Jak chytit podvazkového hada

Tento obyčejný had je často označován jako „zahradní had“, možná ze zmatku (zkuste několikrát říci „podvazek, zahrada, podvazek, zahrada“!), Nebo možná proto, že jsou tak běžní a jsou častými překvapujícími hosty v zahradách. Ať tak či onak, podvazkový had lze nalézt po většině Spojených států a je snadno rozpoznatelný podle bledého pruhu, který cestuje po celé délce. Technicky je kousnutí podvazkového hada jedovaté (jejich jed je neurotoxin, který zpomaluje nebo paralyzuje kořist), ale jed není pro člověka škodlivý. Podvazkový had tedy může být dobrou volbou, pokud hledáte hada, kterého můžete přidat do svého domácího akvária nebo na krátkou dobu pozorovat. Přečtěte si o pár užitečných rad, jak ho chytit.Část 1 ze 2: Příprava na lov

 1. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada Krok 1

  1 Naučte se rozpoznávat podvazkové hady. Tento had s malým tělem je nejběžnějším hadem v Severní Americe-existuje více než třicet druhů podvazkových hadů s mnoha dalšími poddruhy.
  • Zatímco většina podvazkových hadů je matně hnědá nebo zelená s pruhy, které se táhnou po celém těle, některé druhy nejsou pruhované vůbec, některé jsou mnohem pestřejší (například některé jsou vermilionově červené, jiné modravé) zelená) a některé vykazují kostkovaný vzor.
  • Než vyrazíte do divočiny hledat podvazkového hada, kterého byste chtěli chytit, budete se chtít dozvědět o konkrétních druzích podvazkových hadů ve vaší oblasti. Měli byste být schopni přejít na webovou stránku svého místního DNR (ministerstvo přírodních zdrojů) a podívat se na obrázky; to vám pomůže identifikovat jedinečná označení podvazkových hadů ve vaší oblasti a vyhnout se těm, které mohou být nebezpečnější.


 2. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada Krok 2

  2 Získejte informace o jedovatých hadech ve vaší oblasti. Technicky je kousnutí podvazkového hada jedovaté (jejich jed je neurotoxin, který zpomaluje nebo paralyzuje kořist), ale jed není pro člověka nebezpečný.
  • I tak si ale můžete dělat starosti s tím, že si nebezpečného jedovatého hada spletete s neškodným podvazkovým hadem. Neexistuje žádný jedovatý had, kterého by podvazkový had vzhledově napodoboval, a protože se může region od regionu lišit, a protože populace nebezpečných hadů se v celé zemi také liší, bude nejlepší vsadit na průzkum všech nalezených hadů. ve vaší oblasti, než vyjdete do pole.
  • Měli byste navštívit webové stránky vašeho DNR nebo si koupit terénního průvodce pro vaši oblast, abyste si mohli prohlédnout obrázky jak hadů podvazkových, tak nebezpečnějších druhů hadů ve vaší oblasti.
 3. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada Krok 3

  3 Zvažte ponechání hadů na jejich přirozených stanovištích. Rozhodnutí chytit podvazkového hada má samozřejmě různé důvody. Možná přemýšlíte o tom, že byste si jeden pořídili pro vědecký projekt, jeden nebo dva dny pozorovali, nebo možná dokonce přidali do vnitřního tanku (abyste se stali svým způsobem „domácím mazlíčkem“). Mnoho lidí si však myslí, že pokud na zahradě nebo dvoře uvidí podvazkové hady, musí je chytit, aby se jich zbavili (buď je přemístí, nebo zabijí).
  • I když není pochyb o tom, že byste narazili na hada podvazkového, když dosáhnete na zralé rajče, způsobí vám to docela zděšení, není absolutně nutné běhat po motyce nebo vykládat pasti s okem, abyste zbavili zahradu hadů.
  • Hadi jsou skutečně skvělým doplňkem ekosystému vaší zahrady a mohou vám pomoci při vaší křížové výpravě proti otravným hlodavcům a hmyzu ničícím úrodu.
 4. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada Krok 4

  4 Pozvěte hady podvazky do svého majetku. Možná vás překvapí, že mnoho zahradníků se snaží přilákat podvazkové hady! Můžete se je pokusit nalákat tím, že jim poskytnete úkryty (naskládané kameny, listy překližky nebo pařezy) a zdroje sladké vody (například mělké fontány nebo přízemní ptačí koupele).
 5. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada Krok 5

  5 Prozkoumejte krajinu. Pokud máte v úmyslu chytit podvazkového hada pro pozorovací účely nebo si jej ponechat jako domácího mazlíčka (dvakrát si to rozmyslete, než jej ulovíte jako součást žertu!), Měli byste strávit nějaký čas hledáním oblastí, kde se s největší pravděpodobností hadi být nalezen.
  • Obecně lze říci, že podvazkoví hadi migrují kolem vlhkých oblastí se zdroji stojaté vody; možná je v těchto oblastech najdete, když loví různé kořisti (hmyz, žáby a drobní savci).
  • Jako plazi jsou podvazkoví hadi „ektotermy“, což znamená, že musí získávat teplo z vnějších (vnějších) zdrojů. V důsledku toho lze tyto „chladnokrevné“ tvory často najít vyhřívat se na skalách v chladnějších dnech ve snaze zahřát se a odpočívat na stinných místech, když je tepleji.
 6. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 6

