Jak chytit uprchlého křečka

Pokud se váš křeček rozhodne mít trochu větší svobodu, zůstaňte v klidu a řiďte se těmito jednoduchými doporučeními. Doufejme, že s trochou trpělivosti bude váš křeček šťastný a zdravý jako nikdy předtím. Zůstaňte ve střehu!Část 1 ze 4: Pátrání po křečkovi

 1. 1 Zůstat v klidu. S největší pravděpodobností najdete svého křečka. Někteří lidé ji najdou po několika hodinách, jiní ji najdou po několika dnech, zatímco někteří najdou svého křečka po týdnech. Neztrácejte naději.
  • Pamatujte, že náhlé pohyby a hlasité zvuky mohou vašeho křečka vyděsit, proto požádejte všechny, aby zůstali v klidu a tichu a vyhýbali se okolí.
 2. 2 Zavři dveře Zajistěte oblasti, kde se křeček může skrývat. Zavřete dveře do místností, jakmile zjistíte, že křeček chybí. Zakryjte všechny trhliny ve zdi nebo podlahách a ujistěte se, že jsou všechna okna bezpečná. Pokuste se křečka uvěznit v nejmenší oblasti, aby bylo snazší ho najít. Navíc nechcete, aby se při hledání pohybovaly vaše křeččí šatny.
  • Sklopte víko toalety, aby se křeček neutopil.
  • Řekněte všem, aby dávali pozor, kam šlapou, zatímco křeček chybí.
 3. 3 Odstraňte ostatní domácí zvířata. Jakmile zjistíte, že váš křeček chybí, odstraňte z pokojů všechny domácí mazlíčky. Mezi domácí zvířata, která byste měli sledovat, patří kočky, psi a fretky. Pokud je to možné, umístěte je venku, do zabezpečených místností nebo do beden.
  • Odstraňte všechny pastičky na myši, jed na krysy nebo jiné škodlivé látky, do kterých se váš křeček může dostat.
 4. 4 Hledejte křečka. Prohledejte v místnostech křečka. Křečci mají rádi tmavá, teplá místa. Hledejte místa, kterých se nějakou dobu nedotklo ani je neviděli. Podívejte se, kde jsou potrubí, poblíž topení, za záchodem a za nábytkem. Křečky můžete také najít ve skříních, za zásuvkami, pod chladničkou, za pračkou nebo pod postelemi. Popadněte baterku a zkontrolujte skříně.
  • Rozhodněte, kde se váš křeček rád pověsí. Kam by to podle vás chtělo jít? Zkuste se zamyslet nad jeho chováním.
  • Hledejte známky křeččích hovínek nebo semenných stop.
 5. 5 Vydejte jídlo. Jedním ze způsobů, jak můžete určit, ve které místnosti se křeček nachází, je nechat v každé místnosti malou hromádku křečkova oblíbeného jídla, než půjdete spát. Potraviny vyložte podél okraje podlahových desek, kde křeček pravděpodobněji projde. Zavřete všechny dveře. Váš křeček bude pravděpodobně v místnosti, kde byla hromada jídla snědena, což vám pomůže zúžit hledání.
 6. 6 Zajistěte místnost, jakmile ji objevíte. Pokud ověříte, ve které místnosti se křeček nachází, zajistěte obvod. To znamená, že přesuňte všechny ostatní lidi z místnosti a zavřete dveře, abyste snížili šanci, že se váš chybějící křeček náhodou zraní jinými lidmi. Pak se postavte na ruce a kolena a plazte se kolem. Zkontrolujte pravděpodobné úkryty, buďte potichu a sledujte únikové cesty. reklama

