Je výběr Rogera Federera z Australian Open začátkem konce?

Roger Federer na Australian Open 2018

Roger Federer na Australian Open 2018

Roger Federer i jeho (miliony) fanoušků doufali, že se dočká svého dlouho očekávaného návratu na nadcházející Australian Open 2021. Ale poté, co byl Federer kvůli zranění kolena nucen sedět po většinu sezóny 2020, kondice Federera stále není na nule - což znamená, že jeho návrat bude muset ještě chvíli počkat.

V prohlášení pro Associated Press , manažer švýcarského hráče Tony Godsick potvrdil jeho nepřítomnost na prvním majoru roku. Ředitel turnaje Craig Tiley také učinil prohlášení a prohlásil, že Australian Open se bude těšit na Federerovu účast v roce 2022.

Ale teď, když je Roger Federer ve svých 40. letech, se musíte divit, jak realistické je Tileyho přání. Je to poprvé od roku 1998, kdy Federerovi bude chybět 'Happy Slam', a je těžké se na to nedívat jako na znamení.

legální podání stolního tenisu

Zranění Rogera Federera nemohlo přijít v horší čas

Roger Federer na Australian Open 2020

Roger Federer na Australian Open 2020

Před zraněním, které ho drželo mimo většinu sezóny 2020, byl Roger Federer v dobré formě. Rok 2019 zakončil jako třetí nejlepší hráč na světě, což je sezóna, ve které získal tituly v Dubaji, Miami, Halle a Basileji a zároveň skončil na druhém místě ve Wimbledonu a Indian Wells.

Federerova kondice a vytrvalost na grandslamech byly ale diskutabilní i před současnou situací kolena. Švýcaři vyhráli za poslední desetiletí jen čtyři Majory a v posledních letech začali čím dál tím dříve trpět porážkami.

Varovné signály poklesu Rogera Federera z vrcholu mužské hry jsou již nějakou dobu k vidění. Ale v posledních několika letech se objevily i fyzické starosti, které pravděpodobně nikdy nezmizí.

pažní loketní ortéza

Od začátku sezóny 2018 má Federer nějaký zdravotní problém na čtyřech z osmi Slamů, které hrál - Wimbledon 2018, US Open 2018, US Open 2019 a Australian Open 2020. Na zbývajících čtyřech Slamech alespoň semifinále při třech příležitostech (dokonce v jednom dosáhnout finále a v druhém vyhrát), ale pokud jste fanouškem Federera, pravděpodobně vám tyto poměry nepřijdou příliš uklidňující.

Roger Federer na Wimbledonu 2019

Roger Federer na Wimbledonu 2019

nejlepší nová tenisová raketa

Navíc, když se Roger Federer konečně vrátí v roce 2021, bude konkurence vyšší než kdy dříve. Rafael Nadal i Novak Djokovic jsou právě teď na vrcholu své hry a dokonce i takové osobnosti jako Dominic Thiem a Daniil Medvedev začínají razít svou autoritu mezi top 10.

Devětatřicetiletý hráč se již bude snažit vrátit do nejlepšího stavu, zatímco se bude vyrovnávat se zotavováním po zranění, což je nejlepší vysvětlení jeho neochoty hrát turnaj nejlepších pěti setů již v únoru. Ale návrat na plný úvazek na turné uprostřed pandemie přinese ještě větší potíže.

Roger Federer se bude muset přizpůsobit rehabilitaci a vrátit se do těsných rozvrhů, karanténních období a kontaktních bublin. Možná nejdůležitější je, že to všechno bude muset udělat, aniž by ho tenisové davy vztekle fandily - na status quo, na který si za posledních pár let zvykl.

Z realistického hlediska hraničícího s pesimistikou se zdá, že tyto komplikace znamenají pro švýcarského maestra začátek konce.

Může Roger Federer zopakovat své hrdinství z roku 2017?

Rafael Nadal (L) a Roger Federer na Australian Open 2017

Rafael Nadal (L) a Roger Federer na Australian Open 2017

Bylo by samozřejmě pošetilé úplně odepisovat šance Rogera Federera na úspěch v příštím roce. V roce 2017 se Švýcar vrátil na turné po delší době zranění, jen aby vytvořil jedno z nejdominantnějších období své kariéry.

