Horečka v pěti sériích: Casper Ruud, Alexander Zverev, Cam Norrie unikli rozrušeným nabídkám na Australian Open

Ke čtvrtečnímu trendu ze spodní čtvrtiny mužského losování se přidal Miomir Kecmanovic, který zachránil dva mečboly a porazil Jana-Lennarda Struffa.

Ve čtvrtek v Melbourne byli nasazeni tři muži ve spodní čtvrtině Australian Open. Všichni tři našli způsob, jak uniknout s úzkými pětisetovými vítězstvími v ruce.

Jako první přežil trojnásobný hlavní finalista Casper Ruud, který porazil místního nadějného Maxe Purcella 6-3, 6-7 (5), 6-3, 3-6, 7-6 (10-7).

Norovi chyběl mečbol v 10 čt hru svého rozhodujícího rozhodnutí při Purcellově podání, ale nakonec se zotavil. Australan neodešel potichu v tie-breaku zápasu a snížil Ruudovo vedení 7-2 na jediný bod, dokud nasazená jednička nedotáhla do cíle.

'Co mohu říci? Myslím, že to byl neuvěřitelný zápas, upřímně. Mohlo to jít oběma způsoby,“ řekl Ruud u soudu. „Max je tak složitý a dobrý hráč. Minulý rok posunul svůj tenis na novou úroveň.

'Udělal mi to opravdu těžké.'

kvíz o tenisových raketách

Ruudova první cesta na druhý týden majora sem přišla před třemi lety.

Vítězstvím Ruud oplatil loňskou porážku na tvrdých kurtech v Cincinnati a vyhnul se v této fázi turnaje již druhým rokem po sobě, protože ho před 12 měsíci vytlačil Jenson Brooksby. Tento 25letý hráč je nyní 5:0 v mladé sezóně po slibné ukázce na United Cupu a střetává se s nasazeným č. 19 Cameronem Norriem o postup do osmifinále.

Norrie byl nucen bojovat ze dvou setů proti kvalifikantovi Giulio Zeppierimu. Poté, co prohrál první dva sety, bývalý semifinalista Wimbledonu v zápase znovu neztratil své podání — za stavu 1:2 v rozhodující sadě si zachránil klíčový brejkbol. Zlomil svých 133 rd -zařadil soupeře, aby nasadil zápas na svou raketu a poté podal vítězství 3-6, 6-7 (4), 6-2, 6-4, 6-4.

„Myslím, že je to jen dobrá lekce, když se naučím, že můžu hrát s několika rušivými vlivy. Myslím, že to byla ta největší věc, jen to psychicky zablokovat a soustředit se na hraní a snažit se hrát svou hru,“ přemítal Norrie na své tiskové konferenci.

čistič stolního tenisu

Nejlépe nasazený ve své části losování, č. 6 Alexander Zverev, také málem viděl, že jeho kampaň skončila inspirovaným kvalifikantem po čtyřech hodinách a 37 minutách vyčerpávající hry.

Klein a Zverev získali ve své soutěži každý 190 bodů.

tenisový bodový systém

Němec prohrál dva sety na jeden pro Lukase Kleina, později v tiebreaku čtvrtého setu zaostával o mini break, než si vynutil pátý set. Tam promarnil výhodu přestávky, když Klein pracoval s publikem John Cain Arena. Zverev se ocitl v rozhodujícím zápase tie-breaku ve stejnou dobu jako Ruud a uvázl na mrtvém bodě za stavu 7-7 s Kleinem. Jeho zkušenost nakonec udělala rozdíl v situaci pod vysokým tlakem proti asertivnějšímu konkurentovi střetu při zajištění 7-5, 3-6, 4-6, 7-6 (5), 7-6 (10-7). vyhrát.

'Hrál velmi dobře. Hrál velmi, velmi agresivně, trefil každý jednotlivý míč tak tvrdě, jak jen mohl z obou stran, mám pocit,“ řekl Zverev tisku.
„Mnohokrát jsem byl v zápase divákem. Byl jsem jen svědkem toho, jestli trefí vítěze, nebo netrefí. Není to příjemný pocit být u toho, zvlášť v důležitých okamžicích, ale jsem šťastný, že se mi podařilo vyhrát.“

Rostoucí Američan Alex Michelsen bude chtít v sobotu zahrát spoiler na dvojnásobného šampiona ATP Finals. Devatenáctiletý mladík dosáhl svého nejlepšího výsledku na majoru, když vyřadil nasazeného č. 32 Jiřího Lehečku.

Čech po zvednutí své první trofeje v Adelaide nastoupil s horkou rukou, ale byl to Michelsen, kdo se ukázal jako čistší střelec z těchto dvou přes dvě hodiny a 50 minut. Rodák z Aliso Viejo z Kalifornie si vytvořil dvakrát tolik šancí na brejky než Lehecka a postoupil 4-6, 6-3, 6-4, 6-4.

Později Miomir Kecmanovic odvrátil dva zápasové body a porazil č. 24 nasazeného Jana-Lennarda Struffa, 6-4, 1-6, 7-6 (5), 1-6, 7-6 (11-9). Pozoruhodné úsilí přišlo poté, co Srb ve 12. hře minul trio mečbolů, když Kecmanovic získal poslední čtyři body, aby Němce omráčil.

Vítězství nastaví zápas ve třetím kole se semifinalistou z roku 2023 Tommym Paulem. Č. 14 se téměř přidal k trendu pěti setů, ale vymazal tři setboly, když podával Jacku Draperovi za stavu 4-5 ve čtvrtém setu. Paul tvrdě držel a skončil levou v odvetě čtvrtfinále v Adelaide z minulého týdne, kterou vyhrál Brit.

Populární Problémy

V pouhých 17 letech Pranjala nasbíral 114 národních turnajových vítězství v různých věkových kategoriích.

Jak zvládnout umění líbání. Ach, polibek. I ti špatní jsou dobří. Tajemství velkého polibku jsou tím nejúžasnějším druhem tajemství. Být mistrem polibků na nejvyšší úrovni? Bude to chtít trochu cviku. Naštěstí je to zábavné cvičení. Udělat...

Jak zažít New York City zdarma. Přestože můžete navštívit New York s rozpočtem, udělejte to ještě o krok dále a zažijte toto dynamické město zdarma. Možná vás překvapí, kolik atrakcí nestojí za to si užít, a ...

Bývalý tenisový profesionál Vajda je v trenérském týmu Djokoviče více než deset let.

John Isner říká, že All England Tennis Club by měl po něm pojmenovat konečné set-breakery ve Wimbledonu.