Jak postavit modelové letiště

Budování modelového letiště je pro modeláře vzrušující výzvou. Můžete začít s obecným plánem a postupem času přidávat do modelu nové prvky a detaily. Začněte tím, že se rozhodnete pro svou základní strukturu, například jaké letiště chcete vytvořit a jaké měřítko budete používat. Vybudujte základnu a poté přidejte své přistávací dráhy, zástěry, terminály a další hlavní stavby. Dokončete to detaily, jako jsou znaky, listy a figurky.sledujte opuštění Neverland zdarma online

Část 1 ze 3: Vytvoření základní struktury

 1. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 1

  1 Vyberte si měřítko, které chcete pro své letiště. Rozhodněte se, kde si model ponecháte, až bude hotový, a místo, které máte k dispozici. Porovnejte velikosti pro běžné váhy pro modelování a najděte takovou, která bude odpovídat rozměrům prostoru, který máte. Hledejte modelovací váhy na webech fandů a nadšenců modelové železnice.
  • Nejběžnějšími měřítky pro fanoušky modelových letadel jsou 1/48 (1¾ ”nebo 31,8 mm) a 1/72 (1” nebo 25 mm).
 2. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 2

  2 Hledejte inspiraci na letištích v reálném světě. Studijní knihy, které ukazují plány a fotografie letišť po celém světě. Navštivte další modely na letištích a v dopravních muzeích. Podívejte se na letiště Knuffingen, které je modelem založeným na letišti v Hamburku. Mezi jeho funkce patří 15 000 figurek, 500 aut, 50 vlaků, 300 budov a 40 letadel.
  • Podívejte se na rozvržení letišť ve Velké Británii prostřednictvím NATS ( http://www.nats-uk.ead-it.com/public/index.php%3Foption=com_content&task=blogcategory&id=6&Itemid=13.html ) a v USA prostřednictvím Federal Aviation Administration ( https://www.faa.gov/airports/runway_safety/diagrams/ ).
 3. Obrázek s názvem Postav model letiště Krok 3

  3 Načrtněte návrh svého letiště. Naplánujte si, kam pojedou věci jako věž pro řízení letového provozu, budovy terminálů, letadla, kyvadlové autobusy a lidé. Zahrnujte parkoviště, zástěry, pojezdové dráhy a přistávací dráhy. Zvažte zahrnutí zařízení na tankování letadla a hangárů pro servis, údržbu a skladování letadel.
 4. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 4

  4 Vybudujte si základnu. Jako základ svého modelu vyberte karton, dřevo nebo plast. Upravte jej podle velikosti a podle návrhu, který jste načrtli pro letiště. Ujistěte se, že máte místo pro všechny struktury, přistávací dráhy, parkoviště, chodníky a pojezdové dráhy.
 5. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 5

  5 Lehce tužka ve vašem designu na základně. Použijte pravítko, abyste se ujistili, že na podložku vejdete vše podle své stupnice. Pokud nemáte dostatek místa na základně, kterou jste si vybrali, odstraňte struktury, přistávací dráhy nebo jiné položky. Případně rozřízněte větší základnu, aby se do ní vešlo vše, co jste plánovali postavit.
  • Jakmile načrtnete svůj návrh na základnu, položte jej na stůl, abyste mohli začít přidávat své struktury.
  reklama

Část 2 ze 3: Budování vašeho letiště

 1. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 6

  1 Postavte své budovy terminálů, hangáry a parkovací garáže. Použijte modelovací sady v měřítku, které jste si vybrali pro své letiště. Můžete také stavět tyto od nuly pomocí tuhé lepenky nebo balzového dřeva. Pokud vytváříte model od nuly, vytvořte alespoň jeden terminál a jeden hangár. Pokud stavíte svůj model na letišti v reálném světě, snažte se vytvořit stejný počet budov, jaké na tomto letišti najdete.
  • Postavte jednoduché, velké šedé budovy s dvojitými dveřmi, které jsou dostatečně velké na to, aby se do nich vešlo vaše letadlo.
  • Terminály mohou být jednoduché, dlouhé struktury s tryskami na straně terminálu směřující k drahám. Vytvořte dvě úrovně na straně obrácené k parkovišti s více dveřmi pro cestující.
  • Parkovací garáže mohou odpovídat skutečným parkovacím garážím s více úrovněmi parkovišť naskládaných v budově.
  • Umístěte terminály na základnu podle toho, kde je máte v návrhu.
 2. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 7

