Jak postavit lososový žebřík

Lososový žebřík je vyčerpávající lezecká překážka. Abyste to překonali, musíte vystoupat na vrchol dvojice svislých sloupků vyskočením volně se pohybující lišty o jednu příčku výš. Struktura je navržena tak, aby posunula vaši výbušnou sílu, sílu horní části těla, koordinaci ruka-oko a vytrvalost na hranici možností. Naštěstí stavba domácí verze překážky není tak náročná, jako její skutečné dokončení. Ve skutečnosti je to tak jednoduché, jako připevnit několik šikmých příček ke dvěma robustním podpěrným sloupkům a zasadit je do země. S lososovým žebříkem na vlastním dvorku budete moci pozvednout svůj tréninkový režim na další úroveň.

Část 1 ze 3: Instalace sloupků

 1. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 1

  1 Shromážděte své materiály. Lososový žebřík má 2 hlavní součásti - 2 dřevěné sloupky a řadu šikmých příček, které použijete k zachycení a stabilizaci tyče. U tohoto projektu bude jako svislé podpěry sloužit pár robustních sloupků 4 × 4 o rozměrech 12’-15 ‘(3,7–4,6 m), s 2 × 6 v horní části pro připojení rámu. Samotné příčky budou vyrobeny z pily 2x4 na odpovídající velikost a tvar.
  • V závislosti na rozestupu mezi příčkami mohou být místo jednoho 2x7 stop 12,7 cm (2,4 metru) dlouhé 2 × 4 dlouhé 2 × 4.
  • Používejte pouze vysoce kvalitní řezané dřevo. Protože je vyroben tak, aby vydržel vyšší zátěž, můžete si být jisti, že vydrží hodiny a hodiny intenzivního tréninku.
  • Kromě surového řeziva budete potřebovat také kladivo nebo elektrickou vrtačku, 3 “(7,6 cm) hřebíky nebo šrouby do těžkého dřeva, ruční pilu, pytel rychleschnoucího betonu a svinovací metr.


 2. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 2

  2 Vykopejte otvory a nastavte podpůrné nosníky. Pomocí rýpadla po díře rychle ručně vyčistěte půdu a zajistěte, aby byly otvory rovnoměrné. Každý otvor by měl být přibližně 1,2 metru hluboký a 1 stopu (0,30 m) napříč. Rozestupujte je zhruba 42 m (1 m) od sebe, abyste mezi sloupky nechali pohodlnou vzdálenost k manévrování.
  • Plochá, stabilní část země s dostatkem prostoru pro pohyb bude tím nejlepším místem pro váš lososový žebřík.
  • Je také dobré umístit lososový žebřík tam, kde můžete připojit další podpěry. To může znamenat opření o strom nebo přidání dalších podpěr nahoře.
  • Délka sloupků 4x4 bude odpovídat celkové výšce překážky. U standardního žebříku 11'-12 '(3,4-3,7 m) budete muset své sloupky seříznout na 15'-17' (4,6-5 m).
 3. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 3

  3 Vložte sloupky do otvorů. Zasuňte konec prvního sloupku do jednoho z právě vytvořených otvorů a opatrně jej postavte vzpřímeně. Potom proveďte totéž s druhým příspěvkem. Jakmile nastavíte podpěry, znovu zkontrolujte, zda jsou rovné a rohy a plochy jsou dokonale zarovnané.
  • Najměte jednoho nebo - ještě lépe - několik asistentů, kteří vám pomohou umístit a udržet těžké 4x4.
  • Použijte úroveň, abyste se ujistili, že sloupky sedí rovnoměrně, a natáhněte samostatnou desku přes dva sloupky, abyste vyzkoušeli, zda sedí v jedné rovině.
  • Pokud žijete v oblasti se spoustou srážek, zvažte před nastavením sloupků na podporu odvodnění do otvorů přidat asi 7,6 cm štěrku, písku nebo kameniva. Udržování dřeva v suchu zabrání jeho hnilobě nebo štěpení v průběhu času.
 4. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 4

  4 Nalijte beton, aby se sloupky stabilizovaly. Zatímco pomocník drží každý sloupek stabilně, protřepejte do každého otvoru polovinu pytle s betonem. Smíchejte na konzistenci podobnou těstu na koláč postupně přidáním vody. Ujistěte se, že je beton rovnoměrně rozložen kolem podpěr ve spodní části otvorů. Nastavit by se mělo začít během 15–20 minut, podle počasí.
  • Zvažte nastavení sloupků na jeden den, poté se vraťte k dokončení stavby, aby měl beton dostatek času na zaschnutí.
  • Vyvarujte se kladení váhy na lososový žebřík, dokud beton zcela neztvrdne.
  • Plán lososového žebříku najdete zde: http://www.ninjawarriorblueprints.com/salmon-ladder-plans/ .
  reklama

