Jak chytit rak

Mnoho lidí loví raky za potravou. Raka můžete chytit pomocí pasti. Někteří lidé však raději loví raky ručně. V případě, že raky uvězníte, obvykle je musíte krátce poté zabít, protože v mnoha státech je nezákonné přepravovat živé raky. Raka si můžete uvařit, až se dostanete domů.

Metoda 1 ze 4: Volba pasti

 1. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 1

  1 Kupte si profesionální past. Pokud s lovem raků začínáte, je nejlepší volbou profesionální past. Pokud jde o pasti na raky, existuje celá řada možností. Vyberte si past podle svých konkrétních potřeb.
  • Bez ohledu na typ pasti, kterou kupujete, se ujistěte, že je vchod menší než 9,5 cm. Toto je bezpečnostní opatření, které má zabránit savcům, jako jsou vydry, ve vstupu do pasti a utonutí.
  • Některé pasti jsou navrženy s prolézacím vchodem. Tyto pasti jsou obvykle určeny k nastavení a ponechání přes noc. Pokud plánujete chytat raky na delší kempování, možná budete chtít takovou past. Můžete ho nechat přes noc ve vodě a ráno zkontrolovat, jestli jste něco nechytili.
  • Pokud se chystáte na jednodenní výlet, pořiďte si past určenou ke zvedání. Tyto pasti fungují trochu jako rybářské hole. Spustíte je do vody, počkáte, až ucítíte tlak, a poté zatáhnete past nahoru, abyste zkontrolovali raky.


 2. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 2

  2 Použijte malý plastový kelímek. Protože raci nejsou nijak zvlášť velcí, možná si vystačíte s jednoduchým plastovým kelímkem. Pokud nejste zvyklí zacházet s živými raky, nedoporučuje se to. Raci jsou rychlí a kousají a drápají. Pokud vám chybí zkušenosti, může být obtížné je zajistit v šálku. Pokud jste však raky chytili dříve, možná budete chtít ušetřit peníze a použít kelímek.
  • Šálek používáte jako past ručně. Počkali byste, až uvidíte raky, a pak svůj šálek ponořili do vody.
  • Potom byste pomalu posunuli pohár dopředu, dokud za ním nebyl rak. Pomocí klacku vystrašíte raky, aby se vrátily do šálku. Poté vytáhněte šálek z vody.
 3. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 3

  3 Zkuste síť. Síť je o něco méně nákladná volba než profesionální past. Vyžaduje méně manuálního úsilí než jednoduchý šálek, takže je to dobrá volba mezi nimi. Můžete vyzkoušet jednoduchou síťku na ryby, kterou koupíte ve většině obchodů se sportovním zbožím. Pamatujte, že síť na ryby nemusí být ideální. Raku můžete ublížit, pokud se jeho končetiny zachytí do rybářské sítě. I když máte v úmyslu zabít zvíře kvůli jídlu, chcete minimalizovat jeho utrpení. reklama

Metoda 2 ze 4: Používání pasti

 1. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 4

  1 Najděte správnou návnadu. Jakmile si vyberete past, budete potřebovat návnadu. Pokud používáte šálek nebo síť, nemusí to být nutné. K lovu raků se nejčastěji používá maso. Nejlepší je použít skutečné maso místo umělé návnady. Dobře fungují rybí hlavy, slanina a kuřecí těla.
  • Pokud nechcete utrácet peníze za skutečné maso, můžete použít plechovku krmiva pro kočky s dírami vyraženými do vrchu. Raci láká především čich. Mohou následovat vůni kočičího jídla.
  • Jak návnadu nastražíte, závisí do značné míry na pasti, kterou používáte. Obvykle byste jej umístili do pasti, blízko zad. Některé pasti na raky mohou mít speciální sekce, kam můžete návnadu umístit.
 2. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 5

  2 Umístěte vámi vybranou past do správné oblasti. Past musíte umístit do oblasti, kde pravděpodobně najdete raky. Raci obecně dávají přednost čisté, neperlivé vodě. Také dávají přednost skalnatému stanovišti.
  • Hledejte mělké, stojaté vody. Můžete také hledat víry s rychlými proudy, protože do vašich pastí mohou proudit raki.
  • Řeky a potoky jsou místem, kde se nejčastěji vyskytují raki. Mají tendenci se shromažďovat v teplejších tělech sladké vody. Pokud žijete v chladnější oblasti, může být těžší najít a chytit raky.
 3. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 6

  3 Zabijte raky krátce po jejich uvěznění. V mnoha státech je nezákonné přepravovat živé raky. Také nechcete zvířatům způsobovat nadměrný stres. Raci byste měli zabít krátce poté, co se dostanou do vašich pastí.
  • Pokud se chystáte na celodenní rybářský výlet, měli byste raky udržet naživu až do konce dne. To minimalizuje rozpad. Raky můžete chovat v uzavíratelné nádobě. Mezi vrstvami vlhké látky udržujte raky. Možná budete chtít mezi vrstvy látky vložit led, ale zajistěte, aby se led přímo nedotkl raků.
  • Když skončíte s rybařením, můžete raky zabít tím, že je bodnete kuchyňským nožem. Bodněte kolem horní části těla, kde se jejich hlava spojuje s břichem.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Chytání ručně