Dvacetinásobný grandslamový šampion získal během šesti měsíců pět titulů, vyhrál Australian Open, 'Sunshine Double' v Indian Wells a Miami a tituly na trávníku v Halle a Wimbledonu. Nyní je o čtyři roky starší, než byl v roce 2017, ale historie sportu je plná vykořisťování šampionů, kteří vzdorovali věku i času.

nejstarší tenista, který se stal profesionálem

Motivace bude pro Rogera Federera v příštím roce také dost vysoká, protože bude bojovat o své místo v seznamu GOAT. Poté, co strávil více než deset let jako nejúspěšnější hráč v historii mužského tenisu, byly dvaatřicetileté dva největší rekordy - Slamové tituly a týdny na světové jedničce - v roce 2021 zaručeně zastíněny.

Poté, co Rafael Nadal vyrovnal svůj rekord 20 hlavních titulů na French Open v letošním roce, zdá se, že Novak Djokovic si také uzurpuje rekord švýcarského maestra na 310 týdnů strávených jako světová jednička. Srb pravděpodobně dosáhne tohoto úspěchu do 8. března , kromě některých neskutečných hrdinství od Nadala v Austrálii .

Bude chtít Federer sledovat z postranní čáry, jak jsou jeho záznamy přebírány jeden po druhém?

Roger Federer a poslední stisk

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer je bezesporu jedním z nejpopulárnějších a komerčně životaschopných sportovců na světě. Jeho popularita je taková, že navzdory tomu, že v roce 2020 chyběl 11 měsíců v akci, se přesto ukázal jako nejlépe vydělávající sportovec na světě a jako favorit fanoušků ATP již po 18. za sebou.

jak počítat tenisové výsledky

V povědomí veřejnosti se zdá, že Roger Federer je stále na vrcholu. To by ho mohlo povzbudit, aby našel další druhý nebo třetí vítr a dokončil svou kariéru na plné obrátky.

Po odstoupení z Australian Open by fanoušci pravděpodobně čekali na Federerův návrat ještě horlivěji než dříve. Zdá se, že švýcarský maestro určil jako prioritu Wimbledon a olympijské hry v Tokiu, ale pravděpodobně se vrátí na menší akci, jako je Dubaj nebo Miami.

Bez ohledu na to, jaká může být jeho motivace nebo očekávání fanoušků, bude devětatřicetiletý tenis v polovině pandemie po ročním zranění kolena obtížný. Jeho tělo to vzdává, jeho dva největší rivalové ovládají okruh a začínající hráči si dělají jméno; návrat za takových okolností může být příliš strmá hora na výstup, dokonce i pro Rogera Federera.

Švýcarům v něm možná ještě zbývá poslední stisk. Ale i když to má potenciál být největším úspěchem jeho slavné kariéry, s přibývajícími dny to vypadá stále nepravděpodobnější.

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete premiéru 11. série seriálu Naked and Afraid online bez kabelu sledovat online.

Jak zmenšit těžká stehna. V naší kultuře založené na image je snadné zapomenout, že každý má na svém těle něco, co se mu nelíbí a že důležitou součástí osobního štěstí je naučit se přijímat to, jak vypadáme. Tento...

Jak hrát Scavenger Hunt. Scavenger Hunt je poutavá hra, kterou hrají děti i dospělí. Uspořádejte hru předem vytvořením seznamu nalezených předmětů a vodítek, které pomohou hráčům položky najít. Chcete -li hru hrát, rozdělte ...

Zajímá vás, co znamená „dvojka“ v tenise? Vysvětlíme, co znamená dvojka, a poskytneme vám další zdroje, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět o bodování tenisu.

Jak zacházet s Collesovou zlomeninou. Collesova zlomenina je zlomenina části zápěstí nejblíže vaší ruce (distální část zápěstí). Jedná se o nejběžnější druh zlomeniny zápěstí, protože se obvykle vyskytuje při pádu na ...

Andy Murray se může objevit v Miami Masters, který začíná za několik dní.