Jak zlepšit polohu ve spánku

Najít pohodlnou polohu pro spánek může být výzva a můžete zkusit několik poloh, než najdete tu, která je pro vás. Jakmile najdete ideální polohu, možná si říkáte, jak ji můžete zlepšit, aby se vám lépe spalo. Můžete upravit spánek na boku nebo na zádech, aby se vaše tělo lépe vyspalo. Můžete se také pokusit zlepšit polohu na spaní na břiše, abyste se probudili dobře odpočatí a svěží.loketní pouzdro na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Úpravy spánku na boku

 1. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 1

  1 Dejte si mezi nohy polštář. Je známo, že spánek na jedné straně těla je jednou z nejpohodlnějších poloh a jednou z nejběžnějších. Aby byla tato poloha pohodlnější, zkuste mezi pokrčené nohy vložit polštář. Posuňte polštář mezi kolena a držte polštář na místě, když si lehnete na bok. To může pomoci chránit spodní část zad a uvolnit napětí z krku, když spíte.
  • Pokud jste těhotná, spánek na boku je ideální poloha. Spánek na levé straně pomůže zvýšit krev a živiny, které se dostanou k vašemu dítěti. Vložením polštáře mezi nohy můžete spát na boku pohodlněji, když jste těhotná. Polštář pod břichem může také pomoci podpořit záda.


 2. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 2

  2 Opřete si hlavu o jeden polštář. Ačkoli můžete být v pokušení dát si pod krk několik polštářů, spánek s jediným polštářem pod krkem vám zajistí, že váš krk nebude při spánku namáhaný. Zkuste spát s jedním polopevným polštářem pod hlavou, když spíte na boku. Příliš měkký nebo nadýchaný polštář může způsobit, že se váš krk bude ráno cítit nepodložený a bolavý.
  • Pokud jste zvyklí spát se dvěma polštáři pod hlavou, sáhněte po dvou tenkých polštářích. To zajistí, že váš krk nebude při spánku příliš zvednutý.
  • Můžete také zkusit použít klínový polštář ke zvednutí horní části těla. To je zvláště užitečné, pokud trpíte pálením žáhy.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 3

  3 Vyhněte se objímání polštáře na hrudi, když spíte. Pokud tak učiníte, může se vaše spodní část zad zkroutit dopředu a vést v budoucnu k problémům s páteří. Zkuste místo toho spát s polštářem mezi koleny pro lepší oporu zad a páteře.
  • Pokud jste těhotná, objímání polštáře na hrudi, když spíte, vám pomůže cítit se pohodlněji při spánku na boku. Můžete investovat do celotělového polštáře, který se vám vejde mezi nohy a obejme vás na hrudi pro větší pohodlí.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zlepšení polohy spánku na zádech

 1. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 4

  1 Vsuňte polštář pod kolena. Pokud máte tendenci spát na zádech , zasuňte polštář pod kolena, abyste zmírnili napětí v dolní části zad nebo bolest. Bude vyvíjet menší tlak na dolní část zad. Pro větší pohodlí použijte tenký polštář a po položení na záda si ho zasuňte pod kolena.
  • Pokud nemáte náhradní polštář, můžete si také pod kolena strčit srolovanou deku nebo ručník.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 5

  2 Umístěte srolovaný ručník pod spodní část zad. Někdy může spánek na zádech ráno vést k bolesti dolní části zad nebo bolestivosti. Chcete -li si během spánku podepřít spodní část zad, položte před spaním srolovaný ručník pod spodní část zad. Svinutý ručník by měl sklouznout přímo pod mírný pokles v dolní části zad, když si lehnete na záda v posteli.
  • Můžete také zkusit zasunout tenký plochý polštář pod spodní část zad, i když to často zvedne vaše spodní část zad příliš vysoko z postele. Cílem je udržet páteř vyrovnanou a záda mírně zvednutá, ale ne zvednutá nad hlavu nebo hrudník.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 6

  3 Vyhněte se této poloze, pokud chrápete. Spánek na zádech může způsobit chrápání nebo zhoršení chrápání, protože vám může ztížit správné dýchání, když spíte. Pokud máte sklon k chrápání, můžete místo toho zkusit spát na boku. Spánek na boku vám pomůže chrápání omezit nebo zmírnit.
  • Pokud je pro vás obtížné zůstat spát na boku, protože jste zvyklí spát na zádech, zkuste použít tenisové míčky, které vám zabrání v převrácení na záda. Srolujte tenisové míčky v tričku a položte je podél zad, když spíte na boku. Tímto způsobem, pokud se začnete převracet, vám tenisové míčky připomínají, abyste zůstali na své straně.
  • Někteří lidé se domnívají, že zvednutí hlavy nebo opření zad sníží chrápání, když spíte na zádech. U drtivé většiny lidí to nebude mít velký vliv na vaše chrápání.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 7

  4 Nespěte na zádech, pokud jste těhotná. Když spíte na zádech, když jste těhotná, může to snížit průtok krve do vašeho dítěte, snížit váš krevní tlak, bolí vás záda, podporovat hemoroidy a dokonce ztěžovat dýchání. Pokud jste těhotná, spěte na boku (nejlépe na levé straně). reklama