 1. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 7

  1 Používejte ochranné rukavice. Někteří lidé raději raky chytají jednoduše ručně. Neměli byste to dělat, pokud nemáte zkušenosti s manipulací se živými korýši. Při ručním lovu raků vždy noste ochranné rukavice. Když se leknou, mohou štípat nebo drápat.
 2. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 8

  2 Najděte raky. Raci se často nacházejí v mělké vodě. Raci můžete najít shromážděné pod skálou. Brodit se v tekoucím, skalnatém potoce a zvedat kameny a kameny. Hledejte shromáždění raků.
  • Raci opět dávají přednost mělkým vodám. Obvykle se nacházejí v potocích a řekách. Mohou se však příležitostně objevit v rychle se pohybujících vírech.
  • Mějte na paměti, že raky se většinu pohybu pohybují v noci. Najít raky za denního světla může být velmi obtížné. Možná by bylo dobré vzít si s sebou baterku a v noci hledat raky. Najdete je rozsvícením baterky do vody.
 3. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 9

  3 Pohybuj se pomalu. Když najdete svého raka, pohybujte se pomalu. Raci snadno zachytí vibrace ve vodě. Když se blížíte ke svému rakovi, pomalu pohybujte rukou. Mnoho lidí má sklon rychle se chytit raků, ale ve skutečnosti je méně pravděpodobné, že je ulovíte.
 4. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 10

  4 Zaměřte se na střední část. Při ručním nabírání raků mířte do střední části. Použijte dva prsty. Když dva prsty svírají tvrdou skořápku středního úseku raka, je pro něj velmi obtížné se bránit. Jakmile zajistíte rak, umístěte jej do uzavíratelné nádoby. Až chytání raků skončíte, zabijte je stejně jako při použití pasti. reklama

Metoda 4 ze 4: Vyhýbání se nástrahám

 1. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 11

  1 Vypusťte chovné raky. Je neetické chytit a zabít rak, který se chová. To může snížit počet obyvatel. Ujistěte se, že hodíte všechny chovné samice, které ulovíte.
  • Raci drží larvy pod ocasy. Rak s velkým ocasem může být chovná samice a měl by být hozen zpět do vody.
  • Pokud si nejste jisti, zda máte muže nebo ženu, podívejte se na přední drápy raka. Větší přední drápy svědčí o samci raka.
 2. Obrázek s názvem Chyťte raky Krok 12

  2 Ujistěte se, že máte správnou licenci. Některé státy mohou vyžadovat licenci k lovu raků. Před odlovem raků byste si měli dvakrát ověřit předpisy svého státu. Tyto informace byste měli najít na webových stránkách ministerstva přírodních zdrojů vašeho státu. Pokud máte potíže s nalezením odpovědi, zkuste během úředních hodin zavolat do kanceláře DNR a požádat o vysvětlení.
 3. Obrázek s názvem Chytit raka Krok 13

  3 V případě zranění vyhledejte lékařskou pomoc. Raci při vystrašení drápají a kousají. Riziko zranění můžete minimalizovat nošením rukavic. V případě, že vás srazí rak, umyjte ránu vodou a mýdlem. Poté vyhledejte lékařskou péči, abyste se ujistili, že nepotřebujete další léčbu. Zatímco mnoho kousnutí raků lze léčit doma, je dobré být v bezpečí a nechat si je prohlédnout lékařem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Potřebuji rybářský lístek, pokud je chci jen na pár dní chytit a pak je uvolnit? Ano; licence je na samotný akt rybolovu, ne na to, zda jste úspěšní, nebo si ryby ponecháte.
 • Otázka Mohu použít cibulový pytel k výrobě pasti? Ano. Cibulové pytle dělají skvělé pasti. Sumci tomu vždy propadnou.
 • Otázka Jak vyrobím past na raky? Odkaz Vytvořte past na langusty návod, jak vyrobit dobrou past na raky/raky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Noc v kasinu je perfektní příležitostí, jak se obléknout a užít si skvělé chvíle se svými blízkými! Je to zábavný a elegantní způsob, jak strávit noc venku, ale ujistěte se, že jste pro tuto příležitost správně oblečeni. Vědět, co očekávat a jak ...

Zde je návod, jak sledovat nový speciál HBO Mel Brooks Unwrapped, který má premiéru v pátek 13. prosince ve 21 hodin. ET/PT.

Pokud žijete v USA, zde jsou všechny různé způsoby, jak můžete sledovat událost ženského parku v olympijském skateboardingu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos The Voice online. Závěrečná epizoda slepého konkurzu sezóny 18 se koná v pondělí 16. března ve 20 hodin. ET/PT na NBC.

Jak se správně starat o své tělo (pro dívky Tween). Dvanáct let je období mezi dospívajícím a teenagerem od osmi do dvanácti let. Během období „doplnění“ můžete začít prožívat pubertu, která ...

Zde je návod, jak sledovat každý zápas Wimbledonu 2019 online bez kabelu, pokud žijete ve Spojených státech.