Jak se starat o psa se stehy

Když je pes zraněn nebo má operaci, často opouštějí ordinaci veterináře se stehy. Během této doby je důležité pečovat o jeho ránu, aby se mohl řádně uzdravit. Velká část zajištění hladkého zotavení je vědět, co pes může a nesmí dělat, a identifikovat jakékoli známky toho, že věci nejsou v pořádku, takže se můžete obrátit na veterináře. Úplné uzdravení rány nebo chirurgického řezu obvykle trvá 10 až 14 dní, takže musíte být bdělí po dobu hojení nebo do podpisu veterináře.

Metoda 1 ze 2: Péče o stehy

 1. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 1

  1 Zabraňte tomu, aby váš pes žvýkal nebo olizoval stehy. Poté, co léky proti bolesti a anestezie odezní, může váš pes zkusit žvýkat nebo olizovat stehy. To může nejen poškodit kůži, ale také způsobit infekci. Zkuste ho od toho odradit. Pokud ho začne obtěžovat stehy, můžete se ho pokusit potrestat; může být také nutné nasadit mu náhubek.
  • Pokud musíte, nechte svého psa nosit kuželový límec, aby mu zabránil obtěžovat stehy, dokud se nezhojí. Nezapomeňte jej nechat zapnutý po celou dobu hojení. Pokud si ho vezmete a sundáte, váš pes by se mohl začít bouřit, když se ho na něj pokusíte položit. Možná budete muset nechat působit až dva týdny.
  • Můžete také získat nákrčník, kvůli kterému pes nemůže otočit hlavu. To může pomoci, pokud vám kuželový límec překáží.


 2. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 2

  2 Snažte se, aby pes nepoškrábal stehy. Jakmile se rána začne hojit, může začít svědit, což znamená, že váš pes bude chtít škrábat. Pokud tomu tak je, zkuste toto chování odradit. Někdy může pomoci kuželový límec. Pokud tomu tak není, zakryjte stehy gázou nebo obvazy. Dohlížejte na svého psa, abyste se ujistili, že je nepoškrábe.
  • Na tlapky a drápy jí také můžete dát dupačky nebo zábaly, aby se rána nezranila.
  • Škrábání může roztrhnout stehy a ránu. Nečistoty a bakterie na nehtech psa mohou také infikovat ránu.
  • Škrábání a tření může také způsobit otok. Pokud rána příliš bobtná, může dojít k prasknutí stehů.
 3. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 3

  3 Ujistěte se, že rána a stehy jsou čisté. Zajistěte, aby se pes nezbláznil nebo nezašpinil řez. To může způsobit infekci nebo jiné komplikace. To znamená zabránit mu v tom, aby šel sám ven, nebo ho nechat toulat se po bahnitých nebo zalesněných oblastech.
  • Neaplikujte masti, krémy, dezinfekční prostředky ani nic jiného bez svolení veterináře. Nepoužívejte roztoky jako peroxid vodíku nebo alkohol, protože to může poškodit proces hojení.
  • Obvaz byste měli změnit podle pokynů veterináře.
  • Ujistěte se, že postel psa je čistá. Každou noc položte na postel čistý prostěradlo nebo ručník a vyměňte jej, i když je dokonce lehce zašpiněný.
 4. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 4

  4 Ránu a stehy udržujte suché. Během rekonvalescence nekoupejte svého psa. Řez a stehy by neměly zvlhnout. Vlhkost může podporovat množení bakterií a způsobit infekci. Vlhkost navíc změkčuje pokožku, což z ní činí méně účinnou bariéru proti infekci.
  • Abyste udrželi stehy a obvazy v suchu, když jde pes ven, umístěte kolem něj igelitový sáček nebo plastový obal, když jde ven. Odstraňte ji, jakmile se pes vrátí dovnitř.
 5. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 5