  2 Kolem budov terminálu natřete velké obdélníkové zástěry. Zástěry by měly být dlouhé obdélníky přiléhající k boční straně terminálu budov. Udělejte je dostatečně široké, aby pojaly letadla, která plánujete zaparkovat u terminálů. Pro každý terminál namalujte alespoň jednu zástěru. Na zástěry použijte černou nebo tmavě šedou barvu. Můžete také vystřihnout obdélníky z plakátové desky a slepit je a použít je jako zástěry.
  • Zástěry jsou stejné jako rampy.
 3. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 8

  3 Malování na pojezdové dráhy vedoucí ze zástěr na přistávací dráhy. Nechejte pojezdové dráhy vypadat jako široké silnice vedoucí ze zástěry na přistávací dráhu. Pro základní pojezdové dráhy použijte černou barvu. Přidejte plnou žlutou středovou čáru. Malovat na žluté šipky nebo krokve, které ukazují na přistávací dráhy.
  • Pro každou zástěru vytvořte jednu pojezdovou dráhu.
 4. Obrázek s názvem Build a Model Airport Krok 9

  4 Dráhy na základně natřete černou barvou. Navrhněte dráhu tak, aby vypadala jako široká silnice s plnou bílou čarou uprostřed. Dráhy vedou z pojezdových drah do bodu, kde letadlo přistává nebo odlétá. Vyznačte přistávací plochy osmi bílými pruhy. Přidejte bílé krokve k označení směru přistávacích drah. Letadla startují poblíž krokví.
  • Pokud navrhujete vlastní letiště, vytvořte alespoň jednu přistávací dráhu. Pokud stavíte svůj model na skutečném letišti, vytvořte stejný počet přistávacích a přistávacích drah, jaké najdete na tomto letišti.
  • Očíslete dráhy pomocí bloku, geometrického písma používaného pro označovače drah. Příklady tohoto písma můžete vidět na https://www.tc.gc.ca/eng/civilaviation/regserv/cars/part3-standards-325-325-160.htm .
 5. Obrázek s názvem Postav model letiště Krok 10

  5 Stavět některé modely letadel. Pořiďte si nějaké modelové sady letadel v měřítku, které jste si vybrali pro své modelové letiště. Sestavte letadla. V případě potřeby je uhlaďte brusným papírem. Dále je namalujte, aby odpovídaly typům leteckých společností, které jste si vybrali pro své letiště. Pro autenticitu přidejte nálepky. Položte letadla na zástěry, pojezdové dráhy a přistávací dráhy. reklama

Část 3 ze 3: Přidání podrobností

 1. Obrázek s názvem Postavte model letiště Krok 11

  1 Položte kousky trávy mletou pěnou. Koupit trochu mleté ​​pěny v hobby obchodě. Pěnu natřete zelenou barvou a nechte zaschnout. Na základnu, kde chcete trávu, naneste trochu bílého lepidla. Rozdrobte trochu mleté ​​pěny a rozetřete drobky na lepidlo.
  • Pokud nechcete pěnu rozdrtit, nejprve položte pěnu a poté ji lehce nastříkejte bílým lepidlem.
  • Pokud budete pěnu drobit, natřete také desku pod travnatými částmi zeleně, než přidáte pěnu, aby byla tráva živější.
 2. Obrázek s názvem Build a Model Airport Step 12

