Přehled různých typů tenisových střel

typy tenisových úderů

Naučit se základyV tenise existuje široká škála střel, kterými můžete udržet míč ve hře. Ať už chcete hrát závodně nebo jen pro zábavu, úplné porozumění různým typům tenisových úderů může být užitečné a informativní.Může vám také poskytnout rámec pro pochopení, které údery a tenisové údery byste mohli chtít zlepšit. Tímto způsobem, když vyrazíte na kurt s kamarádem nebo tenisovým instruktorem, můžete ze svého času dostat maximum.Pozemní tahy

První typ tenisové rány, a možná ten, který je s tenisem nejčastěji spojován, je úder na zem. Pozemní údery jsou obvykle zasaženy ve vzdálenosti několika stop od základní čáry jako forhend nebo bekhend.

Forhend a bekhend Topspin

Forhend a bekhend jsou obvykle první údery, které se hráč naučí. Dominantní rukou a paží zasáhnete forhend (pravý, pokud jste pravák, a levý, pokud jste levák), zatímco bekhend je zasažen buď dvěma rukama pro obouruční bekhend, nebo jednou ruka (stále vaše dominantní ruka) pro jednoruční bekhend.Většina hráčů použije jeden ze tří forhendů tenisové gripy : východní , polozápadní nebo západní . Každý úchop má výhody i nevýhody. V dnešní době je však nejčastější semi-westernový forhendový úchop.Obouruční bekhend se běžně drží s dominantní rukou držící a kontinentální přilnavost a druhou rukou nad svou dominantní rukou na rukojeti. Jednoruční bekhend je obvykle držen s opačným východním úchopem.

Typický forhend a bekhend má topspin, kde hráč kartáčuje nahoru a přes vrchol tenisového míčku, aby generoval roztočení. Pokud tak učiníte, umožníte hráčům zasáhnout míč agresivněji a zároveň zajistíte, aby míč spadl zpět na hřiště. APři rally mohou hráči zasáhnout několik variací svého forhendu a bekhendu, tj. Doprostřed hřiště, crosscourt nebo po čáře.Plochý forhend a bekhend

Plochý forhend nebo bekhend je ten, ve kterém hráč jednoduše nepoužije příliš mnoho topspinu na svůj úder.

hry hrané s raketou

Hráči s východním forhendovým úchopem mohou obvykle tuto ránu zasáhnout efektivněji, protože úhel jejich rakety je méně příznivý pro rotaci. Naproti tomu hráči s polozápadním nebo západním úchopem mohou mít potíže s „vyrovnáním“ míče, protože úhel tenisové rakety napomáhá generování topspinu.

Na straně bekhendu nebude mít většina hráčů obvykle problémy s vyrovnáním míče při použití jednoručního nebo obouručního bekhendu.

Hráč zasáhne plochý forhend nebo bekhend, když nechce dát soupeři tolik času na reakci. Při úderu topspinem se míč dotkne hřiště a odrazí se nahoru a směrem k vašemu soupeři, což jim obvykle poskytne více času na odpověď. Ploché střely s malým topspinem se však neodrazí vysoko - téměř sklouznou po hřišti.

Plochý zemní úder je obvykle náročnější na zásah, přičemž střela se udržuje v mezích tenisového kurtu, protože není mnoho topspinů. Výsledkem je, že většina hráčů zasáhla ploché údery střídmě.

Plátek forhendu a bekhendu

Plátek forhendu nebo bekhendu je v podstatě opakem střely topspin. Spíše než kartáčováním nahoru a přes tenisový míček se trefuje plátek tak, že se kartáčuje pod tenisový míček a vytváří backspin.

Hráči trefují forhendový a bekhendový plátek jednou rukou, obvykle kontinentálním úchopem nebo mírnou obměnou tohoto úchopu hraničící s východem.

Výstřel plátek může být velmi účinný při rychlé změně tempa rally a odhodení soupeře. Často je zasažen jako obranný výstřel, když má hráč málo času na reakci, nebo když je hráč na útěku.

Inside-Out forhend

Forhend naruby je populární tenisový úder, ke kterému dochází, když hráč běhá kolem svého bekhendu a trefuje forhendový cross-soud. Obvykle je tato střela zasažena hráčem se silným forhendem, aby převzal kontrolu nad bodem, nebo hráči, kteří mají slabší bekhend a raději by zahráli forhend.

Zevnitř vpředu

Podobně jako při forhendu naruby, hráč trefí forhend dovnitř-ven, když proběhne kolem svého bekhendu. Avšak místo toho, abyste trefovali forhendový cross-soud stejným způsobem, jako byste postupovali naruby, forhend trefíte po lajně.

jak hrát badminton lépe

Salvy

V tenise je volejbal střelou, kterou hráč zasáhne, aniž by nechal míč odrazit se na stranu hřiště. Když hráč trefí míč, obvykle je u sítě nebo se k ní blíží.