Metoda 3 ze 3: Úprava polohy spánku ve vašem žaludku

 1. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 8

  1 Umístěte polštář pod pánev a spodní část břicha. Spánek na břiše může zatěžovat klouby i spodní část zad. Některým lidem ale spánek na břiše připadá jako nejpohodlnější poloha. Pokud tomu tak je, zkuste položit polštář pod pánev a podbřišek. To může pomoci snížit napětí v dolní části zad a učinit tuto pozici ještě pohodlnější.
  • Můžete také použít srolovaný ručník nebo deku, pokud nemáte přístup k náhradnímu polštáři.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 9

  2 Mějte jeden polštář pod hlavou. Aby bylo spaní na břiše pohodlnější, zkuste spát jen s jedním polštářem pod hlavou. Mohlo by to zabránit namáhání krku a tato pozice by pro vás byla uvolněnější, když spíte.
  • Pokud je vám nepříjemné spát s polštářem pod hlavou, když jste na břiše, můžete zkusit spát bez polštáře. Někteří lidé dávají přednost spánku na břiše bez polštáře na hlavě a jen s polštářem pod pánví a břichem.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 10

  3 Když spíte, pokrčte jednu nohu k hrudníku. Tato možnost je dobrým způsobem, jak udržet páteř rovnou, když spíte na břiše. Ohněte loket a koleno a pohybujte nohou směrem k hrudníku. Poté položte polštář pod podpaží a bok. To může pomoci chránit vaši páteř, když spíte na břiše.
  • Některým lidem ohýbání nohy směrem k hrudníku může zatěžovat kyčle. Pokud tomu tak je, můžete zkusit jednu noc spát s pokrčenou nohou a jednu noc s rovnými a uvolněnými nohami.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení polohy ve spánku Krok 11

  4 Vyhněte se této poloze, pokud máte špatné držení těla. Spánek na břiše může zatěžovat záda, krk, klouby a svaly. Pokud máte špatné držení těla, když sedíte nebo stojíte, spánek na břiše může vaše držení těla zhoršit. Pokuste se upravit polohu spánku tak, abyste spali na boku nebo na zádech, což pomůže zlepšit držení těla.
  • Může vám připadat divné spát na zádech nebo na boku, pokud jste na spánek na břiše zvyklí. Časem se pravděpodobně přizpůsobíte a zvyknete si spát na boku nebo na zádech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu relaxovat, když jsem ve spánkové poloze? Marc Kayem, MD
  Specialista na spánek, Dr. Marc Kayem, je otorinolaryngolog a obličejový plastický chirurg se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii. Cvičí a specializuje se na kosmetické služby a poruchy spánku. Doktorát z medicíny získal na univerzitě v Ottawě, je držitelem certifikátu Americké rady pro otolaryngologii a je členem Královské akademie chirurgů v Kanadě. Marc Kayem, MD Specialista na spánek Odpověď odborníka na meditaci Před spaním je skvělý způsob relaxace. Pokud jste ve stresu, měli byste být schopni použít meditaci k oddělení všech stresových událostí dne. Je také důležité vyhnout se stimulantům, alkoholu a velkým jídlům těsně před ležením.
 • Otázka Takže by bylo dobré #3, kdybych měl vedlejší účinky z rovného držení těla? Někdy mě bolí záda, obvykle v noci. Co můžu dělat? Lehněte si na záda. Umístěte polštář pod kolena a udržujte páteř neutrální. Můžete také umístit malý srolovaný ručník pod záda pro větší podporu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak sledovat krevní tlak. Výzkum naznačuje, že zpočátku si nemusíte všimnout příznaků vysokého krevního tlaku, ale stále může poškodit vaše srdce a cévy. Váš krevní tlak je síla, kterou vaše krev působí na vaši krev ...Jak ošetřit zlomeninu nohy. Zlomenina je zlomenina kosti nebo okolní chrupavky a závažnost zlomeniny nohy se může pohybovat od toho, čemu se říká zlomenina „vlasové linie“ nebo „napětí“, až po úplnou zlomeninu chodidla. Noha ...Zde je návod, jak sledovat živý přenos Poirier vs McGregor 3 na počítači, telefonu, tabletu nebo jiném streamovacím zařízení.

Možná zjistíte, že jak se stanete mladým dospělým, začnete mít více konfliktů se svými rodiči. Většina dětí se někdy v životě cítí nepochopená rodiči. Rodiče se také snaží porozumět svým dětem a vědět ...No. 1 Iowa se v pátek večer utká s Minnesotou v zápase 15 nejlepších zápasů. Pokud nemáte síť Big Ten Network, můžete zápas sledovat online naživo.Krájení chleba se může zdát jako snadný úkol, ale existuje několik triků, jak ho správně připravit. Tento článek vám ukáže různé způsoby krájení chleba. Také vám ukáže, jak krájet chleba, a také tipy na krájení ...