Jak vypočítat CFM pro digestoře

Odsavač par je velmi užitečným nástrojem pro minimalizaci kouře, páry a pachů vznikajících při vaření. Odsavač par je umístěn nad varnou deskou a má ventilátor, který nasává vzduch potrubím a mimo váš domov; nevodní verze recirkulují vzduch přes uhlíkový filtr. Zatímco odsavače par místní stavební předpisy vůbec nevyžadují, vaření bez něj může vést ke stagnaci kouře a pachů ve vaší kuchyni. Průtok vzduchu odsavače par se měří v CFM neboli kubických stopách za minutu. Pro správné dimenzování se budete muset naučit vypočítat CFM pro digestoře.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Účet pro odpuštění dluhu Krok 7

  1 Dimenzujte svůj odsavač par na základě tepelného výkonu vašeho dosahu. První vodítko pro dimenzování odsavače par závisí na výkonu vašeho rozsahu měřeném v britských tepelných jednotkách (BTU). Doporučení Home Ventilating Institute (HVI) je rozdělit hodnocení BTU vašich kamen o 100, aby se dospělo k minimální směrnici pro hodnocení CFM. Rozsah, který je schopen produkovat 35 000 BTU, by měl být spárován s odsavačem par s hodnocením 350 CFM nebo vyšším. Tyto minimální pokyny by měly být prozkoumány společně s dalšími pokyny založenými na velikosti sporáku a kuchyně.
 2. Obrázek s názvem Účet pro odpuštění dluhu Krok 9

  2 Zkontrolujte vztah mezi velikostí kamen a požadovanou velikostí odsavače par. HVI také poskytuje doporučení pro dimenzování odsavače par na základě šířky vašeho dosahu. Pokud vaše kamna stojí u zdi, měli byste zajistit 100 CFM proudění vzduchu na lineární stopu rozsahu. Například 24palcový (60 cm) rozsah by vyžadoval digestoř s výkonem 200 CFM nebo vyšším. Pokud jsou vaše kamna na ostrově, měli byste zajistit 150 CFM větrání na stopu délky vašich kamen. Takže 24palcový (60 cm) rozsah na ostrově potřebuje 300 CFM proudění vzduchu.
 3. Obrázek s názvem Dosažení finanční svobody Krok 9

  3 Určete doporučené větrání podle velikosti vaší kuchyně. HVI také doporučuje, aby váš odsavač par byl schopen zcela cyklovat vzduch ve vaší kuchyni 15krát za hodinu. To odpovídá úplnému oběhu vzduchu každé 4 minuty.
  • Začněte měřením podlahové plochy vaší kuchyně. V místnosti obdélníkového tvaru to lze provést vynásobením šířky a délky. Například kuchyně o rozměrech 3 m x 4,5 m má podlahovou plochu 14 metrů čtverečních.
  • Vypočítejte celkový objem vaší kuchyně. To se provádí vynásobením podlahové plochy výškou stropu. Pokud má například kuchyň podlahovou plochu 150 čtverečních stop (14 metrů čtverečních) a výšku stropu 2,4 metru, bude celkový objem 34 metrů krychlových.
  • Vydělením celkového objemu číslem 4 získáte požadované hodnocení CFM. Kuchyně o objemu 34 metrů krychlových by potřebovala digestoř s výkonem (1200/4) nebo 300 CFM.


 4. Obrázek s názvem Dosažení daňové úlevy od IRS, krok 13

  4 Přidejte více na základě potrubí. Jakmile vypočítáte svou CFM na základě výše uvedených bodů, budete také chtít přidat 9 CFM pro 9 'potrubí a 25 CFM pro každý ohnutý loket.
 5. Obrázek s názvem Be Frugal without be being Cheap Krok 9

  5 Vyberte si největší z těchto 3 pokynů pro velikost odsavače par. Po dosažení doporučení CFM na základě tepelného výkonu, velikosti sporáku a velikosti kuchyně porovnejte čísla. Abyste zajistili nejlepší výkon, dimenzujte odsavač par podle nejvyššího čísla 3. Nezapomeňte přidat hodnotu z kroku 4! Stačí jej sečíst k nejvyššímu ze zbylých tří. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak převedu kubické stopy za minutu na krychlové metry za hodinu? 1 metr krychlový/hod = 0,588 577 77 krychlových stop/minuta 1 krychlová stopa/minuta = 1,699 010 82 krychlových metrů/hod
 • Otázka Existuje minimální standard stavebního kódu pro rozsahy plynu? Ano, většina míst vyžaduje 100 CFM na 10 000 BTU. Přidejte všechny jednotky BTU v rozsahu.
 • Otázka V prvním kroku je uvedeno číslo za hodinu nebo za minutu? Zde nahoře Nejlepší respondent Diskuse v prvním kroku se týká „kubických stop za minutu“ neboli „CFM“. Krok tři hovoří o „výměně vzduchu za hodinu“ nebo „ACH“.
Nezodpovězené otázky
 • Používám celkem BTU varné desky a trouby?
 • Jaké jsou moje šance, že když vyměním mikrovlnnou troubu s plynovým dosahem za odsávací digestoř, bude moje ventilace správně dimenzována a všechno se vejde?
 • Jak převedu CFM na HP?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Stavební předpisy jen zřídka vyžadují digestoře. HVI vytváří pouze doporučení, nikoli požadavky.
 • Všimněte si toho, že odsávací digestoře bez potrubí neposkytují skutečné větrání, pouze filtrování vzduchu. Pokud používáte digestoř bez potrubí, je nejlepší při používání sporáku otevřít v kuchyni okno.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Výpočty jsou založeny na obecném pravidle. Pokud výrobce vašeho kuchyňského spotřebiče neurčí velikost odsavače par, měl by být váš odsavač par navržen profesionálním technikem ventilace. R. Amos 3-24-2016
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Svinovací metr
 • Kalkulačka
 • Online kalkulačka CFM

Populární Problémy

Stosur, Wozniacki postupují v CharlestonuJak se dostat na Oahu z Maui. Na Havajských ostrovech se nachází mnoho krásných pláží, přírodních parků, letovisek a historických památek, které budou chtít zažít místní i turisté. Trhavé vody a malá letiště však znamenají, že ...Světová jednička Novak Djokovič byl mezi řadou hráčů, kteří popřáli Rogerovi Federerovi k nedělním 40. narozeninám.Běh ve špatných botách může být receptem na katastrofu, zvláště pokud plánujete běžeckou vzdálenost nebo nerovný terén. Špatný výběr obuvi může způsobit bolest nohou, zad, achilovku, koleno běžce a další ...