Hlavním účelem příchodu na síť a volejbalu je převzít kontrolu nad bodem a nechat se zasáhnout pod větším úhlem, čímž se bod uzavře.

Forhendové a bekhendové voleje

Podobně jako při forhendových pozemních útocích jsou forhendové salvy zasaženy vaší dominantní rukou-na pravou stranu těla, pokud jste praváci, a na levou stranu těla, pokud jste levák.

Bekhendové salvy jsou zasaženy vaší dominantní rukou na levé straně těla, pokud jste praváci, a pravou stranou těla, pokud jste levák.

V salvách držíte kontinentální přilnavost, což má za následek neutrální tvář rakety navrženou tak, aby snadno odrazila míče zpět k vašemu soupeři. Tento typ úchopu pomáhá zajistit, aby se míč dostal přes horní část sítě, aniž by ji poslal příliš dlouho.

V některých případech budou mládežníci a tenisté začátečníci povzbuzováni, aby trefili svůj bekhendový volej dvěma rukama pro lepší podporu.

Half Volley

Hráči mohou odpalovat poloviční volej jako forhend nebo bekhend v podobných situacích, jako by byl volej zasažen: buď když se přiblížíte k síti, nebo když jste u sítě.

Poloviční volej je v podstatě střela, kde se nemůžete dostat k míči, abyste zasáhli salvu, než se odrazí, a nemáte dost času na to, abyste zasáhli plný úder země. Výsledkem je, že necháte míč odskočit a poté jej rychle zablokujete nebo odkloníte zpět na druhou stranu hřiště.

Ve většině případů je vhodnější zasáhnout salvu, když je míč ve vzduchu, nebo úderem země poté, co se míč odrazí. Existují však vždy chvíle, kdy se nemůžete zcela dostat k volejbalu a nemáte čas se připravit na pozemní úder, což činí z poloviny voleje fantastickou možnost.

Poloviční salvy lze zasáhnout jako forhend nebo bekhend pomocí kontinentálního úchopu.

Slouží

Podání je střela, která zahajuje každý bod, který hráči zasáhnou buď ze hřiště pro dvojky, stojící na pravé straně středové značky, když čelí síti v základní čáře, nebo na reklamním hřišti, stojící na levé straně středové značky.

V obou případech má hráč dvě příležitosti - první a druhé podání - odpálit míč do pole pro podání na opačné straně hřiště.

Podávání je prováděno pomocí kontinentálního sevření, které umožňuje hráčům zasáhnout a rozmanitost různých typů , včetně podávání plochých kopů a výseků.

Ploché podávání

Ploché podání je takové, které je zasaženo minimálním, pokud vůbec nějakým, otočením. Největší výhodou plochého podání je schopnost zasáhnout míč velkým tempem nebo rychlostí, což dává soupeři velmi málo času na reakci.

Vzhledem k tomu, že hráči na míč koulí jen málo, ploché podání je těžší trefit do pole služeb. V důsledku toho se obvykle jedná o ránu, která je zasažena pouze při prvním podání hráče, aby se zajistilo, že při druhém podání bude moci zasáhnout spolehlivější podání, například podání kopu.

Kick Serve

Aby zasáhli kop, slouží hráči generováním významného množství topspinu zasažením míče a lusknutím zápěstí při navazování kontaktu. Tato akce zajišťuje, že míč putuje vysoko po síti a spadne do servisního boxu kvůli topspinu.

Podávání kopů je vynikající volbou, protože s praxí se většina hráčů může naučit trefovat tuto ránu do kurtu téměř pokaždé. Kromě konzistence je podání kopu také zbraní pro mnoho hráčů, kteří dokážou vygenerovat dostatek otáčení míče, což způsobí, že se míč „odkopne“ ze země, když dopadne do servisního boxu.

Účinné podání kopu posílá míč do výšky, která je výrazně nad výškou, která je ideální pro forhend nebo bekhend. Většina hráčů bude typicky chtít vrátit míč, když se odrazí přibližně ve výši pasu, takže cokoli nad touto výškou začíná být náročnější k odpálení.

V důsledku toho je váš soupeř buď nucen vykročit vpřed a rychle vrátit míč z odrazu, nebo ustoupit, aby měl dostatek času na návrat ve vhodnější výšce.

sledujte online otevření pojištění zemědělců

Podání kopu poskytuje vysokou rezervu pro chyby, a je tedy převládající střelou, kterou používají hráči při druhém podání, aby zajistili, že míč bude ve hře.

Plátek podávejte

Hráči zasáhnou plátek tím, že udeří na vnější hranu-pravou stranu míče pro praváky a levou stranu míče pro leváky-a vytvoří boční roztočení, které při nárazu na kurt sklouzne a odrazí se směr otáčení.