Část 2 ze 4: Chytání křečka

 1. 1 Nechte klec na podlaze. Umístěte klec křečka na podlahu. Dejte do klece nějaké jídlo a vodu a nechte je otevřené dveře poblíž místa, kde si myslíte, že se váš křeček skrývá. Křečci mohou nakonec chtít jít někam bezpečně, kde to voní povědomě.
  • Pokud máte akvarijní klec, můžete ji umístit na bok.
 2. 2 Vypněte kolo. Další způsob, jak to zkusitchytit křečkaje dát kolo ven. Když v noci uslyšíte skřípání, budete vědět, ve které místnosti se křeček nachází. Možná se budete moci připlížit k křečkovi a chytit ho.
 3. 3 Umístěte jídlo do staniolu. Vložte nějaké oblíbené jídlo křečka na staniol v rozích místnosti. Pozdě v noci ztlumte všechna světla a poslouchejte, jak křeček šustí staniolem, když jde po jídle.
 4. 4 Obklopte pamlsky moukou. Když v noci dáváte pamlsky, obklopte je pamlskem prstenem mouky. Když křeček jde k pamlskům a vezme je zpět do úkrytu, nohy zanechají stopu mouky zpět tam, kde se zdržuje.
 5. 5 Zkuste humánní past na myši. Humánní past na myši může být způsob, jak chytit křečka. Vydejte je na noc a zkontrolujte je, jakmile se ráno probudíte.
 6. 6 Poslouchejte křečka. Vypněte všechna světla a elektroniku. Stůjte velmi klidně v temné místnosti. Poslouchejte zvuky křečka. Možná budete muset chvíli počkat. Nakonec uslyšíte křečka pohybujícího se kolem.
  • Můžete zkusit uvázat provázek se zvonkem na mrkev. Když křeček sní mrkvovou tyčinku, pohne zvonkem.
 7. 7 Přehoďte přes křečka lehký ručník. Když křečka konečně najdete, musíte ho chytit. Na křečka přehoďte lehký ručník, aby ho ručník zakryl. To křečka zastaví a udrží ho na místě a zároveň ho udrží v bezpečí. Křečka jemně seberte a umístěte zpět do klece.
 8. 8 Nalákejte křečka do zkumavky. Pokud víte, kde je křeček, můžete ho zkusit nalákat do trubičky s jedním uzavřeným koncem. Umístěte zkumavku blízko křečka a vložte do ní trochu jídla. Když je křeček uvnitř, zakryjte otvor a opatrně zvedněte trubičku. Umístěte křečka zpět do klece. reklama

Část 3 ze 4: Výroba pasti na kbelík

 1. 1 Vyberte kbelík. Najděte čistý, malý čistý kbelík. Kbelík musí být dostatečně hluboký, aby se křeček nemohl dostat zpět, ale dostatečně mělký, aby nehrozilo zranění, dejte na dno čistou přikrývku, která tlumí jeho pád. Kbelík by měl být přibližně 10 'hluboký.
  • Ujistěte se, že kbelík, který používáte, je dostatečně vysoký, aby nemohl uniknout.
  • Na dno položte ručník nebo hobliny, abyste křečka polštovali, když do něj spadne.
 2. 2 Dejte do kbelíku nějaké jídlo. Musíte křečka nalákat na kbelík. Chcete -li to provést, vložte dovnitř voňavé jídlo, například arašídové máslo nebo jablka. Do kbelíku můžete také vložit roli toaletního papíru.
  • Dejte dovnitř trochu okurky, aby váš křeček mohl zůstat hydratovaný, nedávejte dovnitř keramickou misku pro případ, že by se mohl na podzim zranit.
 3. 3 Vytvořte schody pro křečka. Naskládejte několik knih, obalů na disky CD nebo DVD, které budou fungovat jako kroky do kbelíku. Můžete také vyrobit schody Lego, použít křeččí trubky z klece nebo postavit rampu s kusem dřeva. Schody by měly vést až k okraji vědra.
 4. 4 Navrch položte kousek papíru. Zakryjte horní část kbelíku hedvábným papírem. Váš křeček vyleze na papír a spadne do kbelíku.
 5. 5 Nalákejte křečka do kbelíku. Nechte stopu pamlsků nebo křeččího jídla vedoucí do kbelíku a poté po schodech nahoru do kbelíku. Vyrovnejte schody nahoru s kbelíkem a na papír položte malou hromádku jídla.
  • Na schody vedoucí do kbelíku nedávejte příliš mnoho jídla. Chcete křečka nalákat, ne naplnit, aby to dál nevyšetřovalo.
 6. 6 Připravte si past v každé místnosti. Pokud jste křečka nezúžili na jedinou místnost, umístěte do každé místnosti past na kbelík.
 7. 7 Místo toho použijte koš. Podobně jako u kbelíku použijte voskový papír a popelnici. Umístěte voskový papír nebo staniol na popelnici. Papír ani fólii nezapínejte, jednoduše ji tam položte. Opřete měřítko nebo pravítko o popelnici. To vašemu křečkovi umožní vyjít po tyči a na papír.
  • Vytvořte řadu jídla nebo upravte pravítko a umístěte několik do středu papíru nebo fólie.
  • Ujistěte se, že používáte mělký odpadkový koš. Křeček by neměl klesnout dále než 10 palců.
  reklama