Část 2 ze 3: Sestavení rámu

 1. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 5

  1 Než umístíte sloupky do otvorů, sestavte žebřík. To usnadní stavbu. Poté, co připojíte všechny sloupky a zasunete žebřík do otvoru, budete muset změřit horní a spodní část žebříku, abyste se ujistili, že jsou rovnoměrně rozmístěny. Poté stmelte žebřík.
 2. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík, krok 6

  2 Pro připojení sloupků použijte 2x6. Řezejte desku na 45-46 “(1,1–1,2 m), aby měla správnou délku k překlenutí mezery mezi svislými podpěrami a dokončení rámu, který je široký 42 m (1 m). Konce 2x6 zarovnejte s vnějšími okraji sloupků a na obou koncích je přibijte nebo přišroubujte. Tento kus bude sloužit jako horní část rámu.
  • Při připevňování horního dílu a jednotlivých příček budete muset stát na žebříku nebo schůdku.
  • Nákup předřezaného řeziva vám ušetří čas, pokud vám nevadí trochu připlatit. Tímto způsobem budete muset jednotlivé kousky poskládat, jakmile je dostanete domů.
 3. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík Krok 7

  3 Označte příspěvky, kam budou směřovat příčky. O vašem výchozím bodě na lososovém žebříku rozhodne především vaše jedinečná postava. Chcete, aby byl dostatečně nízký, aby mohl bezpečně a pohodlně stoupat, ale ne tak nízko, abyste byli nuceni se sklonit nebo přikrčit, abyste se dostali na místo. Jakmile se rozhodnete pro optimální umístění pro první sadu příček, umístěte každou další sadu od sebe 12 '(30 cm).
  • Dobrým způsobem, jak určit, kam umístit nejnižší příčky, je dosáhnout jednou rukou nahoru po rámu (aniž byste se příliš natahovali) a nakreslit čáru na stranu sloupku.
  • Změřte a označte každou sadu samostatně a pomocí ploché desky nebo rovného okraje zajistěte, aby byly rovnoměrně zarovnány.
  • Rozteč příček 12 ”(30 cm) je oficiálním standardem používaným pro kurz American Ninja Warrior, ale ten váš může být více či méně, jak uznáte za vhodné.
  • Pro začátečníky může být při učení lososového žebříku nápomocná rozteč příček 6 '(15 cm).
 4. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík, krok 8

  4 Odřízněte příčky na odpovídající velikost a tvar. Počínaje jedním koncem 2x4 nakreslete čáru pod úhlem 30–35 stupňů každých 30 cm. Viděli jste desku podle těchto linií, abyste vytvořili jednotlivé příčky žebříku. Mějte na paměti, že budete potřebovat sudý počet příček, jednu pro každou stranu.
  • Pokud rozestupujete své příčky na 6 '(15 cm), pak budete muset nakreslit čáry každých 6' (15 cm) namísto 12 '(30 cm). Měli byste je stále kreslit pod úhlem 30-35 stupňů.
  • K výrobě celé sady příček budete možná potřebovat další řezivo, podle toho, jak vysoko chcete překážku mít.
 5. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík, krok 9

  5 Připevněte příčky ke sloupkům. Umístěte příčky nad značky, které jste vytvořili dříve, a zarovnejte jeden ze šikmých konců se zadní stranou vnitřního okraje rámu. Poté upevněte příčky hřebíky nebo je přišroubujte. Namontujte 2 protilehlé příčky najednou, místo abyste pracovali přímo ve sloupcích, abyste mohli kontrolovat jejich umístění za pochodu.
  • Použijte několik hřebíků nebo šroubů, abyste se ujistili, že jsou příčky bezpečné.
  • Jakmile jsou připevněny, každá příčka bude mít sklon 30–35 stupňů, což je ideální pro zachycení tyče při práci po žebříku.
  reklama

Část 3 ze 3: Přidání dalších funkcí

 1. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík krok 10

  1 Najděte si vhodnou tyč pro šplhání po příčkách. Délka pozinkovaného kovového potrubí by měla být dostatečně silná, aby udržela většinu dospělých sportovců bez ohýbání nebo deformace. Lehčím sportovcům může dokonce stačit nějaká pevná PVC trubka. Ať už jdete s jakýmkoli materiálem, je důležité, aby byl alespoň tak dlouhý, jako je celková vzdálenost mezi sloupky, aby se vešel na místo přes příčky, aniž by sklouzl.
  • Než začnete trénovat, zkuste viset z baru, abyste zjistili, jaký je to pocit. Pokud je materiál příliš těžký, ztěžuje rychlý pohyb. Pokud je příliš světlo, může po několika velkých skocích hrozit prasknutí.
 2. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík krok 11