Podávání plátek může být extrémně účinné, zvláště když je zasaženo doširoka nebo do těla hráče. Když je hráč na hřišti dvojky zasažen široce, je nucen odejít na stranu hřiště, čímž se hřiště otevře pro neúspěšný výstřel.

Když je zasaženo do těla hráče, podání na plátek může extrémně ztížit trefování forhendu nebo bekhendu, což může „zmrazit“ hráče, který hádá, na kterou stranu se chystáte trefit, nebo se nemohl rychle připravit dost.

Návrat služby

Return je odpověď hráče na podání soupeře. V důsledku toho trefíte zpátečku ve stoje na dvojce (pravé) straně hřiště nebo na (levé) straně hřiště, když budete čelit síti.

Návrat může mít různé formy. Obvykle to však znamená odpalování forhendu nebo bekhendu z podání soupeře, což představuje jedinečnou sadu výzev v tom, že míč rychle cestuje a často vám zbývá málo času na reakci. Také není vždy snadné přečíst si typ podání nebo směr, kterým se váš protivník trefí.

Po návratu podání je příprava klíčová a v mnoha případech je cílem jednoduše udržet míč ve hře nebo zneškodnit pointu, aniž byste soupeře připravovali na snadnou odpalovací střelu.

Speciální záběry

V tenise existuje několik speciálních střel, které jsou zasaženy ve specifických situacích, kdy dříve zmíněné střely nejsou ideální nebo je obtížné je provést.

Přiblížit výstřel

Jak naznačuje název, při pohybu směrem k síti zasáhnete přibližovací střelu, díky čemuž je perfektní při přechodu ze základní linie.

Přibližte se k výstřelům mohou být zasaženy forhendem nebo bekhendem a obvykle k nim dojde, když soupeř zasáhne míč krátce do kurtu, což vám umožní zasáhnout a posunout se dopředu a do míče.

Přiblížení může být efektivní, protože vyvíjí tlak na vašeho protivníka. Pokud je proveden efektivně, umožňuje vám převzít kontrolu nad bodem a zavřít jej, když jste u sítě.

Passing Shot

Úderná střela je ta, kterou hráči zasáhnou, když je jejich soupeř u sítě, a oni se ji pokusí zasáhnout, aniž by se dotkli míče.

Přihrávkové střely na vás obvykle vyvíjejí dost velký tlak, abyste udělali skvělý úder, který může mnoho hráčů donutit jít příliš mnoho. Provádějte však dobře a budete na svého protivníka vyvíjet stejný tlak, zatímco budete mít možnost nechat svého protivníka demoralizovaného u sítě.

Chvála

Hráči mohou zasáhnout lob plechovku v několika různých scénářích. Za prvé, jak se hráč blíží k síti, existuje tendence daleko dopředu. Blíže se k síti do určité míry umožňuje hráčům odříznout úhly, na které může jejich soupeř zasáhnout, což vám může ztížit jejich přihrávku.

Tím, že vám soupeř příliš zavře, vám však nabídne příležitost lobovat. Lob je jednoduše forhend nebo bekhend, který je dobře zasažen přes hlavu soupeřovy hlavy tak, aby dopadl hluboko do kurtu směrem k základní čáře.

V tomto případě, pokud mají dostatečnou přípravu, se mnoho hráčů rozhodne zasáhnout lalo určitým množstvím topspinu svým typickým forhendovým nebo bekhendovým úchopem. V opačném případě hráči použijí kontinentální sevření, aby poslali míč přes hlavu soupeře.

učení stolního tenisu

Loby mohou být skvělým úderem v obranných scénářích. Pokud vás například váš protivník donutí odejít na stranu hřiště a vy budete muset míč dohnat, pak může být lob skvělým odpalem, jak udržet míč ve hře.

Váš protivník v této situaci pravděpodobně zavře síť, takže vysoký lob vám může koupit nějaký čas na to, abyste se vrátili na místo na hřišti, a také donutíte svého protivníka zasáhnout ještě alespoň jednu ránu, aby se bod uzavřel.

Podobně, pokud je váš soupeř u sítě a zasáhne agresivní střelu směrem k vám, často může být obtížné rychle reagovat. Výsledkem je, že lob může být skvělou taktikou, jak rychle zablokovat míč zpět a udržet míč ve hře, což vám také umožní připravit se na další výstřel, který zasáhnou.

Nad hlavou

Režie je střela v tenise, kterou hráči obvykle odpálí z laloku. Pokud se pohybujete směrem k síti a vyvíjíte na soupeře tlak, často zjistíte, že trefí lalok.

Jelikož spuštění laloku může být náročné, zjistíte, že mnoho z nich skončí přímo nad hlavou, když jste u sítě.