  2 Přidejte keře s lišejníkem. Získejte nějaké lišejníky ze skutečných stromů nebo si je kupte v hobby obchodě. Přilepte nějaké trsy lišejníků kolem travnatých ploch jako keře. Zlomte párátka na polovinu a použijte je jako základ pro keře. Nasuňte lišejník na párátka a přilepte spodní část párátka k základně.
  • Zakryjte vršky malých větviček pokrytých lišejníkem a přilepte větvičky na základnu pro stromy.
 3. Obrázek s názvem Build a Model Airport Step 13

  3 Udělejte znamení pomocí párátka a papíru. Rozhodněte se o typech znamení, která byste chtěli mít. Vystřihněte malé kousky bílého papíru ve tvaru požadovaných znaků. Vybarvěte papír fixy, barevnými tužkami nebo barvou. Text značek napiš trvalou značkou. Přilepte papír na párátka a spodní část párátků přilepte na základnu, kde chcete značky.
  • Vytvořte značky zastavení, značky parkování a značky označující umístění odbavovacích ploch a přistávacích ploch na přistávacích drahách.
  • Přidejte ke svým budovám jména nebo jiná označení. Napište je od ruky nebo použijte šablonu s barvou nebo fixou.
 4. Obrázek s názvem Build a Model Airport Step 14

  4 Zahrňte lidi a další dokončovací práce. Kupujte figurky v řemeslných obchodech, modelových obchodech nebo obchodech, které prodávají miniatury. Zkuste je dostat v měřítku, které jste si vybrali pro své letiště. Hledejte figurky oblečené jako piloti a letušky, lidi v kombinéze pro práci na zástěrách a kolem hangárů. Nezapomínejte na rodiny a další figurky jako cestující a veřejnost. Nalepte figurky po letišti na příslušných místech.
  • Najděte miniaturní auta, tankery, hasičské vozy, kyvadlové autobusy a další vozidla, která patří na letiště. Pořiďte si je ve svém měřítku a rozmístěte je po letišti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Příklady modelových letišť Model Knuffington Airport v německém Hamburku je skvělým příkladem. Články o tom můžete najít online z The Guardian a dalších zdrojů. Všechny obsahují užitečné fotografie. Některá letiště mají také ukázky modelů, které můžete prozkoumat.
 • Otázka Jakou velikost byste navrhli Nejoblíbenější velikost je 1/72. Toto je historicky standard pro modelové letouny a stále se používá nejčastěji.
 • Otázka Kolik peněz mám očekávat na výstavbu modelového letiště? Záleží na rozsahu vašeho letiště a na tom, jak realistické chcete, aby vaše letiště bylo. Větší modely letadel bývají dražší, a také pokud chcete, aby byly realistické, museli byste si koupit více věcí, které mají skutečná letiště, jako je falešná tráva, hangáry, terminály atd. V průměru by modelové letiště přišlo celkem asi 275 dolarů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Kei Nishikori nedávno hovořil o návratu Rogera Federera na turné po ročním propuštění.Novak Djokovic nastínil svůj turnajový plán na několik příštích týdnů na turné ATP. Osmnáctinásobný grandslamový šampion se vrátí do akce na Miami Masters, který začíná 24. března.Jak otestovat svoji sílu. Zjistit, jak jste silní, je skvělý způsob, jak si stanovit fitness cíle. Může to být také zábavný způsob, jak zjistit, který z vašich přátel je nejsilnější! Existuje celá řada způsobů, jak určit ...

Dědeček Novaka Djokoviče Zdenko Zagar hovořil o dietě a zdraví světové jedničky, ale domnívá se, že je příliš hubený. Zdenko Zagar také prozradil, že je silným kritikem Novaka Djokoviče.Odporové pásy jsou lehké a všestranné cvičební pomůcky, které můžete použít k procvičení jakékoli části těla. Když si chcete vypracovat paže, bicepsové kudrlinky s odporovým pásem jsou skvělé pro ...Mnoho manželských párů zápasí s nedostatkem sexu nebo problémy v ložnici. Ve skutečnosti se odhaduje, že jeden ze tří párů má mezeru v sexuální touze. Https://www.psychologytoday.com/blog/divorce-busting/201001/11-tips-the-spouse-lowe ...