Část 4 ze 4: Předcházení budoucím výpadkům

 1. 1 Zajistěte bezpečnější bydlení. Zkontrolujte, zda se cokoli uvolnilo, uvolnilo nebo nefunguje správně a umožnilo křečkovi uniknout. Okamžitě to napravte.
  • Pokud křeček často uniká, zavřete klec kovovým zámkem na vnější straně. Plastový zámek může být nebezpečný a k ničemu, pokud ho křeček žvýká.
 2. 2 Zkontrolujte otvory. Znovu zkontrolujte klec křečka, abyste zjistili, zda žvýká nějaké otvory do spodního vedení nebo po stranách. Mohlo se to přežvýkat klecí na místech, která nemůžete snadno vidět.
 3. 3 Zajistěte dveře klece. Ujistěte se, že vyztužíte dveře klece. Vyzkoušejte buldokové klipy pro drátěné klece. Můžete také vyzkoušet pásku na vnější straně klecí.
 4. 4 Odstraňte zdroje frustrace nebo strachu. Pokud byl křeček vystaven hlasitým zvukům, neustálým příchodům a odchodům lidí nebo domácích zvířat nebo jiným rušením, může nenávidět místo, kde se nachází jeho domov. Přesuňte ho někam do klidnějšího prostředí a méně navštěvovaného jinými bytostmi.
 5. 5 Zkontrolujte úroveň pohodlí svého křečka. Pokud se váš křeček dostal ven, může to být známkou toho, že je váš křeček nešťastný a chce se dostat pryč. Když to zachytíte, pozorujte to a pokud to vypadá, že je to smutné, zvažte pořízení nových hraček nebo jídla. Možná to vyžaduje větší pozornost; pokud ano, dejte něco. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zkrotíte křečka, aniž byste ho pokousali?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře To vyžaduje čas a trpělivost, aby se křeček naučil spojovat vás s pěknými věcmi, jako jsou pamlsky. Pokud se obáváte pokousání, nabídněte při rozhovoru s křečkem pamlsek na vařečce.
 • Otázka Mohou křečci uniknout ze své klece?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Křečci jsou dokonalými útěkovými umělci a pokud dostanou příležitost, najdou cestu ze své klece. Klece pro křečky jsou speciálně navrženy s tyčemi, které jsou dostatečně blízko sebe, takže křeček nemůže vytlačit. Vždy se však ujistěte, že jste řádně zavřeli dveře, jinak se zvídavý křeček může dostat ven.
 • Otázka Jak docílíte toho, aby se vám křeček líbil?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře To vyžaduje strávit čas s křečkem několikrát denně. Při rozhovoru s nimi jim nabídněte jídlo a pamlsky. To vyžaduje čas, takže se nenechte odradit, pokud k tomu nedojde během prvních dnů nebo dokonce týdnů.
 • Otázka Jak dlouho mohou křečci vydržet bez vody?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Jako většina savců, křečci vyžadují přístup k čerstvé pitné vodě po celou dobu. Už po několika hodinách se začnou dehydratovat a den nebo dva bez vody by mohly vést k vážné dehydrataci a poškození ledvin.
 • Otázka Kde se křeček s největší pravděpodobností schová?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Přirozeným instinktem křečka je najít tiché a temné místo se zásobou potravy. S největší pravděpodobností utečou a utíkají pod nábytek nebo jdou za předměty. Mají tendenci prozkoumávat místnost tím, že sledují linii soklové lišty (nebo stěn) a vyskočí do zadní části nábytku nebo nahoru do předmětů, jako jsou pohovky. Neslevujte z žádného skrytého místa, jako je prostor za řadou disků DVD nebo zadní část pračky, jako případnou skrytou díru křečka. Kromě toho, pokud cítí jídlo, mohou se žvýkat do zadní části skříně.