  5 Sledujte stehy. Pokud nejsou obvazy, podívejte se na stehy několikrát denně. To vám pomůže zaznamenat změny nebo infekce. To je velmi důležité pro uzdravení vašeho psa. Hojivá rána by měla vypadat čistě a okraje by se měly navzájem dotýkat. Kolem řezu můžete vidět nějaké modřiny a řez může být o něco červenější než kůže kolem něj.
  • Řez může být mírně nafouklý nebo vyvýšený. Může dojít k malému prosakování, jako kapka čiré nebo krví zbarvené tekutiny. Pokud však zaznamenáte neobvyklý otok, stálé prosakování, hustý výtok nebo žlutozelený výtok, obraťte se na svého veterináře.
  • Hledejte jakékoli otoky, horkou kůži, zápach, výtok, podráždění nebo nové poškození.
 6. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 6

  6 Zakryjte řez. Pokud nemůžete zabránit tomu, aby pes olizoval nebo se dotýkal stehů, můžete stehy zakrýt. Pokud jsou stehy na trupu psa, zkuste mu nasadit tričko. Ujistěte se, že je to bavlna, takže bude dýchat. Jen se ujistěte, že tričko sedí psovi a není příliš velké ani příliš těsné. Tričko můžete zavázat, aby se pes nepohyboval nahoru po trupu.
  • To je užitečné, pokud máte více psů a nemůžete je oddělit.
  • Stehy můžete také zakrýt obvazem. To může být nutné, pokud je rána na končetině.
  • Pokud se pes škrábe na ráně zadní nohou, zkuste na tu tlapku nasadit přiléhavou ponožku, aby nehty nemohly trhat stehy.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Monitorování chování vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 7

  1 Naplánujte operaci, když můžete být doma. Pokud není operace nouzová, zkuste ji naplánovat na čas, kdy můžete být doma se svým psem. Chcete sledovat všechny podivné příznaky, zajistit, aby vaši psi odpočívali a nepřeháněli to, a prostě tam být pro svého psa.
  • Během této doby byste neměli mít mnoho domácích hostů. Udržujte svůj domov v klidu a klidu pro svého psa, aby mohla odpočívat.
 2. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 8

  2 Vyhněte se nadměrné aktivitě. Když má váš pes stehy, měli byste omezit jeho fyzickou aktivitu. Protahování nebo nadměrné namáhání může způsobit otok místa operace. Nenechte svého psa pobíhat nahoru a dolů, vyskočit na pozdrav lidem nebo se věnovat jiným hyper aktivitám. Může roztáhnout místo operace a způsobit zánět, který vede k otoku, bolesti a nepohodlí.
  • Psa držte na vodítku sedm až 14 dní po úrazu nebo operaci. To pomáhá vyhnout se přílišné aktivitě a pomáhá zabránit tomu, aby se pes dostal do něčeho, co by mohlo infikovat ránu.
  • To může být doma těžké. Pokud nemůžete svého psa udržet v klidu, možná ho budete muset dát do kotce, aby udržel jeho aktivitu na nízké úrovni.
  • Pomocí zábran zabraňte tomu, aby pes šel po schodech. Kdykoli necháte psa samotného, ​​postavte zábrany, které mu zabrání pobíhat nebo skákat na věci.
 3. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 9

  3 Udržujte svého psa mimo jiné psy. Ostatní psi také představují riziko pro vašeho psa, když má stehy. Ostatní psi by mohli chtít lízat rány vašeho psa, takže ji během období hojení držte dál od ostatních psů. To zahrnuje psy ve vašem vlastním domě.
  • Také ji možná budete muset držet v chovatelské stanici, aby byla daleko od ostatních zvířat.
 4. Obrázek s názvem Péče o psa se stehy Krok 10

