač sloupku na horní část sloupku a uchopte jej za držadla. Použijte tolik síly, kolik můžete dolů, aby se sloupek zasunul do země. Asi 6 až 8 stop (1,8 až 2,4 m) každého sloupku by mělo být vystaveno nad zemí.
  • Ujistěte se, že každý sloupek je zaražen alespoň 1 stopu (0,30 m) do země.
 3. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 9

  3 Sjeďte sloupky do země pomocí kladiva nebo gumové paličky. Pokud nemáte ovladač sloupku, držte každý sloupek svisle přes obvod nedominantní rukou. Nyní položte stranu kladiva nebo paličky nahoru a zatloukejte ji dolů. Poté by mělo být nad zemí viditelných asi 1,8 až 2,4 m sloupků.
  • Ujistěte se, že vaše sloupky jsou nejméně 1 stopu (0,30 m) od země.
  reklama

Část 3 ze 3: Připevnění oplocení

 1. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 10

  1 Připojte plot ze spodní části prvního sloupku k vrcholu. Začněte tím, že svůj plot připevníte k horní části sloupku pomocí stahovacího pásku, ale zatím jej těsně nepřivažujte. Nyní proveďte totéž pro spodní část, ale pevně ji spojte.
  • Nezapomeňte ponechat asi 4 až 6 palců (10 až 15 cm) oplocení, aby se zohlednily kopce a poklesy, které se mohou při natažení zmenšovat.
  • Pokud máte nějaké další oplocení, sešijte jej v jedné rovině se zemí.
 2. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 11

  2 Upevněte svůj monofilní drát podél horní části plotu. Protáhněte monofilní drát horním hrotem - ponechejte 1 stopu (0,30 m) navíc, abyste jej přivázali ke sloupku - a utáhněte zip. Nakonec spojte přebytečnou kabeláž kolem sloupku.
  • Pokud jste nezakoupili monofilní kabeláž, tento krok přeskočte.
 3. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 12

  3 Pokračujte v připojování oplocení ke svým příspěvkům. Přesuňte se doprava nebo doleva po obvodu a vytáhněte oplocení a monofilní drát spolu s sebou. Oplocení vždy připevněte k horní a spodní části sloupků pomocí stahovacích pásků a dávejte pozor, abyste je natáhli rovně, aby jejich napětí bylo dostatečné, aby nezůstaly volně viset. Pomocí monofilního drátu udržujte horní část oplocení rovnou a bezpečnou.
  • Pokud má vaše oplocení „paměť“ a zachovává si zakřivený tvar, natáhněte jej o 3 až 4 stopy (0,91 až 1,22 m) a ohněte jej v opačném směru, než v jakém bylo navinuto.
 4. Obrázek s názvem Postavte plot z jelena Krok 13

  4 Připevněte plot k zemi pomocí spodních kolíků. Připojte zahnutý konec ke spodní části plotu - přes monofilní drát - a zalomený konec zatlučte do země kladivem nebo gumovou paličkou. Nezapomeňte připevnit každý spodní zemnící kolík asi 5 stop (1,5 m) od sebe.
  • Zalomený konec kůlu vždy zasuňte do země - zabráníte tak jeho uvolnění.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Měřicí kolečko nebo svinovací metr
 • Jelení oplocení
 • Pozemní kůly
 • Sloupky pro jelení plot
 • Monofilní drát
 • Kravaty na zip
 • Gumová palička
 • Řezačky drátu
 • Ovladač sloupku (volitelně)

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Caroline Wozniacki se v posledních čtyřech turnajích Australian Open utká s Elise Mertensovou a jejím cílem je napravit porážku Li Na v roce 2011.

Jak ušít puffové rukávy. Nafouknuté rukávy jsou rukávy košile, které jsou vytvořeny přidáním nabírání do vzoru rukávu podél ramenního švu (čepice) a/nebo pásku (lemu) za účelem vytvoření objemu a plnosti, nebo efektu nafouklého rukávu. Puff ...

Jste připraveni na dnešní finále Westworld? Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak to sledovat online.

16. sezóna seriálu The Bachelorette má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody v přímém přenosu online, pokud nemáte kabel.

Jak si vyrobit smoothie bez mixéru. Většina lidí sáhne po svých mixérech, když si chtějí udělat smoothie, ale nemusíte! Dokud zvolíte měkké, zralé ovoce, můžete je ručně rozmačkat a vmíchat své oblíbené smoothie ...

Prakash Amritraj podrobně hovořil o forhendu Novaka Djokoviče, o kterém se domnívá, že je Srbově nejvýraznější střelou. Amritraj také vyzdvihl obrovskou duševní sílu, kterou má světová jednička.