 • Otázka Jak poznám, zda je můj křeček v nouzi?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborníka na veterináře Křeček s bolestí nebo s nevolností se pravděpodobně skryje. Můžete si toho všimnout, když křeček více spí a je odtažitý, nepoužívá své kolo a nejí jídlo. Křeček může být také nevrlejší a změnit povahu tak, aby se křeček sladké povahy stal štíhlým. Hledejte změny ve zvycích křečka a také v jeho jídle, pití a hovínkách - protože jakákoli změna od normálu je náznakem, že něco není v pořádku.
 • Otázka Můj křeček utekl mimo náš dům a žijeme v sousedství. Moji další sousedé mají psy, kočky a další domácí mazlíčky. Jak teď mohu svého křečka najít? Pokud váš křeček unikl mimo váš dům, je čas hledat. Zkuste se vžít do kůže křečka. Pokud ve dne křeček pravděpodobně spí. Zkontrolujte celý obvod svého domu i uvnitř. Měl jsem křečky, kteří se plazili do průduchů a potrubí pod zemí. Nepodceňujte velikost svého křečka, vejde se kamkoli. Pokud si myslíte, že je váš křeček venku, možná se zavrtal pod zem. Je to velmi nepravděpodobné, možná budete chtít zkontrolovat tam. Pokud v noci chcete začít hledat všude. Váš křeček bude s největší pravděpodobností dělat raketu nebo povyk, protože tehdy se probudí. Při hledání buďte vždy v klidu.
 • Otázka Co kdyby se můj křeček po několika dnech vrátil sám? To by mohlo znamenat, že je ve své kleci šťastná a pohodlná, ale chtěla jen prozkoumat. To je normální a je to součást jejich přirozených instinktů.
 • Otázka Rozrušilo by křečka být vedle televize? Možná, pokud je delší dobu hlasitě zapnutý. Zkontrolujte, zda nevykazují známky stresu, například zmrazení v přítomnosti lidí. Mohou se také skrývat nebo trávit více času přitlačeni ke stěnám.
 • Otázka Co kdybych se podíval všude? Hledej dál. Vím, že je to velmi těžké, ale myslete si, že ubohý křeček je venku v chladu, hladoví a může zemřít, pokud to vzdáte. Vím, že to zní drsně, ale je to pravda.

Populární Problémy

Jak ošetřit zranění třísla. Bolest vnitřního stehna způsobená zraněním třísla se může pohybovat od mírné po těžkou a může se stát každému v jakémkoli věku. Bolest je důsledkem roztržení nebo prasknutí některého z pěti svalů, které probíhají po vnitřním ...Potopení puttu je posledním krokem k dokončení jamky v golfu. Říká se jim také „krátká hra“ a základy uvádění se liší od jiných houpaček, které si vezmete s holemi, ale snadno se je naučíte. Naučit se číst zeleně a ...

Mischa Zverev je nyní manažerem Alexandra Zvereva po jeho rozdělení z manažerské agentury Team8 Rogera Federera.

Jak obnovit rozbitý kompaktní prášek. Předtím, než vyhodíte rozbitý kompaktní prášek, proč to nezkusit opravit? Nejběžnější metoda vyžaduje, abyste použili třecí alkohol. Přestože se alkohol vysychá, někteří lidé s ...Jak získat balíček Six Pack za měsíc. Získání šesti balíčků se může zdát jako skličující proces, ale se správnou dietou a rutinou cvičení můžete být schopni získat jeden za měsíc. Klíčem je cvičení, které procvičí vaše břicho a jádro, protože ...