V takovém případě budete mít příležitost zasáhnout režii, což je v podstatě mírně upravená verze vašeho podání, když jste na cestách po síti.

Stejně jako při servírování budete pomocí kontinentálního gripu dosahovat režijních nákladů.

Drop shot

Drop shot je pokročilejší střela, kterou hráči zasáhnou, když je jejich soupeř na základní čáře. Drop dropy se provádějí obtížně, protože často vyžadují prvek překvapení a vynikající kontrolu nad míčem, běžně se tomu říká „dotek“.

Jedním z pravděpodobných scénářů drop dropu je, když jste v rally se svým protivníkem a zjistíte, že jsou trochu nevyvážení po zasažení jedné z jejich střel.

Pokud to poznáte, můžete se rozhodnout velmi opatrně rozseknout míč zpět přes síť s co nejmenším výkonem, aby bylo zajištěno, že pouze vyčistí síť a dopadne jen několik stop od sítě, takže váš soupeř nebude mít čas sprintujte dopředu a dejte míč zpět do hry.

Chip and Charge

Čip a poplatek je speciální návrat podání, kdy při vracení míče vstoupíte do kurtu. Kontinentálním úchopem rozseknete nebo odštípnete míč zpět na opačnou stranu hřiště a současně se přesunete směrem k síti, abyste se připravili na volej.

Pokud je čip a náboj proveden dobře, může to být skvělá kombinace, jak rychle vyvinout tlak na soupeře hned po podání a postavit se, abyste převzali kontrolu nad bodem v síti.

ortéza pro zánět šlach

Pokud je ale špatně proveden, čip a náboj může také připravit vašeho protivníka na snadnou střelu.

Dát pryč

Neúspěšný výstřel není zvláštní technickou formou výstřelu. Místo toho to znamená odpalování míče kolem soupeře, když jste u sítě.

Pokud trefíte skvělý přístup, odstrčíte soupeře na stranu hřiště a oni zasáhnou úder přímo na vás, pak budete chtít „odložit“ salvu na otevřené hřiště, aby nemám příležitost zasáhnout další výstřel.

Vítěz

Vítěz je výraz používaný k popisu jakékoli střely, kterou jste úspěšně zasáhli na opačnou stranu hřiště mimo dosah vašeho soupeře.

Úspěšná přihrávka je vítěz, vítězí režie, ke které se váš soupeř nedostane, a vítězí také forhendový úder crosscourtem nebo po čáře, na kterou váš soupeř nemůže zcela dosáhnout.

Tweener

Tweener jsem si nechal na konec, protože ho hráči obvykle zasáhli spíše pro jeho zábavní hodnotu než pro účinnost.

Tweener je považován za jakýkoli výstřel zasažený mezi nohama. Většina si však pod pravým tweenerem představí střelu z tvrdého laloku.

V této situaci musí hráč spustit míč, zatímco je odvrácen od sítě. Aby zasáhl tweener, hráč nechá míč odskočit před sebe. Poté, když míč klesá zpět k hřišti, perfektně vykročí před míčem, aby dosáhl výšky těsně pod kolena, aby mohli zasáhnout mezi nohy a poslat míč létající nohama a zpět přes druhou stranu soud.

Pokud to zní tvrdě, je to tak. Jen málo hráčů to pod tlakem zvládne dobře. Některé se však našly úžasné tweeny zasaženi profesionály během soutěže.

Balení

Máte nějaké dotazy k různým střelám v tenise? Neváhejte a dejte nám vědět v níže uvedených komentářích. Rádi pomůžeme!

Fotografický kredit: Ludmilla

Populární Problémy

Dnes večer je finále sezóny 7 „Project Runway All Stars“. Získejte přehled o tom, jak sledovat epizodu, jak se vysílá, online prostřednictvím živého přenosu.

Jak nosit boty bez zádech. Boty na zádech přicházejí v mnoha stylech, jako jsou sandály, lodičky, dřeváky, tenisky a mokasíny. Zjistěte, jaký styl obuvi bez zádech, pokud existuje, nejlépe odpovídá vašemu životnímu stylu. Pak se naučte, jak je pohodlně nosit a spárovat ...

Tento wikiHow vás naučí, jak na klávesnici Samsung Galaxy přidat více jazykových možností. Otevřete aplikaci Nastavení Galaxy. Najděte a klepněte na ikonu v nabídce Aplikace a otevřete Nastavení.

Jak vyrobit dánské palačinky. Dánské palačinky jsou vynikající a jsou dokonalým brunchem nebo pudinkem. Mohou být vyrobeny v ploché verzi nebo ve verzi, která vypadá jako malé pýchavky, křupavé a chutné. Ke každému druhu palačinky můžete přidat ...