  6 Rozpoznejte doupata podvazkových hadů. Podvazkoví hadi také tráví spoustu času ve svých pelíšcích. Mají tendenci vytvářet své doupata pod velkými kameny nebo stabilními strukturami. Dobrá místa, kde je hledat, jsou tedy kolem nebo pod hromadami stavebních materiálů, podél základů budov, pod schody nebo zastrčená v hromadách srubů nebo kamenných zdech.
 7. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 7

  7 Připravte si materiály. Naštěstí k lovu podvazkových hadů nepotřebujete žádné speciální vybavení. Protože nejsou pro člověka škodlivé, nemusíte si dělat starosti s drahými ochrannými pomůckami (i když byste měli dávat pozor, abyste nebyli pokousáni, abyste se vyhnuli možné sekundární infekci - a navíc vám to pravděpodobně nebude připadat příliš skvělé pokousaný, i když kousnutí nezpůsobí trvalé poškození!).
  • Některé materiály, které vám mohou pomoci, jsou měkká síť, taška a/nebo povlak na polštář a vidlicová hůl. V následujících krocích vysvětlíme, jak tyto materiály použijete.
  • Alternativně můžete s vidlicovou hůlkou přinést velký kbelík. Ujistěte se, že kbelík má víko s ventilací.
 8. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 8

  8 Vezměte si s sebou rukavice. Podvazkoví hadi se obvykle pokusí uprchnout, když se cítí ohroženi, ale mohou se stát agresivně obrannými, zvláště pokud se cítí v pasti nebo jsou zajati. Mohou kousat a mohou také vylučovat silně zapáchající anální sekret.
  • Protože jed podvazového hada není pro člověka nebezpečný, nemusíte si dělat starosti s drahými ochrannými pomůckami. Přesto se kousnutí může nakazit a u některých lidí se po kousnutí objeví otok a/nebo vyrážka.
  • Když vyrazíte, je dobré si přinést (a nosit) ochranné rukavice. Zahradnické rukavice (nebo mírně těžší pracovní rukavice) by měly být dostatečně silné, aby vás chránily, ale přesto vám umožní relativně snadno uchopit a manipulovat s hadem.
  reklama

Část 2 ze 2: Chytání podvazkového hada

 1. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 9

  1 Vstaň brzy. Budete mít větší štěstí při chytání podvazkového hada, pokud budete připraveni brzy ráno, když had opustí svůj doupě a vydá se hledat svou snídani.
  • U hadů je větší pravděpodobnost, že budou ráno trochu malátní, než budou později během dne. Když toho využijete, zvýší se vaše šance, že budete moci ukořistit jedno z těchto kluzkých tvorů.
 2. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 10

  2 Buďte nenápadní. Podvazkoví hadi výborně vnímají oběť i dravce (vy!), Takže budete chtít učinit opatření, abyste je při postupu nevyplašili.
  • Protože hadi podvazkový cítí vibrace v zemi, budete chtít být co nejtišší. Noste boty na měkké podrážce, lehce našlapujte a pokud je to možné, omezte velikost své „lovecké“ party.
 3. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 11

  3 Přeskočte kolínskou. Podvazkoví hadi mohou také „cítit“ vzduch kolem sebe a rychle identifikují cizí pachy. Pokud je had proti vám po větru, vaše vůně k němu dosáhne daleko předtím, než dorazíte, a upozorní ho na váš postup.
  • Měli byste se tedy vyhnout nošení silných vůní, kolínských nebo parfémů a pokud je to jen trochu možné, cestovat do větru.
 4. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 12

  4 Přibližujte se k hadovi pomalu. Jakmile spatříte hada, pokračujte v co nejtišším pohybu. Přistupte k hadovi zezadu a zůstaňte co nejníže u země.
 5. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 13

  5 Pohni se. Dokud jste si jisti, že had před vámi je podvazkový had, nemusíte podnikat extrémní opatření jako u nebezpečnějšího hada. Samozřejmě, pokud existuje šance, že had může být nebezpečnějším typem, měli byste svůj výlet zastavit, dokud nebudete schopni ověřit, že had není hrozbou.
  • Pokud jste si přinesli vidlicovou hůl, můžete ji nyní použít k tomu, abyste hada srazili. To vám usnadní práci s chycením nebo nabíráním do sítě a také vám pomůže zabránit tomu, aby vás kousla.
  • Zkuste rozeklaný konec tyče umístit co nejblíže za hadovu hlavu. Pokud jej položíte níže na tělo, had se může otočit a kousnout vás.
 6. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 14