  4 V případě obav se obraťte na veterináře. Zdraví vašeho mazlíčka je první starostí. Pokud si všimnete nadměrného krvácení, neobvyklého otoku nebo výtoku z rány, obraťte se na svého veterináře. Pokud váš pes začne mít horečku, onemocní, zvrací nebo vykazuje jiné známky špatného zdravotního stavu, obraťte se také na svého veterináře.
  • Pokud si v něčem nejste jisti, zavolejte svému veterináři nebo jí pošlete e-mail na fotografii. Může vám pomoci určit, zda se váš pes normálně uzdravuje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se pes zotaví po kastraci? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na společnost Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborníka na veterináře Psovi obvykle trvá 10 až 14 dní, než se po sterilizaci uzdraví.
 • Otázka Můžete koupat psa stehy? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na společnost Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborníka na veterináře Nejlepší je to nedělat, ale i přesto můžete psa vyčistit pomocí žínky a psa utřít.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se vaše stehy rozpustí? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na společnost Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Záleží na typu použitých stehů. Musíte se zeptat svého veterináře, ale obvykle méně než 30 dní.
 • Otázka Způsobila by alergie na materiál stehu kočičích střev prasknutí rány? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Někteří psi v reakci na přítomnost katgutu nadměrně aktivují svůj imunitní systém. To způsobuje otoky a záněty, protože tělo pracuje přesčas, aby se pokusilo stehu zbavit. To předčasně oslabuje šicí materiál a mohlo by to usnadnit prolomení stehů a roztržení okrajů rány.
 • Otázka Proč můj labrador kňučí, 10 hodin poté, co má stehy v tlapě? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Deset hodin po operaci anestetikum pomine. Jakákoli přetrvávající úleva od bolesti z anestezie zmizela, takže pes může začít znovu cítit bolest.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se pes uzdraví z kastrace? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na společnost Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Psovi obvykle trvá 7 až 14 dní, než se z kastrace zotaví.
 • Otázka Když jsou stehy ze spayingu venku, mohou hrát normálně? Váš pes by se neměl namáhat dva týdny po kastraci. Pamatujte, že čím je pes starší, tím pomaleji se bude uzdravovat a bude potřeba více času.
 • Otázka Stehy na jejím amputovaném prstu jsou infikované. Co dělám špatně? Dělám, co řekl veterinář. Vezměte svého psa zpět k veterináři, aby byl znovu vyšetřen. Někdy se tyto věci prostě stávají. Pravděpodobně jste udělali všechno, jak řekl veterinář, a nebylo nic, co byste mohli udělat, abyste zabránili infekci. Váš pes mohl zachytit infekci u veterináře nebo ve vašem autě, opravdu kdekoli! Vraťte se tedy k veterináři a vysvětlete, co se děje, a možná pro vás bude mít několik tipů i antibiotika.
 • Otázka Co mám dělat, když mi pes vytáhl jeden ze stehů? Měli byste svého psa vzít k veterináři, aby vám mohl opravit steh a dát vám kužel (což vašemu psovi v budoucnu zabrání žvýkat stehy).
 • Otázka Můj veterinář řekl, že mohu kužel sundat po 5 dnech, ale stehy nevyjdou na 10-14 dní. Je to v pořádku? Ano, měli byste se řídit radami svého veterináře. Jen se ujistěte, že váš pes nelíže nebo nekouše stehy.

Populární Problémy

Při pohledu na živý přenos zápasu Blue Jays vs. Indians Game 1 v pátek? Zde je úplný přehled toho, jak se dívat v Kanadě nebo ve Spojených státech.

Nick Wallenda a jeho sestra se pokusí o živou procházku po drátě na Times Square na speciální neděli ABC. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Vše, co potřebujete vědět o BMW Open v Mnichově, které se bude konat tento týden, kde je Alexander Zverev nejlepším semenem.

Jak odstranit těsnicí skvrny z oblečení. Caulk může být jedním z nejodolnějších materiálů k odstranění z oblečení. Věrný své povaze vsakuje do vláken oděvu a tam se utěsňuje. S trpělivostí a vytrvalostí ...

Tým NFL 100 All-Time bude odhalen v šesti epizodách v síti NFL. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Real a Atletico se v sobotu setkají s nejnovějším madridským derby. Zde je návod, jak sledovat zápas v přímém přenosu online bez kabelu, pokud jste v USA.