  2 Vymyslete nějaký způsob, jak zlomit váš pád. Dříve nebo později i nejzkušenějšímu sportovci chybí příčka. Když k tomu dojde, budete chtít mít nějaký typ ochranného povrchu, který zmírní náraz v případě, že nepřistanete na nohou. Nejjednodušší možností je koupit tlumící podložku nebo starý futon a umístit ji přímo pod žebřík. Pak se budete moci soustředit na trénink a ne na to, co by se mohlo stát, kdybyste ztratili přilnavost.
  • Většina omílacích rohoží je segmentovaná, což znamená, že je lze sklopit a odložit, když se nepoužívají.
  • Můžete také vykopat mělkou prohlubeň pod rámem svého lososového žebříku a naplnit jej pěnovými bloky, pískem, vodou, dřevěnými štěpkami nebo jinou hmotou, která nabídne trochu dávání. Vytvořte 20-30,5 cm hluboký polštář.
 3. Obrázek s názvem Postavte lososový žebřík, krok 12

  3 Začlenit další překážky. Pokud plánujete, aby byl váš lososový žebřík součástí většího kurzu, nastavte jej tak, abyste mohli plynule přecházet, jakmile dosáhnete vrcholu. Budete vysoko nad zemí, takže další překážkou, která bude následovat, by měla být překážka, která závisí na nadmořské výšce, například kolíková deska, lanová houpačka nebo opičí tyče.
  • Než začnete stavět, vytvořte plán svého komplexního kurzu, abyste získali představu o tom, jak by každá překážka měla do sebe zapadat.
  • Pro opravdový test vytrvalosti si uložte lososový žebřík na zadní konec kurzu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik lidí se na to může dostat najednou? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná trenérka fitness expertů Odpověď může používat pouze jedna osoba najednou. Pokud nastoupí více než jedna osoba, riskujete zranění.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Budování vlastního lososového žebříku je rychlý a relativně levný projekt - vše řečeno, lze jej zvládnout za jeden den s materiály v hodnotě nižší než 100 USD.
 • Získejte další sadu rukou, které vám pomohou se stavbou. Váš asistent může držet krokovou stoličku, podávat vám dřevo a pomáhat měřit a připevňovat příčky.
 • Nebojte se upravit přesné rozměry překážky, jak uznáte za vhodné. Nejdůležitější je, že vám umožní pohybovat se přirozeně a výbušně, aniž byste se vystavili riziku zranění.
 • Jakmile dáte dohromady lososový žebřík, začněte pravidelně cvičit, abyste zvládli těžkopádnou techniku ​​lezení.
 • Abyste se vyhnuli přistání na liště, připevněte k liště lano s protizávažím nebo bungee.

reklama

Varování

 • Při manipulaci se svými nástroji, zejména hřebíky, pilami, elektrickými vrtačkami a dalšími potenciálně nebezpečnými věcmi, buďte zodpovědní.
 • Trénujte bezpečně. Bez ohledu na to, jak dobře je váš lososový žebřík sestaven, vždy existuje šance, že byste mohli spadnout, rozbít si prsty, rozbít obličej, sebrat třísky z rámu nebo se setkat s jinými drobnými nehodami.
 • Vyhněte se všem komplikacím otřesu mozku tím, že se ujistíte, že máte měkké přistání, pokud se něco pokazí.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • 2 sloupky 12'-15 '(3,7-4,6 m) 4x4
 • 1 deska 10 m (3 m) 2x6
 • 1 deska 12,7 (3,7 m) 2x4
 • Kladivo
 • 3 '(7,6 cm) hřebíky
 • Elektrická vrtačka
 • Těžké vruty do dřeva
 • Vykopávač děr
 • 1 sáček betonové směsi Quick Set
 • Voda
 • Svinovací metr
 • Rovná hrana
 • Tužka nebo fixa (pro značení měření)

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Wall-E online-včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak doma prát šidítko velikosti King. Přikrývku velikosti King můžete snadno vyprat doma! Přečtěte si štítek vašeho přikrývky a určete nejlepší způsob praní. Většinu přikrývek velikosti king lze prát v pračce a sušit ...

Zde je návod, jak sledovat restart 2020 „Extreme Makeover: Home Edition“ online bez kabelu.

Sofia Kenin a Leylah Fernandez se ve čtvrtek setkají ve druhém kole US Open v New Yorku. Oba hráči se proti sobě postaví poprvé na turné WTA.

Zranění nohy zabrání Johnu Isnerovi soutěžit na French Open, potvrdila Američanka.