  6 Naberte hada. Pokud jste si jisti, že had, kterého se pokoušíte chytit, je neškodný podvazkový had, můžete jej nabrat téměř jakýmkoli způsobem, který se vám líbí (nebo můžete). To znamená, že ho můžete chytit za ocas a pokusit se ho hodit do otevřené sítě, povlečení na polštář nebo kbelíku (pokládejte víko nahoru, jakmile je had dovnitř - mohou se rychle pohybovat!).
  • Chcete -li však být na bezpečnější straně, snažte se hada chytit za hlavu, aby se nemohl houpat zpět a kousnout vás.
 7. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 15

  7 Ošetřete jakékoli kousnutí. Pokud jste si zapomněli rukavice nebo se hadovi podařilo prokousat materiálem, nemusíte se obávat bezprostředního nebezpečí. Pokud jste pokousáni, musíte ránu pečlivě vyčistit a pečlivě ji sledovat.
  • Zdá se, že se bodné rány způsobené hadími tesáky rychle hojí, ale pokud jste ránu důkladně nevyčistili, špína a bakterie by se vám mohly zachytit pod kůži a vést k potenciálně nebezpečné infekci.
  • Neváhejte vyhledat lékařskou pomoc, pokud se vám rána brzy nezahojí nebo se u vás objeví výrazný otok nebo vyrážka.
 8. Obrázek s názvem Chyťte podvazkového hada, krok 16

  8 Zajistěte svému hadovi bezpečný a pohodlný prostor. Pokud plánujete udržet svého podvazkového hada na celodenní pozorování, mělo by být dobře uchováváno v hlubokém víčkovém kbelíku (s ventilačními otvory) s trochou trávy a rosením vody.
  • Pokud se rozhodnete svého podvazkového hada ponechat, budete jej muset převést do vhodnějšího domova a seznámit se s jeho dietními potřebami. Určitě si přečtěte náš wikiHow on jak se starat o svého podvazkového hada .
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám použít k čištění rány po kousnutí hadem? Nazgul Pokud je to z jedovatého hada, musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Pokud ne, očistěte ránu peroxidem vodíku, naneste antibiotický krém a obvazujte.
 • Otázka Jak mohu vytlačit skupinu podvazkových hadů z díry, abych je mohl chytit? K jejich vytažení můžete použít návnadu.
 • Otázka Mám ve svém rybníčku podvazkového hada a doufám, že moje ryby jsou příliš velké na to, aby je mohly jíst. Jak velkou rybu může sníst středně velký podvazkový had? Nic moc velkého. Dokud vaše ryby nejsou menší než 4 nebo 5 palců na délku, měli byste být v pořádku.
 • Otázka Mohu použít akvárium, pokud ho plánuji ponechat? Ano, můžete, ale ujistěte se, že provedete spoustu výzkumů, jak se správně starat o podvazkové hady.
 • Otázka Je vůbec legální chovat divokého hada? Záleží na tom, kde žijete a zda je had ohroženým druhem.
 • Otázka Mohou se podvazkoví hadi množit s kukuřičnými hady? Caeiia Nejlepší odpověď Ne, jsou to různé druhy.
 • Otázka Jaký je nejlepší čas vyrazit na lov kromě rána? Bylo by odpoledne dobré? Odpoledne by to mohlo být možné, ale nejlepší čas odpoledne by byl poté, co právě přestalo pršet. Ještě lepší čas by mohl být v noci poté, co pršelo.
 • Otázka Jak zajistím, aby mě lidé nechali hada? Diskutujte s nimi o tom, jak se můžete starat o hada, a buďte zodpovědní a vychovávejte všechny způsoby, jak to budete dělat. Použijte své vlastní peníze na nákup věcí, které váš had potřebuje.
 • Otázka Pokud moji rodiče nemají rádi hady, jak je přesvědčím, aby mi ho dali? Zkuste s nimi uvažovat. A mít důkaz, že hadi nejsou špatní jako domácí mazlíčci, jak by si mohli myslet, že jsou.
 • Otázka Jak poznám pohlaví podvazkového hada? Marlsbad Těžko říct. Samice jsou často delší, ale to nebude určující faktor. Samci, zvláště v období rozmnožování, mohou mít u průduchu bulku, ale opět jen proto, že bulku nevidíte, z ní nemusí nutně být žena. Nejlepší možností, pokud musíte znát pohlaví, je nechat veterináře provést krevní test.

Populární Problémy

Jak vylepšit svoji golfovou hru. Ať už jste profesionál nebo začátečník, golfovou hru si může užít kdokoli. Golf je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a zůstat atletický. Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti, je skvělé vyvinout úsilí, abyste se zlepšili ...Pokud navštěvujete Havaj, chcete se ujistit, že máte vhodné oblečení. Havaj je docela neformální prostředí, takže na cestu budete potřebovat řadu oblečení pro volný čas. Pokud jdete večer ven, není třeba se nijak výjimečně dostat ...

AHS 1984 má premiéru na FX. Podívejte se, jak sledovat 9. sérii seriálu American Horror Story online prostřednictvím přímého přenosu bez kabelů.